Jump to content

Moto Zajednica

to crank

Članovi
  • Broj tema i poruka

    14056
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: to crank

  1. Ma gotovi su.
  2. Trke se voze i po kiši sa kišnim gumama a i po neosušenim stazama na slik gumama. Poenta je da je klizava šeširdžiji isto koliko i obućaru. Parkinzi i tribine su rešiv problem ali ne za organizatora trke već za vlasnika/upravnika staze. Ukoliko to ne reše svaka priča o trkama na NAVAK-u je bespredmetna. Trebalo bi da budu veoma glupi da se time ne pozabave, da li će to biti ove ili sledeće godine bog će ga znati ali biće sigurno.
  3. Tutaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahaha........ E, zima je majka, budi najkreativnije u ljudima. p.s. a šta smeta što je klizava?
  4. Passini nije doneo lovu koju je obećao te sesmatra da nema mesto u timu. Za sad. Ako se pojavi s lovom sve se da srediti.
  5. ...čemu?
  6. Psihološki rat protiv Lorenza: "...imaš najbolji motor a pola sekunde si iza Stonera, nemaš pojma..."
  7. Poslao sam mu pp pre neki dan... ni pisma ni razglednice.
  8. Nije 100% sigurno.Problem je i dalje na ulasku u krivinu. Ako prebace tezinu napred siri putanju ako vrate nazad imaju vibracije a popodne obrnuto.
  9. to crank

    Formula 1

    Stara dobra vremena:
  10. Rossi u q. Matthew Birt ‏ @birtymotogp Valentino Rossi not happy. Understeer and corner entry still a problem and seems a lot of Sepang 1 optimism has faded quickly
  11. Spies pao na kraju testiranja amortizera, istegao vrat te nije izlazio sa mekšom gumom da postavi vreme. Veoma zadovoljan testom i motorom... )
  12. Bojim se da Stoner (ne daj bože nekih nezgoda) uzima sve sem tri-četri trke a pol pozocija možda i neku više. Znam da su testovi jedno a trke drugo ali se to na Stonera ne odnosi. Nije da mi smeta da opet bude šampion ali bih voleo da borba za titulu ne bude proceduralna.
  13. Nisam jedini koji misli da je sezona ugrožena: SuperBike magazine ‏ @SuperBikemag Reply Retweet Favorite · Open Those Sepang #MotoGP time gaps will need industrial quantities of PR bullshit to convince us that 2012 title isn't already a done deal.
  14. Dovizioso odvalio Lorenza, Bradl dosta dobar, Spies edit: i najsporiji CRT bi se kvalifikovao po +7% pravilu. Ukoliko bi uspeo da drži ovu razliku tokom trke Silva bi bio jednom iberundovan, oko 20. kruga. edit2: Stoner nije ni izlazio u poslednjih sat vremena. Bojim se da ima još par desetih u rezervi. Ukoliko nema problema u simulaciji trke koje ima Lorenzo, ode sezona u p.m.
  15. Evo krajnjih rezultata: MotoGP Sepang Test, Malaysia Session 3 as of 18:00 - 01/03/12 Pos Rider Team Fastest lap Prev. Gap Lead. Gap Laps 1 Casey Stoner Repsol Honda Team 2:00.473 - - 34 2 Dani Pedrosa Repsol Honda Team 2:00.648 +0.175 +0.175 40 3 Andrea Dovizioso Monster Yamaha Tech 3 2:00.802 +0.154 +0.329 54 4 Jorge Lorenzo Yamaha Factory Racing 2:00.877 +0.075 +0.404 51 5 Cal Crutchlow Monster Yamaha Tech 3 2:00.986 +0.109 +0.513 54 6 Hector Barbera Pramac Racing Team 2:01.231 +0.245 +0.758 66 7 Alvaro Bautista San Carlo Honda Gresini 2:01.275 +0.044 +0.802 51 8 Ben Spies Yamaha Factory Racing 2:01.432 +0.157 +0.959 28 9 Stefan Bradl LCR Honda 2:01.492 +0.060 +1.019 54 10 Valentino Rossi Ducati Team 2:01.550 +0.058 +1.077 57 11 Nicky Hayden Ducati Team 2:01.609 +0.059 +1.136 44 12 Franco Battaini Cardion AB Motoracing 2:03.490 +1.881 +3.017 39 13 Colin Edwards NGM Mobile Forward Racing 2:03.681 +0.191 +3.208 43 14 Yonny Hern?ndez Avintia Racing 2:06.632 +2.951 +6.159 48 15 Ivan Silva Avintia Racing 2:06.785 +0.153 +6.312 53
  16. Izgleda da ipak nije gotovo, Matthew Birt upravo twitovao da je Hayden pao u 1. krivini.
  17. Ja bih moje optimistično predviđanje sa početka (4.) promenio u 7-8. Ali sad je kasno.
  18. Crutchlow i Barbera RAZVALJUJU! edit: izgleda da su ovo iznad krajnji rezultati.
  19. Rezultati u 5 sati MotoGP Sepang Test, Malaysia Session 3 as of 17:00 - 01/03/12 Pos Rider Team Fastest lap Prev. Gap Lead. Gap Laps 1 Casey Stoner Repsol Honda Team 2:00.473 - - 34 2 Jorge Lorenzo Yamaha Factory Racing 2:00.877 +0.404 +0.404 51 3 Cal Crutchlow Monster Yamaha Tech 3 2:00.986 +0.109 +0.513 41 4 Dani Pedrosa Repsol Honda Team 2:01.115 +0.129 +0.642 31 5 Hector Barbera Pramac Racing Team 2:01.231 +0.116 +0.758 52 6 Alvaro Bautista San Carlo Honda Gresini 2:01.275 +0.044 +0.802 41 7 Andrea Dovizioso Monster Yamaha Tech 3 2:01.315 +0.040 +0.842 48 8 Ben Spies Yamaha Factory Racing 2:01.432 +0.117 +0.959 28 9 Stefan Bradl LCR Honda 2:01.492 +0.060 +1.019 49 10 Valentino Rossi Ducati Team 2:01.550 +0.058 +1.077 46 11 Nicky Hayden Ducati Team 2:01.609 +0.059 +1.136 40 12 Franco Battaini Cardion AB Motoracing 2:03.490 +1.881 +3.017 39 13 Colin Edwards NGM Mobile Forward Racing 2:03.681 +0.191 +3.208 39 14 Yonny Hern?ndez Avintia Racing 2:06.657 +2.976 +6.184 38 15 Ivan Silva Avintia Racing 2:06.785 +0.128 +6.312 46
  20. Evo nekoliko zanimljivih brojeva sa testa u Sepangu: David Emmett ‏ Crunching the Sepang numbers. Stoner: 6 fastest laps, 8 of 9 fastest, 11 of 16 fastest. Only did 12 full laps. David Emmett ‏ Stoner's slowest full lap was 2'03.335, 0.09 slower than Rossi's fastest lap, and would have put him 9th.
  21. Da ne bude da ja Biaggi samo zbog "bržeg motora" ovo uradio u drugoj trci da podsetim na prvu trku na Philip Islandu 2008. Startovao je sa 16. mesta na satelitskom Ducati-u zbog kvara na motoru u superpolu, stigao do drugog mesta i sigurno bi uhvatio Baylissa da nije pao. Ima neka psihološka caka u ovom obilaženju sa kraja kolone. To rade samo oni koji bi da nije bilo neke greške i onako bili napred. Kada takav obiđe vozača koji je na svojoj "prirodnoj" poziciji ovaj neće po svaku cenu da ga juri da ga repretekne, u neku ruku ga pusti da ode - i onako mu tu nije mesto, dok se ostali pretiču i repretiču i tako se usporavaju. Ovaj "povratnik" je u stvari u nekom drugom režimu. Nisu oni samo takmičari koji se bore za poziciju i poene. To je cirkus koji putuje i živi zajedno tokom većeg dela godine i poslednja stvar koju neko od slabije (plaćenih) plasiranih vozača želi je da u nekom "nepotrebnom" fajtu sruši ili izgura sa staze pretedenta na titulu. Kao psi u čoporu, svako ima svoje mesto. Bez obzira na sve ovo, svaka mu čast, odvezao je obe trke majstorski. Što se Britanaca tiče... bem li ga. Rea spalio gume (što ih nije čuvao?) a Sykes... mislim da je vaoma vešt u nekim situacijama kao što su prvi krugovi na hladnijim gumama i kočenja u nekim krivinama. Za sada liči na prošlu sezonu.
  22. Uuuuuuuuuuu kakav gigantski highside!!! Checa ustao i odćopao...
  23. Dečko je u 1. krivini proleteo pravo, prešao preko livade i uleteo natrag na stazu između 2. i 3. krivine gde su na njega naletela druga dvojica trkača. Jedan je odmah otpušten iz ambulante, drugi je zadržan bez povreda opasnih po život. Otprilike je išao putanjom kojom je išao i auto na ovom videu: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=v68MtvtFaDw ili motor br 96 u 30. sekundi ovog videa: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pqi90iSgSzc#!
  24. Supersport trka je skraćena sa 21 na 15 krugova zbog velike vrućine i visoke temerature staze. Gume ne mogu da izdrže.
  25. Ova objavljena vremena nisu sa Superpola 3. To su vremena sa drugog kvalifikacionog treninga i korističe se kao kvalifokaciona vremena jer superpol nije ni održan. Nažalost zbog najgore moguće vesti za ljubitelje trknja. U pratećoj trci na Philip Islandu koja se boduje za australijsko prvenstvo u SST600 poginuo je lokalni vozač. Na znam kako se zvao i koliko je godina imao. edit: Oscar Mcintyre, imao je 17 godina edit: Denis Noyes kaže da je poginuo na sličan način kao Tomizawa i Simoncelli. I Craig Jones je poginuo na sličan način.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja