Jump to content

Moto Zajednica

to crank

Članovi
  • Broj tema i poruka

    14056
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: to crank

  1. Hmmm...Na de Puniet-a? Bradl-a?
  2. 8-ca i grad nemaju nista sa stazom. Radi se principijelnom pitanju. Primjera radi, sva ona djeca sto se trkaju voze vjerovatno bolje od vecine (ako ne od svih) ucesnika ovog TD-a, a nemaju vozacku. Naravno da nemaju nista sa stazom, ono sto sam hteo da kazem onima bez dozvole koji bi na stazu je: ``kada si toliko siguran u svoju voznju, zasto nisi izasao na to smesno polaganje i zavrsio posao`` Stvarno ne razumem ljude koji voze motor bez A kategorije... Voleo bih bar da neko moze da nabroji par razloga a da medju njima nisu: puno para traze(pa kad si imao za motor imas i oko 120-130e za polaganje) i nemam vremena. Mislim da si promašio temu. Zašto bi organizator moto dana tražio vozačke dozvole ljudima koji dolaze da voze motor na privatnom posedu van saobraćaja? Pa Jorge Lorenzo (svetski prvak u motoGP iz 2010 i dvostruki u 250 iz 2006 i 2007) je pre mesec dana položio za motor. Staza nije ulica i nema nikakve veze sa vozačkom dozvolom. Ja sam se prošle godine trkao sa 15-godišnjakom na Hungaroringu, nema ni bruce a kamoli vozačku dozvolu. Organizatori (kao i dečko) su bili iz Švajcarske.
  3. Za ples je potrebno dvoje. Sigurno su (Ducati) doprineli situaciji ali njegova izjava da neće da izgine od truda kao Hayden da bi završio 6 zaslužuje otkaz.
  4. Ukoliko VR ne pobedi u sledeće dve trke, Doohan će da ga pretekne po procentu pobeda u najjačoj klasi.
  5. to crank

    Bol d'or

    Izmedju pola minuta i minut je razlika u zavisnosti ko je poslednji bio u boxu.
  6. to crank

    Bol d'or

    Foret i Delhalle već 19 sati voze sami. Uspeli su da nadkonade 3 kruga zaostatka za Kawasakijem posle pada kada se povredio treći iz tima. Jutros počela kiša i opet su skliznuli na mihut zaostatka. Prikazali su Foret-a par puta posle silaska sa motora... zombi.
  7. To je SBK. U MotGP- se to neće desiti.
  8. to crank

    Bol d'or

    Mislim da je on tu "rezerva". Nije sedao na motor ako je verovati onom "live timing-u"
  9. Ček polako pa i SBK je nekada bio četvorka u redu 750ccm pa su Italijani oplakali da će da se povuku ako im ne dozvole 2 cilindra sa 1000ccm Sad su na 1200ccm dok su redni na 1000, a mehanizam za kalkulaciju superiornosti motora od 1200ccm u odnosu na druge motore je dečja igra Ne bi me čudilo da 2015 npr u CRT može 2 cilindra 1200ccm Znamo ko upravlja i gde su glavna sedišta svetskog motociklizma Ja ovo shvatam kao šalu.
  10. to crank

    Bol d'or

    Jel ovo pade vodeći Suzuki?h
  11. max. 1000 kubika i max. 81mm provrt cilindra su nedostižan cilj za Panigale. Pri tom ima monokok ram sa motorom kao sastavnim delom po ugledu na "Stonerov" Ducati te mislim da mu Rossi ne bi prišao ni na sajmu motora.
  12. to crank

    Bol d'or

    Startuju prikolčari!!
  13. Ja mislim da se više navukao na mit o sebi. Bogočovek koji bi pobedio i na APN-u. Odatle i razmere šoka. I kod njega i kod kupaca mitologije. Mislim da se spustio na zemlju i da mu je jasno da mu je potreban veoma specifičan motor da bi bio u vrhu i sad zavrće ruku Ducati-u da mu to isporuči. Dao je nekoliko izjava kako mu je dosta experimenata i posebnih rešenja... drugim rečima ili V70-75 ili redni poprečni... o ovom drugom naravno nema ni govora te možemo da očekujemo da će da se opredele za smanjen ugao. Ukoliko se ne opredele da mu napune dupe šimikama. Ne znam samo koga bi zajebali da potpiše za fabrički tim posle VR-a. Možda Barberu ako ne bude uspreo da se dokopa nečeg pristojnijeg.
  14. to crank

    Bol d'or

    Ljudi, počeo prenos, trenutno warm up... kamere ulaze u boxove ko u poslastičarnice... ja sam odabrao ove tri ekipe da navijam, za sad ...............plav..................... beo....................... crven....................... zelen br.7 JERMAN Igor SLO, MARTIN Steve AUS, GIABBANI Gwen F, PLATER Steve GB, YAMAHA R1 - MONSTER ENERGY YAMAHA - YART br.46 BOSIO Andrea F, CERSOSIMO Franck F, DEHAYE Geoffroy F, PERISIC Dragoslav SER, KAWASAKI ZX10R - FLEMBBO DIJIMANT SERBIA br.48 ALTENDORFER Filip ALL, KISPATAKI Viktor HON, REICHMANN Udo ALL, KAUFHOLT Jochen ALL, BMW S1000RR - TSV VOLPKE BY SCHUBERT MOTORS
  15. to crank

    Bol d'or

    Evo linka za prenos ovogodišnje Bol d'or trke. Počinje sutra oko podneva i traje 24h. Ne znam tačno u koliko sati ali ako se dobro sećam u 13h. http://www.dailymotion.com/video/xpy8l9_live-bol-d-or-2012_sport Trenutno sviraju neke heavy lethal, ili kako li se već zovu, grupe a grupica pijanih lethalaca "igra" ispred bine. Ne znam na kom će jeziku da bude komentar ako ga uopšte bude.
  16. Lascorz danas dao blage znake da bi mogao da pomera ruke, još je rano ali nada se javlja da makar neće biti kvadroplegičar... http://www.marca.com/2012/04/11/motor/superbikes/1334146125.html
  17. do jaja!
  18. Rizik? Kakav rizik? Da se Luthi nije makao sa staze skoro sigurno bi samo on pao.
  19. Marquez je Ianone-a stavio u poziciju "koci i pusti me da prodjem i budi drugi ili izleti sa staze" jbg, to je trka, nista pedersko nisam video u tom potezu. Nisi dobro video.
  20. Lascorz prodisao bez pomoći aparata... http://www.plusmoto.com/ultimas-noticias-estado-joan-lascorz.html
  21. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!! pojavila se nova forma na motogp.com CELA TRKA ON BOARD. Do sada su imali neke 2-minutne umetničke kolaže sa muzikom i trt mrt a danas na site-u osvanuo on board video od 50 minuta bez idiotske muzike. Fala Q!
  22. Ako ova verzija ne proradi za dve - tri trke a po VR-ovoj reakciji bi se dalo pomsiliti da je izgubio nadu, postoji neka određena šansa da će Ducati da se odluči da napravi repliku RC213 ili ti da smanji ugao između parova cilindara na 75 ili 70 stepeni ne bi li skratili razdaljinu između vozača i prednjeg kraja i preneli težinu napred... jednom rečju emulirali ponašanje na koje je prvi vozač tima navikao. S obzirom da se očekuje limit na 15ak hiljada obrtaja desmodromic i pneumatski sistemi upravljanja ventilima gube uloge te bi takav motocikl bio VEOMA sličan onome što će HRC da isporuči svojim vozačima 2013. Koliko bi to koštalo i kolika bi šteta (potencijalno katastrofalna) bila u slučaju da ni to ne pomogne VR da postane konkurentan teško je reći. Ja i dalje uživam u agoniji ali polako prestaje da mi biva zanimljivo. Ako nastavi ovako još ću da počnem da navijam za njega. Teško ali moguće!
  23. Ima jedan trik koji može da ti pomogne da odabereš putanje. Makar za početak. Bitno je da se sve krivine prođu sa planom - namerno. Pa ako nije dobro znaš šta si radio i šta bi mogao da promeniš. Ako samo voziš ko muva bez glave teško da možeš šta da promeniš. Elem... kad "konstruišeš" svoju putanju/liniju kroz krivine kreni od pozadi, npr. ako hoćeš da u 11. uđeš kasnije da bi je prošao kao jednu krivinu treba i u 10 (koja u ovom slučaju gubi na trivijalnosti) da uđeš kasnije da bi ostao uz levu ivicu staze pre ulaska u 11. Ako pak planiraš da 11 prođeš kao krivinu sa dva apeksa onda... itd. dok ne stigneš do 13/1 tj 1/13. Kad si napravio plan - drži ga se dok ne pokaže mane.
  24. To je to.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja