-
Broj tema i poruka
6934 -
Pridružio se
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: đunta
-
Uvek to tako ide kad je nešto malo skuplje bez obzira na kvalitet. Eto, ti si uzeo motor za koga je vlasnik tvrdio da je dobar i koliko vidim ti si kao nov vlasnik to i potvdrio. Skupe su samo loše stvari. ali zbog raznih pridika on ga je spustio u bescenje i pravo da ti kazem platio sam ga malo koliko je dobar i prezadovoljan sam u minimalna ulaganja i to smao estetska motor je perverzija a verujem da je i tvoj samo sto ljudi gledaju idalijanske sajtove i porede sa time i krstenicom sta ces ja verijem da je dobar za te pare iz svog iskustva kazem ali ga za iste verovatno neces prodati kao sto ni gaja nije Poređenja su relativna. Nije isto porediti R motor koji se ne aka ko enduro. A na sajtu i slici, svaki može izgledati nov i bešuman. U relnosti je nešto sasvim drugo. Išo svojevrememo Milan iz BNS u Bugrsku, izmeđšu ostalog i da gleda motor za mene koji mu je na telefonu opisan bajno, a i ja video na netu, zvao me iz Sofije, kaže izvinite, nije motor za Vas. Pa prodaću pod moranjem, al još sam daleko od toga. Stoji u sigurnoj grejanoj garaži, ne propada, leba ne traži, samo prvog kupca.
-
Ovo je potpuno tačno na žalost. Jedino se kao malko snebivaju kad vide veliki motor i krupng ko mene kojim ničim ne odaje ikakvo strahopoštvanje. Oni se kriju visinom svog vozila i tamnoćom šoferšjbne a ja ih namerno kroz staklo baš zagledam i na taj način im izbijem ono seljačko samouverenje, niko ne sme da me pogleda u crnom džipu sa zatamnjenim staklima. Ova je tema nastala potaknuta pogibijom u Karađorđevoj uliuci u beogradu, verovatno izazvana sličnim atakom ko što se tebi desilo i opet bez viđenog krivca. http://forum.bjbiker...ramvajske-sine/ Ja obilazim kolonu, i ako mi prostor dozvoljava, na rastojanju od 1 m. Taj metar je spasonosan jer su to otprilike širina vrata pa ako ih neko otvori na semaforu da izađe, lakše će se izbeći. Dalje, Nagli manevar rukom volana otprilike vrši pomeranje vozila u stranu za taj metar a tolika je otprilike takozvana vremenska sekunda, vreme potrebno za reakciju od uočavanja problema do reagovanja, znači dajem sebi fore da ako neko nasrne i učini taj metar, ja ću verovatno na vreme reagovati. Kad obilazim auto koji stoji na semaforu, ne ulazim odmah ispred već ga prođem napred opet za neki metar i ostavljam si sigurnosni porstor ako on u međuvremenu krene. Stanem ispred blokirajući ga a nikako pored jer su oni mahom spremni za trkanje. Kad krene potom da me obilazi, onako besno, odmah to govori da je iziritiran i spreman na osvetu, tad puštam gas i bežim još dalje i pre od njega. Auto nema sposobnost oštrog manevra u stranu tako da ako to predvidimo, lako će se izbeći. Da si imao kameru, lako bi sad i nadoknadio štetu a taj proganjan za pokušaj ubistva, a da ne govorim o svećicama.
-
http://forum.bjbikers.com/index.php?showtopic=72450 Evo događaja gde momakm nije imao ni vremena ni mogućnosti da spusti noge, stane, okrene motor na 90° ka šini.
-
Uvek to tako ide kad je nešto malo skuplje bez obzira na kvalitet. Eto, ti si uzeo motor za koga je vlasnik tvrdio da je dobar i koliko vidim ti si kao nov vlasnik to i potvdrio. Skupe su samo loše stvari.
-
Ja samo uzimam PDV( Pljeskavica Dupla Velika), a pošto sam na dijeti uprvo zbog nekog budućeg OFF-a, može jedna al velika. Greota je vozati dobar motor na offu, mora da se ošteti, makr zgrebe. Ja sm probao pre sređivnja i olupo far. Za to je neki XT i obavezno sa namenskim gumama. Sve drugo je zaista mučenje, na stranu što je nebezbedno. Dobre teme čine pozitivnu sttistiku, drago mi je što si prisutan. Pobedio nisam, nit je ovo ikakvo nadmetnje, samo još jedna u nizu moto novela. A da sam zadrt, jesam al za uvek nešto pozitivno i bolje, i opirem se povlačenju za noge. Na žalost kod nas je moto, što jeftinije to bolje tako da i žiovot nam izgubio vrednost, primerice nesrećama bahatih vozača. Hvala i tebi na želji, zaista će biti potrebna sreća da se proda vaj primerak. Pa jesi li prao lanac 2 dana, potrošio 2 velika WD-a, kilo hipenola, kilo Motul Klinera i po boce Mafre Rajsing masti. Paste za ruke i pucvol ne računam, i spavanje na kauču. Istrgovaću što bolje al samo kolko neki kupac plati, a to će obrni okreni biti na moju štetu. Generalno, sve što sam u životu prodavao je bilo nešto skuplje, dugo se prodavalo, al kad je kupac došao, odlučivali su se za delić sekunde i kasnije mnogo puta čuli uz zahvalnost. Pivo ne pijem tako da ni ovu cenu ne moram da jurim.<br style=""> <br style=""> Ne razumem zašto je potrebno 2 dana da bi se oprao lanac ???? čime si ga prao četkicom za lakiranje noktiju, svoj lanac operem faminom za 20 minuta par puta u sezoni i to je to, ne hvalim se time, jbt pa to je sam lanac-potrošna roba. Da sam znao da se dvodnevnim pranjem (sranjem) lanca isti podmladjuje i vraća u fabričko stanje ne bih davao bezveze 150 E za glupost, sad si me prosvetlio U svakom slučaju divim ti se što svima koji te smaraju u tvom oglasu pokušavaš da se na neki način opravdaš i odgovoriš na sve manje-više neumesne provokacije Još jednom sorry za off, srećno sa prodajom na ovom bednom tržištu naših ljubimaca Kad sam uzeo motor, bilo zimsko vreme tako da je lanac ko zna kad pre toga pran jer ko lud da to radi zimi, samo udri sprej za mazanje. Korišćen je onaj ogavni za OFF, lepljiv ko žvaka, dekla kod prednjeg bila skroz zapunjena, šust pleh ispod takođe. I nema druge, petrolej i Luis četkara pa pranje Wapom, pa ponovo prskanje beskontaktnim sredstvom, pa ponovo wap, sve da bi došao do iole čistog, odnosno malo zamazanog. Potom hipenol i četka i kvasio, kvasi. Ostavim da prenoći, potom ponovo petrolej, wap i sad već to liči na nešto al i dalje se vide zaostaci. WD pa člank po člank, briši, prskaj, neki članci teže se okreću, guraj WD dok ne ispadne i poslednji trun i sve radi glatko a čisto. Potom ponovo wap, sušenje, namensko sredasvo za pranje da bi se skinuli još neke nečistoće i osušio lanac. Krug da se lanac zgreje u vožnji pa potom mzajući sprej i onda još pedantno zatezanje i centriranje ose osovine. Eto dva dana, al samo za prvo pranje, potom redovnim postupkom kako i ti radiš. Problem je što većina vlasnika lanac ne pere jer mora tad i da se prevriše i eminovno zaprljaju ruke i svi samo podmazuju. Posle ovakvog pranja ja sam pripremio samopodmazivč jer bi i ja verovatno falširao u održavanju. A provokacije, pa stoje uvek, svi smo mi limitirani na neki način, zato i služe forumi da bi malo se pomerili. Hvala i tebi takođe, jesmo mi jadna i bedna zemlja, ne samo ovo tržište motora. Muka tera da vozamo krševe, a još je veća da i ole budu pristojni kako tako. BMW mi je već III nedelja na klocni, sve skoro isto, a išo sam na more sa njim. Može i onako i ovako.
-
Ma nije zlatan, sivo beli šporet. Dokopali ste se, ali PENZIJE :D Pa penzija je za uživsanje, ne za kuluk. Ko ima benificirani, eto prednosti. No niste probali il bar ne dovljno. T je vuk u jagnječoj koži, al kad krene nema zadrške i zezanja, svaki pip nemilosrdno odrađuje. Vrlo me podseća na sportski auto po tome. Traži respekt al zato pruža. Narvno da nije savršen, ko ni jedanmotor, al ima imperativ koji mi se sviđa. Naspram njega, TA je šarmantna zabavna igračka za opuštenu vožnju. Iako mi sad smeta, moram da kažem da je sve u svemu izuzetan motor.Po kvalitetu ga neodvajam od BMWa, samo svaski na neki svojstven način. Isvojom lkoćom mi je Ta ulio sigurnost i utro put ka višoj klasi.
-
Ljubomora je ljudska osobina, pozitivna je vuče napred, naravno ima retikih destruktivnih. Još kao klinac sam se postavio sa poštovanjem prema bajsu, kasnije sportskom autu i naučio da se može isterati visoka performansa al uz pažljivu negu. Taavim načinom sam bio u stanju i da satrem prevoz al uvek mu naknadno pružajući sve do maksimuma. Sad isto sa BMWeom, picanim kočice, točkove a sve stečenim iskustvom. Ulje kočiono i antifriz jednom godišnje, motorno ulje po pređenoj kilometraži a bez obzira obavezno u proleće.Filtere čistim s vremena na vreme i opet obavezno u proleće. Ulje u agregatu uvek isperem polovinm istog takvog ulja radom na leru od 5-10 minuta, krivim karter da izađe i poslednja trunka. Ventile na pola intervala jer volim nekad u iberturu. Sve što se podmazuje, redovno i uvek probraim lubrtikantima. Naravno, zaštitni voskovi čim se malo isposti. Ne grejem agregat na leru većmekanižom vožnjom dok ne digne temperaturu. Po gasu tek kad se dobro zagreje i to postepeno do punog oposega.Kočnice kad palim nakon toga ne puštam konstantno hlađenje već povremeno stiskam da bi ublažio ternički napon. Jedino gume ne štedim, volim da ih klizam, a zato i služe. Ako si pogledo 3 moja skutera, 2 polovna, video bi kako su izašli ispod moje ruke. Hvala na željenoj sreći, draže će mi biti da se neko sa zadovoljstvom i bez problema sa uživajem vozi.
-
Moja metodoligija je jasna, sračunljiva, sabere se sve, oddbije neka kao amortizacija i to je to.Što tamo ima neka cena za isti model al ko zna kavog stanja i porekla te baš briga. Moji drugari vozaju CBR-ove i veoma dobro znam pravu vrednost motora. Ako je prodaješ, dobra je motor, nemoj olako da padaš na ono ima tamo, znam i ja gde se uzimaju jeftini motori sa otpada, lupani i sa falš papirima. Dobra roba je dobra, sad što nema svaki dan kupaca, mora dae se čeka Jeste lična stvar al valja dobronameran savet, poželjono od kupaca i skorašnjih prodavaca. Dokoni se ne računaju. ma daaaaa,vi koji se docepate BMWa izgubite osecaj za realnost!! Ne, mi smo se tek dočepali realnosti, zato i prodajem ta a Lalajko prodo Afriku.
-
Svoj motor sam predložio momku kom su zapalili TA, ako opet hoće isti, napraviću mu izuzetnu cenu, al samo njemu. Ja sam preživeo kratak šok, al je još uvek u nokautu. I šta sad, rešio da otvarm BMW temu, al ste jači pa nem kud. Ovaj moj TA nije bitan zaista, pričajmo kroz njega o svemu i svačemu. Dobijam pp "obožvalaca", podrške, upite za savet, uvek sam voljan da razložno menjamo stavove pa i na moj račun. Naravno, raspoloženje i šala uvek dobrodošla.
-
Pa jesi li prao lanac 2 dana, potrošio 2 velika WD-a, kilo hipenola, kilo Motul Klinera i po boce Mafre Rajsing masti. Paste za ruke i pucvol ne računam, i spavanje na kauču. Istrgovaću što bolje al samo kolko neki kupac plati, a to će obrni okreni biti na moju štetu. Generalno, sve što sam u životu prodavao je bilo nešto skuplje, dugo se prodavalo, al kad je kupac došao, odlučivali su se za delić sekunde i kasnije mnogo puta čuli uz zahvalnost. Pivo ne pijem tako da ni ovu cenu ne moram da jurim.<br style=""> <br style="">
-
Napredujemo, sad Gumuš, Šefket.
-
budi malo odredjeniji!!! a svakako to sto je opran motor i podmazan lanac ne cini ga boljim od onoga koji nije rastavljan u sastavne delove iz cistoga hira,koji neko sada vrednuje i podize u visine! stavio sam nove gume na burgmana i time ne podizem cenu jer sam ih stavio zbog sebe! a neopevani TA ceka i dalje kupca za znatno manje para sa krauserovim koferima!! Detaljno opran i podmzan lanac vredi više od samo preprskanom, al se slažem da to ne podiže cenu nimalo. Problem TA je u lageru kormana, u membranama sklonim pucanju, prljanjem dovoda i desinhronizaciji leptira, plastičnom pinjonu, pregravajućem regleru, lošom pločom na procesorima, zarđalim sajlama, sve su to normalna predviđena tekuća održavanja i kvarovi. Kad vidiš kod Gosn Đure kako izgledaju sitaste membrane, shvatićeš da su takve već prešle ko zna koliko, zajedno sa motorom. Intervalni servis, predviđen maualom nimalo nije hir, al zbog naše besparice namo tako izgleda. Radio čovek generalku na Fiatu, ne prođe malo crče, pregrejo se motor i gotovo. Razlog, nije zamenjena vodena pumpa na propisanoj kilometraži. Vek joj je 50.000 km, ne može da procuri jer je plastična pa to zavarava neuke majstore i vlasnike, a njoj se jednostavno istroše plastične lopatice i prestane da gura vodu i hladi motor. Znatno manje para ne znače i proporcionalno manjekvaliteta, al je to izuzetak. Sd na ovu našu bedu, sve je moguće, ne presuđujem.<br style=""> <br style="">
-
Pa jesi li prao lanac 2 dana, potrošio 2 velika WD-a, kilo hipenola, kilo Motul Klinera i po boce Mafre Rajsing masti. Paste za ruke i pucvol ne računam, i spavanje na kauču. Istrgovaću što bolje al samo kolko neki kupac plati, a to će obrni okreni biti na moju štetu. Generalno, sve što sam u životu prodavao je bilo nešto skuplje, dugo se prodavalo, al kad je kupac došao, odlučivali su se za delić sekunde i kasnije mnogo puta čuli uz zahvalnost. Pivo ne pijem tako da ni ovu cenu ne moram da jurim.<br style=""> <br style="">
-
Nisam upirao ni u koga ni u čiji motor, niti iznosio falinke. A ima ono, ko pustio "vrapca". <br style=""> <br style="">
-
Ne razumem? Čudo je kako ljudi zamaskiraju limune, čak ni iskusan majstor ne skonta nekad dobro skriveni nedostatak. Neću da pričam o ceni, samo o efektu mačke u džaku. Ovaj motor, koliko shvatam, je potpuno pretresen i iservisiran. Zaista "samo sedi i vozi". Meni je super što piše šta je sve menjano. Za njega se zna barem deo istorije i ima ljudi sa foruma koji će potvrditi da je stvarno sve tako bilo. Jedino sigurnije je kupovina od Nemca sa servisnom knjižicom (zato su i u Nemačkoj motori skupi, a u Italiji isti takvi puno jeftiniji, ali...). Ne vidim cigare i gluposti, samo spisak šta je zamenjeno/popravljeno i koliko je to koštalo. Super stvar, barem da orijentaciono zna neko ko planira takav motor uzeti - ako šta ode, koliko otprilike košta. Naravno, kako vidim, najpamentije bi bilo da ga vozi još 2-3 sezone, 20-30 k km, da mu sve dođe ponovo pred zamenu i onda ga proda po tržišnoj ceni, bez spominjana kad je šta rađeno (pošto je to nekima kao tebi glupo, a i pošto mu onda to ne bi išlo u korist, jer bi se videlo da je sve opet pred zamenom). Đunta, ti si lud čovek što si sve popravio i zamenio, kod nas se to ne dira dok ide. Još si luđi što to sad tako sređeno prodaješ, umesto da ga izvozaš prvo za sve pare. Ja bih voleo da bude više takvih prodavaca kada budem kupovao sledeći motor. Mislim da će onaj ko kupi tvoj Transalp brzo zaboraviti koliko je para dao kada napravi sezonu dve bez šrafcigera i majstora. Da ne zaboravim: Odličan motor, sretno s prodajom! Potpuno se slažem! Iz mog ugla: Ne volim brate da se mastim i servisiram. Bavim se drugim poslom. Motore volim da vozim, a ne da održavam. Ja sam od onih koji bi potrošio koju stotku više samo da ne moram da gubim vreme i novac na sitne zajebancije oko bilo čega. Motora, auta, elektronike... To treba da služi meni, a ne ja njemu. Sa druge strane, ono što imam gledam da servisiram redovno pa ako je moguće i u ovlašćenom servisu. Možda neko misli da je to bacanje para ali svako ima svoju matematiku. Moja matematika takođe obračunava i živce i vreme i pare da se nešto dovede u red. Nekima je baš gušt da oni sređuju po malo svoj motor, da stalno nešto podešavaju, menjaju i ja nemam nikakav problem sa tim. Cenim, ali to nije moj sport. Đunto imaš i moju podršku! Ako ništa drugo, on koji voze TA imaju spisak šta im je raditi kada odluče da voze sigurnu mašinu. Davnih dana sam naučio da je use u svoje kljuse skoro uvek najbolje, a tako je jedino bolo moguće u sportu. Stekne se i znanje i ljubav i rezultat je gotovo uvek dobar. Naravno, nemaju svi afiniteta, vremena od posla il se gospode. I tačno spisak mojih radova i kvarova se može generalizovati za TA, al moram da dodam problem pikapova i membrana. Gledajući pri svom izboru a i kasnije pri susretima, svi imaju iste bolesti iako se vozaju već poduži period. Recimo, probo sam motor od nekog ko je naišao do Labosa, kaže da nije štelovo ventile 40.000 km, a servisni interval je 12.000. Sad ko greši. Nije problem ići od čoška do čoška, al duge ture se ne voze sa ovako starim motorim bez predhodne dobre kontrole
-
Sad malo na Gumuša, pa Šefketa, zamlo da obrišem, da ne bi bilo problema. ovako?! svakako ne!! cak i da sam zainteresovan za robu,ako bi mi naglasio cenu popusenih cigara i more gluposti koje potpadaju pod kolateralnu stetu! lepo bih te pozdravio!! Tad nisam pušio, tako da ću ih možda zaračinati ako ikad bidem otuđivao Bembaru, sad duvanim. Ne razumem? Čudo je kako ljudi zamaskiraju limune, čak ni iskusan majstor ne skonta nekad dobro skriveni nedostatak. Neću da pričam o ceni, samo o efektu mačke u džaku. Ovaj motor, koliko shvatam, je potpuno pretresen i iservisiran. Zaista "samo sedi i vozi". Meni je super što piše šta je sve menjano. Za njega se zna barem deo istorije i ima ljudi sa foruma koji će potvrditi da je stvarno sve tako bilo. Jedino sigurnije je kupovina od Nemca sa servisnom knjižicom (zato su i u Nemačkoj motori skupi, a u Italiji isti takvi puno jeftiniji, ali...). Ne vidim cigare i gluposti, samo spisak šta je zamenjeno/popravljeno i koliko je to koštalo. Super stvar, barem da orijentaciono zna neko ko planira takav motor uzeti - ako šta ode, koliko otprilike košta. Naravno, kako vidim, najpamentije bi bilo da ga vozi još 2-3 sezone, 20-30 k km, da mu sve dođe ponovo pred zamenu i onda ga proda po tržišnoj ceni, bez spominjana kad je šta rađeno (pošto je to nekima kao tebi glupo, a i pošto mu onda to ne bi išlo u korist, jer bi se videlo da je sve opet pred zamenom). Đunta, ti si lud čovek što si sve popravio i zamenio, kod nas se to ne dira dok ide. Još si luđi što to sad tako sređeno prodaješ, umesto da ga izvozaš prvo za sve pare. Ja bih voleo da bude više takvih prodavaca kada budem kupovao sledeći motor. Mislim da će onaj ko kupi tvoj Transalp brzo zaboraviti koliko je para dao kada napravi sezonu dve bez šrafcigera i majstora. Da ne zaboravim: Odličan motor, sretno s prodajom! Ode čovek na more, uplati pun pansion ala card sa prevozom za 1.000€, a vanpansionski trošak 1.000 € i kaže kako se super proveo za somića. Koliko ga košta letovanje. Ja sam izneo šta je sve urađeno na motoru, jasno razdvojio kolko bi to koštalo da neko drugi radi i decidirano naveo šta sam ja lično platio, što je niža suma jer sam dosta sam radio i uz besplatnu pomoć drugara i na glasio da svako nađe od zainteresovanih potencijalno sebe u matematici. U startu sam skinuo cenu od sračunate, plus umanjio neku kvazi amortizaciju ala proticanje rergistracije. Ko što je bila tema u izboru TA /AT, tako i samo sređivanje pa i ova prodaja čini ne samo prost oglas zaizvlačenje para, koje naravno neću izvući, već deljenje iskustva, kom informativno korisna, kom glupa, kom smešna, različiti smo ljudi. Naravno, parodija je na razne troškove, iće piće...Odem kod drugarta da mi napaše oklope posle krpljenja da ih ja ne zalomim, on limar, kolega plastičar. Čim sam došo, onaj vadi kesu sa dve prazne flaše Jelena, ovaj coca colu sa belim čepom, dete mi igra igricu, a sebi uzmi šta oćeš, naravno za moje pare.Treći, crno pivo i us put kutiju cigara, četvrti pastu za ruke da ne pipa čist motor umazanim rukama....tu prođe par Axela, četke, razređivač, izolirband, WD 40, sijalica, par litra za ispiranje ulja u motoru, ko zna šta još što se zaboravi, preskoči, ne sabira. I sad ispada da u celoj priči tih 5 banki je glavni razlog što motor "ne" valja. A ostale "glupe" kolaterale postoje, recimo drugar čiji posao ne dozvoljava ni ogrebotinu na ruci, teara lanac na pranje i plaća to redovno 2 banke, neće čak ni da mu ja operam motor svojim načinom. Kupio je skoro doktor motor, dečko nit zna nit može da išta pipa , plaća i pumpanje guma na pumpi. Za mene su to isto gluposti al za nekog sasvim normalna stvar. Jeste motor bolji od Nemaca, Švajcaraca al boli od cene i pitanje je jel njihova ruka išta bolje zamenila recimo lager na kormanu a naplatila petostruko bar. I nije isti, pošten odnos kad Germman Germanu prodaje ko sa auslenderima. I dok je kod mene, sve obnarodovano na forumu, sad možda imam dvojnika šporet belo sivog, pa jedan gladac a drugi jadac. A sve se lako na TA isproverava. Motor jeste pretresen detaljno, sve uočeni nedostaci otklonjeni jer je namera bila put dugih tura, Jordan-Španija, no operacija kile pa potom iznenada BMW, tako da TA neće biti vožen u mojim rukama da bih ga izarčio, valjda će neko drugi nakon više sezona verujem. Da, verovatno lud po kriterijumima mnogih. Evo skorašnja priča. Drugar uzo motor još jesenas, mrlja,brlja i vozika se. Pre neko veče, ajd kaže, svi ga probali osim tebe i rekli da je dobar. Ja krug i vratim se, reko više ne sedaš na motor, a ženi ću da kažem da ona nikako ne seda i da tebi zabrani dok ne popraviš. Lager u kormanu kleca bar sntimetar, reko ispade mi nešto preko ležećeg, malo u nagib, vuče ko da Švarceneger gura, kočnica, ne ko vibro mašina nego ko Hilti. Kaže naviko se i sve radi. Jeste sve radi al kako.I kad sam ga pred suprugom rekao da ću da ga cinkarim, krenuo u popravke. Sve to radi al kako i dokle. Po mnogima bi i njegov motor bilo glupo dirati, kao radi, ne diraj dok ne stane. Ježim se te devize. I hvala ti na razumevanju. Svrbi me 1200 GS, ko zna, možda ovaj 1100 bude nekad tvoj.
-
U sledećoj epizodi..
-
-
Ako me još jednom budeš Čikao, ima stisnem tamo gumb za ignoraciju. A ponudi prihvatam kao prvi deo do proleća.
-
Ja radim kao instruktor 11 godina, i mogu da kažem da je jedini pravi razlog zbog čega se na obuci toliko vremena posvećuje ovoj radnji je taj što je propisano od strane policajaca ispitivača da svaki kandidat u sklopu polaganja ispita između ostalog mora izvršiti minimum jedno polukružno okretanje (sa ili bez manevrisanja). A što se tiče mesta na kom instruktori vežbaju tu radnju sa kandidatima, to su obično one raskrsnice na ustaljenim maršutama na kojima policiski ispitivači vrše testiranje prilikom polaganja, tako da instruktor tu nema nekog izbora. Jedino što može biti sporno je način na koji se to radi i uvežbanost kandidata, ali kao što neko reče zato je vozilo auto škole obeleženo na odgovarajući način. Bez da mi zameriš molim te. Koliko sam te shvatio, kao instruktor nisi baš za preterano obučavanje polukružnog manevra. U Beogradu, gomila smrtnih nesreća je upravo zbog ove radnje, naravno iz čiste bahatosti i nemarnosti vinovnika. Ali da je obuka više upozoravala na pogubne posledice nepropisnog okretanja verovatno bi broj poginulih motorista bio manji. Dalje, obukom bi valjalo predočiti i naučiti kandidate ispravnom i bezbednom okretu da se opasni susreti ko Mikulancu ne bi dešavali.
-
Sad se vređkamo, a. Šalim se. Smatrm da je obaveza biti aktivan u svoj temi, u svom postu ma kako bilo neugodno. No, još malo, pa povlačim oglas sa foruma, očigledno ne ide prodaja a i dosadilo mi da se više mlatim sa TA, nije vredan toga, čak ni ovaj moj primerak. Nego, treba naučiti kako se ne prodaje ili ne kupuje pak.
-
Najzad se složismo. Ako nije dosadno da čitate, nije ni meni, a uz to mi je valjda obaveza da učestvujem u svojoj temi. A ako misliš generalno na opšte forumašenje, to tek nije, ima mnogo zanimljivih ljudi, ma svi su jedinstveni i originalni na svojstven način. Mnogo toga ima da se nauči o motorisanju, da se slatko nasmeje i razvedri što je slabo moguće u realnosti. Mnoge ljude sam upoznao, stekao nova dobra prijateljstva, šta znam, izdržavam.
-
E pa nije tako prijatelju. Susreo sam se tokom ovog leta gomile TA, provozao 5-6, svi su bili lošiji od mog bez lažne skromnosti, a plaćeni više, i vozaju se još uvek u takovom stanju. A da ima boljih primeraka za manje para, mogu samo da ti verujem na reč, ja ih ne nađoh pre kupovine nit ih videh. Ako ih ima sad, neka neko ako je zainteresovan pogleda i te i moj pa nek uporedi. I što da ne želim da izvučem pare, bar deo, jel to činim utokom. ma sve je u redu, nema boljeg, pošalji ga za Japan, verovatno će da ga stave u hondin muzej Ne može u muzej, još je mlad, a i nije nabolji.
-
E pa nije tako prijatelju. Susreo sam se tokom ovog leta gomile TA, provozao 5-6, svi su bili lošiji od mog bez lažne skromnosti, a plaćeni više, i vozaju se još uvek u takovom stanju. A da ima boljih primeraka za manje para, mogu samo da ti verujem na reč, ja ih ne nađoh pre kupovine nit ih videh. Ako ih ima sad, neka neko ako je zainteresovan pogleda i te i moj pa nek uporedi. I što da ne želim da izvučem pare, bar deo, jel to činim utokom.
-
ti si probao sve transalpe u BGu i okolini pa znaš nisu gluposti, samo realnost Vidi, pregledao sam dvadesetak TA sigurno u periodu od polovine lanjskog leta do januarske ovogodišnjer kupovine. I izabrao zaista najbolji od tih, što ne znači da je i ovaj bio idealan, uostalom sve se vidi u temi šta sam radio i zašto. Takođe, i sad postoje ti isti primerci na kojekajvim oglasima, za neke znam i da su promenili vlasnike koji ih sad prodaju. Bio je jedan primerak koji da mi pokloni ne bi uzeo. Staro je sve ovo, mi se ne brinemo i ne održavamo tako da nije čudo što su krševiti, nije da ja imam oštar kriterijum. Ja sam se potrudio, i mislim uspeo, da napravim dobar primerak, to košta i to je to. Nisam uzeo drugi TA i AT, jednostavno sam promenio klasu i to je razlog prodaje, bez ikakvih sakrivenih namera. Sve obnarodovano na forumu, da narod zna šta ih čeka pri kupovini, uključujući i troškove za kafu. Dozvoljavam zaista detaljan pregled kod bilo kog, svaku zamerku prihvatam i spreman sam svaki realni nedostatak da kompenzujem spuštanjem cene, mada sam siguran da ne postoji. Sve što je urađeno nije poarčeno za ovih par stotina pređenih kilometara tako da ne vidim razlog da primenjujem neku amortizaciju pored evidentne lične gubioze. I ne razumem hajku od ne kupaca, mada se ne ljutim.
