Jump to content

Moto Zajednica

đunta

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6934
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: đunta

  1. 1.Neke prošle sezone je prelazila 42-3 uz reku, a na asfaltu je tek još višlja. Na aerodromskoj pisti je mereno kolko se sećam blizu 60. Na zvaničnoj mernoj stanici je zabeleženo 40,2 a merenja se vrše uglavnom u okruženja zelenila što recimo ne odgovara realnoj situaciji u centru grada u hladovini. 2.Vozam ja motor i po zimi al nisam uvek na motoru, drugo vozaju još ukućani, nekad svi zajedno... 3.Nekad je klima bila isklučivo u autima snage preko 100 konja a danas i mali Spark i ono kinesko kantiče ima opciju klime. Pomodarstvo bilo i servo volan i kočnica, ABS, elektro podizači, maglenke...al se to menja i ulazi u standard i podrazumevano. Prošli auto mi je bio sa klimom pa se usladi, ko i u kući za šta sam bio protivnik veliki. Naravno da može bez svega toga al kad je mogućnost izbora, što da ne. Nemoj da me shvatiš da ti kritikujem auto, jednostavno je to moj ukus, da ne raspravljamo o kiču i čisto sam postovao kao usput pomenut. Inače ti je auto u vrlo prihvatljivoj ponudi po svemu.
  2. Zašto ne možeš, pre toliko godina nije bilo temperatura od 45° nit su postojale ovolike saobraćajne gužve u Beogradu koje su utrostručile putovanje po gradu, da ne pominjem pomodarstvo i zato jako malu potražnju za vozilima bez nje.
  3. Milan, Barič, 011 870 17 58 ; 063 221 964.
  4. Nema klimu, ne paše na žalost.
  5. Ja sam uzeo 2 para čizama na "zadnjoj šansi", naravno Sekula.
  6. Čestitam na prelasku na motor, dugo si meračio i sa srećom se na vozao. Pazi na levu ručicu, a desna nožna poluga nije skuter oslonac. Imaš samo pozitivne strane sa viljuškom od AT. Ako ti bude tvrđi prednji kraj, meteš ređe ulje i Bog te veselio. Kad budeš tražio klešta, vodi računa da budu ista, ne znam dal postoje različite serije u smislu kočione sile.
  7. Slažem se i ja sa SmokeSom, nemoj preterivati sa mnogo gušćim uljem. Ko zna šta je bilo u motoru, ako ti sad sa malo gušćim uljem ne duva u filter preko iber laufa, ne bi trebalo da su karike, pre će biti falš ulje što nije za iznenaditi kod nas. Da bi rešio dilemu, izmeri negde pritisak u cilindrima, neće te to koštati više od jedne crvene i rešićeš sve dileme.
  8. Znaš kako se kaže, čizma glavu čuva. TA nije jedrilica već :moto2:pa mora da ima svoju čizmu, gumu a ne klizače (Konti), a ti moto a ne vojno padobranske. Iako ti je zglob verovatno izuzetno čvrst, ovo nije udarac od doskoka već bočni u kosku. Nemoj se zezati, nema smisla da nazdravljamo medovinom a ti ko roda na jednoj nozi.
  9. Srećna Slava Domaćine, eto vidiš tvoja svetkovina te je zaštitila danas.
  10. @Mikulanac- apsolutno se slažem sa tobom. Dvostruko, svesno, samoubistvo mi je zaista nedokučivo,zašto ih niko nije zaustavio ako se već videlo da je pijan, a i to nalaže zakon i postoji sankcija za to. Strašna tragedija, žalost i tuga ma šta i kako bilo. Saučešće.
  11. @Mikulanac-Ne Florida, to je auto koji je onda mnogo obećavao a bio debakl od početka. Kum uzeo prvi kad se pojavila i zove posle 5 dana, ne može da zaključa vrata ključem nikako. Ja uzmem od Peglice i zatvori/otvori, i tako u svemu ostalom i ubrzo je degažiro. A i nema klimu. @Ratboy-Fiestu sam uzo staru 6 godina i nakon još 4 je počela boja da popušta na mestima gde je izložena udarcima kamenčića, korozija, na rubovima krila s obe strane par rupa u najavi, kočione cevi tu i tamo dobro korodirale, znači bilo bi dosta truda da se zaustavi od daljeg propadanja, a najviše bežim zbog obaveznog šestomesečnog tehničkog kojim nam prete, pored vezice da se izbegne Ć,Č,Đ... sad mora de se gleda i da polovica registracije ne pada u sred leta, jednako ko za motor da ne bude u sred zimskog snega. Mada je Fiesta DI jako lep autić, voza se ko karting i možda sam pogrešio, imala top opremu, odlično koči i vrlo pregledna. Čova koji je kupio me zovne s vremena na vreme, prezadovoljan. Sad je imao kvar servo elektro motora, tražili mu jedno 3 stotke, ja mu reko šta je i prošo bez ništa, reko dođeš prase, kaže važi, al kad dođeš na moto skup na Borsko jezero. Tako da dogodine družino imamo dobrano gošćenje . @Vlajko- Verovatno bi tako bilo, mislim da bi ST zadovoljio sve potrebe i ne bi me teralo da tražim nešto drugo pa verovatno ne bi ni tražio od Vlade GS-a da probam Bembaru i zarazio se odma njime. Sad ne bi sišo s Bavarca. Takav stav imam i prema autima, germanska škola, nekako mi oko ne vata daleko istočna dizajniranja, kako reče Aćim, uprkos tome što zaista imaju nad kvalitet. Voleo bi malog Svifta, no preskup mi trenutno. Zaporošce i slično ne bi da pominjem. I, Đunta ne može bez đuntologije. . A i čime bi se zanimali u ove loše dane, doduše danas 20°. PS @Mikulanac- moj post se računa ko Vaša četiri, na toliko odgovaram.
  12. Pošto ćera nije dozvolila da je ćale poduči ima kredit, samo jedno čukanje otac plaća, a kad ili ako bude drugo, moraće u auto školu pa nek joj oni popravljaju jer su je oni i "naučili" tako da vozi. Trećeg puta neće biti jer otac više neće davati auto. Ja sam za svoj dugokilometražni staž svega 3 puta bezazleno zakačio civilna auta.Šalim se malo al u suštini ako bude slabo vozila i ne napredovala ja ću joj uskratiti voženje, ne zbog samih šteta već zbog ugrožavanja drugih a i same sebe. Nisu svi kadri za vožnju, jes da je moje "dete" al se trudim da budem objektivan. Uopšte ne razumem ljude koji voze i stalno čine sudarice i prekršaje a i dalje pokušavaju da vozaju. @Stilgar-generalno si potpuno u pravu ko i mnogi koji izbegavaju Punta, ja sam uostalom na istom stanovištu. No, poduguravaju me neki drugi aspekti. Neću da idem na starije vozilo od 5-6 godina jer sam prodao perfektnu Fiestu staru 10 godina samo zbog starosti. Sledeće, u kraju imam par lokalnih mehosa koji će besplatno da mi održavaju vozilo, al su to majstori za odomaćenija vozila gde Ford nije spadao. No grupacija GM je isto prihvatljiva, (brat mi je njihov diler a i za Fiat takođe, ja imam pod dilerstvo, pa ko hoće novi auto, mogu da mu ga isporučim bukvalno na kućni prag). Zahvaljujući Vama, zaista sam prikočio prvobitnu nameru pa sad gledam naokolo. Uostalom i tata i mama će da vozaju taj kišobran.
  13. U pravu si, izem ti Nm i kliometre, nikad neću da se naviknem. Zamisli 10 Nm šećera, umesto kilo, pa ne ide nikako. Hvala za link, sad ću to natanane da uradim, prvi put sam uveče na brzka, samo tek da eliminišem luft jer mi je dolazio izjutra stručnjak za točkove.
  14. Za ovaj zazor su meni nekoliko majstora tvrdili da je lager zadnjeg točka u pitanju. 50€ lager plus ruke, jedno 8 banki. Ja sam na osećaj podešavo zazor, jako teško i malo čudno se oseća zazor pa sam stego okvirno na 5 kila. Servisni manual kaže 7. Čudno mi ovo podešavanje na teg a ima čova moment kljuć. Teško da ima tu 7 kila obzirom da je rukom na kraju zatego sa kratkim imbusom. U čemu je štos? Sa druge strane ima isto bolcnu, ona se ne dira jer je to fabrički centrirana osna nula.
  15. Dosta davno, jedan moj prijatelj je imao spor sa privatnom kupoprodajom polovnjaka koji je kasnije pukao. Tužba je zasnovana da je vozilo imalo skrivene mane koje su prerasle u kvar. Sud je presudio u korist kupca sa obrazloženjem da je prodavac učinio obmanu prećutavši pravo stanje stvari. Ne znam kolko je bilo prošlo od kupoprodaje. A tad nije postojao skoro nikakav zakon o zaštiti potrošača, sve se svodilo na onu klauzulu, " u viđenom stanju".
  16. Ne možeš tako jednostavno da zameniš kopču na kacigi. Koliko znam, svako kopčanje kacige podleže atestiranju upravo zbog kritičnosti funkcije. Najbolje da okreneš Slavka kod uvoznika Nolana i pitaš za savet.
  17. Nisam još, mnogo me poplašili forumaši. Možda se rešim na nešto skuplje i malo veće.
  18. đunta

    Svi modeli: Alat

    Misliš, kardan ima ležaj, ne točak. Mora ovakva namenska alatka, ne može običana sa konusima jer na zadnjem točku je jedna strana felne nasedna tako da kažem, znači prošla mašinsku obradu a druga površina je samo odlivak. Takođe, osovina je pasovana i za prednji točak fest, ne može se koristiti osovina od viljuške jer je dosta u minusu i prihvat ide na ajnzice od lagera.
  19. đunta

    Svi modeli: Alat

    Prihvatna osovina za prednji i zadnji točak za žbicanje i balansiranje. Bez ovog alata nije moguće srediti točakove.
  20. Jugoslav je jedini mojoj supruzi bio najbolji auto na svetu( kad je bila klinka). Za mene je to najgrđi auto koji sam ikad vozao. Ne dolazi u obzir, što nije za mene nije ni za koga pa ni za eLovce.
  21. Jel mislite obojica na zamenu kopče na kacigi?
  22. Ne, ne, pa sastavni deo kacige je i anti fog vizir, taj ljudski, sa silikonskim dihtungom. Prva serija nije imala dobar taj anti fog pa sam ja zato menjao. Piše negde u mom komentaru negde ranije.
  23. Odma probaj i neku f.face, da uporediš.
  24. Svaka kaciga ima šum zbog prisutnog opstrujavanja vetra i to je neminovnost.Ja sam mislio da kod ove tu šumnost uzrokuje flip pa sam lepio trake i dodatno dihtovao sam mehanizam, potpuno isto je. Mnogo zavisi od tipa motora i njegovog vizira. Recimo, na TA posle jednog dana u gradu ceo vizir mi pun insekata dok na BMW-u posle mesec dana i puta na more samo po neki i to skroz gore blizu temena. Mogu da vozim i preko stotke sa otvorenim flipom, što ne radim, dok na TA moram već preko 60 da ga spustim, ubi prašina i vetar.Ja arčim kacigu drugu punu sezonu sa puno hvale. Šta je bitno, uopšte nema nikavog produvavanja kroz flip u unutrašnjst. Dalje, pin lok radi savršeno posao u svim uslovima. Novi anti fog je savršen i košta komplet, vizir i anti fog negde oko 50€ kod uvoznika. Dalje, kacigu ćeš kupiti po ceni od dvestotinak €, ako ne sad, ono tokom sajma. Svi delovi su dostupni na lageru što je jako bitno. I navažnije, možeš da probaš kacigu dal ti odgovara tip kalupa, pusti kupovinu bez probe. Kad ovoj mojoj istekne 5 godina, opet ću uzimati verovatno istu.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja