pronto
Članovi-
Broj tema i poruka
6824 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: pronto
-
Da li već planirate godišnji odmor
pronto je odgovorio članu JevtaNS u Predlozi za izlete i putovanja
Hvala tebi brate Vaso na prijateljskom savetu...vec sam i sam dosao do zakljucka da je za takve poduhvate potreban kompletno drugaciji motor i tu ne mislim na marku. Hondi nista ne fali, da se razumemo...al' sta cu kad volem malo da ga zategnem i tako to ovO onO... -
Da li već planirate godišnji odmor
pronto je odgovorio članu JevtaNS u Predlozi za izlete i putovanja
Ja sam tu enigmu sebi uspeo da objasnim, ostaje mi samo jos ona...kako sa jednim parom guma preci 18000km ??? -
Ovakve stvari kada se rade zabelezi se sve na startu, pa tek onda rasturanje. Nadji fabricka podesavanja, rasturite sve sto ste dirali i prvi put, pa lagano iz pocetka. Ako vec tako cesto menjas uslove voznje, zabelezi negde u neku svesku sva podesavanja i servisne intervale. Ne znam u fazonu...koliko za asvalt, koliko za blato itd....i za svaki motor, posto vidim da ih imas vise
-
zaboravih link http://www.scooternos.net/forums/index.php/topic/124753-guida-discussione-come-elaborare-un-50-4tempi/
-
Ako je kako kazes presao tih + - 500km, vrlo verovatno nije skinut prsten sa varijatora koji mu ogranicava sirenje. To je jednostavna operacija i to mozes sam. Sto se tice elektronike postoji jedan stos da se skine ta nazovimo je blokada, ali ako se ne uradi precizno moze da se zaebe paljenje skroz i onda mozes samo da ga bacis. Trebalo bi da se malo cacne i auspuh, ali onda to sa sobom povlaci i neke intervencije na filteru vazduha i karburatoru...i uz svu tu zajebanciju docices do 70 (u idealnim uslovima, bez nizbrdice ) Evo ti link da vidis kako su se druga deca igrala , a ja ti preporucujem da ga sto manje drndas...duze ce da potraje...a super je prevoz.
-
Evo gledam vest na tv-u i snimak konferencije. Pametno, da se sklonis kao sampion...putuj igumane...ja da placem necu
-
Kimi Raikkonen je u stvari Srbin i ime mu je Milan Rajkovic (od miloste Rajko), pa se ne treba cuditi da je ovakve naravi...
-
Ne razumem... s' jedne strane na bloku, a sa druge kako je na slici
-
Slajderi se na Horneta montiraju na mesto koje sam oznacio strelicom. To je tacka gde se spajaju (nazovimo ga) ram i motor...i to se uvek trazi, na bilo kojem motoru. Mesto koje je zaokruzeno je ono gde si ti montirao slajder i gde ga mnogi postave. Jedini efekat koji moze da se proizvede je taj koji si ti iskusio. Samo da se otkine parce bloka, cak i pri vrlo bezazlenom padu. Uploaded with ImageShack.us
-
Doklegod jedna "mala grupa pedera" fura svoje interese po svaku cenu, ostala deca nece da se igraju. Vrlo jednostavno.
-
Pogledacu trku u Texasu, samo da vidim kakva je pista
-
Jebi ga...k'o da je umro covek...a nije odvezao zadnju trku...i ove godine, a mislim i uopste
-
Znao sam da je to u pitanju. Stavio si ga na pogresno mesto...i nisi jedini.
-
Probaj na www.scribd.com ...ja sam tu nasao razne interesantne stvari...a ovo ti stvarno nije trebalo
-
To bi trebalo da je cuveni jednosmerni put, kojim se obidje citav taj predeo. Jednom prilikom u razgovoru sa Milanom, ga pomenusmo. Ova je destinacija jako zanimljiva i moguce je mozda cak i uz put, preci preko najvisih prevoja u Evropi koji se nalaze nesto vise na istok i jugo-istok...naravno ako vreme dozvoli.
-
...ma samo da ima "spaghetti alla bolognese" i sve moze
-
Pa u pravu je majstor kad kaze da moze da bude svasta...ali neke osnovne stvari treba prethodno pogledati Ako kazes da je akumulator vec bio slab, moze da bude i do njega...mada treba se zapitati zasto se nije napunio! Prvo akumulator, onda punjenje (regler)...a po svemu sudeci ne bi bilo lose da se skine rezervoar i pregleda pumpa. Stromic je poznat kao bike koji ima generator (alternator) jako male snage i crkavanje akumulatora moze da bude posledica (recimo) toga da se pumpa muci (jer je filter zapusen) pa tako vuce vise struje. Uz rasvetu i jos par potrosaca dolazi se vrlo brzo do granice raspolozive snage, pa onda tu akumulator pritrcava upomoc i tako nesretnik strada. Jos ako je los... ZNaci za pocetak bi bilo dovoljno da ga povezes kablovima za nesto drugo i okrenes kljuc (bez paljenja). Ako se sve na tabli pojavi kako treba i cuje se zujanje pumpe, na konju si. Ostaje samo da se sve ispregleda (akumulator da napunis, pa onda da palis i probas punjenje)... ocisti i da teras dalje.
-
Ove su sprave namenjene "publici" koja poseduje dozvolu A2 kategorije. Namenski je napravljen agregat od (samo) 35 kw. Kazu neki italijanski novinari, koji su pokusali da saznaju vise o ovim modelima...direktno u Hondi, da su ih 'ladno iskulirali, ako fora "ti motori ne postoje" . A one su slike sa pocetka snimljene u Italiji, sa (kazu) snimanja spota za reklamu. Cudni su japanci...
-
Zaostrili jer im treba lova. Ako si bio, a verujem da jesi, desi se da tokom citavog boravka, tipa 7 do 10 dana...vozikas se a pandure ne vidis. I sada se to desi, ali su putevi interesantni motociklistima (puni krivina i lepih predela, a i gde se zna da momci peglaju) vise pod kontrolom.
-
Evo ti ideja za nosac kofera... http://www.kappamoto.com/attachfile/content/moto_padre/109690/0.0.1.acc_man_kr56.pdf Slikaj auspuh i sve ce biti jasno...
-
Evo za sve eventualne kupce ove opreme par smernica, doduse na engleskom, kako izracunati paspolozivu kolicinu W(ata) , da ne bude da odete negde da prosetate elektricno jelece, pa onda na gurku kuci. http://www.powerlet.com/learningCenter/excessCapacity
-
Postoji i ZIP 50 cetvorotaktni. Pored oznake Zip sa strane obicno pise "Quattrotempi". Na takvom skuteru se ulje menja obicno na oko 5000, a ako ga i ranije zamenis nista mu nece faliti Pravila oko kaisa i rolnica su ista kao i za dva takta i tu pre 10000 zaista nema sta da se gleda. Barem ne bi trebalo. Ako je vozac tezak i kais star (iako nije vozen) moze da mu se skrati vek. Ako je zaista 4t, to je super spravica. Jes' da se vuce k'o crevo, al' zato jako malo trosi, pa je jako veliki prijatelj dzepu. Naravno da moze da se stavi kofer, poznate marke tipa Kappa, Givi i to... imaju sigurno tako nesto u ponudi. Moze naravno i samo-rezija, ali ne treba preterivati sa velicinom. Mislim da je 35 litara sasvim ok.
-
Ovo je vazna stvar Bitno je znati kolike je snage generator (alternator) na masini i koliko te stvari vuku struje. Da ne bude garancija na prsluk traje, a namotaji sprzeni.
-
Pa istina nisam imao neprijatnih susreta, ali se sve cesce dogadja da policija pripremi (bukvalno) blokadu puta...narocito onog koji je interesantan motociklistima, zaustavljaju sve i onda krece trkeljanje. Brzina je jos i najmanji problem, oni niti je mere, a kolege iz suprotnog smera ti to vec signalizuju, pa se i pripremis. Znaci prvo pogled na tablicu, kako je postavljena i pod kojim uglom, onda auspuh..jel' aftermarket imali li homologaciju i dB killer, onda migavci,retrovizori...a ide se i do toga da imaju pravo da "sumnjaju u tehnicke izmene u agregatu". Ako bilo sta od toga nije u redu, istog trenutka oduzimanje saobracajne i vanredni tehnicki, a ako na tehnickom zaista nesto nije po zakonu motor VISE NE VIDIS. Tacnije ne isplati ti se da ga "otkupis" od drzave. Naravno ima situacija kad moze da se "podmaze", a i kada su momci u plavom dobre volje pa prodjes bez icega...i sto je najvaznije jako dobro znaju i marke i tipove motocikala, jer su cesto i oni sami (van sluzbe u koznom kombinezonu) ti koji daju malo vise gasa po istim krivinama
-
Evo link za kompletan pravilnik...al' ja nevideh da se igde pominje rastojanje, samo udaljenost od tla. Ispada da mogu samo napred da se postave migavci, ali moraju da daju svetlo sa obe strane (nepred i pozadi) http://www.mup.gov.rs/domino/zakoni.nsf/Pravilnik%20o%20dimenzijama.lat.doc Nije lose da se procita, postoji i tabela vrednosti za jacinu buke auspuha i jos neke interesantne sitnice... Sto se vise zna, bolje se raspravlja sa "organima"
