Jump to content

Moto Zajednica

Alekre

Članovi
  • Broj tema i poruka

    8641
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Alekre

  1. Eee Filtron mi je filter kabine u autu. Nije ni za mojega. Ima plastičnu oplatu koja se namenski lomi da bi filter ušao u kućište. Poklopac je integrisan i ne može lepo da se zaključa. Oseti se garež od spolja u autu. Ne znam koji proizvođač je bio prošle godine, bio je sa aktivnim ugljem, bez oplate. Lakše se montirao i zatvarao. Manje se osećali mirisi. Ja ga menjam svake godine ovako u ovo vreme kad krene loženje pa ću izbegnuti Filtron. U KitKomercu guraju Filtron uvek ako im ne tražiš nešto specifično.
  2. Da, to je postala redovna pojava da voze u tuđjoj traci bez pardona.
  3. Nije to zaštita. Već imaš muški i ženski konektor. Samo što je zaptiven i služi kao poklopac. To je standardna praksa.
  4. Kako okej, koliko funti platu ima englez a koliko mi? Baš sam gledao stari filter, nigde se nisu peraja iskrivila niti bilo šta. Doduše ja sam zamenio ulje na 3500 km.
  5. Koliko nas deru, ako se ne varam u Italiji sam platio filter dal nešto tipa 2.80 eur a kod nas je skoro 1000 dinara. Isto, HiFlo.
  6. Taj crni ako dobro vidim je zapravo konektor samo je zaptiven. U njega treba da upinuju provodnici. Izmi sa rezervom jer je daleko slikano.
  7. Ja ga plaćao 800 nekad davno.... Eeeh.
  8. Ovo je VFR 750 nije NR.
  9. Oprema je bitnija od motocikla. Mada većina i dalje daje pare na gluposti na "opremu" za motor umesto da se opremi. Da ne ponavljam sad šta je pisao @Kursulla tu nema diskusije. Dodao bih samo da po pitanju zaštitne opreme, svaka mora da ispuni bezbednosne norme i gledajte da oprema ima dokaz i sertifikat. Svi znamo za Dainese, Revit, itd. mada ima i drugih proizvođača koji su manje poznati a odlični. Da vam napomenem da se u Bosni šije oprema za BMW a da je nekada naš 1. Maj iz Pirota šio izuzetno kvalitetan kožni kombinezon. Taj kvalitet nema više nigde.
  10. Ja reko uozbiljio se, rešio da kupi Varadera On kupuje testeru.
  11. Joj kad sam kupio prvu kacigu sa DD ringom... Mislio sam nema šanse. Posle deset godina je vezujem za par sekundi.
  12. Sve je to kratak period. Ostavi ga kako hoćeš.
  13. Ja mogu da ti napravim priključak na fabrički konektor sa provodnicama. Pa ti odatle vuci kablove gde god hoćeš.
  14. Daj neku sliku da vidim kakav je fabrički priključak. Verovatno mogu da ti napravim adapter.
  15. Alekre

    EICMA 2024.

    Zna se ko je i gde je gazda. Amerika je podigla Evropu i spustiće je kad zatreba.
  16. Alekre

    TDM Srbija

    Smrzlo
  17. Valjda strada prostata od hladnoće i vibracija pa neće da radi.
  18. Kaži ovom da se nekad javi. Od kad se oženio uzela ga pod svoje
  19. Nikad ovde nisam kupio i lanac i neću. Treba da nabavim crni sa zlatnim valjcima. Biće predobro.
  20. Ja sve mislim da je neka greška kad piše NR750R. Taj motor je koštao kao vrag i mislim da je napravljeno tipa nešto ni 500 komada.
  21. Alekre

    EICMA 2024.

    Jel taj V2 još uvek CorsaCorta? To je ozbiljna sprava. Beše i onaj Morini ružni sa dva sočiva, ali Brembo, Ohlins, sve vrhunske komponente.
  22. Alekre

    BMW F450 GS

    Nije baš da se "mota". Jedna paleta instalacija za instrument tablu za šleper košta koliko nov auto. Rade retrovizore, branike, radi se struja za Vespu... Ako nekada kupite neki polovan kamion za zeza vas struja, slikajte mi samo nalepnicu da vam kažem gde živi taj što je pravio
  23. Pa da. Čista hidraulika.
  24. Pogotove te mamlaze što vare cevke sa pop and bangs mapama. Vozi i kao puca... Jebo ga pas. Kao deca kad gurnu flašu u točak od bicikle taj nivo.
  25. Alekre

    BMW F450 GS

    Da, dotira država, ali ne da bi ti dobio jeftin motocikl nego dampiraju cene do te mere da drugi jednostavno ne mogu da budu konkurentni tako guše druge. Kao što će vrlo brzo da poguše neke evropske proizvođače automobila npr. Kako stvari stoje, Evropa sa ovim cenama, radnom snagom, energijom pa i kaskanjem za baterijama ne vidim kako će da se iščupa osim da ne rebnu neke poreze, sankcije, itd. Mada nije mi žao jer su oni isto muzli kupce i nameštali cene. I da, funkcionira i te kako. Svi gledaju da nabave najjeftiniji deo sa određenim sertifikatom kvaliteta i verifikovanim procesom proizvodnje. Ne kažem da taj ležaj neće da se vrti, ali da će se vrteti narednih 20 godina... Ne vrte se više ni na Hondi a svi znamo da je Honda bila reper za kvalitet. Firma gde radim je indijska, u TOP10 smo dobavljača za autoindustriju. Radimo i neke stvari za motocikle... Niste svesni kakva su to stezanja kajša. Malo smo odlutali i otišli u industriju, dosta je to kompleksno i jako teško za razumeti za nekoga ko nije u tome. Zato tamo osediš za par godina ako si na iole odgovornijoj poziciji. Ipak, na kraju krajeva, jednostavno treba podvući crtu i ostaviti jednu eru automobila i motocikala kada nije bilo sve zarad maksimalnog profita. Dokaz tome su mnogi motocikli koje je jednostavno vreme testiralo do statusa kultnih. Nije za poređenje. Treba se upustiti u nove okolnosti sa novim motociklima pa videćemo šta će od toga da ispadne dobro. Nešto hoće ali mora da prođe vreme. Samo mislite svojom glavom i idete tamo gde dobijate najviše za svoj novac.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja