Jump to content

Moto Zajednica

Sharky - Alex

Članovi
  • Broj tema i poruka

    2322
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sharky - Alex

  1. Vracam se sad iz grada kuci, guzva katastrofa, razmisljam sto ne poskupi gorivo na 500din/l Onda razmisljam i skontam da ovi sto su kupili bmw (i slicne) iz 97. God da se provozaju malo po kraju i do kafica ce uvek skupiti za tih 5 litara sto im treba mesecno. Ovde auto nije sredstvo za rad i nesto sto ce ti olaksati zivot nego statusni simbol i ljudi iz usta ima da odvajaju, ne samo svojih nego i svoje dece.
  2. Gorivo sve skuplje a vozila u beogradu sve vise, tacnije guzve sve vece.
  3. https://citycoco.rs/najcesce-postavljana-pitanja/ Ovi prodaju elektricne skutere pa su obijasnili lepo.
  4. Da se podsetimo: https://youtu.be/T8lsMxKqMi4
  5. Ako bude el. Bicikl nije ja mislim nikakav problem. Ako bude el motor, tj sasija od motora, nema sanse da registrujes.
  6. Dok nisu uradili auto-put, magistrala je prolazila bas pored mosta, svaki put kada sam prolazio tuda prodje me neka jeza. Tuzno.
  7. Ima logike u tome. Na relaciji Beograd-Podgorica, MontenegroAir aivioni leteli pola sata, a AirSerbia sat vremena. Nije ni cudo sto se MontenegroAir ugasio. Doduse kako ovi nasi posluju, morace na dva sata da produze
  8. Ima jos jedan “ugao” gledanja. Ozenis albanku, cuo sam da daju 10k €, i eto motora niotkuda
  9. Kvalitetno je odradjen pa zato Neko pomenu da se ukine ogranicenje na auto-putu, pa kod nas se gine i sa ogranicenjem, nemamo mi tu kulturu u saobracaju. Kod nas je normalno da kompleksas vozi 90km/h u levoj traci, zato sto nije za njega desna-spora (a ustvari vozna) traka, ne daj boze da ga neko vidi u desnoj. E sad zamisli kad naleti turcin koji vozi vec 20 sati sa S klasom i ide 200km/h. Ko je vozio na zapadnim auto-putevima zna da u levoj traci satima nije morao da pipne kocnicu, zna se cim vidis vozilo iza sebe bezi desno, kod nas to ne vazi.
  10. Svi se uhvatili Stroma, niko ne gleda iz drugog ugla. Npr novi 1250GS kosta 25k €, za te pare uzmes 800MT nov + dobar autic star 3-4 god za 10000 (za zimske dane) i ostane ti nekih 5000 za gorivo za narednih x godina.
  11. Ljudi koji kupuju ta vozila koja idu 300 su svesni toga da nemaju gde da ih voze ali cilj tih vozila je ubrzanje. Mali broj bogatasa kupi takav auto samo da bi ga provozao na nekoj stazi predvidjenoj za to da se malo izduva. Ovo pitanje povlaci za sobom onda i drugo pitanje, zasto kupovati motor jaci od 250-300ccm
  12. Obozavam tu rec “kinez”. Lepo mi rece jedan kinez pre par godina: “vi srbi volite samo jeftino pa kukate na kvalitet, kvalitet kosta i u kini”
  13. Ovo su uslovi da bi se tricikl vozio sa B kategorijom: 1) Nožna kočnica sa desne strane 2) Izbačeni migavci u odnosu na šasiju 3) Raspon od centra jednog točka do centra drugog točka inad 46 cm . Sto znaci da tricity300 i Mp3 LT imaju razmak izmedju prednjih tockova 46cm ili vise. Nadjoh upravo ovo: Ovaj tehnicki je u Brusu ako nekome odgovara, isto imaju poligon: http://www.acpavlovic.co.rs/tehnicki_pregled.html A izgleda da i ovi na kruznom putu imaju poligon: http://www.rminzenjeringplus.rs/o_nama.html?i2
  14. Ako ti je jos uvek dosadno i hoces da citas ima i dobra tema o bojleru
  15. To se slazem, imam prijatelja koji se cenka i za hleb u prodavnici, nije da nema nego voli. ponekad mi bude neprijatno kada sam sa njime Ali sam pored njega naucio da svugde moze da se spusti cena, ili bar po toj ceni koja jeste da se dobije jos nesto uz proizvod.
  16. Ne znam niti sam nasao cenu za novi strom1050. Na eurosumar sajtu stoji “pozovite za najbolju ponudu”. Zbog ove recenice ga nikada ne bih kupio u eurosumaru, prijatelju ne prodajes krompir na pijaci pa da se cenkamo pa ko koga zajebe.
  17. Slikaj masinu tj agregat i prenos pa mozda neko prepozna po slikama. ima ovde jako dobrih majstora
  18. Balkancima cena nikada dovoljno niska, da je 7-8k bilo bi sto nije 5-6k Da ga poklanjaju besplatno bilo bi mora da je neka prevara ili nesto ne valja. Motor jeste kinez ali sastavljen od ozbiljnih komponenti, kineski samo ram i plastike. Po meni je cena mogla za nijansu niza ali ok je i ovo, naravno ne treba juriti i kupiti prvi nego videti kako ce se pokazati, mada ko je resio i ima para tesko ce se suzdrzati.
  19. Kada se ocita saobracajna pise mi teski tricikl, sto je ok (valjda) Prilikom prve registracije u osiguranju su napisali motorcikl, sada su ispravili i pise teski tricikl, to nije bio problem.
  20. Registrovah danas. DunavAuto kod kvantasa ne radi tehnicki. AMSS Progres na pancevackom putu su mi potvrdili preko telefona da rade tehnicki teskih tricikala. Dokle ne znam, mozda jos nisu prebacili tj kupili masine za novo, mozda i jesu. Zakljucak, teski tricikl mozete registrovati samo u SUP-u koji izdaje nalepnice za motore. Ne moze ni u jednom tehnickom tj agenciji za registraciju. Agencija vas moze “pripremiti” tj kod njih platite uplatnice i osiguranje pa sa svime time u SUP Za moj tricity300 je kostalo 14000 bez tehnickog, samo nalepnica je 6200. S obzirom da je druga registracija nisam morao tehnicki da radim. Sledece godine kad budem morao tehnicki bice muka. Verovatno po novome nije ista procedura kao za motore/skutere, treba nesto dodatno valjda, ako neko zna onda je to @bdada, ili ako neko sazna neka pise
  21. A jesi i registraciju radio kod njih?
  22. @Student kako se zove taj tehnicki. sada sam zvao dunavauto kod kvantasa ne rade tehnicki tricikla
  23. Vidim ja veceras haos na pumpi, rekoh nesto se desilo
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja