Jump to content

Moto Zajednica

Sharky - Alex

Članovi
  • Broj tema i poruka

    2320
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sharky - Alex

  1. Sto ne ukljucis alarm pa probas da ga “cackas” da vidis kad se pali. To parkiranje sa zakljucanim prednjim ogibljenjem ume da bude i zajebano ko ne zna, pogotovu kod mp3-a koji zakljuca na skroz kruto. Jedan prednji tocak upadne u rupu, ili krenes nakoso na neku rampu ili onaj spusteni ivicnjak prevrne se cas posla.
  2. Koliko sam ja shvatio, sve ono sto kamere ili instrumenti ne vide nije veliki problem i moze da se progleda kroz prste
  3. Koliko vidim ta mere samo naizmenicnu struju (A~)
  4. Vidim da ovi noviji imaju rikverc preko elektromotora, kako to funkcionise? Pretpostavljam da nije lose prilikom parkiranja/isparkiravanja
  5. Javi, bas i mene interesuje
  6. Za alnaser jeste problem, ako ostane zaglavljen a agregat upali ne znam da li ima nesto sto moze da javi i da ugasi agregat. Sto se eletro instalacije tice dolazi do pregrevanja ako kroz nju prodje veca struja, tu bi trebao osigurac da odradi ako nije nesto budzeno. Do vatre i paljenja moze doci i ako curi negde benzin ili ako je ostecena izduvna grana ili nesto slicno, tu vec prekidac nema nikakvu ulogu
  7. Nije losa ideja, mada bi sve to sto ste naveli trebali osiguraci da odrade, tj da prekinu dovod.
  8. Verovatno je to bio cilj honde sa modelom xadv, jedno vozilo za sve, za grad, za put a moze malo i van puta
  9. Dobro ti nama dosao Imaju skuteri svoje prednosti, ne ocajavaj. Sta si vozio tj prodao?
  10. Ako su klizaci dobri mozda nisu bile iste plocice, ili je neko menjao samo jednu, mozda je i problem sa diskom sa te strane gde se pojela vise. Ako se greje prilikom voznje bez kocenja mozda nesto gura/vuce kandzu na tu stranu gde se vise pojela
  11. To je onda druga prica, ja sam proletos uzeo nov i uradio prvi servis u ovlascenom, iskreno razmisljam se da li i dalje da idem kod njih i da me delju ili lepo kod Satelisa ili tako nekog dobrog majstora, ako je sve ok sada na vec 4000km verujem da nece nista da se zezne i na dalje za sta bi mi trebala garancija
  12. Pozdrav Veljko i dobro nam dosao
  13. Nije klela majka sina sto je kupio motor, vec sto je vozio serpentine
  14. Sto se mene tice obavezno abs. Ne cekaj bas april, da ne bude kasno, u aprilu vec mozes uveliko da se vozis, dok nadjes dobar skuter treba vremena, ako uzmes polovan racunaj da treba nesto sigurno da se sredi ili bar servis da uradis. Mozda i da razmisljas da das tih 3000 za ucesce a ostalo na kredit pa neki nov, naravno zavisi od tvojih mogucnosti, ako se odlucis za ovo racunaj da je u najboljem slucaju mesec dana rok isporuke
  15. I na tricityu moze odmah ispod 10, ali sam primetio da kad mp3 zakljuca bude bas krut, nema ni makac ljuljanja, tricity moze malo da ljulja koliko da se ne prevrnes i koliko da upije neravnine puta, ali je bar meni bas nezgodno prilikom stajanja da zakljucam a da ne spustim noge, valjda neki trip u glavi da cu pasti
  16. @QmBGD jedno glupo pitanje, uspevas li prilikom stajanja i zakljucavanja prednjih tockova da ne spustis noge na zemlju?
  17. Bas tako @darec032, jedino je nezgodno kad zeznes tudje Sacekacemo da nam Satelis posalje elktro semu pa cemo da tumacimo A mozda ima i na netu da se nadje
  18. Aj sto ne znas nista oko elektrike ali si voljan da naucis i trudis se, drago mi je kad vidim da jos ima takvih ljudi
  19. Ove bele bas dobro izgledaju, a i deluju udobno
  20. Nekada nije bilo mobilnih telefona, zivelo se mnogo sporije i opustenije, bez stresa, bilo je bar 3-4 puta manje vozila na putevima koja su bila dosta slabija
  21. Kupi, ako ti ne odgovara velicina lako ces ih prodati po istoj ceni
  22. Te serpentine uzbrdo uvezbas na licu mesta, ako ides prebrzo tj nesiguran si smanjis brzinu, pa ako treba jos smanjis, pa ako treba jos, dok ne dodjes dotle da vozis prvom sa spustenim nogama pa polako, pa lagano ubrzavas dokle si siguran
  23. Kod mene je malo drugacije, nema paljenja sa spustenom copavom, a kad je upaljen motor momentalno gasi cim spustim copavu, nema nikakvu lampicu za nju na instrument tabli. @ParadajzTurista ovo sto si pisao da preko kontakta copave ide struja na svecicu si se izlupetao za sve pare Napon koji ide na svecicu je veci od 12V koje daje akumulator Da prekidac copave prekida strujno kolo ka svecici agregat bi verglao ali bez svecice ne bi upalio. Nisam jos rasturao i popravljao skutere ali mislim da je taj prekidac vezan na red sa “kill switch”-em, bar po nekoj mojoj logici,
  24. Kada dodajes gas, povecavaju li se obrtaji motora? Ako da, onda je nesto do prenosa (cvt-a)
  25. Naravno da je kompliment. Kod mene nema lampice ali nece da upali, u pocetku me malo nerviralo, hocu da upalim motor da se malo zagreje dok se ja spremim npr. Kasnije kada sam par puta seo i hteo da upalim a on nece zato sto sam zaboravio copavu shvatio sam da ipak znaci taj prekidac i da ga ipak necu premostiti
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja