Jump to content

Moto Zajednica

Sharky - Alex

Članovi
  • Broj tema i poruka

    2322
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sharky - Alex

  1. Sve zavisi od osobe do osobe, doduse i od godina, klinci sedaju na motor/auto bez straha ali i bez mozga, mi matori i sa strahom i sa mozgom, najbolja kombinacija je i sa odredjenom dozom straha ali i sa mozgom. Neki ljudi se jednostavno slabo snalaze u prostoru i uopste pa je za njih najbolje autobus, znam ih licno nekoliko. Sto se autoskole tice ona je samo odskocna daska a dalje sami ucimo voznju kroz iskustvo. Nama koji imamo iskustva u saobracaju sa B kategorijom je mnogo lakse da polazemo za A, ne opterecujemo se mnogo pravilima u saobracaju nego se fokusiramo na motor.
  2. Pise li ti boja u saobracajnoj, pitam zbog tehnickog i registracije kako ide
  3. I ja razmisljam da upisem u Vir-u, nije da mi je ispred kuce ali cu bar nesto nauciti. Sacekacu doduse da bar prodje ovih 2-3 meseca zime. To polaganje na jacem skuteru za A je isto kao sto na zapadu polazu za B na automatiku pa nikad u zivotu ne sednu u auto sa manuelnim menjacem. Mada kako sve napreduje ne da ce u buducnosti biti sve vise motora sa automatskim menjacem nego ce biti na baterije bez ikakvog menjaca
  4. Vi pricate o cenama cf-a i benelia, sta ako posle nove godine svi ostali dignu cene, pa afrika bude 16-17000 , tracer 9 14-15000… Mozda oni nesto znaju sto mi ne znamo pa opet budu konkurentni. Cene sirovina su skocile u nedogled, pa transport isto… Nazalost ocekujem dobro poskupljenje svih motora i mastacemo o ovim sada cenama
  5. Izgleda da su predstavili Beneli Trk 800, malo lici na Cf 800mt
  6. Nije to samo kod nas, na Tasosu drndaju po celom ostrvu i danju i nocu, ne moze da se spava od buke.
  7. Sto se termoizolacije tice mislim da bi neki tanji jeftiniji stiropor iznutra resio problem.
  8. Udaris tegolu preko osb ploca
  9. Cak je 125ica malo duza i vislja, za nijansu
  10. Jesu li xmax125 i xmax300 iste velicine a samo se agregati razlikuju ili je 125 manji? Imajte i mene u vidu za tu kaficu
  11. Starletom? (ne zameri ali lepo se nasmejah)
  12. Pozdrav Vedrane i dobro nam dosao
  13. http://www.pontismotori.com/media/catalogProduct/termoKeceljaZaSkuter/802_cof%20picture%20007%20copy_1.jpg Termo kecelja za skuter WWW.PONTISMOTORI.COM Pontis Termo kecelja za skuter- štiti od hladnoće i kiše. Nepromočiva platna na spoljnoj i unutrašnjoj strani... evo jeftinije varijante, a imaju i stitnike za noge, mozda jos bolja opcija
  14. Terao macke sa njega, sto vole da se penju na ciradu i da se zavlace ispod nje pa cudo jedno
  15. I dalje mi nije jasno zasto ne bi radilo, a zasto uopste prodaju ta vozila na nasem trzistu ako ne rade sve opcije? Jednostavno ne mogu da zamislim situaciju: odes da kupis motor, prodavac ti kaze bla bla bla, i ima jos 7” tft ekran sa navigacijom, povezuje se sa telefonom i jos svasta nesto ali mozes da koristis samo za gledanje brzine i obrtaja, ostalo ne radi. Kako je krenulo i obrtaji ce ici uz doblatu a da bi video u kojoj si brzini placace se na mesecnom nivou
  16. Za mene je bajker svako ko savesno vozi motor/skuter i uziva u tome.
  17. Isto misljenje imam i isto nisam vozio nisakim, verovatno je zanimljivije, @ParadajzTurista sledece sezone organizujemo neku skuterijadu i idemo da se vozimo
  18. Dodas jos malo i kupis GS-a ili multistradu, a za iste ili mozda i manje x-adv
  19. Sve mi se vise cini da je problem do instruktora a ne do motora. Malo autoskola ima dobre instruktore za A kategoriju, cudi me da odmah nisi upisao u Vir-u.
  20. Tehnika i tehnologija su stvoreni da nam olaksaju zivot, niko nas ne tera da moramo sve da koristimo. Gledajuci iz vaseg ugla neki pesak isto moze da kaze, bog vam dao noge a vi jurite na dva tocka svesni da mozete da izgubite glavu pa zar vam nista nije sveto
  21. Zasto mislis da nece raditi? Nema mape ili?
  22. @Grunff to sto si rekao/napisao za skuter za srce si me ujeo Em vozim skuter em imam 3 tocka , neki misle da je transformes, neki su u fazonu “sa toga ne moze da se padne” (ja pao 2 puta i to dok sam stajao), neki bajkeri su u fazonu da to nije motor… a meni leeeeepo, vozam se, uzivam i boli me uvo za druge, srdacno to i tebi savetujem, gledaj ono sto ti odgovara a ne sta drugima odgovara
  23. Danas bas gledao, yamaha konacno izbacila instrument tablu sa navigacijom i povezivanjem sa telefonom, kao da to kosta milion i da nije bilo moguce napraviti do sada.
  24. @djpesicsamo vozi i ne razmisljaj o kilazi, ne nosis ga na ledjima nosi on sam sebe, kad krenes da gubis balans lagano dodaj gas i ispravice se sam. Nedavno sam bez ikakvog iskustva kupio skuter od 240kg, imao sam isti problem kao ti, uz malo vezbe sam prestao da razmisljam o kilazi i sad je lagan kao perce, igram se sa njime kako ja hocu.
  25. Deluje mi kao da je bio u poplavi
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja