Jump to content

Moto Zajednica

boza_kg

Članovi
  • Broj tema i poruka

    5203
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: boza_kg

  1. Neša reče da radi to preko krpe. Ne znam baš kako, ali ih ne izgrebe Al nije ni samo fora u (jeftinom) montiranju guma. To je prilika i da se pretresu kočnice, podmažu osovine da ne zapeknu, provere ležajevi...
  2. Eto, ko dolazi iz Bg u Niš 1. marta, taman može da sklopi lepo i korisno
  3. Ja imam drugara majstora, isto nešto đabalesku naplaćuje, i skine, otera kod vulkanizera... al zato budu izgrebane felne samo tako. Pa sam zamolio @N.F.S. da to obavi čovečanski, na novom skuteru.
  4. Priča mi komšinica, sin joj studira u Bg, stanuje privatno, mali razmaženko ništa ne ume sam. Vodoinstalater mu naplatio 12.000 din, kaže, da otpuši WC šolju, tj.izvadi plastiku od Bref osveživača sajlom. Nadam se ipak da je samo slagao mamu, da se malo ogrebe za parice
  5. Nije toliko po unutrašnjosti. Beograd je ludilo, po svemu, pa i po cenama usluga. Ko da su svi bogataši.
  6. Razumem @Alekre, slično se osećam po tom pitanju, ali ni prodaja ni malo nije slatka. Meni je to stres smo taki, čudim se onima koji to menjaju svako malo. Zvao me je lik sa različitih tel. brojeva na pr., al prepoznam mu glas i specifičan naglasak i muckanje. Postavljao ista glupa pitanja po x puta. Šta je u tome poenta, on će ga valjda znati... Pa onda jedan što mi priča tužnu priču kako je bio varan, i prevaren ranije, pa ne bi da mu se to sada ponovo desi. Traži da ga tešim valjda... treći koji nema dovoljno para, ostavila ga žena i sve odnela... Ama ljudi, ja samo želim da prodam skuter, ne bavim se psihoterapijom, što me bre uznemiravate koji moj?
  7. Pravilnik o saobraćaju kaže da se nalepnica lepi napred, u blizini fara ili na vetrobran.. Ali, retko to ko poštuje očigledno, lepe ljudi gde im padne, na amortizere, negde od pozadi... Nemoj na vizir svakako, ako ga slomiš nekim slučajem, da ne moraš da menjaš i nalepnicu. Ja svoju lepim napred na plastiku ispod fara. Nije nešto lepo, al briga me. Dobro je prave poslednjih godina, ne skida se teško kada treba da je zameniš.
  8. Bev 350, Piaggio X10 i novi Bev 400 HPE imaju mokro kvačilo. Lepo se to ponaša, dobro hvata, dok je novo. Kad dođe vreme za servis, qq ti ga miloj majci. Kačio sam već snimak sa Tubeta par puta, imaš u temi Dileme pri kupovini maksi skutera, strana 204, da ne gušimo temu ovde. Ako imaš živaca, odgledaj ga do kraja, jako je poučno
  9. Al da to treba da radim na automobilu, bacio bi ga u ladnu Moravu
  10. Vala, svakakva skupa sra*a uspevaju da prodaju motorašima. Zamisli da kupiš novi fensi auto, sve kul, elektro podizači, TFT televizor, senzori za ovo i ono, grejači mu*a i sve to, samo treba da na svakih 500-600 km otvoriš haubu i podmazeš prenos. Ili da ti veliki servis košta kao petina novog automobila
  11. Star ukusa, da ne kažem pogleda na život. Meni je pranje i podmazivanje lanca baš nekako bzv. Pre bih čačkao nos ili tako nešto kreativno Ako već ide lanac, metnuo bih mu neki auto-podmazivač, da što manje to čačkam. Mada mi nije jasno zašto se češće ne koristi ovo BMW rešenje. Sve kulturno spakovano i podmazano, tu i tamo ima malo zatezanja i ono šta mora, lanac se menja na dugim intervalima, i milina.
  12. I BMW C650 ima lanac, samo što je upakovan u kutiju sa uljem, pa ne mora da se macka. I plus ima varijator. SYM Maxsym TL 508 i najavljeni ADX TG isto imaju lančuge, ali gole, pa moraju da se održavaju.
  13. Meni se to sviđa. Ranijih godina, svaka dilema na forumu je počinjala sa Burgmanom, a završavala sa Silverom. A i dosta je bilo vala
  14. Ja ću da ponovim, veliki ljudi kojima se sviđaju ti sport\touring skuteri, a nije im žao ~12-13K € , nek pogledaju i Kymco AK550 Premium. Mene ne zanima ta klasa, a ni cena, ali sedeo sam na njemu u salonu, čisto za probu. Mesta ima, i za vozača i za suvozačicu i više nego komotno. A moćna je to makina, kažu. U novoj verziji su svašta i ispeglali, i dodali još razne gadžete. Možda nekom bude pun pogodak.
  15. Deluje korektno, cena je relna. Teško je dati sud sa slika, ali mislim da ima smisla pogledati.
  16. Pa dobro, ali nije sve do akumulatora. Fizika čini svoje, stisne se ulje, pumpa goriva malo zakezeće i tako to.
  17. Šalim se ja malo, zato što sam lenj da održavam aku A zimi su od temperature veći problem kratke vožnje, koje prazne aku, a ne dozvoljavaju mu da se samodopuni. Kad leži i spava, i ne treba mu neko posebno titranje.
  18. Sticajem okolnosti, prođe puna 3 meseca, tačnije 93 dana, od kad nisam palio skuter. Aku, 4 godine star, nisam ni skidao ni dopunjavao, spavao je u garaži. Danas reko da upalim, da vidim dal mu nešto fali, pripremamo se za sezonu. Zakašljao se, ali bukvalno 1 sekundu, valjda dok povuče gorivo, i upalio bez muke. Što li ljudi meću akumulatore na punjače, da mi je znati
  19. To je i jedini preostali "Made in Japan" skuter. Bar na evropskom tržištu.
  20. Mnogo znači vetrobran, ali Givi\Kappa znaju da budu baš previsoki. Tada super štite od vetra, ali je jako nezgodno za kišu. Zato sam ja svoj Givi skratio, da bude taman. Mogu sad da gledam preko njega, ne cepa mi ceradu više, a dovoljno štiti. Doduše, moj vizir je jeftin, a za t-maxove i slične, kao da ih prave od zlata.
  21. Bolji je skuter BMW od Honde ADV350. Jači, udobniji, praktičniji, univerzalniji... Taman toliko da se razlika u odnosu na neku Forzu ili XADV manje i primeti.
  22. Kako se isplati, za 2.500km? Jeftinije ti je da ideš taksijem.
  23. Mali off. Kupio ti ja tako Scarabeo 200ie, noge mi ne udaraju, ja hepi. Ali mi neudoban, tvrd, grčim se, korman nije gde treba da bude... Al šta je tu je. I parkiravam se u gradu jednom prilikom, i sretnem bivšu devojku iz mladosti. Još fino izgleda... gde si šta si, koliko komada dece, pitamo se mi tako, i dok odlazi, okrenu se ona i reče - da kupiš veći motor, ovaj ti malo smešno deluje. Tih bokte, nisam nešto iskompleksiran i sujetan, bar tako volim da mislim, al me to baš nešto opaki žacnulo, moram priznati Brzo sam ga zamenio nakon toga
  24. Poredimo gabarite. Džaba i da je Forza najbolja na svetu, ako ne paše.
  25. Mislim da ima više mesta na BMW C400 GT/Voge SR4 max, u A2 klasi, ili Kymco AK, ako prelazi na A kategoriju.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja