-
Broj tema i poruka
1156 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: m.milivojevic
-
Hvala @N.F.S. Da da, Goran. Samo da Divers ne ode pre...
-
Drugari, Malo neplanirano, odlučio sam da prodam Fazera. Fazer je 2003-e, 600ccm. Mnogima je poznat taj model, a nekim ljudima i moj motocikl. Razlog prodaje je ništa drugo do @DjordjeMijailovic i njegov Diversion. Želim taj motocikl, a nisam u mogućnosti da imam oba. Oglas je postavljen samo ovde i biće aktivan dok je aktivan i njegov oglas, a ukoliko ne ode do tada, povlači se iz prodaje. Fazer je kod mene od 2017-e, redovno servisiran i detaljno održavan. Registrovan je do maja 2020-e, regularno sa postojećim LED migavcima (imam ugrađen relej) i sa otvorenim MICRON PCY33 izduvom - aftermarket za Fazera. Kupio sam ga sa 42k na satu, sada je 52450km. Servisiran je u sledećim intervalima: 12.04.2018 46296km Zamenjen lanac, lančanici Motul 5100 10W50 Filter ulja Proverene pločice, Kvačilo, lamela Joca Višnjica 30.05.2018 46911km Densio IU27 - iridijumske, stigle iz UK Nove poluge kvačila i kočnice - CNC ALU - aliexpress, ali veoma dobar kvalitet 02.06.2018 46967km Filter vazduha 20.10.2018 49230km Sređeni karburatori Proveren kompletno motor Zamenjeno ulje u kočionom sistemu Joca Višnjica 14.11.2018 49500km Elf 10W50 30.03.2019 49845km Stavljene nove Dunlop RoadSmart 3, nazad je SP 180/55/17, napred 120/70/17 Zamenjeni zadnji LED migavci - postavljeni identični kao napred. Novi ALU tegići 18.06.2019 51245km Motul 5100 15W50 Filter ulja Sajla Sauga Proveren kočioni sistem by @Astral Redovno se vozi svaki dan, i tako se i održava. U prilogu je video hladnog starta i to od jutros: Nisam stigao da ga fotografišem detaljno, ali u svakom slučaju može se pogledati u NBG-u ili u Zemunu. 2300€, podložna manjim korekcijama. Proba je moguća samo uz depozit od 100% Prihvatam samo keš, može u EUR a može i u dinarskoj provivrednosti po srednjem kursu NBS na dan plaćanja, ali tada uplata mora biti direktno na moj račun u banci. Kontakt telefon 0656929955 Milorad - Miki
-
Prelep motor! Sve jasno i detaljno opisano. Srecna prodaja! Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Vala jes’ nezgodan, barem na slici Sent from my iPhone using Tapatalk
-
I ja trazim... Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima i izgubljene registarske tablice Zakon o bezbednosti saobraćaja propisuje da se za registrovano vozilo izdaje saobraćajna dozvola, registarske tablice i registraciona nalepnica. U saobraćaju na putu mogu da učestvuju samo motorna i priključna vozila za koje je izdata saobraćajna dozvola, registarske tablice i registraciona nalepnica. U slučaju gubitka ili nestanka registarske tablice, odnosno registracione nalepnice, vlasnik, odnosno vozač je dužan da odmah o tome obavesti najbližu organizacionu jedinicu Ministarstva unutrašnjih poslova. U slučaju da je do gubitka ili nestanka registarske tablice, odnosno registracione nalepnice došlo van mesta u kojem je vozilo registrovano, teritorijalno nadležna organizaciona jedinica Ministarstva unutrašnjih poslova izdaće na zahtev vlasnika, odnosno korisnika vozila potvrdu o izgubljenoj registarskoj tablici i tablice za privremeno označavanje i potvrdu o njihovom korišćenju u kojoj će biti određena maršruta, koja važi do dolaska u mesto u kojem je vozilo registrovano. PRAVILNIK O REGISTRACIJI MOTORNIH I PRIKLJUČNIH VOZILA Član 55. Registarska tablica zameniće se novom registarskom tablicom: 1) kad vozilo bude registrovano u drugom registarskom području; 2) kad protekne devet godina od dana njenog izdavanja, kad se izgubi, ukrade ili bude uništena; 3) kad usled dotrajalosti ili oštećenja postane neupotrebljiva. Umesto registarske tablice koja je izgubljena ili ukradena ne može se izdati nova registarska tablica sa istim registarskim brojem pre nego što isteknu dve godine od dana kad je prijavljen gubitak ili krađa registarske tablice. Dotrajale, oštećene, vraćene i oduzete tablice uništavaju se u prisustvu tročlane komisije o čemu se sačinjava zapisnik. Sve je već rečeno.
-
@N.F.S. Sutra ga kontaktiram. Danas nisam stigao glavu da dignem od posla...
-
Onda se izvinjavam na zakljucku na osnovu slike, ali smatram da je sustina ista... Nije do njih. Ima i do nas malo... Update: a sta ako je polomio svetla u toku rada? Ja ne zivim u selu, ali me mnogo toga vezuje za selo. Odrastao sam ubgradu, otac u selu... Imam traktore, kombajn, kosacice.... Svetla na traktoru, i pored dobre volje, nekada je teako namestiti... Ne zato sto ljudi ne zele, vec je nemoguce isfinansirati... Prisustvovao sam barem 10puta kada je grana ili kamen slomila far, stop... Ko ima bilo kakvog dodira sa selom, razumece sta pricam. Ko ne bi zeleo da vozi novo i ispravno, taj ima problem... Ne bih vise da komentarisem u ovoj temi... Izvinjavam se jos jednom na mom glasnom razmisljanju. P.S. mozemo otvoriti drugu temu pa pricati u njoj o radnim masinama... Jos jednom, tuga... Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Prvi put komentarisem u ovim temama... Nw bih stvarno zeleo da se ovo pogresno protumaci. Ne branim i ne optuzujem. Ni jednu, a ni drugu stranu... Katastrofa je. Istina. Neosvetljen traktor, verovatno i brzina... Traktor prevrnut. Traktor od minimalno 2 tone... To sve implicira na brzinu. Veoma veliku... Sve ste u pravu. Moj pokojni calac mi je stalno govorio da prilagodim voznju uslovima na putu... Zasto ovo kazem sada? Ne znam ni sam... U drugom postu, a u vezi iste teme, jedan od komentara je da se traktor nesvetljen kretao u 02:30. Da, to je njegova krivica. Kriv je sto je neosvetljen i sto ne ispunjava minimalne uslove iz ZOBS-a. Sta radi tu u 02:30? Ili je krenuo iz njive, ili je krenuo u njivu. Tezak je zivot ratara... Mislite li da bi vise voleo da vozi traktor, u 02 ili da spava? Tezak je zivot zemljoradnika. U novinama procitah da su momci bili najbolji drugari. Tuzno je da su ovako zavrsili... Tragedija... Da je moglo biti drugacije, verovatno bi bilo... Koliko sam na malo uspeo da vidim, u pitanju je seoski put. Cak na mapama je obelezen kao veoma tanka linije... Zasto to kazem? Pretpostavljam da asfalt nije kvalitetan, da su njive okolo, da svakog momenta moze da ti izleti, traktor, kombajn, zec... Sada je traktor... Ponovicu, katastrofa i tuzno je sto su na ovakav nacin ugasena 2, a skoro i treci zivot. Momak koji je vozio traktor nikada nece biti isti... Tuzno je i opet ponavljam ne pravdam, ne optuzujem i veoma mi je zao... Porodicama iskreno saucesce... Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Svaka čast! Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Nema malusa. To nemoj da brines. Nema osnova da bilo ko pokrene postupak. U ovom slucaju si ostecen, nazalost samo ti... :-( Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Takodje, Dodao bih da nisam siguran da je kod nas po zakonu prepoznat pojam parkiralista za motore, te samim tim ta oblast nije uredjena - ovo uzmite sa rezervom, provericu, pa dopunjujem informacijama. Ja moj uvek, ali uvek ostavljam na trotoaru, ali obracajuci paznju na prostor koji zagradjujem, kako ne bih ometao pesake, majke sa malom decom itd. Uglavnom je to uz stub, znak itd... Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Druze, Skoro citav moj radni vek radim u osiguravajucim kompanijama, sto direktno, sto indirektno. Ovde o malusu na polisi i promeni premijskog nema reci. AO polisa je u stvari: Polisa od autoodgovornosti za stetne dogadjaje pricinjene trecim licima, prouzrokovane upravljanjem motornim vozilom. Tj, za sve stetne dogadjaje koje ti nacinis upravljanjem vozila, bilo da si oatetio drugi auto, zivot, lokal, znak... Malus mogu da ti naplate, samo u jednom slucaju. I to samo u jednom, da ponovim: Ukoliko je motocikl ostetio stub gradske rasvete, pa jkp pokrene postupak za naknadu stete, protiv NN lica, za koje ce se po zapisniku utvrditi da si ti. Tada, potpuno je logicno da ne platis stetu, vec da das broj tvoje polise, te da stetu plati osiguravajuca kompanija... Nikako drugacije ne mozes dobiti malus. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Cist subjektivni osecaj :-) Sent from my iPhone using Tapatalk
-
A sto se tice delova? Koliko je komplikovano nabaviti? U stvari sta ja pricam... Narucis preko neta i stigne na kucnu... Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Quora: Most inline 4 cylinder engines have a “flat plane” crank ie. the crank pins are in pairs, and the pistons move up and down in pairs, so you get: 1- bang/blow/suck/squish 2- blow/suck/squish/bang 3 - squish/bang/blow/suck 4- suck/squish/bang/blow I've highlighted the bangs in the usual firing order of 1–3–4–2, so piston 2&3 move up & down together as one pair, and 1&4 move as the other pair. The reason the 2 middle cylinders move together is simple, if the end pairs moved together, at the point the 1&2 hit the top and 3&4 hit the bottom, there is a rocking motion - the “1” end wants to move upwards, and the “4” end wants to move downwards - so this is cancelled out by having pistons 1&4 rise together against 2&3. It takes 2 revolutions of the crank to have a complete combustion cycle, so for one rotation of the crank, there is one of each stroke occurring, and always a piston providing a power stroke for the full 360 degrees of engine rotation for smooth power delivery. The vibration in a 4 cylinder inline comes from having 2 pistons hitting the top as 2 hit the bottom - in this respect it is no smoother than a 180 degree parallel twin. A straight 6 is far superior to a 4 as it doesn't have this up/down opposing motion. A triple is actually better than a 4 as well, having 120 degrees of crank rotation between each time a piston hits top or bottom, rather than 180 degree intervals. Where it loses is by having 60 degrees of crank rotation where there is no power stroke occurring, which makes power delivery less smooth. A triple also has a propensity to rock lengthways as cylinders 1&3 are near the opposite ends of their strokes simultaneously and with an odd number of cylinders this cannot be cancelled out. So - swings and roundabouts on refinement. A straight 6 is a great configuration for luxury cars because it has overlapping powerstrokes (smooth) and the same superior crank angle of the 3, without the rocking. No coincidence Honda & BMW both fit flat 6 engines to their top line touring bikes. Now think about the conventional received wisdom of the biker… singles & twins = torque, inline 4s = revs. A simplistic view but one that works OK for various reasons. Twins just don't provide ‘top end rush’ like a 4, and a 4 doesn't provide midrange oomph like a twin. There's a number of basic reasons this is the case that can be overcome to some extent, but 3 cylinders is a good compromise - hence numerous bike journos praising the midrange punch of the Triumph triples whilst noting they still have plenty of top end. Other benefits of 3 instead of 4 cylinders include… -lower frictional losses = more efficient -fewer moving parts = cheaper -smaller = lighter
-
Ako je L3 slicnih performansi kao MT09 nemas brige. Mada obzirom koliki si covek, neces ti moci da se spakujes na njega... P.S. ja imam isti nosac i tablice i nisam imao problem sa tehnickim... Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Cornering ABS Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Ranko mnogo radi i mislim da nije pri računaru. Sigurno će napisati i sudeći po komentarima i ostalim tekstovima, znam da će i ovaj biti veoma dobar.
-
@bmw Izvinjavam se na izvedenom zakljucku u prethodnom postu. U drugoj temi sam video medju komentarima da ne vozis rablice RS. Moji postovi u vezi osiguranja se iskljucivo odnose na osiguranje u RS. Zeleni karton u Slo je koliko ja znam u stvari polisa AO. Ispravi me, ali mislim da vi samo to imate. Mi imamo 2 papira. Polisa + ZK Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Evo ga topic: ABS - teorija i praksa ABS - teorija i praksa - Generalno - BJBikers Forum R.TAPATALK.COM @abarth_maniac Sent from my iPhone using Tapatalk Iskreno veoma sam zainteresovan Sent from my iPhone using Tapatalk
-
@abarth_maniac Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Pazi pazi. Zk tebi nista me garantuje. Zk garantuje njima. Zk je dokaz da si regularno osiguran od autoodgovornosti, tj stete pricinjene trecim licima prouzrokovane upravljanjem vozila. Da si ti njega oborio, iskoristili bi zk i naplatili bi stetu. Oni. Da. U pravu su. Obzirom da je on tebe oborio, cak i to sto je priznao krivicu, stetu mozes naplatiti samo privatnom tuzbom. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Pisao sam u drugoj temi o tome. ZK ti je potrebna samo za Makedoniju, jer nisu priznati od UN, tj sada jesu ali dok se zavrse administrativni poslovi, clanstva itd, treba ti ZK, i za BiH, zbog institucija i medjunarodne opservacije. Nasa osiguranja su se izborila preko udruzenja osiguravaca, medjunarodnim clanstvima i angazovanjima, podizanjem kredibiliteta, isplatom steta preko ZK i novcanim garancijama, da ni u jednoj zemlji Evrope ti ne treba ZK, vec da je dovoljno sto imas nasu polisu. U slucaju nezgode das nasu polisu i priznaju je. Samo u ove dve republike to nije slucaj, a zbog razloga iznad. Elem, Ne moras da kupis ZK. Niko te ne primorava. Mozes da krenes na put, pa lepo kad dodjes na granicu, tj izadjes iz srbije, stanes kod granicara BiH ili Mak i kupis polisu Granicnog osiguranja. To se obicno kalkulise po danu boravka i otprilike za 3 dana je oko 130€. Ne smes neosiguran da prodjes kroz njihovu zemlju. Sta da zgazis nekog? Ko ce da pokrije troskove, ako si neosiguran? Za Evropu kao sto rekoh nasi pokrivaju po default-u. Za stete po ZK isto. A u slucaju granicnog, pokrivaju njihova osiguranja. Cena je takva jer ne znaju tvoje navike, rizike koje nosis i vozacku istoriju. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Poskupljenje putarina i koliko cesto ste na autoputu ?
m.milivojevic je odgovorio članu mladenjanjusevic u Generalno
Veruj mi da nisi u pravu. Putarine su samo jedan trosak. Kirija, troskovi, cene goriva, porezi, pivo. U FR je pivo u proseku 7e. Mesecna karta za metro 70. Parking po danu 50... Kod nas nije sjajno, nikako. I za kvalitet koji imamo, smatram da placamo previse, ali mnogo faktora je tu u igri... Sent from my iPhone using Tapatalk
