-
Broj tema i poruka
295 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: zhex
-
Rekao sam da ne volim te podele, tako da... Nemojmo u off, Slobo, nego da nađemo čoveku vespu da se vozamo
-
GT 200 jeste na glasu kao poslednja "prava" vespa, mada ja lično ne volim podelu na "prave" i one druge. Ona ima karburator, pa je jednostavnija (čitaj jeftinija) za održavanje, tj. kvarovi nisu tako skupi kao što mogu biti kod injektorskih modela. Pravila se do 2005, što znači da je najnovija koju možeš naći stara tričavih 17 godina. GTS 250 nije poznata po crkavanju pumpe goriva, pre je to vezano za GTS 300 neko godište 2008-2010, nemoj me držati za reč. Ali ako je prešla preko 25000 km, što sve uglavnom jesu, problem sa pumpom goriva morao je biti rešen. Pumpa za vodu crkava kod svih, ali na većoj kilometraži, ili ne, ako si cicija pa sipaš vodu ili đubre od antifriza. Sve u svemu, gledaj, traži, naći ćeš što ti odgovara. Jedino uzmi u obzir da su im cene odnedavno poletele u nebo. I ako želiš, javi nam se u Vespa klub Novi Sad, možeš nas naći na mrežama ili uživo u Špajzu, sredom od 20h (nadam se da mi neće biti zamereno reklamiranje)
-
Koliko sam ja upoznat, problema sa pumpom za gorivo je bilo sa jednom serijom gts300. U principu, crkavale su na maloj kilometraži, tako da su ili već zamenjene ili ih ni ne treba menjati . Gledaš kao kod drugih motora, da nije kršen, iskrivljen ram ili prednja viljuška, da ne curi ništa iz mašine, ostalo se vidi u vožnji. Dobro je ako ima istoriju održavanja. Nije loše da je pregledaš sa nekim majstorom ili bar nekim ko je vozi. Ako budeš imao konkretnih pitanja, ovo je pravo mesto za to, ima ljudi koji ti mogu pomoći. Srećno!
-
Kao što reče @abarth_maniac, vespa gts250 ili 300 je najbolje rešenje, ako hoćeš vespu. Možda će ti cena biti problem, teško ćeš za 2000 naći dobru, održavanu i sa malo km. Ali treba potražiti. U BG imaš jaku vespa zajednicu, kontaktiraj neki klub da ti preporuče majstora da ti pogleda motor pre kupovine. Ili dođi kod nas u NS, dobro došao . A kad je kupiš, uživanje je zagarantovano. Srećno!
-
Problem rešen, hvala @zika56 i @bobanr. Samo što su ga Žabari zavukli, pola dana treba za zamenu
-
Ovoga kod mene nije bilo, samo je ponekad prekidao verglanje, što jeste zbog lošeg prekidača. Izgleda da ipak imaš neki malo veći problem od kontakta na prekidaču . Tipujem na anlaser, ali videćeš...
-
Ne pametujem, samo ponavljam savet koji je dao @Satelis, kod mene je upalilo. Daš kontakt, stisneš kočnicu i lagano pritisneš prekidač, ne do kraja. Čim počne da vergla, zadrži u tom položaju. I nikako davati gas kao na snimku!
-
Pozdrav svima! Danas mi se upalila check engine lampica u vožnji, ugasi se kada je na leru, pali se preko 3500 obrtaja. Po savetima sa interneta, proverim punjenje i ustanovim da mi je regler pokojni... Diže napon do preko 17 V... Pošto mi ne gine zamena, gledao sam i ustanovio da ima dva tipa reglera i da se razlikuju po broju žica. Koliko sam video sa slika, oba tipa imaju po tri žute žice, pretpostavljam od namotaja. Razlika je u crvenim i zelenim žicama. Jedan tip (mislim stariji) ima po dve zelene i dve crvene, a noviji tip ima jednu zelenu i jednu crvenu. Pošto ih nisam video uživo, da li su im konektori isti i da li oba tipa mogu da se ugrade kod mene (GTS 250i.e. iz 2008. godine)? Takođe, molim za savet, ako ima različitih proizvođača, varijanti, šta preporučujete? Hvala unapred na pomoći!
-
Ovo baš ne razumem... Porediš 2t 50ccm i 4t 300 ccm i kažeš mnogo veća snaga . Kymco 4t 50ccm troši od 1.8 do 2 litre.
-
Upravo tako sam ja uradio sa mojim kymcom, i išao je brže, a vukao kao i sa blokadom, bez promene. Promenjena samo čaura varijatora. Ovo neki "majstor" hoće još malo para...
-
Upravo htedoh da napišem, brže će se vrteti motor, ali ćeš izgubiti snagu. Ali probaj...
-
Ja moram da se ogradim, vozao sam 95% po ravnom, NS i okolina. Tako da vam verujem za uspone . Ali sada imam 250 i nema te uzbrdice koja je problem...
-
Ja sam imao kymco agility 50 4t i posle skidanja blokade (samo glatka čaura varijatora, bez proširenja i ništa drugo) išao je do 60 bez problema.
-
12.5 V je jako malo. Toliko mora davati akumulator bez ikakvog punjenja. Sa punjenjem oko 14 V. Dare je definitivno bio u pravu, punjenje ti ne radi.
-
Ima li varnice? Da je aku loš, ne bi ni verglao
-
To je super potrošnja, moja vespa gts250 realno troši više. Dobra kupovina, sve u svemu.
-
Sad sasvim korektno izgleda, garež će odgoreti vremenom, ne može to trenutno da nestane. Elektroda je odlična, a tu se odvija inicijalno sagorevanje. Teraj, uživaj i ne brini previše. Uzdravlje!
-
Na motorima na kojima sam ja do sada radio, jedan šaraf je za ler gas, a drugi za smešu, ali na leru. Smeša u drugim režimima se ne podešava tim šarafima. Opet kažem, ne znam kako je kod ovog motora, zato i pitam majstora @Krokodilo.
-
Sad ozbiljno, može li tu bilo šta dobiti štelovanjem? Ili mora menjati glavnu diznu?
-
Ako za 11000 km nisi imao problema sa motorom, pritegni svećicu i uživaj do Soluna!
-
Ne verovatno, nego obavezno! Nemoj se igrati sa kočnicama. To nije skupa intervencija, pogotovo ako znaš malo o mehanici i uradiš sam. Verovatno su samo gumice zabrekle, ali kad se već sve skida i rastavlja, sredi komplet i miran si više godina.
-
Drage kolege, Zadovoljstvo mi je da vas ispred Vespa kluba Novi Sad pozovem na prvi Vespa susret NS Vespa#1, koji će biti održan od 10. do 12. juna u Novom Sadu. Program skupa: Petak, 10.6.2022. 16.00 – 23.00 Prijem gostiju i registracija, piće dobrodošlice, večera (Špajz salaša 137) Subota, 11. 6. 2022. 08.00 – 9.30 Doručak (Špajz salaša 137) 10.00 – 13.30 Defile kroz grad, obilazak znamenitosti 14.00 – 17.00 Ručak (Salaš 137, Čenej), dodela zahvalnica, zabavni program 17.00 - 17.30 Povratak u Novi Sad 17.30 – 20.00 Slobodno vreme 20.00 – 00.00 Večera i žurka (Špajz salaša 137) Nedelja, 12. 6. 2022. 08.00 – 10.00 Doručak, ispraćaj gostiju Kotizacija od 30 EUR obuhvata: - Poklon paket - Piće dobrodošlice i večera (petak) - Doručak, ručak, večera (subota) - Doručak (nedelja) Kotizacija ne obuhvata: - Smeštaj (gosti sami rezervišu smeštaj) - Druge aktivnosti koje nisu spomenute u programu Kontakt: Email: vespaclubns@gmail.com Tel: +381 69 3636069 Mile Prijave na linku NS Vespa #1 - registracija/registration DOCS.GOOGLE.COM Datum/Date: 10 - 12. jun 2022. Mesto/Location: Špajz salaša 137 Trg Republike 18, Novi Sad https://g.page/salasarskispajz137?share Kontakt/Contact :... Dobro nam došli!
-
- 4
-
-
Druže, ti imaš problem sa akumulatorom. Stavi novi, vozaj se i uživaj. Isti problem sam imao kod Kymca, kad oslabi akumulator, možeš verglati i kurblati koliko hoćeš; stavim novi i pali kao u radnji.
-
A vakuum slavina?
-
Ja sam imao sličan problem sa vespom. Očistio karb, izduvao kompresorom i ništa. Odneo na ultrazvuk, sastavio i otad radi kao singerica. Možda nije, ali vredi probati, kad si već sve ostalo odradio.
