Jump to content

Moto Zajednica

misa-pei

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3404
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: misa-pei

  1. Ajde, Vlajko, pa to je čista estetika. Drug urednik je profesionalnim okom estete utvrdio da mu je siva boja, identična ostalim delovima plastike, potrebna za razvijanje većih brzina baš na tom mestu na kome lepi duck-tape. Dobija se na brzini i na smanjenju potrošnje goriva. Znajući druga urednika, do tog zaključka je došao detaljno analizirajući problem sa više aspekata. Čak je i obarao motor na zemljicu crnu da dobije bolji ugao za sagledavanje situacije.
  2. Bravo, matori!!!!! Kao i svi ostali, sa nestrpljenjem čekam nastavak.
  3. Ja Rajka ne bih puštao da se sam švrćka ulicama bez nadzornog organa -Goce Glavu ćeš da zaboraviš negde.
  4. Teorija sa neta kaže da je bolje da ima malo masniju nego posniju smešu, jer se sprečava pregrevanje i generalno motor duže traje. A očisti filter za vazduh, provozaj koji kilometar sa čistom svećicom, bez dizanja sauha, pa onda vidi da li je i dalje mala garava
  5. Slobodno možeš da staviš kinesku bobinu. Ja je vozim preko godinu dana, radi kao satić. Jednocilindraši umeju lepo da pucaju iz auspuha, posebno ako nije originalan top. Ako je otvoren, puca kao da si na ratištu. Može da puca i zbog: prejake smeše, raštelovanog izduvnog ventila, nagorelog ventila.
  6. Da nisi izmešao kablove od svećica
  7. Jeste i pukoše mu u sred vožnje. Pazite dobro šta kupujete i stavljate!!!
  8. U onoj na Donjogradskom bulevaru?
  9. Dobro si prošao, pošto si pogrešno reagovao. Kad nalećeš na prepreku (ispupčenu ili udubljenu), osnovno je da rasteretiš prednji točak dodavanjem gasa, cimom uvis, prenošenjem težine na zadnji točak. Koči se do prepreke i onda naglo dodaje gas. Preko prepreke ne sme da se pređe pod kočenjem (bilo kočnicom, bilo motorom). Jedino si pametno uradio što si se podigao iz sedišta. Tako i treba.
  10. Stelovali polugu menjaca, onda je Popsiju upao sraf u skid plate Srećom da Goša nema kurblu. Ne bi mogao ni da krene da je se Popsy dočepao
  11. Te spojnice treba da ima i u Agroopremi. Nisu ništa lošije od onih koje se prodaju kao "ultra-mega-superspecijalne".
  12. Goši želim sve najbolje, da se lepo provede, da uživa (a ne da ima onu smorenu facu kao na slici u sobi ) Ovaj link za praćenje mi praktično ne radi. Otvori stranu i kao učitava, ali na tome i ostane. Kako je kod ostalih? EDIT: Ne radi u Operi, radi u Chrome
  13. Trebalo bi (pogodbeni način) To što piše Čajavec samo olakšava posao. Svaki auto električar će moći da ti kaže šta je koja žica. E, sad, u skllopu elektronike, mora da postoji i deo koji podešava pretpaljenje, zašta treba da dobija od nečeg podatke o broju obrtaja. Da nije to to? Mada, pošto su žice ogoljene, pitanje je da li je to i bilo negde prikačeno i da li je funkcionalno važno.
  14. I da, pokušaj da preko serijskog broja na CDI koji je kod tebe, nađeš da li je baš sa tvog modela ili je sa nekog drugog, pa onda, prema šemi, nađeš zašta je koja žička.
  15. Na repu i jeste obeležen uređaj koji mi liči na regler. Jesi li merio da li ima tu struje kad daš kontakt? U radu? Pogledaj na: http://www.transmic.net/en/faq.htm možda tu negde nađeš rešenje. Ima dosta objašnjenja i detelja za razne CDI i DCI.
  16. Kod R25 su odvojeno mašina i menjač. Kod Viraga je sve u istom kućištu, pa je i složenija bilo kakava prepravka.
  17. Meni to liči na regler, a ne na CDI
  18. Gde na Grzi? Planinarski dom ili onaj hotel odmah kad se skrene? Guzzi na Grzzi
  19. Odlična tema za...
  20. Pokušaj da odeš kod sarača, da ručno, iglom i koncem, to prošije. Ima ih u Balkanskoj ulici.
  21. Bože, pa to je stari srpski običaj. Zove se svađa, nesloga. Nisi znao?
  22. Hvala, Češe Profesionalni perači motora :D
  23. Sale, nešto ti ne radi ovaj link
  24. Što se tiče balona... Balon je sasvim u redu za spavanje, posebno ako imate šator. Dignete šator unutra, imate svoju sobu. WC je malo problematičan. U KM je noću dosta hladno, tako da i to imate u vidu. Što se tiče studentskog doma, smešatj je bio više nego zadovoljavajući, jedino što je tada celoj Mitorvici isključivana voda u 7 uveče i dolazi tek sutra u 7 ujutru. Imajte to na umu zbog tuširanja i WC-a. Ako se nešto promenilo, neka napiše neko.
  25. Najmanje pet puta bolja stvar od najboljeg novog kineza
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja