Jump to content

Moto Zajednica

misa-pei

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3403
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: misa-pei

  1. Za 5-6 minuta se nije napunio ni da bi upalio sijalice kako treba. Pošto nemaš pojma o motorima, ne možeš da ustanoviš ni da ti je akumulatror prazan, hajde polako ovako... 1. Veži kablovima akumulator od kola na tvoj. Pazi da negde + ne dodirne metal od motora 2. Uzmi novu svećicu (odgovarajuće topl. vrednosti, za probu može bilo koja sigurno ispravna svećica da ti prosluži). Stavi je umesto stare i zaverglaj. Motor će da upali (ili neće). Ako upali, stara svećica ti je crkla. Akumulator od motora napuni na ispravljaču. Ako ne upali, čitaj dalje. 3. Skini novu svećicu i stavi je u lulicu. Metalni deo svećice dobro prisloni na blok motora, cilindar, glavu motora, kako ti odgovara. Neka neko onda (tek onda) da kontakt i neka zavergla. Videćeš da li svećica daje varnicu. Ako daje varnicu, definitivno nije posao za tebe, pošto to znači da treba da se radi malo ozbiljniji zahvat (čišćenje karburatora itd). Jedino još da skineš filter za vazduh pa da probaš da upališ, pitanje je kada si ga menjao. Moguće je da je toliko prljav da ne može da propusti dovoljno vazduha. Isto tako, proveri onaj prekidač na ćopavoj. Iz njega izlaze dve žice. Ume da zalepi i da ne propušta struju. Žice prati, nađi gde su buksne, izvuci one krajeve koje idu ka prekidaču i tu preveži one dve žice koje su na gornjem delu motora. Moguće je i da ti taj prekidač pravi problem.
  2. vise puta dozieveo taj predivni osecaj,kad gomilu gvozdja aluminijuma sklopis i to ozivi.. no dobro,vidim da makina napreduje, kad ce biti skroz naskroz gotova,krupnice se cas zavrse,ali sitnice,,aaa najgori posao... Dobijanju deteta prethode neke radnje 9 meseci ranije. Strašilo, svakim tvojim postom se oduševim k'o malo dete.
  3. Od kad je pokojni Kreza šutnuo auto i prevrnuo se u travu, znam da se auto ne šutira dok si na motoru. Može da se skine retrovizor, može da se razbije šoferka, ali šutirnje kola u pokretu, neka hvala. Eto i to neiskustvo Šejtanovo govori koliko je on "opasan" i "nasilan" lik .
  4. I onda me neko pita zašto ne volim policiju i zašto o njima mislim sve najgore.
  5. Nisam mislio na ovaj primerak, nego na onaj Markusov što su ga zli ljudi po Ušću trovali da to nije japanski motor jer ima samo dva cilindra. Dušu su mu vadili nekoliko meseci, pa ga prodao. Mislim, a možda se i varam, da ga je kupio od Nina, što je prodao Marinkoti Forku, staru. Recimo, 88. god, pre rata sigurno.
  6. Prelepa sprava, vozio sam je mnooooooogoooo davno, bila je stara samo godinu, dve. Jedino što mi se ne sviđa je što nema žičane točkove (znam, ovi su original). Ako je mašina kao što mislim da jeste, motor koji se preda unuku u nasleđe.
  7. Baš lepo. Pročitah u dahu.
  8. Nisam ni mislio da ćete se loše provesti. A ja (ovde ide smajli koji žvaće svoja muda)
  9. Ne vredi, Ugac, ti i ja mu nismo od pomoći
  10. Kug-lager je kuglični ležaj. Običan ležaj je kao biksna (stara srpska reč ), urađen od sinter bronze ili sličnog materijala. Ume da se zove i gliko ležaj (dvodelni).
  11. Je l' ona na 6V? Ima dinamo/anlaser?
  12. misa-pei

    KLX 650

    Za ovu lovu, boljeg nema.
  13. Vide se, ne znam kako se kod tebe ne vide.
  14. Ajd, ako niste primetili... http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/84038-yamaha-xt-600-2kf/
  15. Taman, Aco, samo za tebe.
  16. Prodajem Jare. Ispravno, pali, radi ide. Godište '88, prešla kod mene 7 000km, ukupno se ne zna. Nema anlaser, samo kurbla. Auspuh nije serijski, neki drugi je. Mene je nosila veselo i pouzdano po poljanama, makadamu, blatu, stenju, čak i po asfaltu. Ima poneki ožiljak na limariji/plastici. Nisam je štedeo, ali sam je i održavao. Registrovana do 25.05.2013. Cena 1100e. Na mom imenu je, prenos je obavezan. Test vožnja samo ako se položi kompletan iznos za kupovinu. Zamene me ne zanimaju, imam drugi motor, trebaju mi pare. Kontakt: PP ili 064/1675-894 Miša
  17. Ti dođi da stavimo moj acc i da probamo, premerimo i da znaš na čemu si.
  18. Da ne zeza automatski sauh? Ja bih ga raskačio pa probao šta se dešava. Meni je neobično da se elektronski program "promeni" sam od sebe. Jedino ako nije neko nekada pokušao da menja mapu, pa mu baš i nije pošlo za rukom.
  19. Vidi, u motoru može da bude dovoljno ulja, ali u filteru je vazduh koji ulje potiskuje. U jednom trenutku je moguće/verovatno da će umesto ulja da dođe vazduh. Tad motor ostaje bez ulja. Savet: Kad menjate filter i ulje, pri prvom paljenju skinite kapice sa svećica i verglajte (baz sauha, naravno), da ulje "probije". Tek posle nekog vremena verglanja, vratite kapice i upalite motor. Time su sve dileme uklonjene.
  20. @Branko To me je podsetilo na priču o dečku koji je svaki dan išao iz Slovenije u Italiju i nazad biciklom (imao je onaj pogranični pasoš) i nosio je džakče peska. Milijardu puta su ga pretresali, prosejavali pesak, drndali... Na kraju je bilo: "e, nećemo ti ništa, samo nam kaži, šta švercuješ? Jasno nam je da nešto muljaš, ali šta?" Kaže klinac: "Švercujem bicikle".
  21. Hvala, druže dragi!
  22. Čekaj, pa zar to nije onda, na fizičke povrede (lake, teške), još i protiv pravno zadržavanje (srpski kidnapovanje ) ?
  23. Kad biste znali koliko me boli što nisam bio sa vama...
  24. Eto, bar neka prednost sede kose (i brade) A beše, i jedni i drugi palite motore na dugme za devojčice? Toga nije bilo u moje vreme
  25. Ajde, Vlajko, pa to je čista estetika. Drug urednik je profesionalnim okom estete utvrdio da mu je siva boja, identična ostalim delovima plastike, potrebna za razvijanje većih brzina baš na tom mestu na kome lepi duck-tape. Dobija se na brzini i na smanjenju potrošnje goriva. Znajući druga urednika, do tog zaključka je došao detaljno analizirajući problem sa više aspekata. Čak je i obarao motor na zemljicu crnu da dobije bolji ugao za sagledavanje situacije.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja