Jump to content

Moto Zajednica

misa-pei

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3403
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: misa-pei

  1. misa-pei

    Nedosanjani san

    Mrak... Sad ga ima Boban sa Vidikovca, ima servis tamo, restauriran, izgleda kao iz radnje. Slali mu drugari delove iz Slovenije. Ne prodaje ga. A i takav je motoric, da bih ga sada drzao u sobi, radije nego da ga vozim.
  2. misa-pei

    Nedosanjani san

    Budala, zato sto sam imao ideju koja je u startu bila osudjena na propast ;D. R`n`R kafe /ili ti Kafanic/ u selu blizu Bg, gde prolazi samo Pink kombinacija, a motoristima iz Bg je predaleko da budu svakodnevno tu i da moze od toga da se zivi. Subotom i nedeljom je jos i bilo ok, ali ostali dani... Sad bar imam najveci sank u dnevnoj sobi, mozda i na celom Balkanu /6 metara/.
  3. misa-pei

    Nedosanjani san

    Da, da, secam se... Pored moje zgrade je bila prodavnica "Slovenija avto". Nagledao sam se Laverdi, Tomosa, CZ endura. Oni nisu prodavali Jawe i MZ. Svakodnevno, nekoliko puta prolazim tuda, gledam, dodje i da placem. Znam da sam mali za Laverde, ali oni Tomosi... Bilo je cesto i najlepseg Tomosa ikada Kros junior. On mi je bio mezimac.Zut, zelen ram... Imao sam ideju da moja osnovna skola kupi dva Kros juniora i da se takmicimo u prvenstvu Srbije, kao omladinci ili kako vec bese. Naravno, ko ce da slusa klinca od 12 godina. A sve sam razradio... Tad su cesto bile one skolske priredbe, recitali. Da, kao stoje ona dva krosa sa strane dok prodje priredba, pa da se onda popnemo na njih, upalimo ih i da sa pozornice skocimo izmedju redova publike i izadjemo. Neka, kao promocija. Direktor me je oterao... kad sam mu pomenuo . Nikad nisam imao nov motor. Najblize tome mi je bila Jawa sa samo 1 000km. A kad sam imao para da udjem u radnju i da kupim motor, nije bilo ni jednog od novih koji bi mi uspalio srce. A i hteo sam da budem domacin covek, da novac investiram u lokal itd... Budala.
  4. Ja sam pitao koji ti delovi trebaju za anlaser... Cetkice, lageri, premotavanje, ili kolektor? Mora da se otvori i da se vidi sta mu je, mozda popravka kosta 200-300 din /cetkice/. A remontovan anlaser je svakako bolji od polovnog, jer su u njemu novi delovi i da nece crci ihahahaj.
  5. Spies je pokazao kakav je na WSB, a i u prvom "prikazivanju" na GP nije uopste bio naivan protivnik. Svakako da ce tek da dodje njegovo vreme, ali mi je onaj cupavac nekako.... simpaticniji. ;D Nego, nije bas poredenje, ali, kada se vozaci iz GP prebace u SBK, jos na nesto to i lici. Obrnuto, bas i ne. Ali, zanimljivo mi je da su sampioni F1 odlazili u Indi car, naprave dobru sezonu, dve, a kad se vrate u F1 izgleda kao da su zaboravili da voze. U cemu je tu fora?
  6. Boga mi, i ja verujem u Simoncelija. Dovoljno je dobar vozac, a previse je bezobrazan, tako da ce to biti cudo od kombinacije. Jedino ako se ne umisli ako sto je Lorenco na pocetku...
  7. Sta mu je? Koji delovi ti trebaju?
  8. Bravo, Bole. Mnogo nam je drago da sve ide kako treba. A i prolepsao si se ;D ;D Samo guraj, matori, puno pozdrava od nas.
  9. Ajd da se umesam... Ne vidim koliko slika u sec mogu da prave ovi aparati, kao i to, koliko im vremena treba da od "uperivanja" u zeljeni objekat oni obave sta imaju i slikaju. Probao sam sa nekim digit. aparaticima da slikam kucice, ali se oni pomere, odu, cesto im ni rap slika ne uhvati.
  10. Ti i kad padas, znas kako da to uradis ;D
  11. Sjajno. I slike i voznja. Bravo, mali. A to sa druge strane... ma, prilegao da se odmori, naporna trka . Sve to ide u rok sluzbe. Kako je prosao motor, vidim da si se ti odmah digao.
  12. Dobrodosao. Za ideje, savete itd o pravljenju motora, otvori temu u garazi, pa ces imati saveta i ideja na pretek
  13. E, dragi moji, svi vi, izgleda, motore birate glavom, a ne srcem /osim RRRRasa ;D/ Odem onomad na sajam motora, sve lepo, novo fino, gledam, i da imam para, nista ne bih kupio srcem. Ima, dva, tri motora koji su mi podigli puls, ali za malo. A onda vidim "gvozdenjaka", Z 1000, GSX 1100, i moju najvecu ljubav, CBX ili jos gore, njenu ljubavnicu, Martinku, puls mi ode na 300. Dzaba je i prakticnost i tehnologija i vozne karakteristike, ako se ne smejem k`o ludak cim pomislim na svoj motor. Mozda je u tome razlika izmedju ... i .... PS. A gospodin iz Sapca je milion posto u pavu. Radis neku drkelu i osecas je kao deo sebe.
  14. Pa, izgleda da ti negde vuce na masu. Kod starijih japanaca, problem je bio u kontakt bravi. Razdzekuj je, pa probaj. Ako je do nje, znas sta ti je ciniti
  15. E, Deki, Deki, da si video moju Suzi Q pre i posle, znao bi sto sam se resio da je perem ;D ;D
  16. I jos je bolje mlakom vodom
  17. Pa, ovaj, izvadi crevo koje ide u karburator, da kontakt i mozda zavergla, ne znam kako je reseno napajanje strujom kod Afrike. ;D
  18. Obavezno pregledaj pumpu, tj, dal ona baca gorivo. Onda sve ostalo Filter za vazduh, kao i nivo plovaka mogu da budu razlog za ranije ponasanje /da ne razvija pun broj obrtaja, da ide sporije/ Filter za gorivo mozes da stavis Fradov, metalni. Za filter za vazduh, stvarno ne znam. Mozda moze da se pravi, ali ja bih tu ipak potrazio fabricki. Naravno, raspitaj se u drugim radnjama posto je filter, vidi u Louisu, H.G....
  19. Bre, ova tema ne treba da bude "Matorci u vise epizoda" nego "Matorci u vise poza" ;D ;D ;D Neunistivi ste.
  20. Nigde ne videh da si pomenuo da si pregledao pumpu. Karburatori, ciscenje i podesavanje nivoa plovka, obavezno! Kad si menjao filter za vazduh? Kad se sit izverglas, jesu li mokre svecice?
  21. Da, cuo sam da ima jedna mnoooogo dobra AT u Lazarevcu. ;D ;D ;D Nego, koliki popust imamo Ljilja i ja, po pet zvezdica, ukupno deset? ;D ;D ;D
  22. Ima krs ;D
  23. Shejtanov motor je bio prljav, ali je moja Suzi bila kao prase. Nisam je slikao, bila me sramota Zaista je odlicno oprano, bar je skinuta nejgrdja naslaga. Da je bilo vise vremena, pa jedno detaljno samponiranje, feniranje, poliranje, pa da ceh bude bar 600din. Od sad ne razvlacim crevo bez preke potreba, nego pravo u perionicu. Da, Darko, sto se tice unutrasnjosti kola, jel tu imate i ono dubinsko pranje sedista ili samo usisavate?
  24. Meni stoji skoro polozen. Ako ga stavis posle pumpe, nema nikakve veze, mada ne znam kako ce se dodatni pritisak odraziti na samu pumpu. Ja bih ga stavio pre pumpe, da se lepo puni slobodnim padom, i probao bih tako. Ako motor pocne pri duze vreme u visoj turi da trokira, znaci ne stize dovoljno goriva, prebacio bih ga. Jeste malo zezanje, ali je kad zavrsis sve kako treba. A filter ti se nece zapusiti ako ga menjas dva putaq godisnje. Isto tako je bitno da ne ostane suv, inace pre moze da se zapusi.
  25. On moze i preko poljana ;D ;D ;D
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja