Jump to content

Moto Zajednica

Satelis

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9820
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Satelis

  1. Satelis

    NC750X 2016

    Uh nisi blizu, svrni na pivo, ja sam na Eviji, Pefki mesto.
  2. Poslao mail radnji u Temišvaru jos u petak veče.....odgovora nema nažalost.
  3. Guglaj pa ćeš naći broj.
  4. Satelis

    NC750X 2016

    Oooo mašala, extra. Gde si u GR?
  5. Nov pogledaj u PGS, Bellamoto....polovno Motoklinika, Gavro Subotica, Bellamoto možda ima (imaju nesto od polovnih delova).
  6. Ajd kad stavis drugi, vozi neko vreme pa javi dal sve radi kako treba ili imaš jos pametnije da ne kažem bolje rešenje. Posalji (taj što je majstor rekao da je ne ispravan) regler ziki56 sa foruma da ti proveri i napravi drugi ako se ispostavi da je ne ispravan, bolje njegov nego drugi polovan (fabrički su slabiji, manje otporniji). Regler kod ode u nepovrat, obično prepunjava, retko kad da ne puni.
  7. Za prvi problem mislim da ti je imobilajzer u problemu pod uslovom da je antena dobra.....svakako precesljati instalaciju. Za drugi problem mislim da ti je instalacija u problemu, prvo proveri izlaz namotaja na nakih 10-15cm od dekle, 3 žute zice znaju tu da izgube kontakt pa otud nema punjenja. Takodje proveri unimerom sam namotaj i vidi kakvo je napajanje reglera ili ti osigurac od 30A na samom kućištu osigurača jer zna da bas tu ne valja kontakt, masa ti je vezana sa leve strane na šasiji. Pre svih ili nakon svih radova, moraš imati 100% ispravan akumulator zarad merenja punjenja.
  8. Rele i regler su totalno dve različite stvari, čisto sumnjam da ti je regler u problemu a još manje rele....al ajd, probaj pa javi.
  9. Satelis

    Sto muka...

    Evo da dobijes opet jos jedan......menjaj
  10. Prvi problem (tipka crvena lampica) ti je vezana za kodirano paljenje....tipka sve dok ne daš kontakt, kad daš kontakt nakon par sekundi mora prestati sa tipkanjem i tek tada možeš upaliti motor (prepoznat ključ, otključan komp). Ako lampica nastavi da tipka/blinka ili konstantno svetli, motor ne može upaliti, imaš verglanje ali dzaba kad je komp "zaključan" ili ti nesto nije u redu na relaciji ključ - antena - instalacija - imobilajzer - komp. Drugi problem koji imaš (pražnjenje akumulatora) vezan je za napon akumulatora. Tu ti je relacija akumulator - instalacija - namotaj - regler ili ti mora se proveriti da bi se znalo šta je gecrk.
  11. Ooo Velko fala za info, idem za nekih nedelju dana za RO, baš prolazim kroz Temišvar pa da vidim ima li šta za mojega ata.
  12. Gde u RO, radnja neka, linak neki?
  13. Pored nove, znaju imati i polovnu robu (kao sto su imali za NC cunak) ....nek nazove pa vidi šta nude.
  14. Ene sad videh, imas čunak u Pilot Sportu.
  15. Nema tu pomoći, samo zamena ako uspeš da nađeš drugu ispravnu. Mnogi otvarali, čistili pa na kraju ništa nisu uradili, to im je boljka zbog prodora vode......nesto više o tome imaš u maxi teh. kutku, tema o X9 pa prelistaj. Pozzz
  16. Dobra stvar jeste ali žaba kad mnogo štete nanosi motoru zbog "malog" kapaciteta akumulatora u odnosu na potrebe uređaja.....izda kad se najmanje nadaš. Dok ne smisle nešto, tipa veličine mob. telefona (3310), ima svoju bateriju koja ce trajati bar 2 nedelje, ima svoj externi punjač koji će se aktivirati po potrebi i puniti takodje, sve to pratiš preko aplikacije na mobilnom.....moguće jeste, bilo bi lepo.
  17. Svi trakeri vuku podosta struje, prekidač je samo da ublazi posledice, posledice su zagarantovane jer traker prvo saranjuje akumulator, akumulator povlači sve ostalo što je vezano za punjenje na motoru. Dal je traker pametno imati (?)..... jeste svakako ali u drugačijim okolnostima, ovo zasada ne pije vodu.
  18. Imadoh prilike videti oba modela....svetle žuto da znadeš.
  19. Satelis

    NC750X 2016

    Videcemo koliko ce ovaj gurati, nadam se da ce toliko koliko si rekao.... jbg sam sam kriv, ne treba se praviti pametan. usput sam skinuo precku koja je bila izmedju dva kraka mazalice tako da sam spustio jos malo blize kapaljku pratim situaciju, hod lanca podesen na 35mm Lanac i lancanici su oko 13Krsd + postarina, dobio sam za 11Krsd. Odnos je 17/39 za DCT verziju Osovina moze stradati jedino ako nije dovoljno stegnut sraf lancanika pa dodje do klaparanja a kasnije i do proklizavanja, ili ako sami nutovi imaju mnogo veci zazor nego sto treba......u svakom slucaju lancanik ne sme imati nikakav luft.
  20. Satelis

    NC750X 2016

    Uz i niz ulicu, nisam mogao da izdržim [emoji23]
  21. Satelis

    NC750X 2016

    Malo mogu ti odma reci ili ti 32K i to svojom greskom....nece dasa da mu se prlja felga pa podmazivac drzao na jedinici saban ja.
  22. Satelis

    NC750X 2016

    Stizu paketici, ovog puta na meniju su grejaci za guzzcu, lanac i lancanici su gecrk tako da ih valja zameniti. braca kinezi rade (neke stvari) kvalitetno moz'se slobodno reci zelena led lamipa je Low dok crvena oznaca HI mod, probao i radi odlicno gel je tu, ceka se kraj sezone pa na posao oko sedista radila je brusilica mmmmmm zanimljiva stvar je ta, da je prednji lancanik bio popusten, imao je lufta ne bi bilo lose da proverite kakvo je stanje kod vas sila stezanje ide na 55Nm sirina osiguraca od 5.40 - 5.60, stavio sam na gornju meru sila stezanja za zadnji lancanik je 108Nm Ihhh koja je sad milina, kao kad je bio nov...... toliko od mene.
  23. Kukulelel mene sjeba nov motor, sjeba JiaJue JJ50QT, novo sve pa kucka e ne da valja.......otvorio si brdo tema u zadnjih par dana, teme u kojima su ti dobronamerno ljudi dali savet a ti ne, drzis do sebe brale pa samde puca a sad i zvoni tj kucka. Stavi motor u prikolicu i odvezi nekom krstenom majstoru koji ima zivaca za tebe i kineza pa da proba da ga opravi dok ga ti nisi jos vise sjeBo
  24. Salu na stranu, SW je Sledeca stanica na njemu ce biti PIAA sijalice za oboreno i dugo svetlo + odlozeno paljenje kratkog, led pozicije napred, nazad i u stop svetlo + blicer, sijalice zmiglijci se takodje menjaju, alarm SPY2, Koso grejaci rucki i mislim da je to to..... tuturutuuu
  25. Dosla je runda br.2 ili ti plavi T-Max konacno dobi polovan i to Malossi variator koji je u extra dobrom stanju. Nasao sam u Motoklinici za razumne novce, 100eur dok su ostali za fabricki trazili od 140eur pa na vise, pored CVT-a, idu oba prednja diska sa sve plocicama, lezajevi u tocku, sredjivanje amortizera, kandzi i zamena koc. ulja. pa da pocnemo redosled skidanja ne bi li se moglo prici gornjem trouglu zatim raskaciti dole pa jedan po jedan levi je zeznut zbog ABS pumpe, malo mesta za prici alata ne mnogo isto toliko strafica, zabica na red dolaze lezajevi jedan je dobar ali drugi i ne bas aparatura dimenzije pa x2kom. pored lezajeva, tu su i novi semerinzi zastita obavezna senzor ABS-a je toliko zapekao da je plasticni deo osta u nocacu jedva sam ga iscupao iz lezista kandze valja pospremiti, plocice zameniti diskove takodjer, polovni u izvanrednom stanju amortizeri stigli, sve pripremljeno sve spakovano, prednji kraj gotov idemo opet na CVT, valja izbaciti ostecen variator i ubaciti.... CVT sklopljen, nema vise iritirajuceg cangrljanja, sve super i taman kad mislis da je kraj.....kad ono medjutim. sreca pa nije otisao u gumu, uleteo jeste al je ostao sa strane Usledila je probna voznja, nisam kompetentan da kazem kolika je razlika u odnosu na lani ali zapazanja su da se osetila razlika, nesto vise o tome moze Somi reci. Toliko od mene, vozdra rajo
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja