Jump to content

Moto Zajednica

severian

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9109
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: severian

  1. Fenomenalno pisano, bravo i hvala što ulažeš energiju da ovo deliš sa nama! Uspevaš da preneseš saspens!
  2. Nismo još odlučili. Ako imaš predloge komercijalnog tipa - slobodno PP. Otvoreni smo.
  3. Očekivalo se. Voleo bih da grešim, ali verovatno je JF završio karijeru po pitanju gp-a. Stvarno bih voleo da grešim.
  4. Čekam nastavak, prolog savršen!
  5. Smorili ste za medalju...
  6. Menjajte ulje u menjacu češće od 20k, ide svega oko 700ml, nije preskupo, a puno se oseti... Za to i filtar vazduha bmw interval od 20k po meni je predug.
  7. Ipak razmotri još jednom kapuljacu. Vreca bez iste, a za bilo sta hladnije od 10C, nece te zadovoljiti... Vrlo lako se dođe u situaciju ispod 10C noću, čak i kada se ne planira.
  8. Eto, mogao si da upotrebiš pridev "pogrešno" umesto "glupo", verujem da ne bi izgubio poentu, a razgovor bi bio prijatniji... Što se suštine tiče, kada neko daje doživotnu garanciju na svoj proizvod, to ima određenu težinu u proceni gornjih verovatnoća
  9. Imamo, al' nećemo da ti kažemo...
  10. Naravno, slepo verovanje u brendove i nipodaštavanje alternativa je kratkovido najmanje kao i suprotan stav (kao, uostalom, i bilo koja apriorna isključivost u životu). Npr. kada zbog uštede od jedno 400-500e na period od 2-3 godine (amortizacija telefona) čovek odluči da proba npr. Oneplus telefon, umesto Iphona ili Samsunga, to je netrivijalna godišnja ušteda uz relativno nizak rizik (cena gubitka na preprodaji telefona koji vas eventualno nije zadovoljio, bez nekih značajnih mogućnosti da taj rizik eskalira i izazove neke zaista neprijatne stvari). Rekao bih da je ušteda od 50-ak eur na period od 7 godina, pri kupovini KOČIONIH creva za motocikl, potpuno suprotan primer po svakom pitanju...
  11. Kao da smo izgubili mogućnost da oko stvari trezveno razgovaramo, imam neki utisak da se svaka ovakva tema već na drugoj strani pretvori u "klasni rat" Nije onda čudo kako ljudi brzo izgube motiv da bilo šta kažu...
  12. Možda nekome znači info: Komplet hel teflonskih za fz1 obe kočnice, tj 3 creva, u motomaniji je 93eur (uredna garancija i pdv račun). Moje skromno mišljenje - kolika bi ušteda sa alija mogla to da bude (kada uračunamo carinu i pdv) da bi bili opravdani rizik i čekanje (i imajući u vidu da većina nas creva menja zbog performansi, a ne što su stara kaput?). Par desetina evra na period od 5-7 god max...
  13. Svako Acino slovo (o većini majstora) potpisujem...
  14. Bravo! PS: PIkes Peak dominira
  15. Puig Pedrov menadžer? (onaj Španac, bivši trkač iz devedesetih?) Eto, svi smo omanuli... nije ni što je dobar timski drug, ni što osvaja bodove, što ne pravi probleme u padoku, nije čak ni što malo jede - Pedro ima uticajnu i dobru vezu!
  16. Eto, čovek nauči nešto novo svaki dan... Dakle, nosim ulje, a nagomilalo se, nekom ko ima raketnu pećku (rocket stove)... po strašilovoj računici ima da se ekološki greje dok Srbija ne uđe u EU (čitaj, jako duuugo)
  17. I meni se čini da nema velikog razl0ga za onu opomenu, sve je skroz u okviru strasnog, ali fer pisanja! Jedino ne možemo biti sigurni da Pedro nije član foruma, tako smo pleli po SK komentatorima, pa eto šta ispade na kraju...
  18. Pa ima i ovih što se greju na uljne pećke. Slično ekološki odgovorna reciklaža
  19. Dovla, pa misli čovek na nas dvojicu, mi smo jedini klinci ovde
  20. Počinjem k'o strašilo, to je reciklaža bato, momentalno nazad u ciklus, bez posrednika!!
  21. Svratila moja žena.... Ukratko: ne skladište ulje i ne znaju kada će da počnu. Jeste, piše na tabli ispred da skladište, ali eto ne skladište. Ne znaju gde skladište, nije to što se pročita u medijima tako stvarno. Ni oni nemaju gde da drže, nemaju predlog šta sa uljem, nema veze što se zovu i primaju platu u "reciklažnom ostrvu", da se svi motoristi sa Novog Beograda snađu i ne, ne sme da se baca... A ja do sada verovao da u Srbiji marketing mora da ima neku osnovu
  22. Može biti, dragi kolega, ali sledeća sezona je moja!
  23. Jasno je i meni da pišeš o ličnom utisku, koji nije sasvim ni bez osnova, ali morao sam malo da te pecnem, uz jutarnju fuKa... Čisto malo zbog 46
  24. O čemu pričate? Čovek je završio aktuelnu sezonu 4. u plasmanu (od 31 rangiranog vozača u motogp), ispred Rosija npr, koji je bio 5. (možeš li onda da voliš moto sport i pravdaš Rosija? ). Osvojio je 42% rangirnih bodova Honde (210!), odličan je razvojni vozač, sazreo je, pomirio se sa svojim dometima i ne pravi operu u padoku... to ga drži, pre bilo čega drugog!
  25. Ja se sećam da je bio jedan na forumu
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja