-
Broj tema i poruka
9109 -
Pridružio se
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: severian
-
Sitnica... U nas malo ispod 800e, napolju oko 700 minus porez. Plus CNE karta! Po meni, za motocikl suviše teško i krhko. Uz notorno lošu garmin podršku za rezervne delove, usled mogućih i verovatnih oštećenja loša investicija. Osim u slučaju da imate i čamac, pa kao 3u1 fazon možda. A i to samo možda.
- 9 odgovora
-
- 1
-
-
- novi ultimativni uređaj za sve namene
- garmin
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
Oce da odu i na nedelju, al' zato što im je upala kašika u med (airbnb i booking :))
-
Moj Ferrino Prodigy 3 je 2.55kg, spreman za put (2.8kg puno pakovanje). 3000mm. Svojevremeno sam u Iglu športu u Ljubljani gledao neki od 2.1kg... bio mi skup. Oba nisu tunelski, to sam i rekao gore... To ima prednosti (manja težina) i mane (teže zagrejati, ne mogu manji, jer meni jednostavno TREBA šator za 3 osobe da bih se osećao komforno sa opremom unutra, a to volEm ) edit: da li mislim da ovaj Coleman vredi dodatnih +1kg u odnosu na moj šator, pogotovo što je čak i malo jeftiniji? Apsolutno. Isto bih mislio i da sam backpacker. Odličan posao si napravio.
-
Uporedivi Ferino je 1.9-2.1kg (zavisno šta poneseš). Mana u odnosu na ovu tunelsku varijantu je što je šator za 3 osobe jako teško zagrejati u baš hladnim danima, a ti si sam. Ovaj koncept odozgo je u tom smislu win-win, što plaćaš sa +1.5kg... Šta znam, verovatno je to opravdano.
-
Odličan koncept onda! Dovoljno veliko predsoblje za komfor i dovoljno mali deo za spavanje koji se lako zagreje u jbn-im danima, a sam si... Koliko vidim, jedina mana mu je težina (skoro 4kg), ali neki kompromis mora. Po meni, cena je čak povoljna u odnosu na konkurenciju... bar 50e bolje.
-
Imao sam isti problem kao i ti - klackalica pukla! Osim što je kod mene neki deo pokidao i namotaje, pa sam kasnije menjao i stator (kada sam odloženo ostao mrtav u grčkoj šumi ). I bregastu sam promenio od istog kvara, tek zagrebana, ali volim da verujem svojim motorima u potpunosti. Da ima bubice, ima. Glup primer: na 690 enduro preko 50-60 kmh na terenu otpadaju fabrički migavci. Empirijski dokazano više puta, smešno, ali istinito. Ni 2016-2017. u zadnjim modelima nisu imali kao fabričku ugradnju lakše led verzije ... No, zameniš za led i teraš... Održavaš bateriju uvek ispravnom, ugradiš taster za svetlo, izvedeš i taster za ventilator (ako ti ne godi ktm termo svič koji pali tek pred sam max skale), promeniš stock sirenu koja od blizine auspuha prosto prestane da radi kada se motor usija i promeniš joj malo mesto, sve gluposti i sitnice, ali malo po malo dođe motor u stanje da čak počneš i da mu veruješ Sa druge strane motor koji na terenu jedva da zaostaje za klasom 100-110kg, a koji fantastično krivinari i po asfaltu! Modovi vožnje, mape gasa i paljenja na izvolte, sw ukjučivanje i isključivanje O2 i SAI, kompletan pristup svemu otvoren - to jeste READY TO RACE! Sa sadašnjim iskustvom, a ne kažem da se to neće menjati, samo glup čovek ne manja mišljenje, ako bih morao da izabarem samo jedan motor koji ću voziti do kraja života - bio bi to KTM 690 u nekoj od verzija (i dodatnim turing rezervoarom napred :)). Bubice nebitne! Na posletku, motore kupujemo zbog razonode i osmeha.
-
Lalajko, kako je rešeno provetravanje tog šatora, mislim na deo za spavanje? A kakva je pregrada između predsoblja i dela za spavanje, samo komar-mrezica ili ima i puna pregrada?
-
Moj utisak, onako usput: puno sam vozio vazdušni 1.2k gs (mislim preko 150k km), neverovatno pouzdan i univerzalan motor, od pustinje do staze. Isto tako, nigde na svom terenu. Ali za imati jedan motor, a sa širokim moto interesovanjima, to je to. KTM, evo vozim mali 690 već dve godine, stalno neki posao oko njega, ostavljao me kao prve devojke (hladno i bez najave :)), ali kako da vam kažem, toliko se nisam zabavljao od decackih dana. Ima X faktor, definitivno. I treću ovde pominjanu opciju, Multistradu (doduše endur) sam malo zagrebao (i na stazi i van nje) i ni ona mi nije imala toliki wow efekat kao 690 ktm. No, odličan motor, pun toys for boys :), da nije cene i fakta da si se vencao sa njom, bila bi možda u garaži. Jedno znam, treba šarati... Koliko god životne okolnosti svakome dozvoljavaju. Život je kratak.
-
Intervju Ponsarala iz Sepanga na crash.net-u je inače jako zanimljiv. Između redova je rekao da smatra kako je Folger loš pod pritiskom i da nije siguran šta se da njim događa, da niko ne zna šta je prava istina, da on nije doktor, ali da je sigurno da je folger jako loš pod pritiskom, za razliku od zarka koji je kao kamen i voli pritisak... Jako zanimljivo štivo...
-
Pa, i to što kažeš...
-
BMW otišao... Za ovu sezonu zloupotreba drugog turing motora Poenta je da li širi grejač (za zadnju 200 gumu) manje optimalno greje užu gumu (190)? Kako tvrde neki po net-u, ali vama više verujem pa pitam ovde... Konkretno, model grejača koji gledamo postoji u dve varijante: 180-190/17 nazad i 200/17 nazad, pa se sada pitamo da li da uzmemo 200, univerzalnije je, ako ne smeta grejanju 190 gume? Ili da idemo sa ovim modelom za 190, jer fakat taj je po meri?
-
Koliko smeta ako za zadnju gumu 190 koristim(o) grejač za 200 gumu? Ako bi birali, da li bi uzeli grejač za 190 (pa nema ništa od prelaska na neku 200 gumu) ili grejač za 200 (pa da bude malo širi za 190 gume)? Ima li neko iskustva?
-
Fotkano mobilnim, čitaj sve zasluge pripadaju prirodi!!
-
Mislim da ovo blago na našem kućnom pragu zaslužuje posebnu temu, da sakupljamo trekove na jednom mestu, da ne jurimo okolo po raznim temama... a Peščara je gotovo neiscrpan resurs varijanti . Evo, za početak, jedan zanimljiv prolaz sa juga do zagajačkih brda... i nazad do Mramorka. Start je kod pumpe u Mramorku. Active Log: 2018-01-31.kml Inače, nadrealno lep januarski dan u pesku:
-
Vala i meni Reding ide na Crven ban...
-
Moj udes, 10.9. 5:15 ujutru, Pariskih Komuna [NON FATAL]
severian je odgovorio članu Stoev u Motoristi Na Drumu
Fićo, nedaj umoru da steže, osmeh na lice, glavu gore, idemo još preko jednog brda, zbog nas koji te bodrimo i zbog sebe. Moraš dalje. Kažu naši stari: pred zoru je najtamnije! -
Odlično, dajte neki trek...
-
Lorenco i Dovi su imali pad, kao i Zarko. Lorencovo vreme je dodatno impresivno jer je staza tada bila dobro preko 40C. Ipak, najbolju simulaciju trke imao je Markez, impresivan tempo. Još se vozi, nije gotovo...
-
Od celog dana na testu, kažu da vozači imaju oko pola sata da napadaju najbolje vreme kruga.
-
Iznosim svoje iskustvo, sa svojim motorom (1200gsa). Ako motor na nižoj temp prenoći, primetno se muči da startuje agregat ujutro. U isto vreme std baterija nema tih problema. Meni lično nema smisla da duplo skuplje plaćam nešto što radi pod većim ograničenjima i zahteva specifičan punjač, kada je std alternativa i dalje živuća i široko dostupna. Ja sam li-ion uzeo zbog značajnog i jeftinog smanjenja težine, da ne ulazim sada u priču zašto mi je to trebalo, i za to je super. Sve 4 stavke koje sam naveo zaista stoje, pa će acim već sam da ih više ili manje uzme u obzir.
-
Pitao je, sećam se, neko za dimenzije nosača prednjeg točka sa valjcima... Danas se setih da pogledam, elem: Prečnik valjaka je 23mm, sa gumenom oplatom. Visina od podloge, u podignutom stavu, je 310mm. Poz.
-
Uporedi koliko smanjenje težine košta na topu ili npr negde drugde... Za normalnu upotrebu nemaju smisla, upravo to je poenta mog posta.
-
Dugo koristim i Li-Ion acc za motor. Zapažanja : 1. Neuporedivo lakši (glavna prednost) 2. Zahtevaju posebne pametne punjače (u režimu održavanja ne koristi se impulsno punjenje) 3. Na temp ispod 10C slabo upotrebljivi. Oko 0C skoro neupotrebljivi. (glavna mana) 4. Još uvek skupi Ako ga kupujes da smanjis težinu motora to je pravi potez (jeftin tjuning). Za sve ostale motive, preporučujem klasiku...
-
Kada saberemo zavist (uobičajenu u ovoj sredini), činjenicu da vozi bez bilo kakvih sportskih pretenzija (kalkulativno ide na siguran završetak, odustaje od specijala itd) i činjenicu da se debelo srozao slikovanjem sa našim lokalnim autokratom - malo ko je ostao da navija za Gabora...
-
Kupio sam prednji štender sa valjcima koji drže štapove: Budući da ranije nisam koristio ovaj tip štendera i da sam bio skeptičan, moram da kažem da fenomenalno i stabilno drži različite motore (do 21" točak!), a da u sadejstvu sa ovim desno (samo sa kukama za bobine) bez bilo kakvih problema i nelagode mogu da podignem motor(e) bez bilo čije asistencije.
