Jump to content

Moto Zajednica

severian

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9109
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: severian

  1. Jedna opaska, a bio sam mnogo puta motorom po Alpima i Dolomitima: Rumunija ni najmanje ne zaostaje za Alpima, čak naprotiv. I tik je iza Dolomita. Takođe, Rumunija nije samo TA i TF. Pisao sam i ovde po malo o tome, ima jos puno, puno predloga. Mrxfon, slažem se za Tatre skroz. Prespartali smo ih prošle godine uzduž i popreko. Vrh destinacija, jeftina baza (kuće), cene na slovackoj strani kao beograd. Jedino poljski deo ispod proseka.
  2. I jedna može biti bitna info, neka ostane zapisana ovde za one kojima treba: U sezoni lova, kada je teren u Peščari pun lovaca, svoju vožnju možete najaviti Upravniku lovačkog udruženja "Kovin" na tel: 063 539940 (Laza). Predlog smo dobili od lovaca Možda nije loša ideja
  3. Nemo, hvala veliko na trudu. Ti i kolega Vax jasno ste dali prave informacije. Mislim da sam nekada davno i ja istražio za Slovensku Vas, zato nisam nikada ni išao tuda (sada sam se nešto prosvetlio ). Dakle, situacija je ili Metlika (pa na Novo Mesto, inače taj pravac i prethodni put preko Bosne je i najbolja moto ruta na Zapad, ako se ima vremena). Ili auto-put preko Bregane (i vinjeta) ili tek Kumrovec na sever. 2150. kada EU odluči da se proširi (a balkanske zemlje ispune "uslove", koji postoje jer su načinjene greške sa prethodnim zemljama koje nisu ispunile uslove ), moji potomci dobiće zadatak da pređu na prelazu Slovenska Vas! A možda EU pdluči da HR (RO i BG) uđu u Šengen već oko 2130. pa prelaza i ne bude!
  4. To bi značilo da ne može za SRB pasoš. Tj. da jeste međunarodni, ali je neko međunarodje međunarodnije, od nas manje međunarodnih...
  5. Ima jak drajv, i za to kapa dole!
  6. Dok čovečanstvo nije imalo načina da šteti planeti, februari su bili za smrzavanje i vruću rakiju. Sada kada smo istu temeljno uništili, planetu ne vruću rakiju, možemo da uživamo u rezultatima globalnog zagrevanja. Dakle, još jedan fenomenalan zimski, a nezimski dan, u pesku. Tijekom januara povećali smo kapacitete enduro transportne sekcije, pa idemo kompletniji... Ovo je brz trek, uglavnom pesak (koji je zimi izuzetno vozljiv), za pevanje i padanje . No, ima i skrivenih mesta (lovište istočno od Dubovca, na obali Dunava, lako se ulazi, ali izaći je poduhvat ). Za pred kraj, naravno i kako bez njih, Zagajička brda... pa nazad u pesak. Trek je kružni, malo ispod 100km. Taman. Active Log: 2018-02-17 Sev, Alp, Karlo, Nik, Vlada.GPX
  7. Ne može na Harmici, nije mi jasno kako si prešao. Mene su vratili sa obe strane, sa pravom naravno (malogranicni je prelaz). Slovenska Vas, to je to. Hvala kolege, probaću koliko u ponedeljak.
  8. Nisam. Da li je međunarodni? Ako jeste, to je to.
  9. Većina država po Evropi praktikuje da je poslednja petlja pred granične prelaze na auto-putu(cesti) van sistema putarine. Većina da, ali bratska i voljena mi Slovenija JOCK. Granični prelaz Bregana je pod naplatom do poslednjeg metra pred granicu, a kontrola DARS-a na samom graničnom prelazu. Ako idemo u Brežice, Krško itd. i nazad, blesavo je plaćati SLO vinjetu, pa otuda moje pitanje: Kako preći granicu (bilo koji prelaz) oko Bregane LEGALNO, dakle bez prolaza kroz cargo terminal sa poslednje petlje iza Petrola na Bregani i vrlo verovatne rasprave sa SLO policijom (znam za foru, ali starim i mrzi me da se raspravljam pa poslednjiih godina platim 15eur a idem u Brežice, čitavih 3km autocestom )? Dakle, znam da na velikoj Bregani nema legalnog načina. Znam i da je prelaz Dobova-Šenkovec malogranični (probao sam, ne mogu SRB pasoši več samo SLO i HR). Da li je prelaz kroz mesto Bregana malogranični ili međunarodni? Ima li bližeg međunarodnog prelaza od Kumroveca? Braćo Slovenci i ostali upućeni, dajte input
  10. Tražite dileru, kada im pišu petorica, naravno da će da naruče. @mradomir Ne znam za zippo, ali ja mogu da preporučim skijaške warmer-e za telo. Hemijske. Jeftini su, greju na 25c, samoleplivi, greju oko 6h, zalepis na stomak, ili 2kom i do ujutro milina. Vrh stvar.
  11. Đunta, šta se pravdaš... Sto ljudi, 101 ukus, teraj svoje... Inače, zanimljiva tema.
  12. Upravo tako. Kada bi ceo taj hajp odmorio malo i kada bi sebe shvatio samo malo manje ozbiljno, Rosi bi odjednom imao svo poštovanje ovog sveta. Ponajviše od onih koji se sada sa tim hajpom od gađenja sprdaju...
  13. Dogovoreno za nedelju! Javi gde ili opet na istom mestu?
  14. Markone može i 40, pošto će da pravi biznis od toga, kada mi nađemo optimalnu igračku
  15. Ipak, ovo je bez ram nosača, nejasno mi je kako je izvedeno napajanje, jednostavnost veze sa komunikacijom, ekran bi morao da vidim u realnosti na suncu u leđa, i čuveno pitanje moto rukavica (bez prcaboca na leplenje). Da kupimo jedan svi zajedno i testiramo?
  16. Igore, daj modele tih fensi telefona, da vidimo konkretno, nisam uopšte gadljiv i rado bih garminu video leđa...
  17. Da ne bi nagađao, poveži motor na dijagnostiku (npr gs911). Ako je bilo greške 24052 (čak i ako trenutno nije prisutna), bez obzira što je baterija nova (koja je?), našao si razlog greške Integral ABS 2 - CAN podsistema. Ako nije, na žalost, našao si razlog prodaje tog motora od strane bivšeg vlasnika. Srećno!
  18. Razne sam Garmine koristio, najviše 660 i 590, kao i etrex vista c, svaki ima prednosti i mane, najbolji kompromis za sada mi je trenutni 395. Mada je jbn spor :). Mape koristim razne, najviše OSM i topo, i naravno garminov CNE. Osnovna zamerka Garminu generalno: očajna servisna politika koja vređa inteligenciju (neću ponovo o tome), kao i zatvoren ekosistem (ne mogu treća lica da prave aplikacije za isti). Telefone sam koristio razne pešaka i u autu, meni lično za motor ne igraju (problem rukavica, nestabilnog napajanja i vidljivosti po suncu). TomTom sam razmatrao. Deluje ok, ali ne znam da li mogu da korsitim OSM karte na istom (kao i topo bazirane na osm) i to me je odbilo. Bez besplatnih OSM karata meni navigacija ič ne vredi... edit: sad mi nešto pade na pamet: idealan gps bi možda bio garmin 595, uz onaj TOuratech kaFez od nosača Jedina mana je bezobrazna cena kompleta. Vredi kao neki stariji off motor, a to ne može tek tako da se apstrakuje... Uzgred, bez tog boljeg nosača, 595 možete sami da frljnete o zemlju. Pre ili kasnije sa oem nosačem će da se desi, a onda na garmin servisnu igranku
  19. Uz svo dužno poštovanje Igore, ne može da se poredi. Upotreba u rukavicama, zicna veza sa headset, vidljivost pi suncu u ledja, upotreba pri velikoj brzini, napajanje, sve to u nekoj klasi upotrebe nije za poređenje, ali ok... Jasno mi je šta argumentujes, ne bih da otvaramo klasni rat , ali sve ima prednosti i mane.
  20. Za prvu dvojicu tako nekako bih se kladio. Za MM čudo je bilo što je uzeo titulu 2017. uz onakav krš od starta sezone. Ove godine biće rutina, osim, daleko bilo, u slučaju neke povrede. Već imaju paket.
  21. Za njih se servis svodi na: "zameni pokvareno za novo", pri čemu je u Srb cena te zamene kao novo iz radnje napolju. Ne bih išao toliko daleko da kaže,m da ljudi zaobilaze Garmin (jer za ozbiljne upotrebe ta robustnost nema previše alternativa), ali svakako računajte kao da servis ne postoji, čak i za najbanalnije intervencije. Prepušteni ste sami sebi, uz ciničnu ponudu infoteam-a za zamenu uređaja po nenormalnoj ceni, koja samo još više nervira u toj situaciji... Drugim rečima, kupujte samo jeftinije modele, za koje se pre kupovine uverite da postoje rezervni delovi na ebay (npr 390, 395 itd), zaobilazite 590, 595 i skuplje (ovaj odozgo), a priču o lokalnom servisu i podršci okačite mačku o rep... to ne postoji. Mojih 5 centi
  22. Kupujem set točkova koji odgovaraju za KTM 690 Enduro. Ovaj model deli točkove sa određenim brojem drugih modela i verzija, pa ponudite šta imate Točkovi moraju da budu sa kompletnim setom žbica u solidnom stanju, generalno što bolji (što manje krivi). OEM dimenzije felni koje bi bile idealne su: prednji 21x1.85 zadnji 18x2.50 Vi ponudite šta imate . Takođe, ponudite i supermoto točkove, ako su nekom višak. Eto prilike da izvadite štetu sa nekog propalog motora... Kontakt isključivo pisanim putem, na PP (preko nekog člana foruma, ako nemate nalog). Fotografije (što detaljnije) obavezne! Gume su mi nebitne i sa točkovima mogu, ali nisam spreman da ih plaćam PS: Oglas je aktuelan do daljnjeg, tj. ako ste ga videli i posle puno vremena od postavljanja - ponude važe! Nije mi hitno.
  23. Zato sav taj minimalizam oko šatora anuliraš vrećom
  24. Eh, podseti me, poznam problem ... Evo jedna moja na tu tematiku:
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja