-
Broj tema i poruka
9109 -
Pridružio se
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: severian
-
Već imamo dogovor u to vreme! Otvaranje sezone, kao fol... Dobrodošao i ti! Može i sa gumama preko 12k edit: evo, naškrabah javnu temu: pa ko želi da proba teoriju u praksi, pozvan (ili pozvana!) je...
-
Pa dobro, naravno i ti ja ja pričamo iz sopstvenog iskustva, što je daleko od nekog univerzalnog dokaza (matematičkom indukcijom ). Kada staviš nove gume, SVAKA guma deluje kao da nije ista. Prosto nije kockasta, lepo pada u zavoj... Jedno je sigurno, ja nikada nisam zamenio gumu posle 3k ili 5k (dobro, osim na enduro motoru), a verujem da nisi ni ti. Drugim rečima, stojim iza svog mita , a da bih poverovao u tvoj, čekam da zameniš gume bar na tih 10k edit: zanimljivo, i sa RS2 i sa RS3 imam skroz suprotno iskustvo. Drže do kraja, samog kraja (mnogo ispod tih 2mm).
-
Posle 13-14k kao da počinju primetno da propadaju, u većem nagibu. Onako malo pusti, pa uhvati. Ništa strašno, ništa opasno, samo nekome može da bude neprijatno. edit: tourance next ima ojačan zid i tog efekta više nema (mada je meni slabija guma)
-
Mnogo sam setova raznih guma poderao i tvrdim da je ovo, osim u veoma, veoma ograničenim izuzecima (tipa metz tourance nakon 13k ), marketinški mit. Dokle god je guma mlađa od 5 godina, sa šarom >=2mm, potpuno dobro će da služi ogromnoj većini motociklista u saobraćaju. Ove granice već u sebi imaju veliku marginu sigurnosti (gume naravno rade i iza ovih granice, ali ne mogu se preporučiti kao univerzalno pravilo!) edit: pričamo naravno o modelima (i brendovima ) koji nisu već u startu loši
-
Rasprava je, bez pravog razloga, preoštra, pogotovo nema razloga da se pravi priča, maltene, o klasnom sukobu :). Ne postoje "nove" i "polovne" gume na motoru (ne posle trenutka kupovine), postoje samo tehnički ispravne i neispravne gume. Zna se šta je tehnički ispravan DOT i dubina šare, stvar je potpuno egzaktna, ne zahteva veliko iskustvo za utvrđivanje. Nema razloga gajiti sumnje prema tehnički ispravnoj gumi, bez obzira da li kupljena kao "nova" ili "polovna". Isto je i za opremu, svaka tehnički ispravna oprema je ok. PS: ko ima više para za investiciju u startu, gumu vozi duže. Ko kupi polovnu, vozi je kraće, a u zavisnosti kako se pogodio - po km prođe bolje ili lošije od onog što je kupio novu.
-
Peđa, brušenje može da bude rešenje, tj. pravljenje pina, ali se pitam da li je mudro toliko se motati oko razvoda kocionih creva na fes:) , siljatim pinom, jedno 12-15x dnevno, dok mi je pažnja na drugim stvarima. Plus, uži pin ne popunjava rupu, pa je neminovan lateralni pritisak na razvod creva... Drs, distancer je ideja koja mi je prvo pala na pamet, dalo bi se čak i pricvrstiti u otvor, ali na žalost narusava geometriju štendera. Izglrda da ću ipak ići na štender za štapove...
-
To nije rešenje, tj. možda bi bilo ako bih hteo da motor podignem samo jednom, zbog rada na štapovima npr. Ideja je da motor podižem često, brzo, lako i sigurno (za to i služi gornji štender). U tom smislu, odvrtanje navrtke i vraćanje svaki put nakon spuptanja štendera prosto nije rešenje.
-
@djolji Kako bi razveo kočiona creva?
-
-
E vidiš, ako je tako, ne smeta... Pogledaću bolje kod sebe... Hvala za tip. Edit: mada gledam fotku gore, deluje mi cilindar...
-
Hvala na trudu!
-
Nemam centralni (na motoru), ali i nije bitno. Poenta pitanja nije zašto bih da dižem motor na opisan način, već da li je moguće podizati fz1 tim štenderom koji ide u donji trougao, ili je ta rupa samo zajednički deo sa r1, zapusen i bez f-je na fz? Tako mi nekako deluje, ali ipak reko' da pitam, možda je neko koristio, pa zna...
-
Poseta domu za decu sa cerebralnom paralizom 26.12.2017.
severian je odgovorio članu wizard666 u Akcije Motociklista
Satelis, radimo za osmeh. -
Kolege fejzeraši, imam jedno pitanje: Da li je neko uspešno podizao FZ na prednji štender, sa sistemom podizanja gde pin sa štendera ide u 20mm otvor u donjem trouglu (vidi dole sliku štendera)? U originalu je otvor za pin zatvoren gumenim čepom. To izgleda ovako: Kada se skine gumeni čep: Dakle, šta mi deluje kao problem?Pa, razvod kočionih creva definitivno smeta pinu sa štendera, delimično preklapa otvor. Shodno tome i gornje pitanje. Zanima me konkretno iskustvo, tj. da li je neko lično uspešno koristio takav štender (na FZ1)? PS. ovako (u načelu) izgleda tip štendera o kome pričam:
-
Poseta domu za decu sa cerebralnom paralizom 26.12.2017.
severian je odgovorio članu wizard666 u Akcije Motociklista
Malo telefonskih fotografija i od mene: Uzgred, gerilska i spontana akcija kojom smo podelili slatkiše klincima u jednoj faveli Vračara i ispred Hrama sv. Save je strašan fazon. Preporučujem lokalnim ekipama da u crvenim odelima sednu na motore, kupe slatkiše, provozaju se po gradu i negde iznanada i bez najave podele radost i dobro raspoloženje! Neviđeno dobar fazon, vrh zezanje, a i deca i Deda Mrazovi se sjajno osećaju na kraju! NEKA SE SVE CRVENI! NEKA DEDA MRAZOVI NA MOTORIMA KRSTARE GRADOVIMA SRBIJE! -
Fe-no-me-nalno!!!! Hvala ti.
-
To sam mu i ja rekao
-
I dalje aktuelno. Još malo pa nestalo Edit: PRODATO
-
Poseta domu za decu sa cerebralnom paralizom 26.12.2017.
severian je odgovorio članu wizard666 u Akcije Motociklista
HoHoHo! Još je u Deda Mrazovima preostalo snage i prazničnog duha! -
Bajkeri obučeni u odela Deda Mraza delili poklone deci http://rs.n1info.com/a351561/Vesti/Vesti/Bajkeri-obuceni-u-odela-Deda-Mraza-delili-poklone-deci.html
-
Hvala svima koji su učestvovali, deset punih godina ovo traje (11. Akcija), ima lica koja još od tada dolaze, ima naravno puno novih lica (i biće ih nadam se stalno), ovo je četvrta garnitura menadžmenta u domu sa kojom se družimo, oni se menjaju, akcija traje, danas sam sreo i drugara koji je prvih akcija bio štićenik doma, a danas je sa suprugom (takođe bivšom štićenicom doma) došao da vidi ovogodišnju, sreo sam ljude sa mojih prvih bjb vožnji, kao i one sa kojima se sada vozim. U organizaciji su najveći teret poneli novi sjajni mladi ljudi, a u koloni su bilu i oni koji su stvar pokrenuli i ginuli prvih godina. Vozili su se na ovaj dan svi zajedno, čak i kada se međusobno ponekad ne slažu, u jednoj koloni. Tek poneka loša energija, a stotine dobrih, na istom zadatku. Moj drug Milan iz Sremčice je odrastao i duži od ovih dana portirski posao u domu. Ponosan sam na njega kao da je završio tri fakulteta. Ovo je stvarno najlepša akcija ove moto zajednice, a i ostalih ekipa i ekipica širom Srbije, ideja je zarazna, živi sama za sebe i širi se, od kako se tamo negde u NovimE Sadu rodila, ili Bog će ga znati gde i kada tačno, i dabogda trajala dokle god se na ovim balkanskim prostorima budu vozili motori, a to znači zauvek! Mnogo vas volim sve, tako crvene!
- 255 odgovora
-
- 21
-
-
Menjao bi, menjao... Al' neće niko da ponudi
-
Miloše, bez razloga se postavljaš sa visine prema ljudima u tom redu. JDP za januar ne prodaje karte preko Interneta i ne važe rezervacije. Da možda malo više voliš pozorište, znao bi i zašto...
-
