Ja mislim da ove dve slike nemaju veze jedna s drugom. Na gornjoj je zadnji točak sa čepom u gumi i sa izduvom kakav nije uobičajen za enduro motore što govori da ni ta felna nije žičana.
Druga slika je zadnji žičani točak nekog endura ,felna je obična ,ne kao ove nove kao na novoj africi gde su špice sa strane .
Neko se našalio .
kad smo bili klinci išli tomosima u Kostolac i meni se probuši guma. imali smo sprej za tubeless
gume i nismo mogli da rešimo problem , a saznamo od lokalaca da nemaju vulkanizera , pa nam je gumu zalepio sarač ( pravi kajševe ,torbe i sl)
Mislim da je kod ovih bešumnih vozila baš ta njihova osobina i najopasnija, jer će se lako desiti da vam neko iskoči na put sa parkinga pošto nije čuo uobičajen zvuk .Svaki dan gledam ta vozila kao da gledam neki nemi film .
Bolje bi bilo da tražiš nešto malo jače. Sa ovako malo snage koliko imaju ovi 125 ccm vožnja će ti biti predosadna, obzirom na tvoje gabarite a i lepše će ti stajati veći motor.
sve najbolje ti želim.
jedne godine kod Orešca izleti mi jugo sa desne strane na put i stane. Jedva ga izbegnem i u prolazu trubim dugo. Vidim curicu koje se uplašila jer je izletela na put pa stala. Momak pored nje mi je u tom trenutku pokazivao srednji prst.
Žao mi svakog čoveka, mladog naročito.Nek mu je laka zemlja.
kako dobar film (kosa )i danas tematski aktuelan a Berger me je stvarno oduševio.
Nisam ni znao da je vozio motor u ovim godina , ali ga zbog toga još više cenim.
Pokoj mu duši.
ja sam davno imao sličan problem . Nije hteo da odvaja sasvim čak i kad je povučena ručica kvačila. Razni majstori pokušavali bez uspeha ,zatezali sajlu i drugo probali. Ja rasturim korpu i površine na alu delu gde prilikom rada aksijalno klize potisne ploče i lamele ispoliram polir pastom.
Posle radilo kao podmazano i kvačilo odvajalo idealno .
Pored transalpa ostala dva sa spiska nemaju nikakvu šansu. Vozio sam ga 4 sezone bez ijednog kvara izuzev reglera.Biraj godište posle 94 jer ima dva diska napred i lepšu masku.
Vikendom biram mesta gde nema šanse da naiđem na horde vikend motociklista. Po najnovijim modelima reklo bi se da je najčešće gomila regruta u moto svetu .
Zbog ovakvih gužvi na plažama i ovakve morske vode ,više nikad u CG. Mi odemo sa agencijom u GR i tamo uzmemo skuter 200 ccm po 15 e dnevno nedelju dana . Obilazimo obalu i ne vraćamo se u smeštaj nego spavamo u kampovima ili negde na obali u šatoru.. Kupamo se na plažama gde nema nikoga . Tako obišli Eviu i lefkadu .
U Risnu pre neku godinu cela porodica imala stomačne probleme.