Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Јахач змајева, 1537 postova

Na skuteru je zadnja i sada Metzeler FeelFree ali iz 2012. godine, napolju hladno, skuter stajao puno više nego što je vožen zadnjih par godina tako da, ne vjerujem joj... 

Naprijed je neka Bridgestone Hoop, moram još da provdjerim koliko je ona mlada... :D 

 

 

Uglavnom prije nego se ozbiljno uputim bilo gdje, idu nove gume... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Buduci da mi je Vespa stigla sa MCG, a zadnja je potpuno nova, samo je potrebno prednju promeniti, ovog puta se nisam odvazio da pazarim Dunlop ili Pirelli Diablo jer bih voleo da mi obe gume budu isti model. Uzeta MCG:

post-39301-0-89605000-1486479677.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Ja licno vec 3 godine vozim na kimku 125  MSG kupljene nove sa tim dotom iz te godine NAPOMINJEM da skuter vozim maksimalno meseci tokom godine  oko 10 meseci otprilike   Presao sam do danas sa njima oko 12000km...i jos izgledaju kao nove bez znakova trosenja.Putovao sam sa njim i dalje znaci en samo po gradu .Iskustvo moje bez obzira na kubikazu i tezinu je sledece..prve godine drzi kao pegla po krivinama ...mucenik nemoze vise od 110km/h :) po suvom pri ostorm kocenju odlicna trenutno se zaustavlja . Na mokrom odlicna i po krivinama ali malo slabija po kocenju bar 40 posto...sto je normalno. Druge godine pocela je da trazi da se dobro zagreje , zatim na pola smanjuje put kocenju  ali i dalje drzi po krivinama cak i zimi.Trece godine znaci cele 2016 samo pakao...ni sa zagrejanom leti nedrzi nista po hladnjikavom jutarnjem vremenu i kasno uvece  a leti 50 posto slabije ...dok KOCENJE nula ,,pogotovo prednji kraj , Tu mislim ne na neko ekstremno kocenje nego malo jace ....Onda sam pipnuo gumu i ona je kao kamen  nema elasticnosti ni malo...okamenila se i to je njem kraj .Gazeci sloj i dalje odlican ali ona ne radi svoj posao za koji treba. posto je i dalje bukbalno na izgled kao nova ako se gleda na saru i oblik ona je ipak za zamenu ..bar po mojim kriterijumima. Opet napominjem  ..nema veze toliko kubikaza koliko sam sastav gume...to lose iskusto sam imao sa srecom jos par nekih modela guma na svojim predhodnim motorima ...u smiislu da su odlicne u pocetku i da su vizuelno bile dobre ali KAMEN i Plastika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: HONDA X-ADV 750

Razmiljam se izmedju Mishe.Pilot Road 4 ili mishe.Pilot Power 3

 

Ako neko ima iskustva sa nekom od ovih guma moze neki info... tnx

 

Usput

Imao Metzeler feelfree wintec na Silver Wingu ali nisam nesto bio zadovoljan.. imao sam utisak kao da je plasticna ono kada se ne osecas sigurno

Klizala jos kao nova i u krivinama i ovako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Razmiljam se izmedju Mishe.Pilot Road 4 ili mishe.Pilot Power 3

 

Ako neko ima iskustva sa nekom od ovih gume moze neki info... tnx

 

Usput

Imao Metzeler feelfree wintec na Silver Wingu ali nisam nesto bio zadovoljan.. imao sam utisak kao da je plasticna ono kada se ne osecas sigurno

Klizala jos kao nova i u krivinama i ovako!

imao sam Pilot Power 3 doduse na motoru cb750 ...joj majko kako je to dobra guma bila ali bass dobra.......eto nije mi uopste pala na pamet da je pogledam i za skuter sada ...hvala na ideji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Kolege, treba mi mala pomoć.

 

Vreme je za zamenu guma, isčitao sam temu i mislim da će biti Dunlop ScootSmart, za Beverly 300.

 

Imam par pitanja:

 

1. šta je index "s", da li je dobar i šta znače ti indexi?

 

2. koja je neka optimalna cena za set ovih guma i koliko otpilike košta skidanje, balansiranje i montaža?

 

3. koliko sam razumeo iz teme Dunlop SS se proizvodi u SLO i FRA, da li postoji razlika i da li je značajna?

 

Hvala unapred na odgovorima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja za Bev ne bih bezao od city grip. Vozio sam na nekoliko bevova i ekstra se pokazala.

1. S je index brzine i trebalo bi da je do 180. Onaj broj ispred je index nosivosti tj. opterecenja

 

2.Dunlop i Michelin bi u regularnoj prodaji bili oko 14-15000.

 

3. Ne bi trebalo da ima bilo kakve razlike. Neke dimenzije se rade u jednoj zemlji, neke u nekoj drugoj. Komponente bi trebalo da su iste bilo gde da se radi.

 

Mene bacila u dilemu Satelisova i alexantova zapazanja za CG i za X10 sam na kraju prelomio i odlucio se za Dunlop. Kontam da je X10 po konstrukciji slican Atlantiku i da je to to. Sutra cu da montiram i taman je kisa i hladno ovih dana pa da probam.

Za Burgmana cu da uzmem Michelin Power pa sta bude. Malo cu je ozbiljnije testirati pa cu izneti misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8422 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uzeo za leonarda 250 "Sava sporty reinforced" pumpa se nesto vecim pritiskom od one bez sufiksa "reinforced" 2.7bar bez suvozaca, 2.9 sa... 4600 din komad u dimenziji 130/70/12... Hladan je asvalt, nisam drzanje testirao, za sada osecaj je dobar, treba se privici posle MSG... Kao drugi skuter da vozim, upravljanje direktnije a informaciju sta tockovi rade po podlozi dobijem trenutno i jasno. Garancija takodje 3god, dot novo kupljenih 2014god, "Baki vulco"

Pozdrav Nenad.post-4737-14890452179944.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Ja kada sam uzimao gume (Dunlop Scootsmart 120/70/12) strogo sam gledao da je DOT mlad, bile su proizvedene svega nekoliko meseci pre nego sam ih kupio. Ne kažem da da su te od 2014 stare ali osećaj je lepši kada znaš da su mlade. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Moje iskustvo u toku kratkog druženja sa Dunlop Scootsmart  je veoma pozitivno. Guma je meka kao puter, lepo se drži asfalta u krivinama i na suvom i na mokrom. Stare su bile mišelinke, šara dobra ali stare i pretvrdre pa sam skuter kroz krivine maltene proguravao. Probao sam gume ove godine na +7, išao sam testirati opremu na sebi da li "drži" na ispod 10, oprema položila a i gume su bile na visini zadatka. Tako da kome trebaju dobre gume za skuter sa Dunlop scootsmart sigurno neće pogrešiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ako imate alata i volje bukvalno za 5-10 minuta zamenite gume na skuteru. Jedino sto treba dosta vremena da se skine tocak. Za zadnji se odvrne samo 19 safova i to je to.




post-1765-0-18162700-1489101203.jpgpost-1765-0-58297800-1489101209.jpg

 

Htedoh reci da ne kukate kad vam neko uzme npr. 1000 din da vam zameni gume

 

EDIT: Balansirao sam tocak i sad vidim kad sam probao skuter da mi igra guvernal kad pustim ruke. Bice da nije dobro izbalansirano?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Tako doslo fabricki. Ono sto sam primetio kod ovog X10 je da to vise realno nema veze sa bilo kvalittetom. Safovi su velikom vecinom stegnuti toliko da se maltene rukom mogu odviti. Osim onih koje nesto nateze. Druga stvar je sto su glave inbus safova toliko mekane da nikakvo jace dotezanje ne trpe. Cak pod rukom uopste nemate osecaj da je stegnuto a desi se da okrene u glavi. Primetio sam da ih je dosta i fabricki naceto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Motor je prelep, svaki detalj na njemu (moje vidjenje). Agregat strai dobro provereni. Dalje ne bih, treba da se proda nekad :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: APRILIA ATLANTIC 500

 

 

ja na x9 imam pireli gts 23 napred, a nazad gts 24...gume su se dobro pokazale, dobro drze, nisam imao nikakvih problema, vozio po kisi i nisam imao problema...

a na runneru imam zadnju conti twist, za nijansu je losija od pireli, ali je i jeftinija...prednja mi je sava mc16, za nju ne mogu nista da kazem jer je stara 6god, dosta potrosena....

 

Prelistavam ovu temu baš zato što i u mojoj garaži stoji jedan sport skuter MBK 125 Thunder.

Trenutno su gore još tvorničke Pirelli SL 36 (cca 75 %) al sledeču sezonu (zbog starosti - 2004) stavim nove i to obavezno Sava

Vidim da niko kod vas ne koristi Sava gume, koje su jedne među najboljima ili čak najbolje na tržištu. Pogledajte samo strane testove. Kod nas u zadnje vreme dosta novih skutera (od Gillere, Aprillie, Piaggia i Yamahe) tvorničko dolaze na Sava gumama. Bio sam neki dan u Grazu u jednoj specializiranoj prodavnici motora i skutera i tamo svi Piaggii i Gillere imaju Sava pneumatike. Dobro ima i Pirelli, Michelin i Continental-a. Pa sam upitao tog prodavača ako drže Sava gume i on mi kaže da prodaju 80% Save a ostalo su Michelin i Pireli. Još mi kaže, da je cena jako povolna prema Pirelli-u ili Michelinu.

A možda Sava kod vas i nije zastupljena kako treba.Ili je neki drugi razlog.

 

Samo sam hteo da naglasim, da je Sava stvarno dobar izbor kot nabave nove gume i to baš kod skutera.

 

Ovde još i link

 

http://www.savatech.si/katalogi-pnevmatik.html

 

0takoje.gif

80cdcf96879b344fdb4985068907f2fa.jpg

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Postavljene u avgustu na atlantica 500

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

Kupio sam za vikend SW 600 - 2003 god. i sad mi trebaju gume za njega. Procitao sam temu i kupio bih Dunlop Scootsmart. Mislite li da je to ok guma za taj scuter i gde bih mogao da kupim najpovoljnije ? Bas bi bilo pozeljno da salju brzom postom... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Eto ti prilike na sajmu da vidis kako stoje stvari sto se guma tice + popust mozes dobiti.

U mom slucaju, zvao sam sve moguce radnje i Mata mi je bio najpovoljniji, tako da mi je poslao brzom postom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Crni Dejane gdje ćeš to da kupiš... to gorivo troši, ma šta troši, guta... ne mož' se vozi sa 3 litre na 100 kilometara...

To je najgori skuter ikada proizveden...  :lol:  :lol:  :lol: 


Ja sam odlučio, nakon nekoliko vožnjica sa (takođe SW600) Metzeler FeelFree nazad da opet kupim Metzeler...
Kupio sam skuter koji je jako dugo bio statičan, nije vožen, pa vožen slabo... Gume stare 5 godina na njemu... 

 

U ovom postu je video koliko povjerenja te kume daju i kada su 5 godina stare...  8)

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/54391-bjb-maxi-scooter-caffe/?p=1947374

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2494 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja kad sam kupovao dobio sam sajamski popust i to je bila najpovoljnija ponuda trenutno.

Pre toga sam zvao Matu i ostale da uporedim cenu kod njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja