Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Evo link :

 

WWW.AUTOGUME.RS

Tyres online @ autogume.rs - Buy cheap car tyres online and benefit from a fast delivery to the address...

A u Motolandu 4.000 jeftinije...

Promenio član Blaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Samo ovu Moto Land ima na stanju.

Mislim da je ona jeftinija za prednji točak.

Nijedna u toj dimenziji, za zadnji nema ispod 11.000,00 din.2d1457a3b51598af1468ee87e9a7b991.jpg

Počinju da rade od 10h. Baš ću da ih zovem.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Bokes A nisi za Michelinke? Dobre su to gume, a jeftinije od Pirelli.

https://www.kupujemprodajem.com/motocikli-oprema-i-delovi/tockovi-i-gume/guma-140-60-14-64s-michelin-city-grip-2/oglas/109798713

 

Pogreših link ka konkretnom modelu, al sanšao si se verujem, ima svih veličina u ponudi.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Mišelinke nisam nikad imao na motoru. Prosto ne znam šta da očekujem.

Pireli takodjer nisam ima a Diablo Rosso je baš nahvaljena u ovoj temi i imam želju da je probam.

Evo sad sam se čuo sa Moto Land-om. Kao što smo i pretpostavili, nemaju Diablo Rosso u paru. Morao BiH da uzmem zadnju Pirelli Angel Scooter a prednju Pirelli Diablo Rosso.
I ne može da se naruči pa sačeka.

E sad da li spajati anđele i đavole - nisam pametan...

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja sam na prošlom skuteru zamenio stare Pirelli Diablo Scooter za MCG2, i Michelinke su skroz bile bolje, u svakom smislu, pisao sam već ranije. Ali to je mislim pre svega što su bile nove, a stare se ispostile od vremena, iako se nisu nešto mnogo ni potrošile...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Kad vec uzimas nove,uzmi isti proizvodjac. 

Mi laici 140/70r14 citamo da je 70 visina u milimetrima,ali to je visina u procentima od sirine. Tako da,povecavanjem sirine ,kao i procente visine dobijamo puno veci obim i dolazi do problema.... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

@Bokes Pirelli Angel Scooter...odlicna guma..odlicno drzi i po hladnom vremenu, po kisi takodje.. 

Mada mislim da je za AA ipak bolja opcija Diablo Rosso..

Ova prva mi je vise nekako "gradska" guma...a pretpostavljam da skut koristis i za putovanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Upravo tako.
Skutere vozim tek nepune 4 godine. Na malom točku sam vozio samo Dunlop Scoot Smart. Na suvom asfaltu drži OK, nisam oštar vozač ni previše zahtevan. Ali na mokrom je nepouzdana i pravi mi nelagodu pri promeni traka i pri prelasku preko kolotraga. Takođe se u drugoj sezoni ponaša osetno lošije (to mi je druga polovina njene upotrebe - prelazim oko 6 - 7000 km po sezoni).
Sada želim da probam nešto pouzdanije a zaključio sam da je to Diablo Rosso.
Možda i neću dobiti ništa, ali neću znati dok ne probam

Imam vrlo malo kratkih relacija, tj.skuter mi nije osnovno prevozno sredstvo. Vozim ga mahom vikendom i slobodnim danima. Retke su relacije ispod 50km.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Momak koji se javio kada sam zvao Moto Land mi je ponudio kombinaciju Pireli Angel Scooter (kao zadnju) i Diablo Rosso ili Diablo Scooter kao prednju. Pitao sam ga u čemu je razlika, kaže nikakva. Ali mi je zvučao nesigurno...
Zato sam ih isključio kao opciju i tražim dalje.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

U sustini ne moras zuriti... U zimskim mesecima je proizvodnja letnje i moto gume. Krajem februara i pocetkom marta krece punjenje i bice guma. Do tada strpljivo prati,novac spremi i reaguj. :jee1:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 593 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki
On 1/7/2022 at 10:01 AM, QmBGD said:

Motoland ima akciju na gume sa starijim DOT-om, možda je nekome interesantno.

Malo sam na brzinu pre neki dan pogledao cene guma, zanimalo me kako se krecu najjeftinije 17-ce.Nove,"sveze" su oko 10-11 000.Tako da ova akcija u moto landu na te sa starim dot-om bas i nije akcija jer odprilike isto toliko kostaju.Vise mi lici na ono - pre mesec dana smo digli cenu za 30% a sad imamo akciju.

 

Kolega iznad koji ceka ove proizvedene u februaru(vruce) - evo zanimljiv video.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
On 7.1.2022. at 22:04, Bokes je napisao:

Momak koji se javio kada sam zvao Moto Land mi je ponudio kombinaciju Pireli Angel Scooter (kao zadnju) i Diablo Rosso ili Diablo Scooter kao prednju. Pitao sam ga u čemu je razlika, kaže nikakva. Ali mi je zvučao nesigurno...
Zato sam ih isključio kao opciju i tražim dalje.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Po meni to nije dobra opcija...na oba tocka treba da bude ista sara...

U nekom od ranijih brojeva MOTOPULSA imas test obe Pirelli gume, pa potrazi negde na netu...

Jos jedan podatak vezan za Angel Scooter...prelaz preko belih, zutih i kojih god linija...cak i po kisi...se ni malo ne oseca..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 

pre 39 minuta, Loshmi82 je napisao:

Jos jedan podatak vezan za Angel Scooter...prelaz preko belih, zutih i kojih god linija...cak i po kisi...se ni malo ne oseca..

Tacno ako predjes pravo tj bajk je u uspravnom polozaju, probaj pod nagibom pa ces videti kako se situacija i te kako menja..... bela + kisa = kao bambi na ledu.

Nema panike, bice guma s'proleca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Pa na autu osetim prelazak gumom preko linija, a ne na motoru...

Vozio po mokrom danas, mokar sneg padao lepo, City Grip 2 lepo radi posao na mom triciklu, nemam zamerki, niti očekujem previše od moto gume u takvim uslovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre 1 sat, Loshmi82 je napisao:

Po meni to nije dobra opcija...na oba tocka treba da bude ista sara...

U nekom od ranijih brojeva MOTOPULSA imas test obe Pirelli gume, pa potrazi negde na netu...

Jos jedan podatak vezan za Angel Scooter...prelaz preko belih, zutih i kojih god linija...cak i po kisi...se ni malo ne oseca..

Pa što bi morala da bude ista šara. Skuteri se razlikuju po težini, rasporedu mase, ogibljenju, snazi na zadnjem točku, sili kočenja pa kad dodaš i stil vožnje treba odabrati odgovarajuću gumu kako za prednji tako za zadnji točak. Guma mora da zadovoljava propisanu dimenziju, nosivost i indeks brzine a drugo po potrebi!

Promenio član SaleKg
Ispravka slova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
Pre 13 sati, Satelis je napisao:

probaj pod nagibom pa ces videti kako se situacija i te kako menja..... bela + kisa = kao bambi na ledu

Probao brate...svakodnevno...iskljucivo gradska voznja..

Sad ne znam sta smatras nagibom...

Ne vozim po kisi kao po suvom...mnogo su manja naginjanja...

Inace sa vecinom guma koje sam vozio se bela linija osecala dosta...cak i kad ravno predjem preko nje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 19 sati, SaleKg je napisao:

Pa što bi morala da bude ista šara. Skuteri se razlikuju po težini, rasporedu mase, ogibljenju, snazi na zadnjem točku, sili kočenja pa kad dodaš i stil vožnje treba odabrati odgovarajuću gumu kako za prednji tako za zadnji točak. Guma mora da zadovoljava propisanu dimenziju, nosivost i indeks brzine a drugo po potrebi!

Eh sad.. Dunlop recimo ima saru posebnu za prednji tocak,posebnu da zadnji tocak. Prednja je kao 'riblja kost' i razbacuje kisu,tj. vodu levo ili desno zaobilazeci zadnji tocak... 

 

Kad su vec napravili razlicitu saru , uzimas sve u kompletu. Isti materijal,struktura guma,namena,proizvodjac.... Testovi na stazi. Nista to nije slucajno.

 

P.S. Na autu volim sve 4 isti proizvodjac i saru,a ne na motoru. 

Screenshot_20220109-195814_Chrome.jpg

Promenio član DaliborBP
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
pre 9 minuta, DaliborBP je napisao:

Eh sad.. Dunlop recimo ima saru posebnu za prednji tocak,posebnu da zadnji tocak. Prednja je kao 'riblja kost' i razbacuje kisu,tj. vodu levo ili desno zaobilazeci zadnji tocak... 

Kad sam rekao da je pozeljno da ima istu saru ..mislio sam na uparenu gumu...dakle isti proizvodjac i model..

Pored toga i sam profil gume nije isti na svim gumama...

Jedan primer...na jednom od prethodnih motora (Suzuki GS500) sam imao razlicite gume...napred neka Bridgestone, pozadi neka Continental ...desavalo se to da, ne znam da li cu se dobro izraziti, zadnji kraj nekako lakse/brze pada u zavoj od prednjeg...kao da motor cucne...to je dosta uticalo na upravljivost ...i sam osecaj u voznji..

Dok nisam stavio tu zadnju Conti...nije se to desavalo...i ako je stara guma bila u uzasnom stanju..

Promenio član Loshmi82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 23 minuta, Loshmi82 je napisao:

Kad sam rekao da je pozeljno da ima istu saru ..mislio sam na uparenu gumu...dakle isti proizvodjac i model..

Pored toga i sam profil gume nije isti na svim gumama...

Jedan primer...na jednom od prethodnih motora (Suzuki GS500) sam imao razlicite gume...napred neka Bridgestone, pozadi neka Continental ...desavalo se to da, ne znam da li cu se dobro izraziti, zadnji kraj nekako lakse/brze pada u zavoj od prednjeg...kao da motor cucne...to je dosta uticalo na upravljivost ...i sam osecaj u voznji..

Dok nisam stavio tu zadnju Conti...nije se to desavalo...i ako je stara guma bila u uzasnom stanju..

Nisam razumeo da si i ti pristalica da guma bude 'u paru...' :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre sat vremena, DaliborBP je napisao:

Eh sad.. Dunlop recimo ima saru posebnu za prednji tocak,posebnu da zadnji tocak. Prednja je kao 'riblja kost' i razbacuje kisu,tj. vodu levo ili desno zaobilazeci zadnji tocak... 

 

Kad su vec napravili razlicitu saru , uzimas sve u kompletu. Isti materijal,struktura guma,namena,proizvodjac.... Testovi na stazi. Nista to nije slucajno.

 

P.S. Na autu volim sve 4 isti proizvodjac i saru,a ne na motoru. 

Screenshot_20220109-195814_Chrome.jpg

Ja sam imao Dunlop 14'' kao prednja ima jedan smer okretanja a ako je koristiš kao zadnju onda je smer kontra! Inače nisam bio zadovoljan sa Dunlop gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre sat vremena, SaleKg je napisao:

Ja sam imao Dunlop 14'' kao prednja ima jedan smer okretanja a ako je koristiš kao zadnju onda je smer kontra! Inače nisam bio zadovoljan sa Dunlop gumama.

Da ,da... neke colaze tako. Npr. na burgmanu 2007. 15 coli je napred pa ide jedna sara,14 coli je zadnja i drugacija. Zavisi od slucaja do slucaja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 11 sati, DaliborBP je napisao:

Nisam razumeo da si i ti pristalica da guma bude 'u paru...

Vala i ja sam za to da gume budu uparene od istog proizvođača i modela. Čak iako u tehničkom smislu i nema nekih problema što su resparene, kakav sam naopak, samo bi se tripovao da mi nešto smeta, i "osluškivao" kako se ponašaju, razmišljao o tome dal sam se zeznuo... :) A verujem da nisam jedini.

A i to je validan razlog, iako je psihološki. Vozač treba da je opušten, rasterećen od gluposti koje ga ometaju, i da ima poverenja u vozilo kojim upravlja, da sve bude kako treba.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Pa ima logike. U principu to je i najbolje. Jedino kad nadješ marku gde ti prednja uliva poverenje i osećaj sigurnosti u vožnji a zadnju ti brzo troši onda pozadi staviš izdržljiviju gumu druge marke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8422 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da podelim sa vama, mozda ce nekome znaciti...

Trazih 120/80-14 gumu za silvera, prednju. Ovo su mi odgovorili, "Baki doo" u pitanju.

baki.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja