Jump to content

Moto Zajednica

Alarm za motorcikle

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nakon krađe motora obijanjem iz garaže u stambenoj zgradi,( http://forum.bjbiker...honda-transalp/ ) uzeo sam alarm koji je danas Mojsa ugradio. Radi se o moto alarmu, narvno PRC, kupljen na Buvljaku u Bubanj Potoku. Ima šok senzor koji reaguje baš kako treba, znači nije pre osetljiv, reaguje na davanje kontakta i ima prekid paljenja al majstor Mojsa izbegava uključivanja te funkcije i na kolima inače iz bezbednosnih razloga a i u slučaju da vozilo neće da upali odmah se sumnja u alarm, skoro uvek bez prava, tako da se često počupaju žice i napravi darmar u instalaciji. Dolaze dva daljinca, jedan malko veći sa izvlačivom antenom i poklopcem preko gumbova i drugi nešto manji ali sa otvorenim dugmadima. Sirena je mala al drekava i sasvim završava posao. Na slikama se vidi veličina prema šaci, znači, može da se namontira u neki budžak u motoru. Slike montaže su Top Cecreet pa ih nema.

 

post-6989-0-97852600-1303153814_thumb.jpg

 

post-6989-0-69458700-1303153816_thumb.jpg

 

post-6989-0-43417100-1303153818_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

mali savet, nemoj da držiš daljinski od alarma na ključevima od motora ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne, nikako. Ključ od kofera i tanka držim uvek u džepu pantalona jer to nikad ne skidam ;), pa sam na to nakačio daljinac.

 

Cena,sitnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Zar imas poseban kljuc od rezervoara?

Kod mene, kljuc od kontakt brave, istovremeno i kljuc od tanka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zar imas poseban kljuc od rezervoara?

Kod mene, kljuc od kontakt brave, istovremeno i kljuc od tanka.

 

Nisam probao dal su isti, nisam ni predpostavio da je to jedan. Pošto mi je brava sad unisex, sigurno je jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ne, nikako. Ključ od kofera i tanka držim uvek u džepu pantalona jer to nikad ne skidam ;), pa sam na to nakačio daljinac.

 

Cena,sitnica.

 

Ima nas još radoznalih. Kolika je ta sitnica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Moj ti je savet da nikako ne drzis daljinac u dzepu pantalona, nikako ne bih da saznam sta sve moze da se desi u krivini pri, ozbiljnoj brzini ako se ukljuci alarm!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Moj ti je savet da nikako ne drzis daljinac u dzepu pantalona, nikako ne bih da saznam sta sve moze da se desi u krivini pri, ozbiljnoj brzini ako se ukljuci alarm!

Nista nebi trebalo da se desi ako je alarm "normalan" - ukoliko ima signal sa kontakta pre aktiviranja, nece da prekine napajanje u toku voznje. Desi mi se ponekad da nagnjecim taster daljinca u dzepu od jakne. Osim sto se glpo osecam kad mi se to desi u voznji, ne predstavlja nikakvu opasnost.

Ono sto mene zabrinjava kod ovih PRC alarma kupljenih na bubnju jeste koliko su oni u stvari razliciti tj. da li su daljinci valjano kodirani ili se medjusobno razlikuju samo po frekvenciji. Dosta ljudi kupuje te alarme, pa ako je neko iole ozbiljan lopov, vrlo lako moze da sazna i boljke ovih bubanj alarma. Ne mislim da je alarm los jer je kineski, samo treba proveriti da li je dovoljno dobar da se covek osloni na njega. Kinezi imaju obicaj da prave proizvode koji izgledaju kao da rade to sto bi trebalo, ali u stvarnosti nije tako. Ja sam sebi nabavio na ebayu engleski Hawk alarm koji je kostao 30tak eur sto je u rangu kineskih a nije igracka. Licno sam protivnik davanja prevelikih para za alarme jer tu jednostavno nema sta da kosta previse, treba malo istraziti ponudu i naci neku sredinu. U svakom slucaju, bilokakav alarm je bolje nego nikakav. ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

3 alarma prošla kroz ruke, ne otvaraju jedan drugog. Alarmu nije vezana opcija prekida paljenja koja može biti i aktivirana kad se stisne panik dugme tako da osim samouključivanja sirene nema opasnosti. Drugi daljinac koji je nesto veći, ima kliznu klapnu kojom prekriva gumbove tako da tek tu malte ne nema mogućnosti da se stisne slučajno u džepu. Kvalitet, šta znam, sve je kod nas rizično. Dobar drugar mi proizvodi vrhunske alarme po svim kriterijumima i funkcijama i imam povlašćenu cenu no uzeh ovaj, kao duplo jeftiniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

onda od tog drugara kupi koju ampulicu-živin prekidač, ume da bude jako korisna stvar.

dodaš paralelno liniji n.o. prekidača alarma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Cena ovakvih alarma je od 1800-2000din, a neki imaju i prikljucak baterije 9v za dodatno napajanje.

Imaju i daljinsko paljenje, mada to je uglavnom za skutere.

Inace ,imam takav, i trosi mizerno struje.

Iskljucio mi je par puta motor, u voznji , jer sam daljinac stavio u ranac, pa ga je nesto pritislo, al sem gasenja, i svirkke, nista, kao benzin kad nestane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

onda od tog drugara kupi koju ampulicu-živin prekidač, ume da bude jako korisna stvar.

dodaš paralelno liniji n.o. prekidača alarma

Super su ampule, ako se lepo nameste. A ako hoce da ode i korak dalje, moze vezati i prekidac sa copave, kao i rucice kvacila, kocnice na alarm, pa sta ga pre aktivira. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

onda od tog drugara kupi koju ampulicu-živin prekidač, ume da bude jako korisna stvar.

dodaš paralelno liniji n.o. prekidača alarma

Super su ampule, ako se lepo nameste. A ako hoce da ode i korak dalje, moze vezati i prekidac sa copave, kao i rucice kvacila, kocnice na alarm, pa sta ga pre aktivira. ;)

 

Šta je živin prekidač, nisam odavno u materiji alarma.

 

 

a jel ima to alarmče izvod za onu lampicu što trepće?

 

Ne, nema izvod. To bi bilo korisno, no može da se stavi dioda koja radi kad se isključi kontakt.

 

Definitivno daljinac bez poklopca ne valja. Redovno ga uključujem u džepu. Od sutra ovaj drugi sa zaslonom preko gumbova. A na skuteru sam imao taj sa daljinskim paljenje. Sreća da ga nikad nisam držao na ćopavoj jer bi sigurno skuter bio razbiven, upali se sa saugom zbog pritiska u džepu, torbici...pa zbog povećanih obrtaja ukopča variomat i vrti zadnji točak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

Šta je živin prekidač, nisam odavno u materiji alarma.

 

najobičnija staklena ili metalna ampulica koja ima 2 kontakta i kapljicu žive.

jednostavni tilt prekidač. nalepi se tako kada se bajk ispravi da kapljica klizne i spoji kontakte.

post-5923-0-87652600-1303340549_thumb.jpg

post-5923-0-96256300-1303340566_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Što se tiče daljinaca, elegantno rešenje može biti i daljinac u obliku ključa-skakavca, ako se sve fino napravi, daljinac će uvek biti u bravi i stvarno treba biti talenat pa kliknuti neki taster.

 

Ampula sa živom je običan prekidač, tj ampula u kojoj se nalazi živa, koja pod gravitacijom stoji na dnu ampule. Pomeranjem ampule živa menja svoju poziciju i pravi kontakt dva voda, tj. triger za alarm. Slična stvar se stavlja npr na gepeke vozila, npr Audi. Neka me neko ispravi ako grešim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Definitivno daljinac bez poklopca ne valja. Redovno ga uključujem u džepu. Od sutra ovaj drugi sa zaslonom preko gumbova. A na skuteru sam imao taj sa daljinskim paljenje. Sreća da ga nikad nisam držao na ćopavoj jer bi sigurno skuter bio razbiven, upali se sa saugom zbog pritiska u džepu, torbici...pa zbog povećanih obrtaja ukopča variomat i vrti zadnji točak.

 

 

Ne moze da startuje, ukoliko je copava spustena, jer ima prekidac, koji blokira starter relej.Takodje nece ni kad je ubacen u brzinu, bez stisnutog kvacila.

Moze da se pogresno poveze start od alarma, pa da pali bez obzira na gore pomenute blokade, ali to ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Slična stvar se stavlja npr na gepeke vozila, npr Audi. Neka me neko ispravi ako grešim.

 

Na automobile se stavljaju obični tasteri. Obično se nalaze iznad branika na samim čeljustima brave, malo skriveni, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Šta je živin prekidač, nisam odavno u materiji alarma.

 

najobičnija staklena ili metalna ampulica koja ima 2 kontakta i kapljicu žive.

jednostavni tilt prekidač. nalepi se tako kada se bajk ispravi da kapljica klizne i spoji kontakte.

Ili ako si ekoloski svestan, mozes koristiti i alternativu zivi - metalna kuglica. ;) I zivini i ekoloski tilt prekidaci se mogu naci u slobodnoj prodaji.

 

ball_sw_a.gif

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Na kineskom skuteru ništa sigurnosno nije postojalo, palio se na ćopavoj. Pričo sa drugarom danas, prekid paljenja se ne preporučuje zato što može da ugasi agregat u vožnji, tako da je to pravilo kod motorcikla obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja