Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL650V Transalp

Recommended Posts

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Uglavnom svi svajcarci sami skidaju blokadu, proveri prvo da nije skinuta. Najjednostavniji nacin za proveru ti je isprobavanje max brzine. Ako ide 170km/h skinuta je blokada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

TA xl 600 iz 95 te , mazgica dream non stop dok se vozi. Nisam za blato , uglavnom asfalt malo off tih je a ja nevolim buku tako da auspuh necu pipati, menjacu volan jer manijakos koji ga je vozio padao pa iskrivio volan, vec sam narucio original za 30 e iz Nemcike! Ono za sta mi triba mala pomoc je paktreger zadnji - nemam ga a bez kofera  nije  bas da se moze ici daleko. Interesuje me polovni paktreger do 30 e model 95 g. Isto drzac noge s desne strane za zadnjeg  putnika! Nekad u zivotu trebacu dve nove gume - pridruzujem se zbunjenima i ne zbunjenima koji su u istoj situaciji sa menjanjem guma. Cito sam predloge , thx svima, pa ko neko rece kupicu bilo koju pa cu videti kako ide:)Mudrac:) Na jednoj strani sam imo mrezu a na rdugoj ne , mislio da fali posto prijasnji vlasnikje ako motor po oranici psenici i kukuruzu pado po blatu sve performanse isproveravao , pa mi danas rece drugar da je na originalu tako da ima mrezu samo na strani di fentiljator se okrece , a tamo di nema fentiljator nem ni mreze:) ha na mom imaaaa:)  Sve je ok, da mislim da je vetrobran poviseni dobra investicija, ne znam kako kod vas al mi se cini da prednji far ima slabu lampu!!! Veoma se slabo vidi nocu  ! Ima mnogo sitnica da lupnes 1000 darku na masinu u plusu da bi sve stimalo na kraju. Boja je crna tamno smeda siva ,  da imam ko sto nemam lupnuo bi je sa tamno metalik zelenom ili plavom kombinacijom, svida mi se i cisto bela verzija i pustinjsko zuta boje peska. Uzivam do jaja sa voznjom do 80 km /na sat, nije da ga ponekad ne potegnem i dalje al je strava kuul sedeti u vetru na malim brzinama , super komfi sediste, obozavam tih motor , s kacigom na glavi zatvorenim vizirom samo se cuje ccccc  cccc  ccccc tj ko neki saptaj samo. Auspuh necemo pipati osim ako ostane tih i dalje sa par konjica vise pod plastikom. Moracu uzeti i neku kacigu jacu od ove sto imam za 50 E iz B Topole smeche- nis ta se ne vidi tj malo sta , svetlo se razbija po viziru ! Zaove znj klase kacige sumnjam da se ima vizir zamena!?

Interesantno je kod TA zameniti svecice! Poneku uspes jednostavno a poneke trebas maltene motor otvorit (preterujem) da bi izvadio i to sa spec metarskim produzenim kljucem da bi dospeo medu cilindre di se skriva svecica u dubokom ponoru:) Ako neko ima mob tel od faca koji bi imali paktreger javite pls Puno pozdrava! jusuf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Ajde da malo ozivim nasu temu.

Fotke su od letos, tj slikane su pocetkom septembra 2010.

Lokacija, Kotor (CG).

Motor koji se vidi je dosao sa proputovanja od Engleske, preko centralne Evrope... do Mongolije, pa odatle nazad... do Turske, Grcke i Albanije. Put ga je naveo i na Crnogorsko primorje.

Chris (ponosni vlasnik TA650) nije imao ni najmanji problem sa bajkom duz cele rute.

TA je kupio od Engleske policije, sam ga pregledao odokativnom metodom i krenuo na put. Dok smo pricali, slozili smo se da je ova naprava u prethodnoj inkarnaciji najverovatnije bila veran pas.

pozdrav

 

post-6597-12879098100243_thumb.jpg

post-6597-12879098101074_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kolasin Montenegro
  • Motocikl: africa twin rd04

Ko zna da mi objasni za dimenziju gume-treba mi 90/90/21 a prodavac mi je donio 2.75/21 i ubijedio me da je to ista dimenzija.Cini mi se da je uza ali dok je ne stavim na felnu ne mogu procijeniti.Da li je to ustvari ista velicina gume,hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam sto posto siguran. 2,75 je širina felne i mislim da odgovara dimenziji 100 mm, ko na mom skuteru. Tako da doneta od 90 bi odgovarala, jest malko uža izgleda. Pogledaj il nađi podatak o širini tvoje felne, obično piše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Izgleda da su ovi TA bas fini motorici. Svidja mi se i opis sa pocetka teme da mana uopste nemaju...osim, mozda, pokazivaca goriva, zvukova u menjacu, zastite od vetra, nepreciznog saltanja, nedostatka opreme, koja je uz to i poprilicno skupa, mozda potrebne prerade sedista, otezane zamene svecica........A, taman sam poceo da balavim i sanjam barem jednu takvu, bezgresnu TA, bez uocenih nedostataka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ah, da, zaboravih da napomenem i potrebu za podizanjem guvernale. ipak, to su samo sitnice, zar ne???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Potpuno te razumem i meni ga bas te mane, odnosno sitnice cine potpuno neodoljivim...npr. juce ispred Sava centra parkikrane dve 650-ice, jedna plava i jedna siva, okupili se ljudi po kisi, satro da puse a ustvari svi stoje i balave na motore, malo-malo pa neko pridje da pipne. Medjutim, kad se proculo da 650 ima pokazivac goriva, malo su se razocarali...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Izgleda da su ovi TA bas fini motorici. Svidja mi se i opis sa pocetka teme da mana uopste nemaju...osim, mozda, pokazivaca goriva, zvukova u menjacu, zastite od vetra, nepreciznog saltanja, nedostatka opreme, koja je uz to i poprilicno skupa, mozda potrebne prerade sedista, otezane zamene svecica........A, taman sam poceo da balavim i sanjam barem jednu takvu, bezgresnu TA, bez uocenih nedostataka.

 

Hehehe... ::) Kad ovako nesto procitam samo bih jos da ti stisnem ruku i kazem :"Svaka cast majstore, svaka ti je na mestu!" :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ko zna da mi objasni za dimenziju gume-treba mi 90/90/21 a prodavac mi je donio 2.75/21 i ubijedio me da je to ista dimenzija.Cini mi se da je uza ali dok je ne stavim na felnu ne mogu procijeniti.Da li je to ustvari ista velicina gume,hvala.

 

Meni je čovek koji prodaje gume objasnio da postoje tabele.

2.75 je jedan standard. 2,75 je valda širina felne, dok je 21 prečnik točka. Sve u inčima.

90/90-21 je metrička oznaka, a takve gume bi trebalo da pasuju baš na felnu širine 2,75. Mislim da je 90/90 širina same gume u milimetrima, i procenat visine u odnosu na širinu.

 

Sve u svemu, moje iskustvo:

Dimenzije prednjeg točka: 2,75 - 18, odgovarala je guma 90/90 - 18.

Dimenzije zadnjeg točka: 3,5 - 16, odgovara guma 100/90 - 16, a stavio sam 100/80 - 16, koja je nešto nižeg profila, ali lepo pasuje.

 

Po toj analogiji, trebalo bi da si dobio pravu gumu. Naravno, da bi bio 100% siguran, nazovi neku radnju koja se bavi gumama, trebalo bi da imaju te tabele i da ti znaju reći.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

drugari, evo me, objavljujem da sam izasao iz klana TA650. Prodao sam ga i drago mi je da je novi vlasnik prezadovoljan. Za godinu dana koliko je bio kod mene, i za 12000 km koliko smo se druzili, nije ni jednom ni pomislio da me izneveri. Apsolutna vernost!!!

Ko kaze da to nije offroad motor? Ova fotka je nastala negde na putu ka Mongoliji, a jahac je moj poznanik Chris.

post-6359-0-09572000-1301339029_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Preko potrebno!!!

To je jedna od najvecih mana ovog modela. Ja sam zbog nedostatka 6e brzine ovaj bajk dozivljavao kao prevozno sredstvo za "po gradu". Mozda to zvuci preterano, ali nedostatak te brzine mu je bio ozbiljna mana za otvoren put.

Medjutim, ja ne znam da li je to sprovodivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Da li neko ima mere za centralni stender za TA 650? Hteo bih kod Bobana da uradim jedan, ali mi on rece da sacekamo malo ili da nadjemo mere jer nije do sada radio za TA 650.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

drugari, evo me, objavljujem da sam izasao iz klana TA650. Prodao sam ga i drago mi je da je novi vlasnik prezadovoljan. Za godinu dana koliko je bio kod mene, i za 12000 km koliko smo se druzili, nije ni jednom ni pomislio da me izneveri. Apsolutna vernost!!!

Ko kaze da to nije offroad motor? Ova fotka je nastala negde na putu ka Mongoliji, a jahac je moj poznanik Chris.

 

Ako nije tajna, za koliko novaca je prodat?

Baš je lep motor, sa super opremom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Cg.Podgorica
  • Motocikl: Honda NX 650

www.reifen-pneus-online.de evo ti adresa pa ako imas nekoga u njemacku neka ti posalje duplo jeftinije nego kod nas.

Ajd da se prebrojimo i da razmenjujemo iskustva :) .

 

Što se mojih iskustava tiče - tu sam tanak , jer sam tek 2 dana/300km na ovom motorinu , pa još nemam šta da razmenjujem :D ... ali me interesuje sve o njemu ...

 

Trenutno su mi najinteresantnije gume (hm , zadnja guma 120 , a na TA600 je 130 ??? ) . Treba da stavim nove a nemam pojma koje ... voleo bih neke koje su dobre i za makadam (neasfaltirane puteve različitog kvaliteta , ali pretežno suve , bez blata , vlažne trave i sl. ) . Koje bi mi preporučili ?

 

Drugo , primetio sam da bi mi odgovarao malo viši korman . Kako to najjednostavnije da izvedem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Evo da se i ja zapljunem u ovoj temi. Nadam se da ce i ova tema postati aktivnija kao ona o starijem bratu (TA600). :)

Imam jedno pitanje.

Trebao bih da zamenim lezaj kormana i isao sam danas do Delte da vidim koliko kosta original lezaj. Cena po lezaju je oko 1920 dinara, plus dva prahobrana (ili kako se vec zovu) su oko 900 din (oba). Znaci oba lezaja sa prahobranima izadju oko 4700 din i original su Hondini (mislim prva ugradnja). Da li da uzmem ovo ili da iz Luisa narucim po ceni od nekih 40 evra?

Kontam da su ovi original kvalitetniji i nije neka razlika u ceni ali bih ipak da pitam iskusnije kolege. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mala je razlika u ceni tako da ti savetujem da kupiš u Delti. Verovatno su originalni Koyo ležajevi. Ja sam na svom TA ugradio one iz Louisa i rade odlično već godinu dana ali da je tada bilo da se kupe kod nas, sigurno bi ih kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Pozdrav drugari,

 

 

Od skoro sam postao vlasnik TA 650 (i za sada čuk-čuk u drvo, sve fercera kao iz snova).

 

Međutim tražim po netu user manual i ubih se tražeći :grr: .

 

Skinuo sam neki za TA 600. Da li "isti" ili ima razlika? Takođe - ako neko može da mi pošalje user manual od 650 bio bi zahvalan.:jee1:

 

 

Pozdrav :BJB-Transalp:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja