Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL650V Transalp

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

Pozdrav svima. Evo da se i ja upisem. Postao sam vlasnik Transalpa 650 2001. god. prije njega sam vozio TA 600 89. god 5 godina i nikada nikakvih problema (osim CDIa). Ovog 650 sam vozio samo 10tak km, a starog sam dao u račun pa je između ostalog i to presudilo. Mislio sam tražiti AT ali nadam se da se nisam zeznuo. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

zdravo,

imam ponudu za jedan transalp 650. motor je u odlicnom stanju ali je skroz ogoljen.

da li moze mala pomoc gde nalazite delove za motor.

npr, malopre sam zvao centarS, i pitao koliko kostaju stitnici za ruke. Covek kaze: nemamo na stanju, rok isporuke mesec dana, cena 5000 din po komadu...

...Nevidjena fora.

za centralni stender, rollbarove, nosace kofera cu se obratiti nasim drugarima ovde na forumu (domaca radinost).

takodje me zanima gde se nabavljaju eventualni rezervni delovi (novi i polovni)

pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Sve rezervne delove mozes nabaviti kod Bere. Moze covek da ti donese nove ili polovne delove, nazoves ga, kazes mu sta ti treba, odnosno posaljes mu broj dela koji ti treba, i on ti u roku od par dana kaze cenu novog, cenu polovnog i kad moze da donese.

Samo ne znam kakvi ti rezervni delovi trebaju!?

Menjaj ulje, filtere (filter za ulje u KDMu - valjda 800 dinara koliko se secam, filter vazduha 20 eura u Louisu, svecice 2 eura u louisu komad, prednje plocice Nissin 50 eura 2 para, zadnje oko 3000 par, to su ti okvirne cene potrosnog),ako menjas ulje u viljuskama staje vise od litra, tako da je to malo vise od 2000 ako radis sam. a ostalo ti ne treba (osim ako je nesto lomljeno, fali, itd). Nista ne crkava, mnogo dobar motor.  ;)

 

Sve sto ti treba u vezi motora, pitaj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

pozdrav. posto planiram da mijenjam vjetrobran a jedino mi je ovdje dostupan MRA a on je kako pise samo 7,5 cm viši od originalnog pa sa pitam dali ce to da bude toliko bolje i vrijedi li tih 7,5 cm 80tak eura koliko kosta taj MRA. jeli ko imao iskustva sa tim vizirom. Blagodarim na odgovorima. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

pozdrav. posto planiram da mijenjam vjetrobran a jedino mi je ovdje dostupan MRA a on je kako pise samo 7,5 cm viši od originalnog pa sa pitam dali ce to da bude toliko bolje i vrijedi li tih 7,5 cm 80tak eura koliko kosta taj MRA. jeli ko imao iskustva sa tim vizirom. Blagodarim na odgovorima. ;)

 

Tih 7,5 cm vredi u voznji samo tako!! Ako sam te dobro razumeo ti mislis da uzmes "MRA Touring" varijantu? Ja imam Vario Touring i on je kraci od Touring vizira. Bice ti mnogo bolje nego fabricki vizir nema dileme. E sad dal tih 7,5 cm vredi 80 eura... tesko.... Ako ti je za utehu ja sam moj platio 120E :-[  Jeste skupo, ali sam dobio bas ono sto mi treba i prezadovoljan sam.  Mada mozes i da vidis da ti vizir napravi onaj Ivan iz Bg-a. Svi ga hvale a kostace te par hiljada ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

Sith, da mislio sam na taj MRA turing, ali na moju visinu (183) neznam? A možda i da se odlucim na jednu vožnju do Beograda (od mene oko 200 km), pa da spojim ugodno sa korisnim, i da mi Ivan odradi jedan vizir (+10-15 cm). Inace na starom Transalpu sam imao fabricki vizir i on mi je bacao vjetar pod kacigu, pa prema tome mislim da bi tih +7,5 cm bilo malo. Inace kako si zadovoljan sa svojim motorom. Meni je ovaj uletio u toku potrage za Afrikom, pa se nadam da se nisam zeznuo. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Bice ti dobro na tvoju visinu veruj mi!! Ja imam 189-190cm i meni extra radi posao, a pritom je vario touring vizir kraci od touring vizira. Sto se motora tice zaista je za svako pohvalu! 5 godina me sluzi bez ijednog problema! Ono sto mi nije odgovaralo je vizir koji sam zamenio i sad je situacija drasticno bolja. Planiram u skorije vreme i da nabavim crash bar sto i tebi preporucujem. Mnogo korisna stvar i vredi svaki evro sto se plati!! Nisi se nikako zeznuo sa masinom ;) Sto bi neki ovde rekli "Honda je to!!" ;D  Vrline da ti ne nabrajam- znas ih i sam! A neku vecu manu nisam nasao... Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Cekaj, pa ko se to nama ponovio?  ;D ;D ;D

 

                    b2man

                      laka

                        **

 

              Motor:: XL650V

 

Komso dobro ti nama dosao u porodicu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

fala bata boki!!!

 

drugari, ja sam sinoc kaparisao trandzu 650.

iz organizacionih razloga motor cu imati u 100% (fizickom) posedu tek sledece nedelje.

tom prilikom cu postaviti i fotografije.

da li treba da vam objasnjavam koliko je zajeban proces iscekivanja?!

naravno, kad za to dodje vreme, javicu se i sa prvim utiscima

pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

naravno, obecavam slike cim preuzmem motor.

jos bih da se zahvalim svim drugarima sa foruma koji su me nesebicno i dobronamerno savetovali u svim mojim nedoumicama.

pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Imam dilemu, pa bih da je podelim sa vama.

Treba da ugradim kres barove na TA650 (da budem precizniji, Scuba ce da ih ugradi).

Za sada mi najlepse izgledaju ovi na fotografiji (inace, identicnu fotku je postavio i Easy Rider na prvoj strani ove teme, pa mu se ujedno zahvaljujem i  izvinjavam zbog ovog poteza. nadam se da mi nece zameriti.)

Da li neko ima bolji predlog ili bilo kakvo iskustvo na kome bi bazirao svoje misljenje?

Svaki savet je dobrodosao.

Pozdrav

post-6597-12879065948869_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

I po mom mišljenju su ovi najljepši ali dali su i dovoljno čvrsti, neznam. Kolko vidim nemaju uporište nigdje osim na prednjem dijelu rama pa možda u nekom slučaju (nedaj bože) i da naprave više štete nego koristi. Ali to je samo moje mišljenje. Ovi mi nekako izgledaju najjače pa možda uz neku prepravku radi estetike nebi bili loše rješenje. Pozdrav. ;)

post-5048-12879065954624_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

@xl600v

nisam bas neki strucnjak za statiku.

za sada je moj predlog = moj favorit. Naravno, videcu sa scubom da li je  "dovoljno bezbedan".

Iskreno, ovaj tvoj predlog mi nije sasvim jasan. Barem ja na ovoj fotki ne vidim dobro koji je sistem kacenja.

Naravno, hvala na savetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Bitno je samo da se izbegne kacenje crash bara na sus pleh, vec da se kaci na ram. Bilo je to vec u nekoj temi o izradi crash barova. Ja sam se letos nesto raspitivao za Givi i Hepco & Becker. Givi je bio 115e, dok je ovaj drugi bio oko 24000 din. Ali je i razlika prilicna. Givijev je vise engine guard i kao sto mu samo ime kaze stiti samu masinu dok su plastike skroz neobezbedjene! Sto se tice H&B on je stvarno extra i nemam zamerke. Jedino sto nemam 24 'iljade...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Bitno je samo da se izbegne kacenje crash bara na sus pleh, vec da se kaci na ram. Bilo je to vec u nekoj temi o izradi crash barova. Ja sam se letos nesto raspitivao za Givi i Hepco & Becker. Givi je bio 115e, dok je ovaj drugi bio oko 24000 din. Ali je i razlika prilicna. Givijev je vise engine guard i kao sto mu samo ime kaze stiti samu masinu dok su plastike skroz neobezbedjene! Sto se tice H&B on je stvarno extra i nemam zamerke. Jedino sto nemam 24 'iljade...

 

Da nemas slike slucajno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja