Jump to content

Moto Zajednica

Statistika prodaje polovnih motora

Recommended Posts

  • Slow rider, 905 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Poslednjih nešto više od mesec dana skoro svaki radni dan (vikendom obično nisam u kući po ceo dan, pa i ne sedam za komp) pogledam na sajtu "Polovni Automobili" motore koji su prodati, i osnovne podatke o svakom od njih ponaosob upišem u Sheets tabelu. Do sad je uzet uzorak od nekih 300 prodatih motora, i na osnovu njih izvedeni su grafici, pa možda nekom bude zanimljivo:

 

Podela po tipu motora:

 

image.thumb.png.2ea13491e7f23b4a11e5cb02d3836be8.png

 

 

 

 

Podela po kubikaži:

 

image.thumb.png.79f2bb50098d0a4741e01856413919d2.png

 

 

 

 

Podela po poreklu i registraciji:

 

image.thumb.png.2946b619065f9dcb8957c16aa8492340.png

 

Skuteri se definitvno najviše prodaju, i to do 50ccm. Odnos registrovanih i neregistrovanih je skoro isti: 140-137, dok je 24 motora prodato bez mogućnosti registracije.

 

 

Promenio član Yanco
  • Sviđa mi se 19
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Jesi li ti pravio selekciju sta je skuter, sta je nejked ili si uzimao podatke koji su stajali u oglasima? Pitam jer relativno cesto se desi da jedan isti motor podvedu (npr. Kawa Versys) i pod enduro i pod supermoto i pod turing stavke. To je opcija koju bira prodavac tako da cesto bude gresaka.

 

Slicna stvar vazi i za zapreminu motora gde stave da motor ima 1000cc, a on je u stvari 1043cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 905 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 1 sat, grafigo je napisao:

Jesi li ti pravio selekciju sta je skuter, sta je nejked ili si uzimao podatke koji su stajali u oglasima? Pitam jer relativno cesto se desi da jedan isti motor podvedu (npr. Kawa Versys) i pod enduro i pod supermoto i pod turing stavke. To je opcija koju bira prodavac tako da cesto bude gresaka.

 

Slicna stvar vazi i za zapreminu motora gde stave da motor ima 1000cc, a on je u stvari 1043cc.

Uzimao sam podatke koje su prodavci stavljali, i naravno ispravljao sam gde je bila pogrešna kategorija. Kubikaže nisam ispravljao, jer bih za svaki motor morao da pregledam specifikacije na netu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

Skuter 50 kubika je popularan kao prevozno sredstvo do posla, dostave, zavrsavanja obaveza zbog jeftinog ulaganja, odrzavanja, male potrosnje goriva. Kupuju ga ljudi koji nikada ne bi ni seli na motor i motor kao motor ih ne zanima u zivotu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3100 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A verujem da 50cc najčešče i kupuju i prodaju neupućeni. Misle i očekuju da će moći da se 50cc da se lepo i jeftino voze, obavljaju poslove po gradu (i selu:), bez muke oko parkiranja i slično...

Pa kad spoznaju da i sa toga može da se padne, da nije bezbedno ići u gradsku gungulu sa 40 km/h, da i skuterče generiše neke troškove, kvari se... prodaju opet nekom sledećem laiku, i tako u krug.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Bravo za temu! 

Neverovatno mi je da se nejkedi prodaju čak manje od čopera/kruzera, a toliko su dobri za gradske gužve. Doduše, skuteri svih varijanti su im tu žestoka konkurencija, a retko ko od pravih ljubitelja voli da se gužva na nejkedu na iole dužem putu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4700 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ljudi prodaju motor i jednostavno obrisu oglas ali ne napisu  da je prodat, nego stave drugi razlog. 
imam nekih 20tak motora i 10tak auta koje sam cekirao. Jos mi se nije desilo da je neko na sajtu napisao da je motor prodat. Ponekad to napisu za auta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3100 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa da, tako je. Mnogi ne žele da im neko sazna da sad imaju keša u slamarici. Potencijalno je i opasno.

Ali opet, da pretpostavimo da isti procenat ljudi objavljuje prodaju u svim kategorijama, pa da statistika ima nekog smisla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 905 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Cela statistika je na osnovu uzorka sa sajta, i to je jedina dostupna informacija.

Evo i dodatak, podela po najpoznatijim brendovima:

 

image.thumb.png.adea97e07566c4f90fa86276c06d1678.png

Promenio član Yanco
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 905 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 1 minut, punisa 16 je napisao:

Jbte 170 i vise motora prodato za tako kratko vreme... mi smo stvarno ekonomski tigar.:stabre:

Ne. Prodato je preko 300 motora Ovih 174 su samo najpoznatiji brendovi. Ali posto vikendom nisam gledao oglase, verovatno je brojka preko 400.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1075 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Pisao sam momku iz infostud grupe (koja je ujedno i vlasnik PA), sa molbom da nam dostave tacnu statistiku/da ukljuce takvu funkcionalnost na portal.
Prosledio sam link ka ovom postu.
Nadamo se da ce izaci u susret.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1247 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
3 hours ago, X8 Vračar said:

Kako pa znaju da je nešto prodato?

Prodavci mogu da označe oglas kao "Prodato", čime se dobija ta informacija. Naravno, te informacije retko ko popunjava (pretpostavka), ali kontam da dok neko drži oglas aktivnim i obnavlja ga, vozilo nije prodato. Kad nestane sa oglasa, onda je verovatno prodato, mada se to ne može reći sa sigurnošću.

 

Tako da je ovo neka ugruba statistika, a istu takvu bi mogli i iz i PA da pruže.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1075 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Bilo bi super, ako bi aktivirali funkcionalnost, npr, da ne mozes da obrises oglas, bez razloga…
Npr lbavezno polje, razlog uklanjanja…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1247 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Btw, ovo se može odraditi i programski. I sam sam imao ideju za tako nešto, čisto vežbe radi, a mogla bi da se izvuče kakva takva informacija. Verovatno ne mnogo korisna, ali čisto razonode radi. :)

 

Imam neki osnovni kod vrši pretragu po definisanom kriterijumu i skrapuje informacije o oglasima, ali nema nikakve analize preko toga, već se sve baca na stranicu da bi se kasnije moglo pregledati. Meni je to dovoljno da ispratim ono što me interesuje, ali ako ima neko ko bi bio zainteresovan da to dalje razvija, mogao bih da podelim kod...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1247 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
4 minutes ago, m.milivojevic said:

Bilo bi super, ako bi aktivirali funkcionalnost, npr, da ne mozes da obrises oglas, bez razloga…
Npr lbavezno polje, razlog uklanjanja…


Sent from my iPhone using Tapatalk

To bi bilo kontraproduktivno. Završili bi sa masom aktivnih oglasa, jer su ljudi generalno lenji i ne zanimaju ih takve stvari, posebno nakon što završe svoj posao i prodaju svoje vozilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 200
On 10/6/2021 at 1:38 PM, Yanco said:

Cela statistika je na osnovu uzorka sa sajta, i to je jedina dostupna informacija.

Evo i dodatak, podela po najpoznatijim brendovima:

 

image.thumb.png.adea97e07566c4f90fa86276c06d1678.png

Mnogo Piaggio ima na oglasu. Da li je realno da nijedan nije prodat? Ili nisi skutere ubrajao ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 905 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 1 sat, Мркс je napisao:

Mnogo Piaggio ima na oglasu. Da li je realno da nijedan nije prodat? Ili nisi skutere ubrajao ovde.

Samo sam proizvodjače velikih motora uvrstio u ovaj grafik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Preko tri i po miliona oglasa, na jednom mestu!

 

Da ne trolujem temu, al interesuje me sta je sa ovim motorom. Deluje pristojno al se jakoo dugo prodaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja