Jump to content

Moto Zajednica

Iskustvo sa BMW dilerima u Srbiji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Ja sam shvatio da je mnogo ljudi ogorceno na distributere BMW u Srbiji, a ne na sam brend BMW. A mozda sam pogresno razumeo:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Nije problem u ljubaznosti, nisam primetio da ni jednima, ni drugima fali iste. No, bez nje se i može. Problem je objektivnije prirode, samim tim mnogo teži za BMW.

 

Uzgred, drugari, generalizacija bilo čega (pa i nas mučenih vlasnika B*W:D) je majka svih zajeba...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 19 minuta, bdada je napisao:

Davno sam to izjavio kod Sumadinca u temi pa si me demantovao, ja rekao potomak a oni samo voleli istu zenu. :)

Izvini, mozda grub izraz "naljutio" ali smo pisali na tu temu. :takoje:

 

Izvini, ali spomenuo si me sada van ikakvog konteksta, uz to, pominjući Gebelsa, što tek nema ama baš nikakve veze ni samnom ni sa temom, a nada sve to može da izgleda kao da sam ja njegov potomak, umesto solunskog ratnika. Ne ljutim se, ali  ipak, a sem toga, ko bi se sećao svega i svačega, nesećam se te teme zaista, al neme veze, nemoj da skrećemo iz ove barem.

 

Aj kad sam se uključio, BMW je lane prodao blizu 200.000 jedinica celokupno, u Srbiji nekih 300 GS-ova, ne verijem da je kupljeno još svih ostalih modela više od 100, što je zanemarljivo, beznačajno tržište, no naravno da nema malog kupca i nepoštovanje nije lepo bez obzira šta je uzrok. Ali jeste činjenica da postoje prioriteti i za tržišta i za kupce, radio sam i ulja i pneumatike, pa kad je dolazilo do neočekivanog ranijeg početka sezone, nije bilo robe za srpske potrebe sve dok se ne napune rafovi po Evropi, Americi pa tako redom, Slovenija je pre snabdevana nego Srbija, boli al je tako neminovno. Radio sam davno prodaju VW-Audi i Zastavu, pa čekala se kola po pola godine a zakonski rok bio nekoliko puta kraći, zaboravilo se to i na sreću nije više tako, mislim da mi sebi pridajemo više važnosti nego što nam sleduje, ma kako to surovo zvučalo. Čitam da se spominje pravo, zaludan poso, ja bi batalio iz izinata izbor i kupio nešto drugo ili mlado polovnog. Ja sam sad u istoj dilemi, hoću da kupim papreno skupu sofu krevet, u sivoj boji odmah, a u bilo kojoj drugoj je rok isporuke 45 dana jer sve ide u izvoz, prosto je frapantno da proizviđač neće umesto suvog štofa da mi jednostavno sašije po želji, a ima u svom redovnom asortimanu. Naravno potrošio sam dodatno i vreme i živce da nađem drugu varijantu, al nisam hteo da me neko vuče za nos.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
pre 13 minuta, đunta je napisao:

 

Izvini, ali spomenuo si me sada van ikakvog konteksta, uz to, pominjući Gebelsa, što tek nema ama baš nikakve veze ni samnom ni sa temom, a nada sve to može da izgleda kao da sam ja njegov potomak, umesto solunskog ratnika. Ne ljutim se, ali  ipak, a sem toga, ko bi se sećao svega i svačega, nesećam se te teme zaista, al neme veze, nemoj da skrećemo iz ove barem.

 

Aj kad sam se uključio, BMW je lane prodao blizu 200.000 jedinica celokupno, u Srbiji nekih 300 GS-ova, ne verijem da je kupljeno još svih ostalih modela više od 100, što je zanemarljivo, beznačajno tržište, no naravno da nema malog kupca i nepoštovanje nije lepo bez obzira šta je uzrok. Ali jeste činjenica da postoje prioriteti i za tržišta i za kupce, radio sam i ulja i pneumatike, pa kad je dolazilo do neočekivanog ranijeg početka sezone, nije bilo robe za srpske potrebe sve dok se ne napune rafovi po Evropi, Americi pa tako redom, Slovenija je pre snabdevana nego Srbija, boli al je tako neminovno. Radio sam davno prodaju VW-Audi i Zastavu, pa čekala se kola po pola godine a zakonski rok bio nekoliko puta kraći, zaboravilo se to i na sreću nije više tako, mislim da mi sebi pridajemo više važnosti nego što nam sleduje, ma kako to surovo zvučalo. Čitam da se spominje pravo, zaludan poso, ja bi batalio iz izinata izbor i kupio nešto drugo ili mlado polovnog. Ja sam sad u istoj dilemi, hoću da kupim papreno skupu sofu krevet, u sivoj boji odmah, a u bilo kojoj drugoj je rok isporuke 45 dana jer sve ide u izvoz, prosto je frapantno da proizviđač neće umesto suvog štofa da mi jednostavno sašije po želji, a ima u svom redovnom asortimanu. Naravno potrošio sam dodatno i vreme i živce da nađem drugu varijantu, al nisam hteo da me neko vuče za nos.

Kolega delimicno se slazem sa tobom. Ali mi i treba da dajemo na vaznosti sebi, kao sto trebaju i Nemci, i Ameri i svi ostali. Svi placaju istu cenu.

Ceo problem je oko laznih informacija koje daje distributer. Ako je sam distributer svestan da smo mi 5,6, 100 na redu za isporuku, onda neka se tako i ponasa.

Jednostavo, neka u startu kupcu kazu rok isporuke od mesec do sest meseci, pa neka kupac odmah razmisli hoce ili ne. A ne ovako, uzmu avansno novac i naznace rok isporuke mesec dana, iako u startu znaju da ne mogu da ispostuju rok...pa normalno da ljudi pizde.

Problem je samo u odnosu prema kupcu, nista vise.

Primer, kada sam kupovao Versysa, receno mi je crni mozes da dobijes za 5 dana, a zeleni se ceka od mesec do tri meseca, rekao hocu zeleni i isporucen je za 2 meseca. I nikakvih problema.

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Naravno da treba da cenimo sebe, tu sam lično vrlo osetljiv, ali postoje ipak neki prioriteti, 30.000 i 300 nisu i ne mogu biti jednaki ili ravnopravni u svemu.

 

Isto tako i distributer, naš nije ko i nemački ili američki, ko zna šta se njima nameće i potura od strane principala, a njihov udeo je kako i na koji način se ophode prenoseći ono našta objektivno nemaju nikakav, ili minoran uticaj. 

 

Ovde je došlo i do personalizacije, sa iznetim i ovkvim i onakvim iskustvima, ništa to nije ni drugojačije ni bolje ni gore nego što je konverzacija na forumu, što svakako nije lepo, jedino što možda bode više oči jer su novci u opticaju. Ne branim, čak bi mogo i ja neku, al jednostavno smatram da je sve ovo ovako jednako dubokoj koliziji koja je zahvatila ovo društvo, ništa ne ide normalno, a svi kao znaju i trude se, rezultat poražavajuć na žalost.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Boli patka Radulovića. On će da ti se izvinjava koliko god da treba, učiniće ti ustupak ako baš mora, pljunuće na zaposlenog jer je svinja i sram ga bilo što laže kupce. I uz širok osmeh i čvrst stisak ruke te ispratiti. A onda će tog istog prodavca pohvaliti, reći će mu BRAVO MALI, SAMO IH ODERI. Zaključak je jasan. Nije do BMW-a, do kupca je. 

 

Dodatak:

 

I onda ti, nakon što si prošao kroz takav kupoprodajni proces, još više voliš tu stvar. Pa sutra kada hoćeš da je prodaš ona vredi više nego što si je novu platio, što je i normalno, jer to je sada motor sa dušom, sa emocijom, a negde si pročitao i da se dihtung na njemu podmlađuje. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

A ja mislio da je ovo tema o dilerima i ovlašćenim servisima jedne marke u Srbiji.

 

Boli me uvo za sam brend, motore i onako kupujem zbog osećaja, ali kasnija podrška, pogotovo za nov motor koji je u garanciji, pa moraš da ga servisiraš kod ekipe koja glumi ludilo, a uz to posao ne uradi kako treba je već ozbiljan problem.

 

Jedan od motiva kod mene kad kupujem novo vozilo je upravo to da ne moram da se preganjam sa majstorima. Te ovaj ne radi ovo, te 13. sam na spisku pozvaće(pa tako već godinu dana) te čekam deo, te šta si mu ovo radio. Hoću samo da mi osnovni problem sa mototom bude koliko imam goriva i kad je sledeći servisni interval.

 

Najzad, poredite neuporedive stvari. Nije isto da li je neko već ugovorio posao sa svim bitnim elementima, dao 20% cene, pa na osnovu toga napravio dalje planove, i kupovina nameštaja gde je unapred rečeno da mora da se čeka, pa se kupac opredelio za neku njemu povoljniju varijantu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 20 minuta, Jupiter je napisao:

Boli patka Radulovića. On će da ti se izvinjava koliko god da treba, učiniće ti ustupak ako baš mora, pljunuće na zaposlenog jer je svinja i sram ga bilo što laže kupce. I uz širok osmeh i čvrst stisak ruke te ispratiti. A onda će tog istog prodavca pohvaliti, reći će mu BRAVO MALI, SAMO IH ODERI. Zaključak je jasan. Nije do BMW-a, do kupca je. 

 

Dodatak: I onda ti, nakon što si prošao kroz takav kupoprodajni proces, još više voliš tu stvar. Pa sutra kada hoćeš da je prodaš ona vredi više nego što si je novu platio, što je i normalno, jer to je sada motor sa dušom, sa emocijom, a negde si pročitao i da se dihtung na njemu podmlađuje. 

Nikad nisam tako prodavao motor. Uvek ispod trzisne cene, jer mi je cilj da prodam. 

Da li tog u Radulovicu boli patka, da li ce da mi stiska ruku i smesi se- i za to me boli patka. Tu sam da dobijem ponudu koja meni odgovara i ostalo me ne interesuje.

A kakva ce ponuda biti, to cu da vidim sledece sedmice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
 

 

 

Hmmm zanimljiva komparativna analiza. Ovo znači da vlasnici bavarskih motora ne mogu ni na jednom forumu da diskutuju u normalnom tonu. To prebacuje problem na drugu stranu tj. neće biti da je "društvo" krivo.

 

 

 

Nisi me razumio kolega.

Na zapadnoevropskim forumima se da jako kvalitetno razgovarati na temu bmw, dok je recimo na motori.hr otežano a ovdje nemoguće.

 

I ne, toj nezdravoj klimi doprinose kritičari koji nikad nisu sidili na nekom od spomenutih motora a sve i naj bolje znaju.

 

 

 

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ja kao demagog iz ove teme, mogu da kazem da sto se tice brenda BMW imam veliko postovanje. Rado bih ga posedovao,dosta modela mi se mnogo svidja i moguce da cu ih kupiti nekad. U auto svetu mi je to mozda i omiljeni brend.

Ono sto me je ovde podstaklo da pisem je cista neka propaganda i nerealna prica kupca...ne volim "nafilovane" price 

A sto se tice nemogucnosti pisanja na ovom forumu na tu temu ,to je  zato sto te neko ubedjuje da dihtung na bmw "sto je stariji ,on je bolji".....i tako...to stvara ne bas lep osecaj.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

@DjoleLO, nisam mislio direktno na tebe naravno, niti sam daleko bilo hteo da generalizujem, mada me je tvoja priča podstakla.

 

A sam zaključak bi mogao biti i sledeći:

 

Boli Radulovića patka između ostalog i zato što on ne radi motore jer ih voli, i njega zanima samo profit. Piljar, samo malo veći. Dok sa druge strane, na primer, u Srbiji uvoznik za Ducati radi taj posao zato što voli motore. Ne radi za džabe, i ne treba, ali im polazna tačka nije ista.

 

I ovo nije komentar brenda, već uvoznika i njihovih servisa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 18 minuta, Jupiter je napisao:

Dodatak: I onda ti, nakon što si prošao kroz takav kupoprodajni proces, još više voliš tu stvar. Pa sutra kada hoćeš da je prodaš ona vredi više nego što si je novu platio, što je i normalno, jer to je sada motor sa dušom, sa emocijom,

 

Svaka stvar se kupuje od srca, jer je to ostvarenje neke želje, zašta se ulaže neki lični trud i rad, a kolko vredi kao polovno je onoliko koliko se na tržištu može dobiti, a de si našao da neko nešto ceni više nego novo.

 

pre 24 minuta, Jupiter je napisao:

a negde si pročitao i da se dihtung na njemu podmlađuje. 

 

Nije bilo gde, ja sam to napisao, a što nisi naveo i objašnjenje, dihtunzi su večiti jer su tako napravljeni, a sama konstrukcija sklopa dodatno obezbeđuje da nikad nemoraju da se menjaju osim u slučaju ekscesa.

 

pre 28 minuta, Jupiter je napisao:

Boli patka Radulovića. On će da ti se izvinjava koliko god da treba, učiniće ti ustupak ako baš mora, pljunuće na zaposlenog jer je svinja i sram ga bilo što laže kupce. I uz širok osmeh i čvrst stisak ruke te ispratiti. A onda će tog istog prodavca pohvaliti, reći će mu BRAVO MALI, SAMO IH ODERI. Zaključak je jasan. Nije do BMW-a, do kupca je. 

 

Sinoć sam po osmi put obilazio iste prodavce za kupovinu pišljivog kreveta, a nisam uspeo da dobijem i saznam potrebne informacije bitne za kakvoću i kvalitet, svi trpaju isti mehanizam na oko, al vidim  da postoji različitost, spletom oklonosti, jedan od x prodavaca studiro kod mog kuma i ofira da je aluminjum,  pa kad bi mi palo na pamet da dvostruki ležaj za svakodnevno rasklapanje može da bude od tako slabog materijala. Svaka iniformacija mora klještima da se vadi, nit se zna ko i gde šta pravi, nit od čega itd. debilno nenormalno, a salon do salona, da nema ko da kupi, nebi postojali, a zna se ko im omogućava da opstaju, mi kupci, a to što se mi žalimo da nema izbora pa siroma moramo da gledamo farmu pa se posle zabezeknemo kad smo i sami deo tog obora, ne izuzimam sebe iako ne gledam bljuvotine.

 

Ne zna se šta stoji iza nit me zanima, nit bi da isleđujem, da li su znali pa obmanuli, da li ih je principal stavio na marginu, ili postoje objektivne okolnosti, mi to ne znamo, tako da svako prejudiciranje u bilo kom smeru je samo stvar ličnog mišljenja koje je krajnje neobjektivno, kao primer pomenutih dihtunga.

 

pre 39 minuta, Skyrunner je napisao:

Najzad, poredite neuporedive stvari. Nije isto da li je neko već ugovorio posao sa svim bitnim elementima, dao 20% cene, pa na osnovu toga napravio dalje planove, i kupovina nameštaja gde je unapred rečeno da mora da se čeka, pa se kupac opredelio za neku njemu povoljniju varijantu.

 

Ti si u vrhu u okviru svoje branše i sam znaš da se ništa ne odvija kako bi trebalo i moglo da bude, tako je u bilo čemu i bilo gde, komparacija na izgled suluda ali je suština ista, ne valja nigde ništa, čast pojedinim izuzecima.

 

pre 4 minuta, milos-v je napisao:

Ja kao demagog iz ove teme, ...

A sto se tice nemogucnosti pisanja na ovom forumu na tu temu ,to je  zato sto te neko ubedjuje da dihtung na bmw "sto je stariji ,on je bolji".....i tako...to stvara ne bas lep osecaj.

 

Tipično, ajd molim te, nađi gde je napisano: "što stariji, on je bolji", pošto sam ja pisao o tome vrlo jasno decidirano i kako sam ja to bilo koga ubeđivao na bilo koji način u bilo čemu, jer iznošenje iskustvenih činjenica koje imam sticajem okolnosti više od mnogih, je to što ti želiš da misliš, ili je ta činjenica i njeno iznošenje imalo egzaktan smisao, ili poruku, kako se to danas moderno podvodi kad se iznosi bilo šta, ja se ne igram pokvarenih telefona ma šta mislio i želo da mislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 10 minuta, Jupiter je napisao:

@DjoleLO, nisam mislio direktno na tebe naravno, niti sam daleko bilo hteo da generalizujem, mada me je tvoja priča podstakla.

 

A sam zaključak bi mogao biti i sledeći:

 

Boli Radulovića patka između ostalog i zato što on ne radi motore jer ih voli, i njega zanima samo profit. Piljar, samo malo veći. Dok sa druge strane, na primer, u Srbiji uvoznik za Ducati radi taj posao zato što voli motore. Ne radi za džabe, i ne treba, ali im polazna tačka nije ista.

 

I ovo nije komentar brenda, već uvoznika i njihovih servisa.

A zanimljivo je to sto ovi iz BMW mi stalno spominju kako smo mi "prijatelji" i to samo kada su oni u problemu.

"Prijatelji" smo kada sam im spomenuo krajnje mere, prijatelji smo kada kazu da se pomera rok isporuke, prijatelji su kada im kazem da posalju zvanican dopis o tacnom pomeranju roka isporuke (jos ga nisu poslali).

Sto se ne setise tog "prijateljstva" kada su hteli da me izrade za 700€ prilikom prve ponude, sto se ne setise kad mi vredjase inteligenciju sa recenicom da idu u minus ako mi daju 200€ dodatnog popusta, sto se ne setise kad su dali rok 2 meseca kraci nego u Nemackoj???

Meni ne treba prijatelj u njima, jer hvala Bogu, imam prijatelja.

Meni treba njihov proizvod i usluga, njima moj novac i to je to i treba svako svoje da ispostuje.

Tako da si apsolutno u pravu sto se tice pristupa prodaji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 6 minuta, DjoleLO je napisao:

A zanimljivo je to sto ovi iz BMW mi stalno spominju kako smo mi "prijatelji" i to samo kada su oni u problemu.

 

Šta te to čudi, pa najveći "prijatelji" su bankarski lihvari, to je odatle i počelo, ja ih imam takvih kolko hoćeš.

 

pre 7 minuta, DjoleLO je napisao:

Meni ne treba prijatelj u njima, jer hvala Bogu, imam prijatelja.

 

Isto, al prihvatam i tumačim kao korektnost bez obzira na poleđinu, lepše se nekako oseća.

 

Iskreno mi je žao svega što doživljavaš, ne branim ih ni malo, već  samo govorim da nigde ništa nije drugojačije, pa po bolnicama dolazi do otkazivanja i pomeranja termina za životne tegobe, to je tek zabrinjavajuće dramatično, tu smo gde smo, treba se protiviti svakako, a ne otrcavati bez ikakvog smisla, ti si u pravu naravno i vrlo razložno gledaš i pokušavaš da nađeš  najbolji mogući način.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Djunta,nemoj da se uzbudjujes mnogo.Ja sam tipican i nisam želo da te nerviram. Ja sad moram da razumem ,kako da razumem zasto si se ti nasao prozvan ako nema nikakve veze sa tobom ,a ja te nisam pominjao... Ja nisam studiro mehaniku i nemam iskustvenih cinjenica koliko ti,mozda je to razlog tolikog jaza. Kada na forumu bude mnogo vise vozena pomenuta marka za 2najvise3godine ,sigurno ce sve biti smirenije. 

Do tada i u iscekivanju proleca i sezone idem da se ogledam :) 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 38 minuta, milos-v je napisao:

Djunta,nemoj da se uzbudjujes mnogo.Ja sam tipican i nisam želo da te nerviram. Ja sad moram da razumem ,kako da razumem zasto si se ti nasao prozvan ako nema nikakve veze sa tobom ,a ja te nisam pominjao... Ja nisam studiro mehaniku i nemam iskustvenih cinjenica koliko ti,mozda je to razlog tolikog jaza.

 

Pa, spomenuo si dihtunge, a samo sa ja pisao o tome vrlo jasno, hteo ili ne, prozvao si me na neki način. Jeste jaz uvek veliki kad sagovornici nisu ravnopravni u egzaktnom poznavanju materije, smeta mi što se to skoro uvek tumači nepristojno, a zaista nije, niti je neko ko ima više nečega pa nešto superiorniji generalno, već je samo u konkretnom ispred ili iznad, jednako ko što je u nečemu drugom potpuno inferioran, zato smo tu da razmenimo ponešto, ja se trudim da uvek obrazložim faktima, a ne ličnim percepcijama koje imamo svi i koje mogu biti i ovakve i onakve, često pune previđanja, što je nesporno pravo svakog svakako. 

 

Napisao si da BMW nije dobra kupovina naspram uloženog novca, ja recimo smatram suprotno. Svako ima svoj prioritetni stav, merak nema cenu je jedan od kriterijuma pri izboru i ja to izuzetno poštujem i ne trudim se previše da nekog suzbijem da nebaca pare na koještariije koje za BMW ima u izobilju da je to smešno. Ja gledam ovako, ovo je fotka osvanula recimo juče, doduše, ne može se isključivio tako jednostrano sagledavati  bilo šta, ali je upotrebna vrednost izražena kroz pređenu kilometražu jedan od značajnijh parametara, da zanemarimo čak i vrednost koju motor sa tolkom kilometražom ima, prost količnik izražene cene koštanja po kilometru je lako izračunati:

 

300K.thumb.jpg.0a6e14e1bdf2a812f5f5ca3716cabfdb.jpg

 

pre 38 minuta, milos-v je napisao:

Kada na forumu bude mnogo vise vozena pomenuta marka za 2najvise3godine ,sigurno ce sve biti smirenije. 

Do tada i u iscekivanju proleca i sezone idem da se ogledam :) 

 

Moram da te demantujem, nemaš predstavu koliko ima ljudi koji voze BMW a da ništa ne pišu ili nisu uopšte učlanjeni, a čitaju, jednostavno ne žele da se eksponiraju i dovode sebe da "debatuju", zato i nastojim da se forumašenje vrati u pristojne okvire, a tu spadaju i činjenice koje mogu da se svide ili ne, al su to što jesu, kao što je i postavljena slika uostalom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kad smo već kod činjenica, da dodam i ja jednu. Trenutno ne vozim BMV, imao sam ih nekoliko ( tri BMW R 25 i jednog BMW R 60/5 ). Mene je BMW " kupio " kad sam uzeo moj prvi BMW R 25 , Uz njega sam dobio korisničko uputstvo na našem jeziku u kome je pisalo : " Na vašem BMW - u je montirano samo vozačko sedište i tako će te voziti tokom razrade motocikla. Nakon razrade motora, na servisu na 5000 km , biće vam ugrađeno i sedište za suvozača koje ste već platili prilikomkupovine motocikla. " 

  To sam pročitao pre skoro 40 godina i onda mi je bilo jasno zašto ti motori dugo traju. Nažalost, tu knjižicu više nemam ( nekom sam pozajmio i nije mi vraćena ) tako da nisam siguran baš za onu kilometražu od 5.000 km za servis, ali po sećanju,mislim da je bila ta . 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 2 minuta, drumskalisica je napisao:

To sam pročitao pre skoro 40 godina i onda mi je bilo jasno zašto ti motori dugo traju.

 

Ne treba se zanosti da bilo šta danas traje, ili će trajati, ko nekad, da ne filozifiramo zašto je to tako, ali jeste činjenica da BMW-i traju i beleže zvidne kilometraže čak i po bespuću, uz manje ili veće troškove eksploatacije našta utiče niz faktora koji nisu vezani usko za sam kvalitet izrade u negativnom smislu, pomenuti dihtunzi stradaju pod određenim okolnostima i vlada fama da hoće da flisuju, naveo sam i razlog zašto i kad se to desi, sam bazni kvalitet je nesporan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6818 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je činjenica i da ostali motocikli traju. Evo primer Stroma sa 650 000.

Samo je pitanje da li će ti dosaditi i koliko para imaš za kilometražu.

 

WWW.STROMTROOPER.COM

I usually do these writeups in 25,000 mile increments but I'll do this one a few miles early this time. No odo pic- how boring would it be to see just '24,303'? Suzuki takes the fun out of a...

 

Evo TDM-a sa 260 000.

 

FB_IMG_15804886140193307.jpg

 

Kawasaki GTR:

 

Odo.jpg

 

FJR 1300

 

https://i120.photobucket.com/albums/o187/mxvet57/POSTING PICKS/100_8030.jpg

 

 

VFR

 

574784999ecdf_2K2.JPG.d9c15d0cadad4687ef

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
 
Ne treba se zanosti da bilo šta danas traje, ili će trajati, ko nekad...

Jel moguće da su motori iz prošlog vremena prelazili više km nego ovi danasnji?

Ako to uporedim sa automobilima, prosečan automobil iz 70tih godina je bio otpisan posle 200.000km a često i dosta pre. Sećam se kad mi je otac nekada davno kupovao automobil pa se listaju oglasi i komentariše kilometraža od 120.000 kako je već prešao dosta a oni sa blizu 200.000 se nisu ni gledali jer je to već bilo skroz potrošeno i pitanje dana kada će da se raspadne. Ako ne sam motor onda sve ostalo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja