Jump to content

Moto Zajednica

Iskustvo sa BMW dilerima u Srbiji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 2 minuta, Savan je napisao:

I ja sam bas mislio da kažem kako nije najpametnije ovako javno obrazlagati planove. Bar ne one oko doktora, niti prijatelja kod inspekcije itd sto bi eventualno u daljem procesu moglo da se okrene na ličnu stetu.

A druga stvar, pisanje dopisa Minhenu, ne znam koliko je bilo koje fizicko lice iz Srbije relevatano u Minhenu kao stranka sa značajem. Ovde u NL bi te sigurno uputili na resavanje spora sa BMW NL a Minhen ne bi se uzbudljivao oko toga.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ma samo kazem da su nadlezni organi profesionalni i da valjano rade svoj posao :)

Samo sam zbog toga pomenuo ;)

Ja verujem u nezavisnost institucija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I ja takodje. Zato i kažem. :)

Šta dođje tebi Darko?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 1 minut, Savan je napisao:

I ja takodje. Zato i kažem. :)

Šta dođje tebi Darko?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Koji Darko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Upravo sada, Savan je napisao:

Marjanovic :)

Katarina Enterijeri


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Njegov deda i moj deda su rodjena braca :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

A i na dokumentu ti lepo piše da je cena informativnog karaktera i podložna promenama u zavisnosti od roka isporuke. Drugim rečima, ako prodavac npr. ne bude lepo raspoložen pri sledećem razgovoru, može i da ti podigne cenu. Što bih ja uradio, ako si mnogo dosadan, a to bih obrazložio time da su se troškovi proizvodnje i transporta istovremeno uz odlaganje roka isporuke, povećali.

 

Hoćeš ti ipak Zanetijev broj telefona, možda ti dobro legne Dukac, m? :Mina:

 

Naravno, ukoliko g. Radulović u ponedeljak ne odluči da ti ipak pokloni motor, ili bar letovanje. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 1 minut, Jupiter je napisao:

A i na dokumentu ti lepo piše da je cena informativnog karaktera i podložna promenama u zavisnosti od roka isporuke. Drugim rečima, ako prodavac npr. ne bude lepo raspoložen pri sledećem razgovoru, može i da ti podigne cenu. Što bih ja uradio, ako si mnogo dosadan, a to bih obrazložio time da su se troškovi proizvodnje i transporta istovremeno uz odlaganje roka isporuke, povećali.

 

Hoćeš ti ipak Zanetijev broj telefona, možda ti dobro legne Dukac, m? :Mina:

 

Naravno, ukoliko g. Radulović u ponedeljak ne odluči da ti ipak pokloni motor, ili bar letovanje. 

Logicnije da se promeni na dole zbog roka isporuke, ali svako ima svoju logiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 2 minuta, Savan je napisao:

Ako vidjas rodjaka pozdravi ga od školskog.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Vazi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Možda je tebi logičnije, ali to što ti piše na papiru na osnovu kog si izvršio uplatu dozvoljava prodavcu da razmišlja i na način koji sam ti naveo. 

 

Plus bih ti uzeo još 3 hiljade na ime novonastalih troškova, a samo zato što mi deluješ nekako sumnjivo, mnogo mi se nešto nećkaš. I dao bih ti predugovor da potpišeš, u kome bih se odrekao odgovornosti od naknadnog produžetka roka isporuke, a ubacio bih i član u kome u slučaju tvog odustajanja ne dobijaš sve pare nazad, što je i logično, jer firma ima operativne troškove. Ako me razumeš. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Doduše komplet titanijumski izduv i magnezijumske felne, alarm i nekakvo suvo kvačilo.

Inače klot košta 26k ali siguran sam da može da se uzme i za 25K :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 20 minuta, Jupiter je napisao:

Možda je tebi logičnije, ali to što ti piše na papiru na osnovu kog si izvršio uplatu dozvoljava prodavcu da razmišlja i na način koji sam ti naveo. 

 

Plus bih ti uzeo još 3 hiljade na ime novonastalih troškova, a samo zato što mi deluješ nekako sumnjivo, mnogo mi se nešto nećkaš. I dao bih ti predugovor da potpišeš, u kome bih se odrekao odgovornosti od naknadnog produžetka roka isporuke, a ubacio bih i član u kome u slučaju tvog odustajanja ne dobijaš sve pare nazad, što je i logično, jer firma ima operativne troškove. Ako me razumeš. :Mina:

Razumem. Svako moze da okrene pricu kako njemu odgovara. Ja mislim da sam u povoljnijem polozaju, ali svako ima pravo na svoje misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 2 minuta, Savan je napisao:

Doduše komplet titanijumski izduv i magnezijumske felne, alarm i nekakvo suvo kvačilo.

Inače klot košta 26k ali siguran sam da može da se uzme i za 25K :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

23k S, obican 20k :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Al deru ovi holandjani! 3k skuplji u startu. Mada verujem da je oprema plus minus ista jer na opremu ne ide nikakav poseban porez. Znaci, kupiti u Srbiji a potom ovde ga nabudziti.

Ali prvo dobiti na lutriji :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 1 minut, Savan je napisao:

Al deru ovi holandjani! 3k skuplji u startu. Mada verujem da je oprema plus minus ista jer na opremu ne ide nikakav poseban porez. Znaci, kupiti u Srbiji a potom ovde ga nabudziti.

Ali prvo dobiti na lutriji :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Uvek to ALI koje srecu kvari :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim, ja bih pre vozio nov Ducati nego nov BMW, ali to je pre svega zato što me više greje, a smatram to presudnom varijablom pri odlučivanju. A tebi srećna kupovina svakako, i lagano, kad god da bude. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam šta da kažem, nekako mi van pameti da dam tolike pare za motor. Voleo bih ga posedovati a i hoću samo zbog te njegove crvene boje(a verovatno ću uzeti neki tri colore) i obavezno auspuh ispod sedišta. Pretpostavljam da ovaj novi panigale v4 otpada zbog toga pa će onda biti neki polovan. Ne smeta.

Nego da ne ubacujem italijansku krv u nemačku temu. Srećno sa pregovorima i savetujeM ti da pre svega ostaneš mirne glave i da ne pustiš da se uzbudis zbog toga jer ćeš automatski biti u minusu jer oni sigurno se ne uzbudjuju. I pokušaj onda prihvatiti činjenice kakve su ili ... ne znam jesi li kad razmišljao o gsx-s? :) on je ovde klot 14k€ i nešto znaci kod nas ne bi bio više od 12. Dodjes na godišnji kod mene inugradimo ti kit za 180 konja na zadnjem točku i ima svi po Loznici da te gledaju.

f793793b9e9c85719f5d58a6e0b37e67.jpg

Nego...oduži ja. Nadam se najboljem i srećno još jednom.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ko ne voli da virne kad je dobra mušterija u pitanju :)

Ništa, ako već ne možemo da pogledamo bar nas obavestavajte.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ja samo da se upišem, pošto pratim temu od početa a postaje sve zanimljivije :)

 

Inače drugar mi je nedavno ispričao slično iskustvo njegovog poznanika, samo je u pitanju bila kupovina nove mečke (E klasa) u Švicarskoj. Isto je bio slučaj sa kašnjenjem isporuke i probijanja dogovorenog roka, a zatim kad je automobil stigao bilo je opet nekih neslaganja jer nije odgovaralo poručenoj specifikaciji tako se rok isporuke dodatno prolongirao. Sve je to rezultiralo dooobrim popustima, koji su mu blagovremeno saopšteni kao kompenzacija za kršenje rokova. Čak je potajno priželjkivao i da se desi još nešto što bi pomerilo rok i donelo još neki popust :)

 

Koleki Đoletu puno sreće u rešavanju situacije i da sve prođe sa što manje stresa.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
#nisamginekologalimogudapogledam shvatanja o pravu su mi posebno zanimljiva  

 

Djole, javi kako se odvija situacija, pa ćemo da radimo nešto.

 

Eno preko 4.000.000 predmeta prepušteno stručnjacima. Svaka čast!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ma samo kazem da su nadlezni organi profesionalni i da valjano rade svoj posao

Samo sam zbog toga pomenuo

Ja verujem u nezavisnost institucija.

Pretpostavljam da znaš da mogu da traže promenu nadležnog suda, ako do toga dođe i vide da imaju više šansi i sl.

 

Mene najviše interesuju navedeni problemi u proizvidnji. Šta je pošlo naopako u Spandau? default_1oda.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

Inače drugar mi je nedavno ispričao slično iskustvo njegovog poznanika, samo je u pitanju bila kupovina nove mečke (E klasa) u Švicarskoj. Isto je bio slučaj sa kašnjenjem isporuke i probijanja dogovorenog roka, a zatim kad je automobil stigao bilo je opet nekih neslaganja jer nije odgovaralo poručenoj specifikaciji tako se rok isporuke dodatno prolongirao. Sve je to rezultiralo dooobrim popustima, koji su mu blagovremeno saopšteni kao kompenzacija za kršenje rokova.

 

Jel ima nekih cifara oko tog popusta? Na 50.000 su mu dali 10-20.000 ili kako?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ja samo da se upišem, pošto pratim temu od početa a postaje sve zanimljivije
 
Inače drugar mi je nedavno ispričao slično iskustvo njegovog poznanika, samo je u pitanju bila kupovina nove mečke (E klasa) u Švicarskoj. Isto je bio slučaj sa kašnjenjem isporuke i probijanja dogovorenog roka, a zatim kad je automobil stigao bilo je opet nekih neslaganja jer nije odgovaralo poručenoj specifikaciji tako se rok isporuke dodatno prolongirao. Sve je to rezultiralo dooobrim popustima, koji su mu blagovremeno saopšteni kao kompenzacija za kršenje rokova. Čak je potajno priželjkivao i da se desi još nešto što bi pomerilo rok i donelo još neki popust
 
Koleki Đoletu puno sreće u rešavanju situacije i da sve prođe sa što manje stresa.

Ne znam ljude pa ne želim nikoga da osudjujem tek tako ali...
Kad narucujes auto iz fabrike on se pravi samo za tebe, znaci kako krene na traku to se zna da je tvoje. Nema toga na lageru pa da su isporučili pogrešan jer je neko propustio opciju. Onog momenta kad sednes za sto sa prodavcem i kad sklopis konfiguraciju kakvu ti zelis, prodavac ti odštampa ponudu koja bi trebalo da se poklapa 1/1 sa onim šta ste pričali. Potom razmisliš dan dva, malo se cenkas oko cene i onda istu tu ponudu, samo pretocenu u oficijelnu narudzbenici propraćenu fakturom potpišeš i time das saglasnost da je to ono sto ti zelis. Za neke stvari imaš naknadno još vremena da promenis, npr ako zelis da bude sedan umesto karavan ili drugačiju boju ali čak i tu izmenu moraš da potvrdiš svojim potpisom. Tako da meni onda stvarno nije jasno kako može da stigne drugaciji auto od narucenog? Probijanje rokova je nešto drugo ali drugačija konfiguracija je već pomalo upitno. Kod MB mozes čak svoj auto da odeš lično i da podignes u Sindelfingen posto je zavrsen i sišao sa trake. Mb ti nudi besplatnu turu kroz proizvoljni deo pogona da razmatras.

Razumem na dodatnoj opremi koja se kod dilera ugradjuje pa da čovek pogreši. Meni su na suzukiju stavili pogrešnu boju yoshimure, naručio sam Carbon a stavili su beše titanijum. Kad mi ga je doterao kući i kad sam ga konftontirao sa tim, bez pogovora je rekao da će ga zameniti na nultom servisi. Niti sam ja imao kakve štete od toga niti sam izvukao neku korist, rešeno bez pogovora onako kako i treba.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja