Jump to content

Moto Zajednica

Diversion Klub

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Just now, Kornjaca said:

Пошто видим да су сва три мотора одлична а да је разлика коме каква вожња више одговара и  изглед (што је скроз субјективно,мени је на пример Катана најлепша од сва три мотора), колика је разлика у потрошњи између XJ900,TDM850 и GSX750F?  5 литара за ТДМ850 како каже @Astral je фантастично( моја диверзија 600 троши између 5 и 6 литара). 

Moze i manje ako vodis racuna. 

Ne salim se.

 

Ovo ti je neka potrosnja koja je uobicajna kod mene. 

 

Ako vozim magistrale 80-100 km/h bice oko 4.5L/100km.

Ako vozim magistrale kada zelim adrenalin i kada se vozimo kako ja zaista i volim 100-120km/h samo jako. Onda je oko 5.5L/100km.

Ako si na auto putu, vozis oko 120km/h prosek, to ti je oko 5L

Ako vozis auto put 140km/h, to ti je oko 6L/100km

Ako vozis 160km/h to ti je 7L

Ako vozis 180km/h, to ti je 8+L/100km. 

 

To ti je to.

Nema lazi nema prevare.

Ovaj rezim auto put i brzine preko 130km/h ukljucuju i potrosnju ulja.

Potrosnja ulja direktno zavisi od toga koliko ste brzi, najizrazenija je na visim brzinama, ispod 120-130 skoro da i ne postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

GSXF 750 zavisi konkretno od modela od ispravnosti karburatora, opterecenja rezima voznje itd. Meni trosi od 4,5 do 5,5 eventualno 6 al retko. Neki prosek. To je i normalno za Katanu. Al prijavljivali su ljudi i mnogo vecu potrosnju, al ovo sto sam naveo je kako bi trebalo da radi i trosi ako je sve ispravno i kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Може ли ми неко рећи колика је разлика у димензијама између Диверзије 600 и 900. Ја сам иначе висок 190 и примећујем да би ми одговарао нешто већи мотор од Диверзије 600. Иначе ми се не свиђа заштита од ветра јер већ на око 100кмх постаје прилично непријатно, сав ветар удара директно у кацигу а већ имам повишен визир. Да ли ту може још нешто да се уради по питању ветра и да ли Диверзија 900 има бар мало бољу заштиту од 600?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Evo mene kao još jednog vozača Diverzije 600 1994. Uz malo sreće, uskoro će neko drugi da je vozi, jer je na prodaju. Uzeo sam VFR 800 2000. godište i drago mi je što sam se ponovio, ali mi je Diverzija ipak bila prvi motor, pa mi neće biti svejedno da se oprostim od nje. Za dve sezone prošli smo 10k zajedno i nikad nije ni pomislila da me izda. 

 

Ja nisam imao mehaničkih problema sa njom. Postoje dve stvari koje mi se ne sviđaju, a to su far koji bi mogao da bude jači i to što oko 4k obrtaja ima neki čudan zveckasti zvuk koji se izgubi na 5k. To sam čitao da je fabrički tako i da mu nema pomoći. 

 

Što se mene tiče, potrošnja na otvorenom 80-100km/h 4l, preko te brzine raste, ali ne previše. Mislim da mi nikad nije išla preko 6l, toliko i po gradu troši. Ulje ni ne pomišlja da uvuče, suva k'o barut. Iako znam onu da motor troši koliko sipaš u njega, ja sam ipak srećan kada znam da vozim ekonomičan motocikl i da me uživanje malo košta. To neće biti slučaj sa VFR-om verovatno :D

 

Što se tiče zaštite od vetra, ja nisam imao probema, a 180cm sam visok. Položaj za vožnju je super i nije mi bio problem da je vozim na duže ture. 

 

Evo i sličice u nastavku jedna sa parkinga slikano za prodaju i jedna na izlasku sa autoputa kod Čačka kad sam išao za Trebinje.

IMG_20191027_162414.jpg

IMG_20190604_142228.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 23.10.2019. at 23:23, Kornjaca je napisao:

Ја немам никаквих проблема са мењачем. Лепо улази у сваку брзину и не чује се никакво лупање. Иначе на сату пише 72000 хиљаде, мада то је баш мало за мотор 96. годиште. Ипада да је просечно прелазио нешто преко 3100  годишње што делује мало. Да ли је могуће да је окренуо сат?

 

Иначе ме занима зашто Диверзија 900 није толико популарна. Када сам размишљао шта би било најбоље да следећи мотор на првом месту ми је Диверзија 900. Све предности на 600 има и 900. Још 900 има кардан и 5 брзина што би требало да значи да је агрегат елстичнији, значи мање мењања брзина.

Пошто сам висок 190 примећује да би ми требао мало већи мотор од 600, по димензијама, а колико видим 900 је већа.

 

Ту су по цени конкуренти ТДМ850 али колико сам читао она више троши и Катана 750 али она има више спортско седење и тражи више обртаје што мени не одговара, тако да ми ту Диверзија 900 делује као најбољи мотор за те паре.

 

Приметио сам да је Диверзија 900 прилично тежак мотор ал мени опет то делује као добра ствар када се вози на отвореном што је њему и основна намена.

 

Ето ако неко може да ми објасни зашто је ТДМ850 толико популарнији од Диверзије 900.

 

 

220 kg i nije neka tezina za motor,taman kako treba

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pozdrav, zna li neko gde moze da se kupi materijal slican ovome sto ide ispod vizira i drzi navoje od srafova? Ovaj mi je pukao pa mislim da mi najeftinije resenje da ga napravim.86375020efa172d41d31d12fbf8a45a2.jpg

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Kao sto sam napisao u drugoj temi, snasao sam se za ovaj podvizir tako sto sam ga napravio od plasticne fascikle.
Elem mislim da je skoro svima los fabricki zadnji amortizer na 600, kao i meni, a nesto mi se ne daje preko 300 evra za nov, potrazio sam drugo resenje. Na xjriders sam nasao da su ljudi stavljali od Drag star 650 ili od XJ6 (2008-) i da se od XJ6 pokazao i bolje. To su i amortizeri koji najslicniji dimenzijama originalnog na xj600. Narucio sam jedan od XJ6 sa ebay ali da mi stigne u Svedsku kod drugara pa da mi donese (bilo mi jeftinije), a donece mi krajem meseca pa javljam sta i kako. Inace kostao me je 100 evra mada sam tek posle video da jedan lik prodaje delove na KP za xj6 i ceni amortizer 80. Inace evo kako amortizer izgleda. a81a70b4085f379110f9c35a61e54444.jpgcc6897b5df294a67babb1bc1842a88f8.jpg946a8ff9f65533324f221e706f826f15.jpg928cd95573cc7cc81790a5f962217e63.jpg482d2d52b8b06bb3833cded0db9a398e.jpgfd3578cc1d0f8ea9b80081adbca95c03.jpg

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I ja sam mislio da ga menjam u nekom trenutku, ali to je bilo dok je devojka još htela da se vozi sa mnom... Sad nemam tih problema :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pa meni je u principu ok bilo kad sam sam, samo mi je bio premekan na najtvrdjem podesavanju, doduse i ja sam malo tezi. Al kad vozim nekog pozadi zna da se zaljulja zadnjina.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Kad sam bio sa svim koferima punim i sa devojkom, imao sam utisak da se na većim neravninama i ležećima maksimalno sabije. Inače mi nije pravio problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
On 12/15/2019 at 7:47 AM, x-man said:

 

 

Ако ти није тешко, измери растојање од центра горње до центра доње осовине

imageproxy.php.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia scarabeo 125

Господо треба ми помоћ. Опет сам сломио стакло од предњег мигавца. Не бих опет да купујем цео због стакла јер кошта 40€.
Ако неко има информацију био би захвалан.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Господо треба ми помоћ. Опет сам сломио стакло од предњег мигавца. Не бих опет да купујем цео због стакла јер кошта 40€.
Ако неко има информацију био би захвалан.


Sent from my iPhone using Tapatalk
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Novo staklo zmigavca za yamahine modele tdm 850 xj 600 ...


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Idi na buvljak i kupi traku u boji migavca. Oko 100 dinara izadje. I ostane ti i za drugi ako polomis. Prekrijes lepo zalepis da to lici na nesto.  Dovoljno da ne ulazi voda i da prodjes tehnicki. 

 

Ako hoces malo skuplje (300-500 dinara) kupi foliju i celog ga prekrij. 

 

Moj migavac je (plastika) oko 35 evra. Komad. Boli me bas tukson da za komadic plastike dajem ako ne budem morao. A skrsi se cim padne, po pravilu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia scarabeo 125

Хвала Видаче,
Баш сам гледао на КП Ал га бе нађох. Добра идеја и са фолијом за прву помоћ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia scarabeo 125

Иначе сам га платио 40€ и закључио да нисам при чистој свести :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Хвала Видаче,
Баш сам гледао на КП Ал га бе нађох. Добра идеја и са фолијом за прву помоћ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NMNČ

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Која вам је брзина најпријатнија за вожњу на аутопуту на Диверзији 600? И на колико обртаја возите када нормална вожња у питању? Мени је некако најпријатније око 80-90 на сат, преко тога ме већ замара, и поред повишеног визира ветар бије директно у кацигу и ствара велику буку а висок сам 190.

Некако ми више не делује толико стабилно и сигурно када возим преко 100 на сат. Каква су ваша искуства? Исто ме занима како се Диверзија 900 понаша на отвореном, која је нека најпријатнија брзина за и колико боље убрзава него мала диверзија?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Meni je nekako najprijatnije do 100 kmh, imam onaj njen originalni vizir. Na 130 se borim sa vetrom. Ali nikad ne vozim na autoputu ispod 120.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Stigao mi danas Amortizer od XJ6 2009 za xj600. Amortizer je duzi oko 1cm od fabrickog sto se i ne vidi sa slike. Evo mere samo sto to nije u mm jer nisam mogao bas tacno da izmerim

Originalni

Od sredine do sredine rupe 27cm

Duzina celog 30cm

Debljina opruge 12.5mm

 

Od XJ6

Od sredine do sredine rupe 28cm

Duzina celog 31cm

Debljina opruge 13mm

 

Prihvati za ram i viljusku su isti tako da nema sta da se budzi, plug and play je fakticki.

Namontirao sam ga na motor ali ne mogu da ga provozam ali cim bude lepse vreme javljam utiske.

Levo na slici je originalni a desni je od XJ6.

 

 

 

5617e9f1d08e62248785d743562479f0.jpgf942885b21b482066a048750e6dfc3c9.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 12/22/2019 at 1:35 PM, Kornjaca said:

Која вам је брзина најпријатнија за вожњу на аутопуту на Диверзији 600? И на колико обртаја возите када нормална вожња у питању? Мени је некако најпријатније око 80-90 на сат, преко тога ме већ замара, и поред повишеног визира ветар бије директно у кацигу и ствара велику буку а висок сам 190.

Некако ми више не делује толико стабилно и сигурно када возим преко 100 на сат. Каква су ваша искуства? Исто ме занима како се Диверзија 900 понаша на отвореном, која је нека најпријатнија брзина за и колико боље убрзава него мала диверзија?

Najprijatnije 80-90 na sat. Pri 80 na sat vrti na tačno 4000 obrataja u šestoj, tako i znam da sam u šestoj :D ali na autoputu ispod 120-130 samo kad okačim sve kofere i krenem na put. Inače, što se zvuka motora tiče, optimum 5000 obrtaja, jer do tada sigurno prestaje ono fabričko trešenje koje se javi na 3700 pa traje do nekih 4200'4500, bar kod mene.

 

Terao sam je do 170 na sat, ali nije to brzina za ovaj motor. Već na 130-140 mi je žao da je mučim. Mislim, može ona to, ali greota.

 

Imam fabrički vizir i nemam problema sa vetrom kao na novom motoru gde nekad mislim da će da mi skine kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja