Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB1 hladni cilindri

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Drugari, resio sam da se posvetim ozbiljnije problemu zbog kog mi gore pomenuti motor stoji vec par godina u garazi, mozda je se neko susretao sa slicnim problemom pa podeli iskustvo, kada upalim motor dok je hladan radi najnormalnije,  posle nekog vremena kako dostigne radnu temperaturu 2 cilindra sa leve strane se iskljucuju, kad se da gas tj dok se vozi mlaki su, dok radi u mestu prekinu skroz sa radom, karburatori su ustelovani, ja predpostavljam da je do struje, CDI je proban na drugom motoru i radi tako da sam njega iskljucio iz mogucnosti iako sam prvo na njega posumnjao. Svaka pomoc predlozi i sugestije su dobrodosli. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kad ti motor radi u mestu, i kad ti ta dva cilindra prekinu - skineš kabl od svećice sa jednog od njih, pa ga nakačiš na neku svećicu koju držiš prislonjenu na masu, pa vidiš dal baca varnicu. Isto to ponoviš i sa drugim. Ako nema varnice - problem je u struji, ako baca varnicu - tražiš dalje ( proveravaš karburatore, meriš kompresiju . . . ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Vrijeme je da potražiš ozbiljnog majstora.
Ima ih nekoliko i tu na forumu.
Pozz


Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

@bdadaMerena je kompresija dobra je svuda @drumskalisicaIma varnice non stop, karburatori takodje nastelovani @el classicoNa zalost niko od ozbiljnih majstora sa foruma mi nije u blizini, a nemam mogucnosti da preslepam motor, a ni da stignem zbog obaveza.

 

Krenucu da pretresam instalaciju redom, da proverim bobine, osigurace, dzekove, mozda se nesto rasiri na temepraturi kad se zagreje motor pa napravi spoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Pa ako ima varnice non stop, onda nema potrebe da kopas po struji...Glava ? Ventili? Ako radi i kada su hladni skini svecu a ona bude suva onda nema goriva, svecica bi trebala da bude mokra ukoliko ti cilindri ne rade a uvlaci gorivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Moguće je da su ventili bez zazora. Kada je hladan radi ali kada se zagreje ventili se malo otvore i ode kompresija. 

Prvo proteraj špijun kroz ventile pa posle toga radi dalje. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

@Golub Svecica bude mokra kad prestanu da rade, uvlaci gorivo ali ga ne sagoreva, kad se zagreje i cilindri prestanu da rade izbacuje dim na auspuh sto bi se reklo zivo
@bokilic Nove svecice sam stavio isto se desava samo na ta dva cilindra, motor prosle sezone bio kod majstora tada su uradjeni karburatori jer se prvo na njih i sumnjalo, imao sam negde i snimak sa vakuumetara, ako nadjem okacicu, bukvalno dok je hladan radi kao sat, ravnomerno, prima gas, ne gusi se, ne dimi, ne puca iz auspuha, pali iz prve ali posle nekih 15ak-20min se desava ovo.

@srbac Mislim da ventili nisu proveravani tada, ovih dana cu proveriti oni mi nisu pali na pamet :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Da nisu svecice mokre od antifriza ako je recimo dihtum izgoreo izmenju cilindara? Ja bi kad se zagreje i prestane zamenio mesta svecicama a posle i bobinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Da nisu svecice mokre od antifriza ako je recimo DIHTUM izgoreo izmenju cilindara? Ja bi kad se zagreje i prestane zamenio mesta svecicama a posle i bobinama.


Misliš germanski Dichtung, ili u prijevodu brtva??





Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Kakva brtva, šta pričate to ljudi moji? Nemačka reč je "Dichtung" (izgovor je jednostavan, dihtung) a prevod na srpski je zaptivač ili zaptivka. Uopšten naziv. Druga pomenuta reč, semering, je u originalu "Simmerring" (izgovor je zimering) je vrsta zaptivača, tzv prstenasti zaptivač koji se koristi za zaptivanje između pokretnih delova, kao što su spojnice i slično.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
On 09.04.2018. at 17:32, velimirjevtic je napisao:

Drugari, resio sam da se posvetim ozbiljnije problemu zbog kog mi gore pomenuti motor stoji vec par godina u garazi, mozda je se neko susretao sa slicnim problemom pa podeli iskustvo, kada upalim motor dok je hladan radi najnormalnije,  posle nekog vremena kako dostigne radnu temperaturu 2 cilindra sa leve strane se iskljucuju, kad se da gas tj dok se vozi mlaki su, dok radi u mestu prekinu skroz sa radom, karburatori su ustelovani, ja predpostavljam da je do struje, CDI je proban na drugom motoru i radi tako da sam njega iskljucio iz mogucnosti iako sam prvo na njega posumnjao. Svaka pomoc predlozi i sugestije su dobrodosli. :takoje:

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Evo mali update posto je problem i dalje prisutan, krenulo se eliminacijom stvari koje su najblize i najlakse za popraviti/proveriti, 

- stavljene nove svecice (bez promene)

- ustelovani karburatori (bez promene)

- probani drugi karburatori sa istog modela (bez promene)

- proban drugi cdi sa ispravnog motora (bez promene)

- kolega sa foruma je bio ljubazan da donira svoje bobine i kablove u svrhu otklanjanja problema medjutim (bez promene)

Juce sam se bacio na struju, ispitao namotaje, na sve tri zice daju odgovarajuci i isti napon, ispitao akumulator i punjenje sve po PESu sto bi se reklo, na kraju sam ispitao regler i ispostavilo se da je jedna od dioda izgleda probila na masu, kada je motor hladan radi posao cim se regler malo zagreje ona probije, otvoricu ga za vikend da vidim kakva je situacija. Iskreno se nadam da ce biti da je do toga :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Izmeri kompresiju i zazor ventila. Ako su pretegnuti, mogu da se rašire i da više ne zatvaraju. A regler (koji svakako treba srediti) i paljenje nemaju veze ako je acc pun. 

 

Edit: sad videh da je Srbac već to napisao. Jesi li proverio ventile?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Kompresija je merena, dobra je na svim cilindrima, sto se tice ventila oni su radjeni kontrolisani i stelovani u servisu kad se prvi put pojavio problem, obzirom da je motor jako malo vozen od tada sumnjam da je doslo do odstupanja, jer se posumnjalo na njih i na karburaciju, svakako kad popravim/zamenim regler ako problem bude prisutan prekontrolisacu i njih, mada je sve pocelo kada je motor prezimio u garazi na kokinom brodu koja i nije bas izolovana a temperaturna razlika je i po 25c izmedju dana i noci, pa povezujem sa tim da su elektrokomponente osetljive na vlagu i niske temperature, ostaje jos regler i ventili, pa cemo videti. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Stigao regler, nikakva promena se ne desava i dalje se oseca benzin na izduv, s tim da su u jednom trenutku proradila dva cilindra a postao mlak skroz levi cilindar, ranije nisam obracao paznju ali sam primetio da se zice iz namotaja podobro greju, ne znam koliko je normalno da su zagrejane, to mi je cudna situacija sada sa tim cilindrom, kad uhvatim dovoljno vremena pregledacu sta se desava sa ventilima :maloljut:tj ako u medjuvremenu ne zavrsi na oglasu bud zasto ili u delovima posto sam prilicno pri kraju strpljenja :Bandolero:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nemoj bre covece, grehota takav motor da se rastura u kobasice,

Odnesi to nekom krstenom majstoru da ti napravi i gotova stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ne valja novi regler, greje se 10 puta vise nego stari, samo sto se ne istopi, probija na masu na sve tri diode, sad sam ispitao unimerom >:( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Potraži stručnu pomoć, ako Boga znaš.....

Pozz

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

@el classico Trazio pretprosle godine, volim ja da radim oko motora, ali kad su ozbiljnije stvari u pitanju najvise volim da platim i da resim problem al' avaj, dvojica se hvatala za karburatore, svecice, ventile, sve sto bi bilo logicno, ali kako se to odjednom desilo posle prezimljavanja motora, kod treceg motor stajao PET meseci, kad ga je konacno "popravio" u povratku potrosio vise od 9l za 90km voznje, radio gore nego kad je odvezen, u medjuvremenu sam kupio drugi pa jedno vreme nisam ni razmisljao o ovom, motor je inace u voznom stanju ali koliko kako i sta se desava do sada se nije utvrdilo. :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja