Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: KLE, GS500E, JAWA 350

Posto sam ja novi KLEasas, poslusacu stare KLEasase i sipacu sta oni kazu. Nisam jos dovezao masinu kuci, u postupku je sredjivanja papira pa eto da se malo raspitam sta i kako. E da, hocu da zamenim rashladnu tecnost, sta preporucujete, za ulje znam znam koje gradacije10W-40, polusintetika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ma sipajte ELF (ne znam oznaku) 10w50, full sintetika i kosta 750 din litar, a nije fals kao motul. Menjac mekan, motor mirno radi, izvrsno ulje, smesno zvuci ali mi je i potrosnja goriva manja sa njim. Ja ga sipo u KLE-a i u novu novcijatu apriliju. Ima tema negde o elf ulju, pa pri kraju teme ima oznaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: KLE, GS500E, JAWA 350

Jel imate predstavu koliko su originalni polovni bocni nosaci kofera za KLE? Trebaju mi pa da vidim da li da ih pravim ili da ih kupim. Cisto zbog toga da ne oglasavam u rubrici KUPUJEM pa da mi ljudi nude a ja da budem drkos pa da kazem e skupo mi necu da kupim. Jednostavno nemam predstavu. Sta vi preporucujete? Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

Evo malo iskustva sa problemima sa uljnom pumpom na kle-u.

 

Prvi put, padne mi kle jer sam zaboravio da spustim copavu i samo je nalego na stranu. Upalim ga  - ne gasi se lampica za ulje..Proverim zice, davac, sve ispravno i tu me oblije ladan znoj -  nema pritiska zaista! Popizdeo ja na motor organizujem kombi pa kod majstora i cekam dijagnozu.

Zove majstor posle par dana , kaze nije mu nista  povukla pumpa za ulje vazduh(???) Ja u neverici pitam kako je to moguce i jel ce to stalno tako da se desava kad mi padne na stranu on kaze mozda.. Opet ja u neverici mislim se sta ako odem motorom u prirodu i padne mi u upali se lampica, mogu da se ubijem. Kaze on nista, nema leka nego u servis...

 

Posto se pomalo razumem u neke stvari a i ne volim to 'nema leka' procesljam malo po netu i spakujam nesto alata sa sobom.

 

I prodje od tada jedno mesec-dva kad pre neki dan opet mi (budali) padne motor isto na levu stranu kad sam se okretao u mestu na nekoj uzbrdici. I naravno isti problem sa pritiskom ulja! Poludeo sam totalno i hteo sam da  isutiram  motor od besa...

Ne mogu da verujem da jedan enduro motor cim padne na stranu ostane bez pritiska ulja!!!??? Vec sam razmisljao o prodaji! :)

Ali ipak sam resio da isprobam fore sa foruma. Jedino sto je upalilo je da se skine metalna zastita ispod motora, i malo odvije filter ulja tek toliko da procuri malo ulja dok je motor ugasen. Zatim se provergla samo sekundu dve i odmah ugasi. Trebalo bi da pokulja jace ulje iz filtera ali ako se ne odvije previse filter ne iscuri ni previse ulja. Zavrne se filter dobro, upali motor i pritisak je opet tu. Za ovu akciju je potreban samo imbus kojim se skida metalna zastita ispod motora, osim ako je filter ulja previse zavrnut - onda treba i kljuc ili lanac za skidanje filtera.

 

Malo sam bolje volje jer sada znam to sam da resim ali mi je opet bedak da to tako lako moze da se desi...

 

Nadam se da ce nekom koristiti.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

meni je do sad dva puta padao u mestu i nista.sve ok

oba puta sam ga uvece ostavio na zemlji i potone copka pa tako prelezi celu noc,nadjem ga ujutru kako drema  :D

samo prvi put kad se desilo nije hteo iz prve da upali-verglao sam 3-4 puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: HONDA Seven fifty

Epa totalno isto i meni se desilo na KLEMENTINI. ALi ja nisam odvrtao filter, nego  4-5 puta kresnu i ipak se nije ugasila lampa, ali 6 put kresnem upalim iznerviram se i dam turazu na 6000 hiljada i ugasi se lampa. Slazem se da je glupo da enduro motor ako padne na stranu moras sve ovo navedeno da prezivljavas ....    ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Ljudovi, nasao sam gde mogu da uradim dogbones, te bitno pitanje, da li postoji neki materijal od koga je bash pozeljno to uraditi, ili drugim recima - nikako nije pozeljno?

 

Svakako je celik u pitanju koliko sam video na netu.

skraticu za 11-12mm, mislim da nema smisla ici vishe jer ne mogu toliko da dignem prednji kraj.

 

hm, p.s. ima li sem potapanja viljuske u one drzace jos neki nacin da se digne prednji kraj?

 

Cisto da se malo objasnim koliko je moguce, imam KLE-a vec 2-3 meseca, vozio sam sa njim sve, od singletrailova, do sirokih sumskih puteva preko autoputa, isao onuda kuda sam jurcao sa freeride bajsom bez vecih problema, i zakljucio da ako bi uspeo da na njemu regulisem neke stvari

- veci klirens

- vislji prednji kraj

da bi uz vec postojacu pouzdanost motora, savrsnu potrosnju (4.5l/100km) dobio savrsen motor za mene i moje potrebe.

Pritom para za neki drugi motor nit imam niti bi uzimao u sledecih par godina.

 

Voleo bi takodje da mu dam malo .. "dakar ralley" izgleda ako je moguce, a i pritom volim da modujem kojesta, a evo i zime, najbolje vreme za modding.

eto, zato sve ovo pitam :)

 

mod ovakvog tipa mi se jako dopada (transalp je u pitanju)

TA24.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Ljudovi, nasao sam gde mogu da uradim dogbones, te bitno pitanje, da li postoji neki materijal od koga je bash pozeljno to uraditi, ili drugim recima - nikako nije pozeljno?

 

 

Originalni dogbones imaju cvrstocu od cca 620 N/mm (kvadratnom)

Vise o tome mozes pogledati ovdje  http://www.forum.adventurer.hr/index.php?topic=942.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

mod ovakvog tipa mi se jako dopada (transalp je u pitanju)

TA24.jpg

 

ukusi su razliciti....volim i ja Dakar fazon,ali ovo je ruzno k'o smrt.

mozda zato sto je Honda...  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

dogbones imas na ebayu samo,mislim da su 15-20 dolara,samo vidi koliki ti trebaju,u duzinu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Pitanje u vezi filtera vazduha cuo sam da moze da se pere?

Ali kasnije treba da se naulji, to Naulji mi nije jasno.

Cime da ga nauljim ? ? ?

 

Sa ovim ili sličnim čistiš

http://www.louis.de/_10f631824d831a91597be2b581b7623b34/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10038251

 

a sa ovim ili sličnim nauljiš

http://www.louis.de/_10f631824d831a91597be2b581b7623b34/index.php?topic=artnr&artnr=10038252

 

i to je to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Ima li neko prostije resenje gde da kupim ove preparate

a i kosta a slabo se koristi,

Znali neko gde ima da se kupi nov fiter vazduha

mozda je to bolje resenje,, u svakom slucaju hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Ima li neko prostije resenje gde da kupim ove preparate

a i kosta a slabo se koristi,

Znali neko gde ima da se kupi nov fiter vazduha

mozda je to bolje resenje,, u svakom slucaju hvala

 

 

Nemoj da se obeshrabruješ; u CentarS, ul. Triše Kaclerovića (Honda prodavnica) kupih ulje u spreju ama veeeliku bocu za 700 kinti. KAda se prska po sunđer filteru, ulje je plave boje, pa se lepo vidi gde treba da se došprica :) Velika boca traje bar 2 godine, tako da i nije neki izdatak. A pranje filtera mlaka voda i Feiri, pa se dugo ispira i pazi da se filter ne pocepa. Onda dobro trešenje od vode, tapkanje po suvoj pamučnoj krpi i fino sušenje.

E, da, filter je NEOPHODNO čistiti i uljiti bar 3 puta u sezoni, ako se vozi, pogotovo u gradu ili off-road. I češće ne smeta. A sigurno smanjuje potrošnju goriva i bajk mirnije radi.

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

evo da i ja napokon prikacim moje čedo,nikako da ga valjano uslikam! 

Lep kle ;) Koje je god? jel na prodaju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Erm, zvao sam danas nekoliko vecih radnji po bg-u za filter za vazduh za naseg ljubimca, niko nema, ili se ceka da se poruci itd, zna li neko neku sigurnu varijantu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

Iz luisovog kataloga druze najsigurnije i najpovoljnije mislim da je negde oko 15e rok isporuke oko 10 dana a imas dobavljaca na forumu pa ih kontaktiraj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni je pukla sajla gasa pre jedno 2 godine i uradio sam je kod Boban sajle na Dusanovcu. Odneses staru puknutu sajlu i oni ti na osnovu nje naprave novu. Pecizni su u milimetar...

 

A sto se tice izdrzljivosti masine... pre tri nedelje smo isli na turu kroz Rumuniju, dva dana po 700 kilometara, bez ikakvih problema... ne kaze se dzabe "ide kao KLE"   :)

 

Hvala na savetu uradio sam sajlu kod Bobana sajla je kao orginal a cena prava sitnica 350 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Ima li neko prostije resenje gde da kupim ove preparate

a i kosta a slabo se koristi,

Znali neko gde ima da se kupi nov fiter vazduha

mozda je to bolje resenje,, u svakom slucaju hvala

 

 

Nemoj da se obeshrabruješ; u CentarS, ul. Triše Kaclerovića (Honda prodavnica) kupih ulje u spreju ama veeeliku bocu za 700 kinti. KAda se prska po sunđer filteru, ulje je plave boje, pa se lepo vidi gde treba da se došprica :) Velika boca traje bar 2 godine, tako da i nije neki izdatak. A pranje filtera mlaka voda i Feiri, pa se dugo ispira i pazi da se filter ne pocepa. Onda dobro trešenje od vode, tapkanje po suvoj pamučnoj krpi i fino sušenje.

E, da, filter je NEOPHODNO čistiti i uljiti bar 3 puta u sezoni, ako se vozi, pogotovo u gradu ili off-road. I češće ne smeta. A sigurno smanjuje potrošnju goriva i bajk mirnije radi.

Pozdrav :)

 

Hvala kolega uradio sam sve kako je gore navedeno samo nisam koristio taj sprej iz CentarS Honda prodavnice

bilo mi je malo skupo 1400 din doduse velika je boca ,,nego sam kupio u Kompp co prodavnica na Tosinom Bunaru ovo ulje

http://www.kompp.co.rs/bardahl/index.php?air_filter_special_oil  za 800 litar i mislim da je uradilo posao

samo se bojim da nisam malo previse nauljio sundjer je poprilicno upijo nadam se da nece da skodi jos jednom hvala i pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Mali Zmaju

motor ti je vjerovatno kao i moj '96 god ili tu blizu, a i sjedište mu je naknadno rađeno, vjerovatno kod Bobana.

Uskoro ću okačiti sliku mog motora, sjedište je gotovo isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja