Jump to content

Moto Zajednica

17 dana, 11 drzava & 5500 km

Recommended Posts

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Drustvo, Hvala na podrsci !

 

@ Krstomir: Ovo je super, kako je moglo biti. Mali suvenir za mocnog Data. ;-)

 

 

@ Alex NS Nexus - Istina, ali je vrlo tesko obici sve ljepote bivse Juge u tako kratkom vremenu.

Najbitnije je da smo uzivali & nadam se da vi isto tako uzivate u putopisu ;-).

 

@ Zomilly: Ruta nas dalje vodi niz slikovitu Jadransku magistralu i kroz prekrasne predjele Bosne, itd. Stay tuned! ;-)

 

Ova mala nezgoda je definitivno uticala na atmosferu u grupi ali nas je istovremeno i zblizila . "Ne moze nam niko nista jaci smo od sudbineee ;-)"

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: ...BG & UK
  • Motocikl: z1000sx

Citam jutros rano pre posla i ne mogu da verujem ....moja gospodja silazi niz stepenice i valjda kad je videla izraz mog lica pita ,..sta nije u redu ??0staa2.gif Nadam se da ce drustvo nastaviti u istom broju dalje ,bilo bi steta propustiti drazi balkana narocito kad imaju vodju puta koja zna sta da im pokaze !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5249 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Eh, di ste bili 90-ih kad je struja bila pojam u Bosni.

 

Koje mjesto 'zemo' pa onda da i na prezime dodamo ono -ša :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Eh, di ste bili 90-ih kad je struja bila pojam u Bosni.

 

Koje mjesto 'zemo' pa onda da i na prezime dodamo ono -ša :takoje:

 

hahaha.... Prnjavor, zna se !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Sad da bi sve dobilo reality tintu, moramo da cekamo nastavak koliko je trajao oporavak. :)

 

lol.....Staris Mile al' u putopis vjere nemas 1hej.gif

 

idemo.....idemo....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Dan VII –Senj – Vodice: Negdje izmedju jave I sna….

 

Sanjao sam iskreno

Bolju stranu neba,

Bilo je jasno,

Da sam dio svega” - Azra

 

2ovl.jpg

 

Suncano jutro svanulo je iznad malog hotela, smjestenog uz samu obalu plavog Jadrana. Neprospavana noc, budjenje prije alarma, a u glavi umjereno-oblacne misli pokusavaju narusiti mir ljetnog dana. Ne daj se Floki !

 

rpi3.jpg

 

Pomisao da je mozda sve bio samo los san u trenu rusi pogled na malu hrpa policijskih papira uredno slozenih na stolu pored kreveta.

 

Provjeravam mobilni, nekoliko poslovnih poruka ali nista od Data. Sto bi braca Englezi rekli: "No news is good news".

 

3g5i.jpg

 

Necujno napustam sobu kako ne bih probudila Saru i odlazim do banke da uplatim Datovu kaznu.

Banka je na 2min hoda - zivjela zlatna provincija!

 

Dolazim bukvalno 5 minuta nakon pocetka radnog vremena a sacica penzionera vec formirala red. U rukama im uredno popunjene uplatnice. Obuze me sjeta……neke stvari se nikad nece promijeniti. 1aha.gif

 

Nakon 15 minuta cekanja i uz pomoc ljubaznog osoblja koji su zabiljezili uplatu uiznosu od 1116 HRK - pridruzujem se mojima za gablec. Proslo je skoro 24h od mog posljednjeg jela a apetit i dalje slab – nepojmljivo ali istinito.

Ipak, mora se nesto ubaciti u kljun, makar i na silu. Ispred mene veliki izbor hrane za kojom sam toliko zudila dok Dat vjerovatno guli topli caj i Zdenka sir.

 

U toku dorucka atmosfera medju nama je znatno drugacije od prethodnih dana. Svi pokusavaju predloziti neku Njegosevu - hm, ovo ce ipak potrajati. U medjuvremenu stize txt od Data - OK je. Ipak ga zovem jer ne volim "citanje izmedju redova". Ovako cu znati da li je fakat ok ili nas pak zeli postediti nerviranja.

 

Istini za volju zvuci mnogo bolje nego jucer ili je to mozda zbog velike doze ljekova?!

Doktori su predlozili operaciju kljucne kosti s tim sto moze birati "mjesto radnje". Ima 2 opcije: Pula ili London. Nekako pronalazim pozitivnu nit u tim vijestima jer da je u kiriticnom stanju operirali bi ga sinoc, zar ne?

 

Donio je odluku. Kockica je pala, kao u igri Monopola na London polje. Iako sam vec znala odgovor, potvrdio je da nece moci nastaviti putovanje sa grupom (cak ni kao suvozac).

 

"Ne racunaj na mene...."- BD.

 

U sekundi je nestala moja nit pozitivnosti, ali znam da je donio pravu odluku. Sad mu je potrebno mirovanje, a ne 10 dana jahanja na motoru. Vec je kupio avio kartu za Londru. Sto bi rekla Daleka Obala, Sad mi je za ... , fakat!

 

Medjutim ne napustamo Data tako lako. Iako smo ga svi htijeli posjetiti, odlucili smo da je ipak najbolje da jedan dio ekipe nastavi dalje a drugi da posjeti Data i odonese mu stvari (kad vec ne mozemo motor). Moja zelja da ga posjetim se nije ostvarila jer je vecina u ekipi odlucila da je bolje da ja vodim grupu dalje ka Vodicima. Paul i Gaz idu za Pulu.

 

Kako ne bi gubili dragocijeno vrijeme Paul, Gaz i ja idemo posjetiti Datov motor dok ostatak ekipe pakira stvari.

 

Zakljucak: Motor se ne moze upaliti - prednji i zadnji dio su podjednako osteceni.

2rln.jpg

 

Dok Gaz i Paul skidaju “vrijednosti” (tj. tax disc itd.) sa motora ja sredjujem papirologiju sa vlasnikom vucne sluzbe. Dobra vijest je da je vlasnik na osnovu informacija koje su mu decki jucer dali vec stupio u kontakt sa osiguranjem. Sto znaci jos jedna briga manje za Data.

 

Ne znam zasto ali cini mi se da ovdje stvari funkcioniraju brze i bolje nego na Zapadu. Well done, guys!

 

Tada je jos postojala mogucnost da Dat proda motor (v. sluzbi) u Hrvatskoj, ali je na kraju ipak odlucio da ga (osiguranje) prebaci natrag u UK kako bi ga popravio. U medjuvremenu su moji Cro bajkeri/prijatelji ukljucujuci i Mile Fazera (opet) ponudili pomoc oko posjete, smjestaja Data i (popravke) motora. Kako je dobro imati ovako dobre prijatelje. Hvala vam, jos jednom. 0takoje.gif

 

Sjetnih pogleda, pozdravili smo se sa motorom i krenuli natrag ka hotelu.

 

[inace, 4mj nakon povratka u UK, rehabilitacijia jos uvijek traje, kako za Data tako i za njegov motor. Medjutim bitno je da je Dat ok & da motor odmara u poznatoj mu garazi 1oda.gif. Clanovi stare ekipe nestrpljivo cekaju na sljedecu tuto completu voznju.]

 

Polazak ... i kao u "Vukovar jedna prica" filmu, svatko na svoju stranu ... ali vidjet cemo se uskoro ;-).

 

dh8k.jpg

 

"Uuuuu... teske boje, njima ja sam obojen" - Majke.....ali danas nema predaje.

 

Sunce je na nasoj strani & ako je vjerovati jabucici danasnja temp ce biti preko 25c. Do sada me iako uglavnom na moju zalost, nije slagao pa ne bi bilo fer da sad zapocne novi trend.

 

Slijedi presvlacenje u“ljetne stitnike” (hvaljeni bili - spasili su nas od toplotnog udara), namjestavanje AJ-ovog fotica na Benov motor (ne pitajte - “A je to”pametnjakovici im nisu ravni. Lovili su fotic po zavojima magistrale - skoro je zavrsio u moru) & krecemo laganini uz Jadransku magistralu ka Vodicima.

 

Stelvio moj nisi ni blizu Jadranu. Vijugava magistrala, sunce, more = zakon!

 

Alisa cool-ira ;-)

pxse.jpg

 

Sa svakim kilometrom (intersantno kako na “mom tlu” rijecnik automatski prelazi sa milje na km 1lol.gif) voznja postaje brza a zbog mnogorojnih zavoja & dionica bez zastitne ograde, uzbudljivija. Znam, ludost, ali...

 

Ponekad sve sto je potrebno je vijugava cesta da bi misli nasle ravnu putanju.

 

5sdy.jpg

 

Pit Stop

agi4.jpg

 

Power rangers-i u hladu

ou15.jpg

 

U moj glavi, a i mozda zbog kacige "1000 razloga za svjetlost, 1000 razloga za mrak" - JL. S druge strane (ceste) paparazo ocito nema taj problem..

ce86.jpg

 

Interesantno je da su nas svi GPS-ovci navodili na “cestu” preko otoka do Vodica jt. okolo naokolo. Da je vise vremena i ne bih se protivila jer sam prije nekoliko godina posjetila vijugave drumove otoka Paga i voznja je bila fantasticna. No nekom drugom prilikom.

 

Da zbunjola bude veca svaka karta/gps pokazuje drugu oznaku za staru cestu. Negdje je oznacena kao E65 a negdje totalno drukcije. Drzim se starog ali provjerenog zakona, prati znakove i stici ces. Amin!

 

Nista me ne moze zbuniti niti zaustaviti. Sunce i zavoji su tu, najdraza pjesma "Nista posebno" - Ramirez odjekuje kroz btooth. I like 1aha.gif

moja lujka Sara - Engleskinja sa Balkanskom dusom ! 1jee1.gif

qvss.jpg

 

Hey Mrgice, uspijeli smo ;-)

IMG_0412.jpg

 

idpl.jpg

 

2ged.jpg

 

U Karlobagu, nailazimo na mini rivu sa parkingom. Restoran preko puta, kao stvoren za nas.

cfur.jpg

jzi5.jpg

cbz5.jpg

 

Pravo osvjezenje za nostalgicnu bajkericu

cbfj.jpg

 

Vrijeme je da se probaju morski plodovi.

9l9k.jpg

 

Hrana je bila za bogove, a usluga jos bolja. Konobarica je priznala da se plasi voznje na motoru ali nakon sto smo joj opisali nasu rutu, promijenila je misljenje. Stovise ,rekla je da bi posla sa nama samo da je mladja – kraljica !

 

a4fi.jpg

 

Zna Hemingwey sto je dobro

l6jn.jpg

 

poziranje je uvijek lakse nakon rucka tj. u djetich polozaju...

qiak.jpg

 

tamo daleko....

3j2v.jpg

 

Nesto prije dolaska u Vodice odlucili smo napraviti jos jednu malu pauzu. Sparno vrijeme cini svoje, a ima nesto i u tom Jadranu ;-).

7r1i.jpg

 

Skeniranje zrtve tj. padaju planovi za danasnji provod. Ako ne (ovaj jet ski) ovdje, onda definitivno kasnije u Vodicama.

plk2.jpg

 

Ne volim praviti pauze na sat vremena od destinacije, ali ponekad je upravo ta 5min pauza neophodna. Niste ni svjesni koliko toplo vrijeme, 7 dana na cesti, stress, uticu na organizam, cine vas umornijim. Savrsen recept za male greske u voznji koje vrlo lako mogu prerasti u 1, vecu.

Zato, ako vam mogu ponuditi savijet, napravite tu malu pauzu pa makar bila i pola sata prije destinacije. Destinacija ce uvijek biti tu, nema gdje pobijeci, ali zato mi/bajkeri/vozaci, da ne cuje zlo, upravo zbog umora…

38lz.jpg

 

na parove razbroj se ... po Kalok instrukcijama (ali steta sto se ne voli slikati...)

hl19.jpg

 

Ben (aka Simon Cowell) baca pogled na zrtvu plicaka (tj. mene). Da je tad znao da cu ga gurnuti u Bledsko jezero (a o tome malo kasnije) ne bi ovdje puno razmisljao 1lol.gif

 

t7tr.jpg

 

o48y.jpg

Ostatak puta su Alisa i Kalok nastavile u mirnijoj brzini dok smo Sara, Aj, Ben i ja nastavili zujanje po krivinama.

Skoknuli smo i na brzinu do Zadra, napravili mini pauzu jer je Saru toplina vec polako gusila. Usput smo provjerili stare zidine & odmorili se u hladu. Umor cini svoje pa po ko zna koji put Sara i ja krstimo kofere – zivjeli!0namigivanje.gif

 

U medjuvremenu su Alisa i Kalok stigle u Vodice i (opet) sredile hotelsku papirologiju. Kako sve funkcionira kad cure vode rijec 1oda.gif .

 

Po dolasku u hotel Olympia, ljubazno osoblje mi predaje kovertu sa zelenim kartonima neophodnim za ulazak u Bosnu koju je prethodno poslala moja sestricna iz Sarajeva. Vidite, sve je po PS-u .:-)

 

Brzo cekiranje na recepciji, osvjezenje i pravac kupanjac.1jee1.gifJadrane moj pa nismo se vidjeli100 godina - hihi.

 

Najvise smo uzivali u voznji na jet ski, uz zalazak sunca. Nigdje ogranicenja, speed camera, samo modra pucina & gas - moja terapija.

 

Od silnog uzbudjenja nitko nije ponio fotic/telefon na plazu, ali vijerujte da nam je bilo super.

 

U medjuvremenu Gaz i Paul stizu iz Pule. Dat je ok.1care.gif Bolnicko osoblje pazi na njega. Sredio je avionsku kartu i papire za prijevoz motora.

 

Po povratku iz Pule Gaz i Paul su se odlucili ma malo drukciju putanju od nase tj. kroz Gorski Kotar - pa da pogledamo ;-)

ishb.jpg

 

Prozujali su po makadamu u potraznji za benzinskom u polunapustenim selima, vidjeli nove predjele i sudeci po njihovim nasmijanim licima & slikama, uzivali do maksimuma.

 

o6wxk.jpg

 

ypcm.jpg

 

6qaa.jpg

 

2w6p.jpg

 

rctq.jpg

 

j874.jpg

 

2dvi.jpg

 

"Krivo je more"

fc5g.jpg

 

Ubrzo je usljedila vecera zatim (za neke) “disco night” a za neke 3 partije bilijara. 1hej.gif

Prvo je naravno trebalo objasniti pravila igre jer je snooker ipak malo drukciji. Za divno cudo potraga za kovanicama u hotelu nakon ponoci nije predstavljala izazov ;-).

 

Sto to tjera covjeka da igra bilijar nakon ponoci i ignorira umor koji cak ni uz armiju predjenih km na motoru i novo izvajanog iron butt (ok, ne skroz, ali radim(o) na tome) ne moze potjerati um & dusu na pocinak, nikad necu znati ali smo u tom trenutku bili puni elana. Formirali smo 2 tima: Paul i ja protiv AJ i Bena. Legendarni mec je zavrsio sa 2:1 …. zna se ciji je tim pobijedio.

 

Laku noc, Dat – uz tebe smo!

vp29.jpg

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Bitno je da vam je ortak (Dat) kako treba...mada mu nece ostati Balkan u najlepsem secanju...Inace putopis ti je sjajan u svakom pogledu!Cekamo nestrpljivo nastavak!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Fenomenalno,slike,text....i tvoj originalni stil pisanja :care:

Dobro je da se kolega Dat oporavio,ne sasvim,ali...biće dobro. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

stavite i mene na spisak. Balkan i pocinje od moje kuce pa nizvodno. mislim da bi nam se usput prikljucilo barem 20 meni poznatih pa na kraju možemo imati i vlastiti moto susret.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

stavite i mene na spisak. Balkan i pocinje od moje kuce pa nizvodno. mislim da bi nam se usput prikljucilo barem 20 meni poznatih pa na kraju možemo imati i vlastiti moto susret.

 

Mile, ova ti je Njegoseva! Ja sam za 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Pa naravno da planira, nije mu Balkan kriv nego vodja puta :zvizduk:

 

hahaha, ne sviraj. Dobro je i prosao s obzirom da je vodja rodjena na 13-ti 1hej.gif

 

Dat je bio u Hrvatskoj & okolnim EU zemljama prije nekoliko godina i onda je isto imao mali problem. Mislim da je krajnje vrijeme da kao prava prijateljica kreiram jos jednu rutu & tako skinem(o) crnu magiju!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Ovaj nocni cuvar sigurno spavao cijelu noc na poslu, pa sad ne moze oka sklopiti. :D

 

Sva sreca pa nije u vojsci... zamisli da nas takvi cuvaju 1zvizduk.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja