Jump to content

Moto Zajednica

17 dana, 11 drzava & 5500 km

Recommended Posts

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Sreca da sam nov na forumu pa sam na ovaj putopis naleteo kada je vec dobar deo napisan inace ne bih imao strpljenja da cekam ove tvoje nastavke na kasicicu.:ooo:

 

Iscitan i pregledan u cugu i sada se i ja pridruzujem ostalima koji zeljno iscekuju nastavak ove fantasticne avanture...:takoje::care:

 

Fotografije, izbor rute, oprema, motori, ekipa, vedar duh kojim prosto zracite iz monitora, sto kazu u reklami za "master", neprocenjivo...

 

Veliki pozdrav za Fantoma i Mrgicu :zdravo:

 

 

 

 

p.s. trazimo nastavak :trazi:

 

 

 

 

Dobro nam dosao Galand.

 

Hvala na lijepim rijecima. Ne zamjeri na pauzama, ali svakodnevne obaveze i pregrst fotografija cine svoje. Nastavak slijedi uskoro 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

@phantom uk

Prenosim vam pozdrave od jedne suvozacice i recepcionerke u hotelu CRYSTAL.

Pricala mi je tada o vama, mislila je da ste svi englezi :-) osim jedne :-)

P.s. to je ona sto zna engleski :-) i sto se stalno smeje :-) :-)

 

Hey gorance85, uljepsao si mi dan. Hotelsko osoblje u Crystal-u je za svaku pohvalu. Ucini mi uslugu & puno pozdravi recepcionerku,.1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V Strom 1050 XT

Sreca da sam nov na forumu pa sam na ovaj putopis naleteo kada je vec dobar deo napisan inace ne bih imao strpljenja da cekam ove tvoje nastavke na kasicicu.:ooo:

 

Iscitan i pregledan u cugu i sada se i ja pridruzujem ostalima koji zeljno iscekuju nastavak ove fantasticne avanture...:takoje::care:

 

Fotografije, izbor rute, oprema, motori, ekipa, vedar duh kojim prosto zracite iz monitora, sto kazu u reklami za "master", neprocenjivo...

 

Veliki pozdrav za Fantoma i Mrgicu :zdravo:

 

 

 

 

p.s. trazimo nastavak :trazi:

 

 

 

 

Dobro nam dosao Galand.

 

Hvala na lijepim rijecima. Ne zamjeri na pauzama, ali svakodnevne obaveze i pregrst fotografija cine svoje. Nastavak slijedi uskoro 1zdravo.gif

 

Hvala Fantomko :takoje: ,bolje vas nasao u nekom od sledecih pohoda...:moto3::aha:

 

Cekam nastavak...:Mina:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Upravo sam je pozdravio ;) sledeci pit vam sleduje popust :) pratim dalje

@phantom uk

Prenosim vam pozdrave od jedne suvozacice i recepcionerke u hotelu CRYSTAL.

Pricala mi je tada o vama, mislila je da ste svi englezi :-) osim jedne :-)

P.s. to je ona sto zna engleski :-) i sto se stalno smeje :-) :-)

 

Hey gorance85, uljepsao si mi dan. Hotelsko osoblje u Crystal-u je za svaku pohvalu. Ucini mi uslugu & puno pozdravi recepcionerku,.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Hvala Mr.Zoki i svima koji zeljno ocekuju nastavak & koji su poslali podrsku u vezi katastrofalnog vremena na ostrvu.

 

Pojedina naselja Londona su u kriticnom stanju. Dok ovo pisem, vjetar puse oko 80 milja na sat sto je znatno manje od prije 2 dana kada je brzina dostigla 120 mph. Moje naselje je ok & sto je najbitnije Mrgica je na suhom. . . za sada.

 

Ako fakat krene ka zlu, Mrgica i ja cemo na "prinudnu" turneju ka Balkanu ...oh, ne pa nisam ni ovaj putopis zavrsila.1hej.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Dan 13: Zagreb: Potrazi me u predgradju…”M.C.

"Danas mirujemo" - slavne rijeci cije znacenje svakodnevno pokusavamo otkriti ;-).

 

Nakon vrlo bogatog dorucka, pronalazimo turisticku odjecu & krecemo u obilazak mog rodnog grada.

Kalok ostaje u hotelu & sprema se za Ljubljanu gjde se nalaze Kevin (muz) & jos 3 bajkera. Zbog poslovnih obaveza nisu mogli zapoceti turneju sa nama, ali ce je zato zavrsiti. Sutra ce se obe ekipe naci u Austriji. 1oda.gif

 

Naoruzani ljetnom odjecom (ahh, kako je ovo dobar osjecaj) & dobrim raspolozenjem stigli smo i do centra grada. Avantura je pocela pri samom izlasku iz taxia.

AJ je zaboravio Iphone u taxiu –1lud.gif. Brzi telefonski poziv hotelskom osoblju koji je organiziralo prijevoz & telefon je pronadjen ;-). Yaay, aj sad malo laksim tempom, moze?

9f7i.jpg

Slijedi neizbjezna setnja niz Ilicu, najduzu ulicu u Zagrebu koja vodi do Trga i u koju cemo se nakon visesatne setnje vratiti kako bi Bena podsjetila da mi duguje sladoled kod Vinceka koji mi je obecao jos u Italiji kad sam pristala posjetiti teretanu. Ja zlopamtilo? Ne. Slatkopamtilo – naravno 1oda.gif. Svake godine bez obzira koliko mi se zuri, obavezno navratim u hram sladoleda – protiv uroka, naravno.

 

Pa da krenemo “Korak po Korak” – P.K.

mwjb.jpg

Posjeta Srpskoj pravoslavnoj crkvi na trgu Petra Preradovica tj. Cvjetnom trgu gdje smo upalili svijece & gdje je Sara dobila na dar brojanicu koju i danas nosi ;-).

vxho.jpg

2rki.jpg

Za one koji nikad nisu posjetili Zagreb, Cvjetni trg predstavlja savrsen primjer zagrebacke kulture dnevnog boravka koju cine prepune terase obliznjih kafica. Nesto na foru Zmaj Jovine u Novom Sadu.

d0ba.jpg

 

rm43.jpg

Zatim slijedi voznja zagrebackom uspinjacom uz prugu dugu 66 metara (poznatijom kao najkraca zicana zeljeznica na svijetu) & koja spaja Donji & Gornji grad. Voznja do kule Lotrscak traje jako, jako dugo….cijelih 55 sekundi ;-).

 

89rm.jpg

 

Da sam planirala bolje ne bi ispalo jer se u toku naseg dugotrajnog putovanja ka kuli Lotrsca ktocno u podne oglasio i Gricki top sto je malo iznenadilo Smogovce.;-) "Bus pukla? BUM!"

Pogled nakon paljbe - ma ne brinite sve je cool 0namigivanje.gif

czaw.jpg

"Daleko je Sunce"

ow9p.jpg

 

20-tak sekundi kasnije tj. negdje na pola puta

gbyq.jpg

kula Lotrscak

 

ezl8.jpg

Svaki grad ima savrseno utociste od buke sa kojeg se pruza divan pogled na grad & gdje se dise punim plucima.

Beograd ima Kalemegdan, Novi Sad Tvrdjavu, a Zagreb Gornji grad.

 

pogled na bivsi neboder

cli3.jpg

Smogovci

qcp3.jpg

“Povrh starog Griča brda kao junak lijep i mlad, smjele glave, čela tvrda, slavni stoji Zagreb grad…”– August Šenoa.

 

p0pm.jpg

9qve.jpg

 

Upravo u ovom starom dijelu grada, smjesteno podno same kule Lotrscak zasjenjeno alejom divljih kestena u dubokoj tisini nalazi se i jedno od najromanticnijh setalista u Zagrebu - Strossmayerovo setaliste.

 

Dokaz da je ovo uistinu najljepsi vidikovac svjedoci i kip hrvatskog pjesnika i boema Antuna Gustava Matosa koji je postavljen upravo tu kao cuvar Zagreba. Za razliku od gordih skulptura & klupa koje krase Zagreb, Matosev kip bezbrizno sjedi na lijevoj strani klupe i posmatra kako vrijeme prolazi, a ljepota grada ostaje.

Desna strana klupe je ostavljena za setaca uz drustvo Matosa & uziva u pogledu na Zagreb. Ova klupa je uvijek zauzeta & zato oprostite sto nemam adekvatnu sliku. Ipak prava carolija nastaje nocu kada poslovni ritam grada utihne, a plinske svjetiljke Gornjeg grada osvijetle prirodnu pozornicu grada.

 

AJ zove policiju kako bi "ocisitili klupu" za slikanje

0ozk8.jpg

& diplomatski odgovor

3cl9.jpg

u medjuvremenu Sara pronalazi svoje utociste

vx0s.jpg

a ja biljezim seoski turizam

xf3p.jpgxziu.jpg

Lagana setnja nas dalje vodi ka crkvi. sv. Marka koja predstavlja jedan od najstarijih arhitekturnih spomenika Zagreba te ciji krov medju ostalima simbolima krasi i prepoznatiljiv grb grada Zagreba.

 

wc9u.jpg

 

Na Banskim dvorima nas je kako to vec i dolikuje za slavnu moto ekipu poput nase (khm, khm) docekala ni vise ni manje grupa policajaca koja se jr rado odazvala na nasu molbu da nas slika pa su tako umjesto 2 nastale desetine fotografija. Blagodarim!

 

eve i nas grrrdna

yzzb.jpg

Molim, ne vidimo se? slobodno zumirajte...

 

24mm.jpg

pocinje opasno zumiranje...slijedeca je sigurno za potjernicu 1ups.gif, bjez'mo svi

 

6tvj.jpg

rlzt.jpg

posjeta domu 1hej.gif

x26z.jpg

Sarina & moje donacija bi bile dovoljne za otvaranje zapadnog krila muzeja 1lol.gif

3v5q.jpg

Poplocenim ulicama nastavljamo setnju kroz Gornji grad ka Kamenitim vratima iz 13 st. Ovo su jedina sacuvana stara gradska vrata nekadasnje kule.

 

z5p1.jpg

Gornji grad je poznat po svojim legendama koje su se zbile na obroncima Medvenice medju kojima je i legenda vezana zasliku Majke Bozje od Kamenitih vrata.

 

Prema legendi, 1731 god.veliki pozar je unisitio sve drvene elemente ukljucujuci i okvir slike Majke Bozje od Kamenitih vrata koja je prije pozara stajala iznad gradskih vrata, a ciju su sliku cudom neostecena pronasli u pepelu.

Nakon pozara u znak zahvalnosti slika Majke Bozje je postavljena u oltar u udubljenju prolaza pred kojom se od 1731 god. mnogi ljudi dolaze moliti & cije plocice-zahvalnice krase zidine ovog najpoznatijeg zagrebackog svetista.

Bez obzira na vjeroispovjest ovo mjesto vrijedi posjetiti.

 

Sveti Juraj…kako kazu ovo je jedan od rijetkih primjera prikaza kada je vec ubio zmaja i dok odaje pocast protivniku

smua.jpg

U neposrednoj blizini nalazi se i najstarija ljekarna tj. apoteka koja od 1355 nije prekidala s radom. Posteno, nema sta!

Na svu srecu mi smo nas lijek pronasli u hladu obliznjeg kafica sa kojeg se prostire pogled na meni vrlo dragu Radicevu ulicu u kojoj je na kucnom br.7 rodjen knjizevnik Miroslav Krleza.

 

utociste sv.Juraja & iza njega utociste nase male bande

uc1h.jpg

ovako se pise odmor....

zyt3.jpg

zahvaljujuci Beogradu Smogovci znaju sami naruciti pivo

85g2.jpg

foto-montaza - prvi dio

a00v.jpg9oav.jpg

pazi sad 1hej.gif

xvs8.jpg

Nakon pauze nastavljamo setnju niz Radicevu. U prolazu pozdravljam zgradu bivse baletske skole…0plac.gif1zdravo.gif

uhz0.jpg

pa kroz male ulice ka Kaptolu

4l0e.jpg

banda ... Ben & ja smo uspijeli stopirati AJ-a u kreiranju grimase

umo7.jpg

 

Malim stubama stizemo do Tkalciceve ulice koju krasi cudnovata kombinacija butika, tradicijonalnih trgovina, restorana i kafica.

 

epms.jpg

Pogled ka stubu Zagorke, poznate novinarke & knjizevnice iz koje se nalazi stari suncani sat … da, vrijeme je za rucak.1hej.gif

 

Zdravica za brz pronalazak okruglog stola bez Ricarda - prvi pokusaj

ujft.jpg

uspijeh iz drugog pokusaja

ycfe.jpg

e, da vam objasnim...

kfce.jpg

"Pogled ispod obrva" posljedica anti-ekspresnog narucivanja je ocita. Btw hrana je bila odlicna 1care.gif

3ewy.jpg

 

eto sto mi glad radi... gubim 2:1

dgwb.jpg

nakon nepuna 2 tjedna slijedi & dugo ocekivana naplata u slasticarnici Vincek 1jee1.gif

dcyq.jpg

& na kraju,....moj drugi dom - Hrvatsko Narodno Kazaliste...1aha.gif

Nakon slikanja kod HNK-a vecina ekipe odlazi na zasluzeni odmor u hotel.

6qeq.jpg

U medjuvremenu u hladu terase kafica Hemingway, Sara i ja uzivamo u razgledavanju zagrebackih simbola iz sjedecg tj. djetich polozaja

bdcx.jpg

Igrom slucaja & kao sto se da primjetiti na Sarinom licu nailazimo na simbole razlicitih oblika ….0namigivanje.gif.

xcw4.jpg

Ubzo slijedi i susret sa dragim prijateljima medju kojima su i bajkeri koji su mi pomogli u kreiranju ove turneje. 0takoje.gif1zdravo.gif

 

 

Igor, Sime, Vedran, Sara, Marta & Tonci

kqj5.jpg

Kako vrijeme odmice tako se i krug prijatelja siri - od skolskih prijatelja do kumova & tako do kasno u noc...

 

Lijepo sam rekla da rijec “mirovanje” ne postiji u mom rjecniku.1jezik.gif

 

Laku noc tebi Zagrebe- P.K.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

haha Sale, ova ti je dobra. Odgovor: M.I.A.

 

sorry drustvo, letim sa jedne strane na drugu pa ne stignem...turbo tjedan!

****************************************************************************************************************

 

Dan XIV - Zagreb, CRO - Spittal an der Rau, AUS: “Osvjezenje” na Bledskom jezeru

 

Rano jutro pola sest, svakog dana putuje moja Milena…ok, ok nije bilo tako rano niti su pjevali Novi Fosili, ali cinjenica je da je zagrebacko suncano jutro uspijelo probuditi Smogovce prije alarma. ZG vs I.T.:1:0.

 

Budim se ne bas tako sretna sto moram napustiti Zagreb.Previse me veze za ovaj grad & iako mi se ispunio moto san, ne ide mi se. Ukratko: “Mnogo sam domova svijetom zavolio a za jednim ceznuo” A.I.

 

I dok Sara sva vesela & odmorna sprema kofere ja malo “kaskam” u spremanju. Opet sam do kasno zalomila sa dragim prijateljima iz Zg. Nakon zestokog partijanja na Balkanu, trebat ce mi jos 5 dana odmora u Londri….minimum!

 

U medjuvremenu je stigla & poruka od Kalok (vrijeme dostave: vampirskih 5.32 1staa.gif). Super su se proveli u Ljubljani & bukvalno slomili vratne prsljenove od konstantnog okretanja za lijepim pejzazom. Odlucili su iskoristiti dan do maksimuma pa ce nas umijesto u Ljubljani docekati u hotelu u Austriji. Nema frke, danasnja ruta je lagana ili smo barem tako mislili...

 

nocni provod u Ljubljani.. Jo u akciji

j_1.jpgimage.jpg

 

nekoliko sati kasnije, u Zagrebu...

a54.jpg

 

Koferi spremni, narucena vremenska prognoza dostavljena na tocnu adresu. Vrijeme je da se krene.

Na benzinskoj pojedini provjeravaju gume..

IMG_0945.jpg

 

a pojedini otkrivaju nove talente

IMG_0944.jpg

 

Steta bi bila ne iskoristiti novo otkriveni dar pa imenujemo AJ-a za zvanicnog peraca motora - ishod:

IMG_0946.jpgIMG_0947.jpg

 

mali tj. AJ je nevidjno, ali navidjeno talentiran 0takoje.gif

image.jpg

 

Glavnom cestom & na blistavim motorima nastavljamo dalje preko mog Trnskog (bivseg naselja, u Novom Zg) ka Samoboru. 1zdravo.gif

 

Danasnja ruta: Zagreb – Brezice- Otocec – Litija – Skofja Loka – Bohinjska Bistrica- Bled – Kranjska Gora – Villach – Spittal an der Rau.

 

Ovo je zapravo modificirana ruta jer je originalna obuhvatala: a) coffee break sa Kalok & druzbom u Ljubljani od koje smo odustali nakon njene poruke &, b) posjetu malom mjestu, Domzale gdje se mogu kupiti najbolje krofne u Sloveniji. Naravno to su samo dvije od mnogobrojnih destinacija za koje necemo imati vremena, ali se ipak nadam da ce danasnja danasnja ruta kroz Sloveniju koliko toliko docarati prirodna bogatstva ove male zemlje. Ako mi zbog ovog propusta onaj gore ne posalje turisticko-gastronomski prekrasaj, bit ce dobro!!

 

Negdje prije Bregane (Bregana) smo se skinuli sa autobana & krenulii prvo asfaltiranim a onda (kao sto tradicija izgubljenih nalaze) i prasnjavim putem kroz sljivike i vinograde uz mali juzni vjetric. Na “zadovoljstvo” lokalaca malo smo podignuli prasinu dok smo se vozili po sljunkovitom putu - kao da stvaramo novu Grobnik stazu.

 

Bas nam ide ovo gubljenje po sljunkovitim dionicama. Za razliku od Italije, danas mi ne bi bilo krivo da zalutamo u necije dvoriste. Ako nista vjerovatno bi nas pocastili sa domacom klopom. Tko o cemu, ja o hrani, kao pravi gastarbajter.1zvizduk.gif

 

IMG_0948.jpg

 

a55.jpg

 

IMG_0949.jpg

 

image.jpg

 

Sto vise odmicemo od granice to su sela sve ljepsa. Ne znam kakva je trenutno ekonomija u Sloveniji, ali po izgledu sela vise podjsecaju na zapadna nego balkanska. Ovdje je sve lijepo,uredjeno, cisto. I like ;-).0takoje.gif

 

Negdje nakon Skofja Loke ka Bohinjskoj Bistrici pocinju sve ostriji zavoji - kao stvoreni za motoriste. Sa svakim km vise Mrgica preuzima svoj alter-ego, Zvrk. Dodajem gas kako bih sto brze nadoknadila propustene km u zadnja 2 dana……bas su mi nedostajali zavoji.1oda.gif

 

Nakon 20 min stizemo i na velicanstveno Bledsko jezero.

228_2.jpg

 

Cesta je prometna, poplavljena bajkerima i puzavcima tj. turistima. Kako se spustamo ka zeleno smaragdnom jezeru tako je guzva na cesti sve veca. Cini mi se da je vise bajkera nego puzavaca - kao da sam na moto skupu.

 

Potraga za adekvatnim (tj slobodnim) mjestom za odmor je potrajala ali nas to nije sprijecilo da uzivamo u pejzazu. iskreno, bila sam nekoliko puta na Bledu ali nikad mi kao do sada nije lakse pala potraga za parkingom. Sa jedne strane ceste motori a sa druge, jezero. Hedonizam!

IMG_0974.jpg

 

IMG_0962.jpg

 

image.jpg

 

Prekrasno jezero oduzima dah a njegova misticnost nas je toliko ocarala da smo momentalno zaboravili na glad & nasli utociste u hladu, tik do jezera.

a56.jpg

 

moj HQ...

IMG_0965.jpgIMG_0964.jpg

 

pogled iz mog ofisa.. nije lose, eh?

IMG_0963.jpg

 

Pogled na kapelicu mami dah.

s_bled_2.jpg

 

IMG_0954.jpg

 

kao i pogled na lokalce koji su dosli u izvidnicu... da vas upoznam ovo su Prle & Tihi 1oda.gif

IMG_0960.jpg

 

IMG_0961.jpg

 

zasluzen odmor

IMG_0955.jpg

 

U blizini su i turisticki camci na vesla tj. pletne koje datiraju jos iz doba carice Marije Terezija a izgradjuju ih stolari iz okolnih sela. Zbog svoje ljepote & funkcionalnosti pletne se koriste i na austrijskim jezerima, ali sumnjam da ta jezera mogu parirati ljepoti Bledskog jezera.

IMG_0952.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

"Nikom nije lepse neg' je nam..."

s_bled_cure.jpg

 

Naspram vecine Smogovaca, Alisa & ja smo preskocile kupanjac & automatski dobile zaduzenje za ucjenjivanje sorry fotkanje. 1hej.gif

 

spremna 1lol.gif

IMG_0981.jpg

 

pa da krenemo.... sad ih vidis

 

a57.jpg

 

sad ih ne vidis

g_bled_bomba.jpg

 

g_bled_kupanjac.jpg

 

cini mi se da su happy

image.jpg

 

IMG_0970.jpg

 

IMG_0971.jpg

 

hladjenje i za maskotu

 

IMG_0973.jpg

 

Alisina & moja dodatna funkcija je bile cuvanje/pridrzavanje rucnika.

 

Prati nas dobra reputacija pa znaju ljudi da ih necemo razgolititi usred presvlacenja 1aha.gif

Zvrk ne bi bio Zvrk kad ovu duznost ne bi ucinila zanimljivom ali i dalje kulturnom. U toku presvlacenja Smogovaca iz mokre u suhu odjecu,zapocela sam licitaciju rucnika. Licitacija traje 1min & ukoliko za to vrijeme nitko ne ponudi trazenu svotu (sto je bilo ocito da nitko nece igrati ovu igru ali su zato svi umirali od smijanja), najsporiji Smogovac kojem u to vrijeme pomazem riskira gubitak rucnika 1hej.gif

 

Alisa je pomogala Gazu & AJ-u, a ja Sari & Benu. Kako je Alisin tim bio brzi, pritisak je bio na mom timu tj Benu jer se je Sara brzo presvukla. Pocetna cijena 10E. Kako nitko od Smogovaca niti bajkera iz Njemacke koji su sjedili u blizini nije htio platiti pocetna cijena je naglo & brzo pocela padati & na kraju dostigla 2e. Na to su (zlocesti 1mda.gif) Smogovci odlucili skratiti moju muku tj. duznost cuvanja/pridrzavanja rucnika pa su me posavjetovali da gurnem Bena u jezero. 1oda.gif

 

Kao i svako poslusno dijete pricekala sam Bena da se presvuce u suhu odjecu & tek onda na odusevljenje svih prisutnih u neposrednoj blizini gurnula Bena u jezero.1jee1.gif

 

Benov komentar za BBC nakon slucajne nezgode ;-)

IMG_0977.jpg

 

Suvisno je reci da sam ostatak putovanja strijepila kako ce mi se osvetiti, ali ga je dugogodisnje prijateljstvo sprijecilo ….za sada 2oda2.gif

 

Glad smo utolili u obliznjemm restoranu… neki umorni od skoljcanja a drugi od kupanja.

g_bled_svi_umorni.jpg

 

Prijatelji stari gdje ste...

IMG_0990.jpg

 

mini duet osveta

IMG_0986.jpg

 

Tradicionalno narucujem cevape & dobijam Atkinsovu verziju...bez lepinje rat3.gif. Da li je to znak da moram na dijetu?!

IMG_0991.jpg

 

vrijeme je da se krene... ne (samo) zbog pomanjkanja lepinje nego je fakat vrijeme 1aha.gif

image.jpg

 

IMG_0997.jpg

 

Nakon Bleda nastavljamo prekrasnom cestom sa blagim zavojima ka Kranjskoj Gori & Villach-u.

g_ja.jpg

 

ajmo jos malo po makadamu, eh? Osmijeh na Polovm licu govori sve... sva sreca pa on ne moze vidjeti izraza nasih lica 1aha.gif

s_Paul_ocito_je_naisao_na_jos_jedan_makadam_put.jpg

 

Impresionirana pejazom odlucila sam stati na brzinu & zabiljeziti ljepotu oko mene. Ne bas uspijesno, ali meni OK

IMG_0998.jpg

 

pogled iz kokpita

IMG_0999.jpg

 

;-)))

IMG_1002.jpg

 

Nakon kratke voznje stizemo i u Spittal an der Drau (ili naslovenskom Špital ob Dravi ili ti po naski Špital na Dravi).

Spittal se nalazi izmedju dvije kotline uscu rijeka Liseria i Molla u (nasu) Dravu. Osim ove “toplo oko srce” cinjenice, razlog zasto sam odlucila za nocimo u ovmo mjesto je kako bi se sto vise odmorili & pripremili za (sutrasnje) osvajanje Velikog Kleka tj. Grossglockner-a.

To je ujedno i razlog zasto se nismo (dugo) zadrzavali u Sloveniji.

Da bi ova alpska idila bila upotpunjena pobrinuo se i Phil koji nam je rezervirao smjestaj u hotelu Landhof Simete.

Planinski hotel (tj. motel) se nalazi Bogu iza tregera, na vrhu skrivenog brda, usred guste sume do kojeg vodi strmi planiski put kreiran za GS-ovce a ne sportske motore. Tocno ono sto vam fali na kraju dugog dana. Ako nista drugo barem napredujemo u moto planinarenju!

 

dokaz:

IMG_1004.jpg

 

IMG_1005.jpg

 

Cijela ekipa na okupu…

IMG_1003.jpg

 

a tu je i nasa ekipa 1lol.gif

IMG_1008.jpg

 

A onda slijedi prica o maloj nezgodi koja je jutros zadesila Kalok & ostatak njene ekipe.

 

Naime na putu do hotela, naisli su na“mokru” cestu. U datom trenutku pomislili su da se radi o vodi pa su malo usporili sto ih je vjerovatno spasilo od onog najgoreg jer kako su ubrzo otkrili, sjaj na cesti nije prouzrokovala voda nego prolivena nafta. OMG!

 

photo_1_1.png

 

photo_2_1.png

 

photo_3.png

 

Na zalost, ovo otkrice nije proslo bez posljedica. Zajedno sa trojcom bajkera na Harley-ima koji su vozili ispred njih i nisu uspijeli zastiti motore od pada, kontrolu su izgubili Jo & Mark. 0tuzan.gif

 

Kalok, Miles & Kevin su prosli bez ogrebotine – ali kako kazu, bilo je blizu. Inace, zbog planinskih predjela Jo je ostavio svoj HP4 kod kuce i krenuo na put sa zeninim BMW R1200 GS. Nikad nije lako kad ostetite tudji motor, ali kad je u pitanju zenin motor...3tras1.gif

 

Dobra vijest je da je Suzanne (njegova zena) nije trazila razvod nakon ove nezgode ... za dodatni ceh, ne znam ;-).

 

nasi mali pacijenti

IMG_1017.jpg

 

IMG_1019.jpg

 

IMG_1021.jpg

 

IMG_1022.jpg

 

IMG_1023.jpg

 

Naspram Duke, GS je slijedeca dva dana proveo na popravci u garazi zbog cega su Mark, Miles & Jo propustili voznju na Grossu & pridruzili nam se tek u Njemackoj, na legendarnoj B500 cesti.

 

Ipak, danasnja nezgoda nas nije sprijecila da uzivamo u zvijezdanoj noci

IMG_1026.jpg

 

IMG_1029.jpg

 

IMG_1031.jpg

 

Spika je trajalo dugo u noc, da sam skoro zaboravila uzeti stvari sa motora. Prednost gym fanatika u grupi je da uvijek mozete pitati za pomoc ...0namigivanje.gif

IMG_1024.jpg

Oh kakav dan... Zagreb se doima tako daleko.

 

Vrijeme za spavanjac. Sutra idemo u osvajanje Grossglockner-a.goodluck.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jel' dosao neko da riba tu naftu?

I sam sam bio zrtva jednog takvog morona za volanom kamiona. uhh @#$oca%^$majku%^#$ >:( Taaaako, sad mi je lakse. :)

 

BTW, pitam se kako mi promace ovakva high end susjeda u kvartu... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

U blizini su i turisticki camci na vesla tj. pletne koje datiraju jos iz doba carice Marije Terezija a izgradjuju ih stolari iz istoimenog sela, Pletne.

Čitam putopis...odlično. Samo dodajem...selo Pletna ne postoji. Neko ti servirao pogrešnu informaciju.

Bled je sastavljen iz 5 sela (Zagorice, Mlino, Selo, Rečica i Grad). Pletne izgraduju stolari iz ..Bleda.

Po kojim krivinama ste putovali od Šk. Loke do Bleda???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Jel' dosao neko da riba tu naftu?

I sam sam bio zrtva jednog takvog morona za volanom kamiona. uhh @#$oca%^$majku%^#$ >:( Taaaako, sad mi je lakse. :)

 

BTW, pitam se kako mi promace ovakva high end susjeda u kvartu... ;)

 

Vjerovatno da jesu, ali se nasi nisu dugo zadrzali. Nisam mogla vjerovati da nitko nije postavio znak upozorenja za ostale ucesnike prometa !!! Cak bi i kod nas vozac kamiona stavio trokut na cestu ! EU standardi opadaju.

 

Trnsko eh? Super!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

U blizini su i turisticki camci na vesla tj. pletne koje datiraju jos iz doba carice Marije Terezija a izgradjuju ih stolari iz istoimenog sela, Pletne.

Čitam putopis...odlično. Samo dodajem...selo Pletna ne postoji. Neko ti servirao pogrešnu informaciju.

Bled je sastavljen iz 5 sela (Zagorice, Mlino, Selo, Rečica i Grad). Pletne izgraduju stolari iz ..Bleda.

Po kojim krivinama ste putovali od Šk. Loke do Bleda???

Tako su mi Prle & Tihi rekli, a sad znam i zasto - nismo imali stari kruh da ih nahranimo. Salu na stranu, negdje smo culi tu "pricu", ali hvala - ispravila sam.

 

Dionica sa krivinama je vec navedena u tekstu.

Malo preciznije info na osnovu GPS Prt Sc potvrdjuje da se radi o dionici Zgornja Sorica - ima nekoliko serpentina.

Ova dionica nije bila zahtijevna (kao npr Stelvio ili Gross) ali je u datom trenutku dosla kao narucena jer su krivine djelovale znatno ostrije naspram prethodno blago vijugave putanje Samobor - Sk. Loka !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

U blizini su i turisticki camci na vesla tj. pletne koje datiraju jos iz doba carice Marije Terezija a izgradjuju ih stolari iz istoimenog sela, Pletne.

 

Čitam putopis...odlično. Samo dodajem...selo Pletna ne postoji. Neko ti servirao pogrešnu informaciju.

Bled je sastavljen iz 5 sela (Zagorice, Mlino, Selo, Rečica i Grad). Pletne izgraduju stolari iz ..Bleda.

Po kojim krivinama ste putovali od Šk. Loke do Bleda???

 

Tako su mi Prle & Tihi rekli, a sad znam i zasto - nismo imali stari kruh da ih nahranimo. Salu na stranu, negdje smo culi tu "pricu", ali hvala - ispravila sam.

 

Dionica sa krivinama je vec navedena u tekstu.

Malo preciznije info na osnovu GPS Prt Sc potvrdjuje da se radi o dionici Zgornja Sorica - ima nekoliko serpentina.

Ova dionica nije bila zahtijevna (kao npr Stelvio ili Gross) ali je u datom trenutku dosla kao narucena jer su krivine djelovale znatno ostrije naspram prethodno blago vijugave putanje Samobor - Sk. Loka !

 

Aha. Škofja Loka - Železniki - Sorica - prevoj Soriška planina (1306 m/nm), pa posle nizbrdo do Bohinjske Bistrice i onda Bled. I za 7 km prošli ste pored Bohinjskog jezera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja