Jump to content

Moto Zajednica

17 dana, 11 drzava & 5500 km

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Putopis pratim od prvog dana. Utisci voznje , dogadjanja na putu i odnosa unutar grupe su vrlo dobro opisani. Lepo se moze primetiti da je prilikom putovanja kroz Francusku i ostalim zemljama na putu do Ex Yu srce bilo mlako.....Ali cim se osetilo u vazduhu dolazak na nase gore prostore, sve se pretvara u ono zasta je ovo putovanje bilo smisljeno i namenjeno. Veliki pozdrav i samo napred u kuckanju tastature. 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tačno se vidi da si iz naših krajeva: inteligentna, snalažljiva i nadasve - lepa devojka :) Imaš "smisao za talenat" što se tiče pisanja tako da samo ožeži na dalje, nestrpljivo čekamo rasplet situacije po Beogradima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Tačno se vidi da si iz naših krajeva: inteligentna, snalažljiva i nadasve - lepa devojka :) Imaš "smisao za talenat" što se tiče pisanja tako da samo ožeži na dalje, nestrpljivo čekamo rasplet situacije po Beogradima :)

moram odreagirati iako duboko uvažavam svaku tvoju rjec dobri moj Arakis.u ako si na ono * naših krajeva * mislio i na moje krajeve onda dobro a ako nisi onda neka Natalija bude internacionalna djevojka koju svi volimo i koja nas sve voli. Može? slažeš se s time.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislio sam na naše (bivše) krajeve od Jesenica do Đevđelije :) a Nata jeste internacionalac :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Mislio sam na naše (bivše) krajeve od Jesenica do Đevđelije :) a Nata jeste internacionalac :zdravo:

ma znao sam, samo provjeravam. pozdrav od mene.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 591 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

samo da napomenem da je putopis dosadan nezanimljiv i da ga uopste ne pratim..a i slike nisu neke.....hihihihi

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

U velikoj dilemi da li da postom opteretim ovako lepe priče i još lepše fotke, ipak sam odlučio da (pošto od početka pratim događanja na PC monitoru) napišem kratak, skoro muzički komentar: ''Ti si (.......) u svemu, naj, naj naj!!'' :takoje:

Svak čast mlada, lepa damo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: ...BG & UK
  • Motocikl: z1000sx

Procitao u cugu i uzivao u svakom kilometru , a i donekle osetio emocie posto sam i sam u slicnoj situaciji kad god vozim prema balkanu ...... Svaka cast na volji da podelis ovo sa nama i ako te put navede u sunny dorset svrati na casicu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Dan VI – Pula – Plitvice…. Panta Rei

“Svu noc kucala ja na mom prozoru....” a onda je svanulo prekrasno suncano jutro. More, moje more...

IMG_0377_zpsnxwgbrsw.jpg


Nakon otmjeno popunjenih trbusnih supljina odlazimo natrag do soba da pokupimo stvari i odjavimo se iz hotela. Dosadno pakiranje stvari prekida zvuk poruke - dolazi Mile Fazer da nas isprati. Super.

 

s%20-%20hotel_zpsq94xqqm2.jpg

IMG_0373_zpsl9ebiftu.jpg


Brz pogled na vremensku prognozu. Najavljuju kisu ali sto je to za nas, Engleze. Odlucno nastavljam sa pakiranjem ne sluteci da ce danasnja kisa preokrenuti sve.

 

IMG_0375_zpstp0idcmu.jpg

IMG_0376_zpsacmx8jfl.jpg

Danasnja ruta: starom cestom preko Labina do Rijeke a od tamo preko Senja zaPlitvice. Jednostavno, zar ne? Ce da vidimo.

Iako sam vecinu djetinjstva provela uZagrebu nikad se nije naslo shodno da posjetim jedno od najpoznatijihnacionalnih parkova na ovom podrucju. Tako da je ovo putovanje bila idealnasansa da ispunim svoj san i upoznam druge sa ljepotama ovog prirodnog blaga.

Nocenje je rezervirano u etno kucici kod prijatelja, nadomak jezera. Htijela sam da svi iskusimo domaci stimung a bolje domacine ne mozete pozeljeti. Vec su pripremili poseban (citajgastarbajterski) jelovnik za nas, znaci domaca klopa ispod saca i domace vino. Sve sto je trebalo da se javim na 2h prije dolaska kako bi oni servirali topluhranu na vrijeme. Legende!

Ovo je bio prvi put da sa nestrpljenjem cekamo polazak iz suncanog mjesta.

Dok smo postavljali stvari na motore stigao je i Mile da nam pozeli sretan puti podijeli poklone medju kojima je bio i jedan za ekipu iz Nase Marine (kojucine Trinity, Daki, Bandolersi, Mikula itd.).


Bezbriznu moto spiku narasuvaju tamni oblaci cije je prisustvo sve teze i teze ignorirati. U daljini je svijetlo neboje vec navuklo modro plavi veo. U tango ritmu, pocinju padati i prve kapi kise po koferima. Etiamtu (Pula) mi fili?

Nije proslo ni 2minute a kisa prerasta u pljusak. Zatim slijedi sijevanje i grmljavina.

Prije pola sata sunce a sad potop. Jos jedan dokaz da na Balkanu uvijek postoje 2 opcije: (1) sve i (2) nista. Na vremenskoj lutriji, barem stose zadnijh 6 dana tice, mi smo definitivno izvukli glavni zgoditak. A lijepo ljudi kazu da bogatsvo ne donosi srecu!

IMG_0382_zpsicjyokwf.jpg

Kao sto to biva u kljucnim momentima, pretrpani kofer i Givi bravica odbijaju saradnju.
<_< U medjuvremenu pokusavam izvaditi kisnjak jer imam osjecaj da ce “teritorijalna borba” potrajati duze nego planirano pa da barem sprijecim potop mog koznog odijela. Kak volim zensku intuiciju, nikad ne “omane”, cak ni kada to potajno prizeljkujem. :lud:


Fakat nema nista gore nego kad vas uhvati kisa usred postavljanja kofera. Nitida prestanem sa pakiranjem niti da obucem kisno odijelo. Kao u “Die Hard” filmovima imam bukvalno bukvalno 1 minutu da odlucim koju zicu prerezati prije nego sto bomba eksplodira ili u ovom slucaju, ja. Odlucila sam se za crnu zicu(tj. topbox). Neka su stvari tj. pokloni suhi a za mene je lako.

Da bi potop bio upotpunjen pobrinuo se i desni stitnjak za koljeno koji jeusred pljuska tek nakon 3 pokusaja odlucio proci kroz nogavicu…. a imao je vizu. Pri tom mi je desno stopalo bilo skroz mokro a kisa je stvorila naciononalno jezero u cizmi. Mini Plitvice na izvol’te.


Spljac hodom (vrlo otmjenim naravno, jer mi balet tece u venama) dogegala sam se do sporednog ulaza hotela gdje se je ekipa sklonila od “kijameta”. Na moju srecu Mile je uspio nabaviti plasticnu vrecicu s kojom sam privremeno oblozila cizmu.

Spljac-spljac –“ izgleda sasavo, ali”stopalo vise nije mokro ;-)

pitam se pitam...

IMG_0383_zps9okzzfmf.jpg


Za vrijeme strateske pauze tj. dok cekamo da kisa prestane Mile nas savijetujeda ostanemo jos jedan dan. Zna covjek o cemu prica jer kako ce se kasnije pokazati prolazni pljusak je odlucio danas raditi duplu smjenu. Da smo ga poslusali mozda bi i izbjegli nezgodu koja nas je kasnije strefila.

IMG_0381_zpspidizbir.jpg

Nakon sat vremena kisa je smanjila tempo sto je bio znak da mozemo krenuti do centra i posjetiti Arenu - srce Pule i nakon toga krenuti ka Plitvicama.


Dok smo stigli do centra, kisa je prestala padati. :care:

 

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Ima nesto lijepo u gradskoj voznji odmah nakon kise dok se suncane zrake provlace kroz guste krosnje a asfalt upija zadnje kapi kao da stvara zalihe za dugo ljeto.

Druga strana ove idile je znanje koje se po defaultu uvijek obnovi (citaj, koje ja uvijek obnovim) u toku voznje po poplocenim mokrim ulicama a pogotovo pri kocenju kako bi izbjegla "plavusu" koja nije sigurna da li zeli ili ne preko ceste na 10m van zebre.

Bilo je tu na divljenje okolonih pjesaka (ne)kontroliranog propinjanja koje se na moju i na srecu “plavuse” zavrsilo bez tetoviranja inicijala na Via Flavia cesti & njenoj praznoj glavi. >:(

g%20pula_zpspzoefidx.jpg

Parking smo nasli odmah uz zidine Arene. Oko nas ljudi setaju u ljetnoj opremi dok se mi kuhamo u koznjacima. Padaju komentari kako imamo ljepe motore & ostali komplimenti. Na iznanedjenje lokalaca, zahvaljujem se na hrvatskom ;-).
:zvizduk:

IMG_0384_zpsd1mvk2uy.jpg

Pogled ka nebu - suncane zrake ponosno izvode pobijednicki plesna svijetlo plavoj pozornici. Tko bi rekao da je samo prije 2h bio potop.

Slijedi skljocanje oko Arene, prisjecanje povijesnih lekcija i prepricavanje istih Smogovcima. U 2 minute razgovora sam natrapala sve sto sam znala & naravno sve same cinjenice ;-).

 

IMG_0386_zpseh6lcmai.jpg

 

Dok sam posmatrala zidine Arene nisam mogla a da ne pomislim na povijesne dogadjaje koji su se odigrali upravo u ovom impresivnom amfiteatru. Od gladijatorksih i viteskih borbi do ostalih "predstava” gdje su gledatelji za razliku od onih koji su davno prije njih pratili gladijatorske borbe, aplauzom oznacavali kraj predstave a ne ucesnika.

Interesantno je koliko tisina moze biti brbljiva ukoliko joj posvetite malo vremena.

 

IMG_0390_zpsocfnyyvk.jpg

 


IMG_0388_zps0djdizz3.jpg

 

 

IMG_0389_zpsrt2mcb9v.jpg

 

IMG_0392_zpsx0faglew.jpg

Posjeta Areni je kratko trajala jer smomorali nadoknaditi izgubljeno jutro te krenuti cestama istocne obale Istre kaRijeci.

Cim smo izasli iz centra, Zumo se poceo gubiti. Umijesto da prati programiranu putanju preko stare ceste hvata ga “plavusa moment” (a fakat ih volim
:lol: & odlucno nas vodi ka auto-cesti za Rijeku. Sto je najgore oko nas nigdje znaka za staru cestu ka Rijeci ili smo ih mi skroz promasili. Nekoliko krizanja, kruznih tokova sa privremenim znakovima i evo nas na ulazu auto-ceste. Oh, Boze ! :staa2:

Vidim kako se moji vec mrste jer sam im obecala put uz more – hm, zelim i ja isto ali sta da radim kad sam na nepoznatom i nema znaka za staru cestu.

Balkanska snalazljivost polako prodire na povrsinu (na kasnije ocit sok & istovremeno odusevljenje Engleza) te zaustavljam ekipu na 200m prije naplatnih kucica i tik uz nekakav kiosk za spediciju.

Naime ovaj dio auto-ceste je jos uvijeku izgradnji i umijesto betonskog zida suportna traka je odvojena cunjevima sto znaci da bi se ovdje mogli okrenuti tj. filtrirati kroz cunjeve natrag ka glavnom krizanju (ukoliko je to jedini put do stare ceste). Postoji samo jedan nacin da se ova teorija provijeri. :hej:

Dok silazim sa motora, face mijenaju mrgud maske za zbunjola izraze jer su vrlo brzo shvatile da su i njihovi GPS-ovci pobrkali loncice. Pomno prate moje sljedece korake. Ocekujte neocekivano jer “Nobody Expects the SpanishInquisition”!

Uz polutiho recitiranje “Michelin, dragi Oce nas” ulazim u kiosk gdje mi je vrlo ljubazna zena potvrdila instrukcije za staru cestu uz objasnjenje da ovdje trenutno ne postoji znak za staru cestu za Rijeku (samo za auto-cestu) te da pratimo znak za Loboriku ….aaaah, pa sto niste tako rekli!

Istovremeno je “odobrila zahtijev za filtriranje kroz cunjeve” pa smo se samo nakon 5min vec vozili na staroj cesti – draga teta, hvala Vam lijepa.

Rizk se isplati.

Promenio član Phantom UK
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Dok pratimo vijugavu cesta ka Labinu nebo se opet naoblacuje. Nemrem vjerovati... Kroz glavu mi prolaze Miletove rijeci.

 

Ma nije bitno, neka padne kisa ako vec mora i onako mi je draza od one u Engleskoj.

 

Negdje nakon Plomina, tik prije zavoja, od straha da ce kisa objaviti jos jedan policijski sat nad ljetnim danom zaustavljam povorku za skljoc pauzu. Pa moram, zensko sam i volim skoljacanje prirodnih ljepota.

 

Utociste nalazimo na parkiralistu restorana/hotela Flanon sa kojeg pogled plovi u nedogled preko silueta Cresa i Losinja.

 

58np.jpg

Legenda kaze da je vidikovac sagradjen zbog Josipa Broza Tita koji je rekao da ce na ovom mjestu biti njegov komandni most misleci pri tome da ce Rt Fianona na koji se pruzao pogled ispred, biti pramac njegovog broda.

 

Istina ili ne, Marsal je bio u pravu jer se sa ovog vidikovca pruza jedinstven pogled na Kvarnerski zaljev.

 

zl7j.jpg

Nismo se uspijeli ni raskomotiti na terasi, a nebo je opet navuklo tamni ogrtac.

 

v3ry.jpg

U roku 5 minuta do nedavno svijetle boje neba su zamijenile mjesta sa tmurnim.

 

t0oc.jpg

Cjielo nebo je izgledalo kao velika paleta modrogsivila ali u mojoj glavi “nije sve tako sivo kad imas s nekim otic na pivo”…- ja imam 8dobrovoljaca.

36pp.jpg

sa svakom minutom nebo je sve tamnije

 

xkzt.jpg

 

8ie0.jpg

 

da52.jpg

u iscekivanju vihora i Doroti...

wmhd.jpg

ta-da

r63n.jpg

Zatim se je nebo otvorilo. Dok smo uzivali u simfonijskom umijecu grmljavine i sijevanja uslijedio je kresendo - tj. nestala je struja.

 

Da vam je bilo vidjeti izraze lica mojih Smogovaca. Kao da im je netko naljepio papiric sa “A sta sad” pitanjem na celo?

Eh, di ste bili 90-ih kad je struja bila pojam u Bosni. 1ooo.gif

 

Samo opusteno! Uzivajte u rucku, desertu i specijalnim efektima narucenim samo za vas, pa cemo nastaviti dalje kad se smiri…. ili mozemo raditi svijece od sapuna i fitilja. I dalje mislim da mi je djetinstvo bilo kreativnije u toku rata usred malog mjesta na 9km od ratne linije nego prije rata u prekrasnom velegradu 1aha.gif

 

Cekanje smo iskoristili na najbolji moguci naci - tj. ja sam uzivala do maksimuma.

 

O slatka mala izvrnuta torto, vrh ti na dnu stoji…. uz stihove Thunderstruck na mobilnom, stimung dostize top nivo. Yup, bring it on!!!

 

q3ql.jpg

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

**sve i svasta **

Nakon 2 sata “cekanja”, prestala je grmljavina ali ne i kisa. Za nas ipak dovoljno mirno da nastavimo put. Uz pozdrave drugih bajkera kojima ocito ne pada na pamet da voze na ovom “kijametu”, krecemo dalje niz/uz vijugave ceste ka Rijeci.

 

Kisa se slijeva niz cestu kao da se utrkuje protiv prednjeg kotaca. Mrgice, pokazi sta znas, tobogan cesta je tvoja.

"Svakodnevno" iskustvo po mokrim cestama Londre je napokon bilo od koristi. I dok se borim sa kisom i hladnocom imam osjecaj kao da sam na neplacenom testiranju kisne opreme a ne ljetnom putovanju. Moram se zahvaliti sponzorima a najvise prozivodjacima frizerskih rukavica.

 

Oprema & pinlock su me zastitili od kise & kondezacije, ali nista nije moglo poboljsati vidljivost. Istini za volju nije mi bas bilo drago sto sam vodila grupu na ovoj dionici po ovom vremenu, ali netko je morao.

 

Negdje kod Opatije, kisa je prestala padati i ubrzno nakon toga je sunce ponovo izaslo i ugrijalo kao nikad do sada. Kao da kisa uopce nije padala prije 1h. Sto bi rekao Balasevic, Netko to od gore vidi sve, igra se.

 

Pocinje preznojavanje sto zbog kisnog odijela sto zbog radova na cestama koji znatno usporavaju tempo voznje. Planiralli smo zaobici centar Rijeke ali je to na kraju ispala losa odluka. Naime predgradje Rijeke je bilo preplavljeno novim obrtnicama/kruznim tokovima i radovima na cestama zbog kojih je Zumo momentalno pao u komu. Pink putanje na ekranu su bukvalno pokusavale pobijeci van kroz okvir.

 

U zivotu nisam vidjela toliko znakova na jednom mjestu (citaj, zvanicni znak za mjesto prekrizen, pored njega stavljen jos jedan u zutoj boji koje je takodjer prekrizen, pa jos jedan iznad njih u pink boji – cirkus). 1staa.gif

 

Nije ni cudo sto je Zumo kolapsirao. Svaki put kad je “pronasao” novu putanju, docekali su nas radovi na cesti. Na kraju sam stala kako bi upitala lokalce/radnike za smjer ali ni oni jadni nisu znali jer je pola puteva bilo zatvoreno zbog trenutnih radova na cesti.

 

Navodno tu je ekipa morala produzila dalje kako bi izbjegli sinfoniju truba “strpljivih” vozaca automobila. Meni se ipak cini da su se malo uplasili balkanskog temperamenta ali ok. Sve u svemu, dok sam ja zavrsila razgovor & ubacila se u promet oni su vec nestali sa horizonta. Za poludit. Di sad da ih trazim? 1ups.gif

 

Zumo vec u transu a ni vlasnica nije daleko od tog nivoa. Saljem txt Sari da vidim di su i dok cekam odgovor oslobadjam se kisnjaka–aaaah, sad je lakse.1aha.gif Vec razmisljam da predlozim Sari da se nadjemo u Senju jer tko zna da li cemo se uopce uspijeti naci u ovom predgradju.

Nakon 5min zove Sara i veli da je grupa skrenula sa glavne ceste kad je Datov gps dozivio Eureka moment. Ona i Kalok me cekaju na toj uzbrdici (gdje god ona bila) a da, prekoputa je birc sa zutim suncobranom na kojoj pise Ozujsko pivo. Pocela sam se smijati kao luda a kad sam joj objasnila da svaki birc u Hrvatskoj ima iste suncobrane - obe smo pale u trans od smijanja1lol.gif.

Ok,vrijeme je za mini avanturu. Cheraaaaj mala…uz taktove pjesme Heroj Ulice !

Na moju srecu potraga nije dugo trajala & ubrzo je cijela ekipa bila na okupu. Ostatak putanje smo se pouzdali u Datov gps i nekako pronasli put koji nas vodi preko svih mogucih obrtnica do odvajanja za Senj.

 

Na putu za Senj, kod Novog Vinodolskog nailazimo na “enduro dionicu” Jadranske magistrale. Uz pratece bodrenje radnika koji su obnavljali ovu dionicu nastavljamo off road voznju. Hvala decki, navratit cemo opet ;-).

 

Dionica, negdje oko 12km duga je vrlo losa za motore, pogotovo sportske pa konstantno drdranje stvara dodatni umor. Malo je reci da se vecina GPSovca izgubila kad je naisla na racvanje dionice ..... osim (za divno cudo) mog Zumija. Aaaah, vratia se Sime 1jee1.gif.

Ignorirajuci racvanje puta a i modernu tehnologiju nastavljam dalje sve dok nisam ugledala asfaltirani dio ceste.

Pun pogodak.1care.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

** Nothing Else Matters **

Oprez, slijede fotografije "uznemiravajuceg sadrzaja" ...

Pri ulasku u Senju oci se brzo navikavaju na okolne sumske ljepote dok se centralni sistem i tijelo sinkronizirano navikavaju na iznenadni pad temperature.

Cesta je vijugava ali zbog gustine sume pojedine dionice su jos uvijek mokre pa se u zavojima mora oprezno voziti. Naziru se tragovi prosutog dizela na cesti. Promet je gust i na momente spor zbog teretnjaka koji se takodjer sluze ovom cestom.

 

Sto god dublje zalazimo u sumu to do nas sve manje i manje dopiru suncane zrake i postaje sve hladnije.

 

Na otprilike 1.5h od Plitvica, odjednom nailazim na prve znakove sporog prometa. Prvo sam pomislila sam da je kamion zapeo u zavoju te privremeno stopirao promet. Koristim ovu situaciju & dodajem gas kako bi se filtrirala kroz vec sad formirane kolone automobila. Medjutim, po prvi put u zivotu ne uzivam u filtriranju jer sto god vise gazim ka naprijed to me sve vise bol steze u grudima, kao da slutim lose vijesti.

Opet ta zenska intuicija… e, fakat.

 

Nije prosla ni minuta filtiranja kad sam vidjela Paul-a kako se parkira pored ceste.

 

Nekoliko metara iza njega, nasred ceste lezi razbijen motor, pripijen uz kamp prikolicu. Cujem svoj glas ali kao da netko drugi umjesto mene izgovara sljedece rijeci: to je Datov motor!

 

Ne mogu opisati kakav je osjecaj kada vidite motor od prijatelja kako lezi na cesti. . . (a nece biti ni zadnji put u toku naseg putovanja...)

 

mgp9.jpg

 

 

d74y.jpg

 

Nervoznim pogledom trazim Data. Sa desne strane stoje nepoznati ljudi i decki iz moje ekipe. Sekunda traje kao minuta.

Olaknulo mi je kad sam ga vidjela kako sjedi u polulezecem polozaju pored ceste i prica sa Gazom. Cool, glavno da je Dat ok, motor se moze popraviti.

ssnd.jpg

0plac.gif...

 

ictv.jpg

Iz razgovora sa Datom saznajem da ne moze pokrenuti desno rame te da je ozljedio desnu stranu noge. Dok besmocno lezi pored ceste, Sara i ja smijehom strah pokrivamo dok pokusavamo oraspoloziti Data.

Par iz prikolice (stranci, iz Skandinavije ako se ne varam) inace jako prijatni ljudi su ga odmah pokrili dekama, jer se zalio na hladnocu & stavili led na ozljedu. U toku razgovora obe strane su potvrdile da je Dat vozio primjernom brzinom (sto nas uopce nije iznenadilo jer je on jedan od najsmirenijih vozaca u nasoj grupi) sto je ocito ublazilo jacinu udarca i ozljedu.

 

Ispostavilo da je Dat pri ulasku u krivinu naisao na dizel i neravni dio ceste sto je uz kocenje prouzrokvalo momentalni gubitak kontrole i sudar sa kamp prikolicom iz suprotnog smjera.

 

U auto iza prikolice je bio policajac (u mirovini) koje je potvrdio isto. Vrlo ljubazno je ponudio pomoc i stupio u kontakt sa policijom i hitnom koji su se pojavili za bukvalno 5 minuta. Prednost malog mjesta & dobrih ljudi!

 

zbqr.jpg

U medjuvremenu slijedi razmijena dokumenata/informacija sa policijom, telefonski pozivi itd.

 

Nakon kratkog razgovora sa policijom, prevodjenja sa engl. na hrv. i obrnuto mojima, policiji, doktorima i Skandinavcima, doktor je dopustio da krenem sa njima i Datom do Doma zdravlja.

 

Radim 10 stvari u 1 minuti a vrijeme kao stoperica. Pozeljela sam da mogu vratiti/zaustaviti vrijeme kao u jednoj od epizoda nekoc popularne serije iz 80-ih, The Twilight Zone. Tko zna, shvatit ce.

 

jz65.jpg

Dok napustamo scenu nezgode, pogled mi pada na ostatak ekipe koji ceka na vucnu slubu, Datov motor i Mrgicu. 0tuzan.gif

 

Od vozaca hitne saznajem da je u zadnjih mjesec dana zbog mixa kise i tragova dizela na cesti bilo mnogo nezgoda zbog kojeg su najvise nastradali bajkeri. U toku voznje i razgovora sa Datom, drzim se laganih tema, da ne brine. Dobijam prolaznu ocijenu sto je super s obzirom na situaciju.

 

Dom zdravlja kao i svaki drugi u malom mjestu - oskudno snabdjeven sa osnovnim medicinskim insturmentima. U cekaonici, kao da je vrijeme stalo. Visoki stropovi, istrosene stare klupe od hrastovine, spricani betonski pod.

 

Za osoblje samo rijeci hvale. Nakon kratkog pregleda ustanovili su da je Dat povrijedio kljucnu kost te da mora na rengen u Opcu bolnicu u Puli kako bi ustanovili stupanj ozljede.

Na moju zalost zakon ne dozvoljava da idem s njim(a) za Pulu. Vec su mi progledali kroz prste kad su mi prethodno dozvolili da se vozim u hitnoj do Doma zdravlja. Nije fer da ide sam & kontam ako sad poludim, imat ce jos jednog pacijenta, ali nisam htijela otezavati vec zeznutu situaciju.

 

U tom mahu stizu ona dva policajca i ja ponovo igram ulogu prevodica. Osobolje hitne nas pozuruje sa papirologijom jer moraju Data hitno voziti za Pulu. Pazljivo skupljam Datove stvari, mobilni i dokumentaciju u vrecicu koju ce mu biti potrebne u Puli uz poruku da ne brine, uz njega smo.

 

Narednih 1.5h vremena provodim u stanici policije. Jos jednom, policijaci su bili jako ljubazni i uradili su sve sto su mogli da nam olaksaju muke oko papirologije. Po prvi put moje advokatsko zvanje dolazi do znacaja dok potpisujem izjavu (u Datove ime). U medjuvremenu me Gaz zove - veceras ostajemo u Senju. Vec su pronasli hotel. 0takoje.gif.

Neposredno prije kraja sastanka u stanici, cujem poznate zvukove motora kako prolaze ispod prozora policijske stanice. Prepoznajem zvuk Mrgice. Na sigurnom je zahvaljujcu AJ i Benu - 0takoje.gif.

Paul i Gaz su dosli po mene. Saznajem da je lokalna vucna sluzba vec pokupila Datov motor sto je super vijest jer sam se plasila da ce ostaviti motor uz cestu do sutra ujutro.

 

Ispred hotela nas docekuje ostatak ekipe koji sjedi na terasi. Motori su parkirani odmah ispred ulaza. Svi su tu osim jednog...

 

Moji Smogovci mi nude podrsku, ohrabruju jer znaju da vec uveliko samoj sebi prebacujem za Datovu nezgodu (najdrazem clanu nase male ekipe). Svi me tjese da se ne nerviram. Svakom se je ovo moglo dogodit, kazu. Znam i svjesna sam da je ovo samo mala nezgoda i da je sve super proslo kako je moglo biti, ali nije mi svejedno. Dat je nastradao i sada je sam u nekoj maloljut.gifbolnici u Puli. I dok tamo cami kao "Pale sam na svijetu" , nema s kim ni popricati a mi smo tu, zajedno. Nije fer.

 

Obruc tuge me steze. Sara mi prilazi. Moj pogled joj govori sve.

 

Bez rijeci odlazim do recepcije i uzimam kljuc od sobe. Ostatak veceri je prosao ok s obzirom na okolnosti. Nije mi bilo do vecere ni price pa sam se rano povukla. Preko policije sam saznala direktan broj bolnickog odiela gdje se Dat nalazi.

 

U medjuvremenu stizu poruke podrske od Natase, ostalih (BJB) bajkera & prijatelja. Nasi nesudjeni domacini kao i prijatelji iz Zagreba i Pule medju kojima je i Mile Fazer (1zdravo.gif) nude pomoc u vezi Data i njegovog motora. Hvala vam svima. 1care.gif

 

Namjerno nisam nista javila mojim najdrazima, da ne brinu.

Dva sata kasnije saznajem da su Data napokon smjestili u sobu & dali mu potrebne medicinske koktele kako bi smanjili bolove. Ostavljam poruku nadajuci se se da naci utjehu u saznanju da je motor na sigurnom & da smo uz njega.

 

Pola sata kasnije, stize njegova poruka. Zovem ga na brzinu kako ne bi trosio snagu na kucanje poruka. Iako ga sve boli, ok je. Ispricava se zbog svega. Kakvo crno ispricavanje?! Jooj.

 

Bilo je dobro cuti da je sve ok. U tom trenutku & zbilja “Nothing Else Matters….”.

 

Od ovog momenta prestaje svakodnevno biljezenje putovanja.

Ostatak putopisa se zasniva na sjecanju tj. prelistavanju mnogobrojnih fotografija pa ce vjerovatno i naredna opisivanja biti kraca 0namigivanje.gif .

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Uhh citajuci i gedajuci sve ovo, samo mi se izgubio kez sa lica kad sam video ovu nesrecu, ... Bio sam proslo leto u tim krajevima, nazalost kolima ali nije dan prosao da nisam zalio za motorom, pogotovo u Opatiji, Porecu i Rovinju.. Steta sto nisu tvoji Smogovci i to videli :neznam: .... al dobro, mozda bude opet prilike. Jos jednom cu ti pohvaliti pisanje i slike... :aha: stvarno je uzivanje pratiti ovaj putopis :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja