Jump to content

Moto Zajednica

17 dana, 11 drzava & 5500 km

Recommended Posts

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Da li je netko spomenuo kokice, kukurz, ljubav, pivo? Vi to pravite zurku bez mene? 1zvizduk.gif

 

Stize “lektira...

 

*************************

 

Dan XV - Spittal an der Drau (AUS )– Augsburg (GER) : Surfanje na 2 kotaca na Grossglockner High Alpine cesti!

 

Svanulo je jutro. Kako otvaram vrata balkona tako i svjez sumski zrak tjera i posljednje snene misli iz glave kao da mi zeli na prirodan nacin razbistriti um za danasnjih 300 milja. U svakom slucaju ovo je bolje budjenje od I-phone alarma ili ne dao Bog, jodlovanja.

 

IMG_1041.jpg

Divno jutro... kao naruceno za osvajanje Grossa.

IMG_1040.jpg

Danasnju ruta: Spittal, Winklern, Heiligenblut,Grossglockner Hochalpenstrasse, Fusch, Gerlos Alpenstrasse, Augsburg.

 

Pakiranje je bilo ubrzano kao i dorucak jer smo htijeli iskoristiti suncan dan za voznju u prekrasnim pejazima austrijskih Alpa te procistiti ventile na Grossglockner Hochalpenstrasse & sinuse na Edelweissspitze-u poznatijem kao Alpsko svetiste bajkera.

Tko sta radi ja samo posjecujem oktanska svetista. Ok, volim crnu boju ali mi se jos uvijek ne mijenja "uniforma". Starim ja, ali u ljubav vjere imam 1aha.gif.

 

Zbog nezgode koja ih je jucer zahvatila Kalok, Kevin, Mark, Miles & Jo ce nam se pridruziti u Njemackoj sto je velika steta, ali najbitnije je da nitko nije nastradao.

 

Voznju zapocinjemo mini spustom niz off road sumski put i ubrzanim ciscenjem kako ventila tako i sinusa. Nakon kratke voznje stizemo i do civiliziranog smoga tj. glavne ceste odakle je kao sto bi Balasevic rekao taj karneval pokretni krenuo u susret najvisoj planini u Austriji & Nacionalnom parku Hohe Tauern.

 

Blago krivudava cesta smjestena u dolini Moll na sjevernom dijelu Tauerna vodi nas ka malom naselju tj. selu Winklern-u gdje smo nakon nepunih sat vremena voznje i napravili mini pauzu.

IMG_1045.jpg

Sve je sredjeno ko pod konac, a kako i ne bi kad im je turizam bolji nego na Jadranu. U ovom malom mjestu sam vidjela vise putokaza nego na glavnoj cesti u Londri. Tko se ovdje izgubi posjeduje XYZ faktor!

IMG_1048.jpg

Svatko pauzu koristi na najbolji (tj. logican) nacin 1oda.gif... zna se di sam ja zavrsila

IMG_1050.jpg

Pojedini proucavaju poucne informacije

IMG_1049.jpg

 

a Zvrk poucne modele

IMG_1058.jpg

Alisa & ja vec pravimo planove gdje cemo na desert

IMG_1051.jpg

plan vrlo brzo otkriven...nisu nam pomogle ni ozbiljne face...

IMG_1053.jpg

pa da krenemo

IMG_1060.jpg

daleko je Gross ali ne i strudla od jabuka hihihi

IMG_1057.jpg

Na izlazu iz ovog malog lipog mista prolazimo pored 700 god. stare Winklern kule (Mautturm) koja ponosno stoji medju modernim objektima kao cuvar davnog vremena i kao nezvancina granica izmedju turistickog mjesta & planinskih obronaka. Odavdje ujedno pocinje i cesta koja vodi prema Grossu.

Hajdemo u planine... B.D.

IMG_1046.jpg

Cesta je odlicna - kako zbog dobrog asfalta, tako i zbog pomankanja guzve u jutarnjim satima radnog dana. I ono malo bajkera na koje smo naisli su bili prijateljski raspolozeni & pri svakom susretu bi klimali glavama & pozdravljali.

 

Konacno stizemo i do Heiligenblut-a (Sveta krv Grossa na 1,288 mnv) odakle pocinje i nas uspon na Gross. Sa svakim km iza sebe voznja postaje brdovitija i uzbudljivija. Nizu se ostri zavoji. Pogled ocarava & sve vise osvaja srce ove bajkerice.

Ukratko: Moto nirvana!

Krajolik me je podsjetio na davne skolske sate iz zemljopisa kada smo nevjesticm rucicama pokusavali kreriati topografske povrsine uz pomoc malih komadica spuzve obojenih u razlicite nijanse zelene boje. Suvisno je reci da je ova “maketa” million puta ljepsa!

planine, dolina, serpentine, Mrgica, Sunce...1jee1.gif

IMG_1062.jpg

Rijetko kad u toku voznje prekidam momentum, ali idlicna priroda je ovog puta jaca od oktanske ovisnosti sto me navodi na jos jednu malu pauzu kako bi Mrgica & ja vizuelno upili prirodnu ljepotu koja nas okruzuje.

IMG_1064.jpg

Btw, od Hajdi jos uvijek ni traga ni glasa, a bogami ni od Milke!

 

Sa svakom foto pauzom koliko god kratka bila slijedi i neizbjezno odvajanje od grupe, ali me to sad uopce ne brine. Bila bi steta ne ozvaniciti ovu (prvu) posjetu, makar i Iphone-om.

IMG_1061.jpg

Osim bajkera na cesti nam drustvo prave klasicni & sportski automobili - savrsen ambijent za auto-kviskoteku ukoliko se ne morate puno koncentrirati na krivudavu cestu ispred vas.

Sve je vise kabrioleta sto me je podsjetilo da sljedeci put moram doci sa porseom – malo je ovakvih (suncanih) serpentina u UK.

 

Nastavljam dalje i tik prije naplatne stanice za najvisu alpsku cestu u Austriji tj. ulazak u Grossglockner Nacionalni park sustizem Smogovce.

 

Dnevna karta kosta €23 sto i nije bas jeftino za 48km ceste, pogotovo kad usporedite sa 15€ koliko bi vas kostalo za 442 do Bg .No vjerujte mi na rijec da vrijedi jer ovih 48km je za bajkere isto kao i 7 dana u ljekovitim toplica za normalne ljude.

 

I dok je vecina Smogovaca vec platila upad ja opet kao Ferdinand zujiim okolo sa Iphonom… nesto na foru, ma trazim sitno & aj’ da slikam ulaz.

IMG_1065.jpg

Drustvo u redu mi prave talijanski bajkeri koji mi uljudno ustupaju mjesto u redu kako bih se sto prije pridruzila Smogovicma 0takoje.gif.

Na naplatnoj dobijete i Gross brosuru tj. mapu & naljepnicu. Blagodarim, ali mapa ovdje nije bitna, jer sve ceste vode ka Grossu !

 

Cesta je odlicna,vrijeme jos bolje, Mrgica u elementu –ma, idemoooo!1moto3.gif

IMG_1070.jpg

Ima nesto u serpentinama na nadmorskoj visini iznad 2,000m. Sara, Alisa i ja pratimo decke.

Za sada smo jedine bajkerice na ovoj dionici – ljubi nas majka 1oda.gif

IMG_1069.jpg

 

I taman kad sam pomislila da nista ne moze proljepsati ovu dionicu nailazimo na slapove...malo li je?! 1care.gif

IMG_1067.jpg

 

Ispravka: turisti su ipak uspijeli narusiti ovu idilu, ali ok... oprostit cemo im ovaj put 1hej.gif

IMG_1072.jpg

 

Uslikati Mrgicu i slapove bez turista je bukvalno mission impossible

IMG_1068.jpg

 

trio fantastico

s_gros_cure_motori.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Nakon nekoliko kilometara uslijedila je jos jedna foto pauza u sklopu koje smo sasvim slucajno otkrili bazu za odmor.

 

s_gros_pub.jpg

IMG_1075.jpg

image.jpg

Da ne duzim, vrijeme je za nesto slatko ;-)

IMG_1074.jpg

Interesantno ali istinito, kad je u pitanju desert makadam nizbrdica ne predstavlja problem

IMG_1082.jpg

Pauza na ovom mjestu se ispostavila kao odlicna odluka s obzirom da je sljedece mjesto gdje smo napravili foto pauzu (na Kaiser Franz Josefs Höhe platou) vrvilo od turista.

IMG_1093.jpg

IMG_1086.jpg

interesantni snjegobrani

IMG_1103.jpg

home sweet home !

IMG_1085.jpg

bolje bicikl nego motor

IMG_1104.jpg

Imali smo cijeli "restoran" za sebe - mnogo smo jaki !

IMG_1096.jpg

Strudla od jabuka je bila odlicna, kao i usluga.

IMG_1095.jpg

zadovoljni putnici

IMG_1094.jpg

pogled sa balkona

image.jpg

IMG_1098.jpg

IMG_1089.jpg

Dok uzivamo u idili, pogled nam se zaustavlja na tunelu koji vodi ka vrhu planinskog obronka toliko udaljenom od naseg trenutacnog utocista da se vozila na cesti jedva vide. Hmmm... 1hej.gif

IMG_1108.jpg

Tu je AJ odlucio provjeriti pogled sa vrha planinskog obronka. Uzalud savijet ostatka ekipe (tzv. pametnjakovica) da ga zbog velike udaljenosti necemo vijdeti kad stigne do vrha.

 

Naoruzan osmijehom & foto aparatom, AJ krece u izvidnicu & nakon 100 m gubi iz vida ali (zahvaljujuci glasnom auspuhu na njegovom T-u koji je dosao do izrazaja dok je vozio kroz tunel ) ne i iz slusnog perimetra. Kad ga tad nisu deportirali iz Austrije, nikad nece.

 

Ishod opklade: mali Cica Glisa koji mase u daljini je AJ! 0stabre.gif

IMG_1105.jpg

Pogled sa njegovog vidikovca:

a70.jpg

a64.jpg

Suvisno je reci da smo totalno zbunili konobara kad nas je vidio kako masemo AJ-u.

pretvaranje da je u pitanju samo pozeraj a ne ludo mahanje ka 2mm velikoj silueti

IMG_1106.jpg

Uzivanje u panorami

IMG_1101.jpg

image.jpg

image.jpg

IMG_1077.jpg

Smogovci

tg2.jpg

 

tg1_001.jpg

Pri izlasku na glavnu cestu docekala nas je “mini adventure”

s_gross_mini_moris.jpg

s_gros_peglice.jpg

Ali nemamo puno vremena za divljenje. Mi smo tek na pocetku nase moto avanture 1jee1.gif

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

XV - Spektakl

 

Nakon pauze nastavljamo dalje ka Kaiser-Franz-Josefs-Hohe (2369 mnv) poznatom moto vidikovcu sa kojeg puca pogled na Pasterze, najveci glecer/lednjaku Austriji.

 

Oci se jos uvijek privikavaju na prirodne ljepote koje nas okruzuju, a dokaz da ni muski dio nije mogao odoljeti alpskoj ljepoti je i trenutak kad se Gaz skoro spucao u Paul-ov motor ali je na svu srecu uspio zakociti na vrijeme. Suvisno je reci da je automatski polozio za kaskadera. 1care.gif

Velim ja, smanjite Ferdinand momente, ali me nitko ne slusa ili pak ne znaju tko je Ferdinand.0stabre.gif Gazova kamera je konstantno stekala u toku turneje, ali je igrom slucaja zabiljezila ovaj momenat. Ako uspijem, postavit cu link.

Do tada, nadam se da ce ove fotke posluziti:

image.jpg

Priznajem, ovo je vrlo neobicno i dugacko ime za vidikovac, ali tako je to kad ste “vo” plave krvi kao sto je bio Car Franjo Josip I koji je davne 1856 sa svojom zenom, caricom Elizabet od Bavarske (tj. Sisi) izabrao ovo mjesto kao vidikovac sa kojeg se pruza savrsen pogled na velicanstveni Gross & Pasterze.

 

Trend vladara da gledaju u visinu je kao sto vec svi znamo uveliko ocuvan u XXIst. Medjutim za razliku od danasnjih politicara, ovaj povijesni vladar je otkrio & zastitio prirodno nadahnuce sto po mom skromnom misljenju jos uvijek predstavlja strani pojam za vecinu danasnjih “vladara”. Ali, nada posljednja umire..

 

Zbog velike guzve i uprkos cinjenici da auotmobili imaju posebnu garazu, pronalazak parkinga za motor je trajao duze nego prosjecna dosadna EPP reklama, a ja sam mislila da je tesko naci parking u centru Londre.

 

Ove 2 slike nisu ni priblizno zabiljezile guzvu koja ja vladala tog dana...

IMG_1115.jpg

 

IMG_1117.jpg

Bez obzira na guzvu, svi su prijateljski raspolozeni sto puno znaci kada ste jedna od jedine 3 bajkerice koja pokusava uglaviti motor od 250kg+ na brz & siguran nacin. Yeah, no pressure, samo me posmatra 100 bajkera.

 

Ta-da...1oda.gif : bocni koferi jos uvijek bocni, motori oko mene bez ogrebotine, a ni pogled iz kokpita nije los!

IMG_1130.jpg

 

U medjuvremenu & po tradiciji ...photo session

image.jpg

 

image.jpg

Suvisno je ocekivati od mog mobitela a.k.a. "klikni & nadaj se najboljem" da zabiljezi ljepotu ove moto Bronhi nirvane, ali se ipak nadam da ce vam barem djelimicno uspijeti predociti ovu iznimnu prirodnu ljepotu.

Mutum est pictura poema... ili po naski "Nadahnuce" (p.D.D.)

image.jpg

Pogled na impresivan Pasterze, 8.4m dug & ujedno najduzi glecer u Austriji kojeg krase ledene povrsine & kako kazu, na pojedinim mjestima debljina leda cak do 150m.

image.jpg

 

Sto covjek treba uraditi kad napuni pluca & ocne senzore ovakvom ljepotom?!

Pa slikati se, naravno 1lol.gif

IMG_1128.jpg

REHABILITACIJA DUSE

image.jpg

 

 

Na netu postoji mnogo korisnih informacija vezanih za ovaj glecer kao npr. slika koja usporedjuje impresivan bijeli ledeni pokrivac na gleceru iz 1875 god. & slika iz 2004 na kojoj je ledeni pokrivac znatno manji... tuzno.

 

S obzirom kako lako & brzo unistavamo sve oko nas, majka priroda se dobro drzi. Pitanje je samo, koliko jos dugo?!

 

IMG_1123.jpg

 

gg8v.jpg

 

image.jpg

 

Na brzinu (citaj 10min – arrrgh Smogovcima se stalno negdje zuri. Stovise zbog guzve mi drago, ali zbog pogleda bas zao) smo obisli plato, turisticki centar & obogatili se za po koji skupljac prasine tj. suvenir.

gros_privjezak.jpg

 

Vrijeme je da se krene.

 

Okruzena oktanskom bracom ;-)

IMG_1131.jpg

 

U pregrstu motora trazim nase tablice, ali kao za inat sve sami "stranci" oko mene.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

XV- “Hajdemo u planine, jer tamo nema zime”

 

Nakon pauze krecemo dalje ka najvisem dijelu Gross alpske ceste (tj. tamo gdje cesta ljubi nebo).Usput pravimo jos jednu malu pauzu zbog slikanja i uzivanja u fascinantnom pogledu.

 

image.jpg

IMG_1132.jpg

Sta nam rade ove Alpe – da imamo vremena pravili bi pauzu svakih pola sata.

Danas se osjecam dobro, danas mi sunce sja !

image.jpg

IMG_1133.jpg

IMG_1138.jpg

Krivudava cesta & jos spretniji GPS su nas doveli podno cuvenog Edelweissspitze-a tj. Runolistovog vrha.

Kroz glavu mi prolaze stihovi iz pjesme Edelweiss iz vrlo poznatog djecijeg filma The Sound of Music (Moje pjesme, moji snovi).

 

“Edelweiss, Edelweiss

Every morning you greet me

Small and white, clean and bright

You look happy to meet me

Blossom of snow may you bloom and grow

Bloom and grow forever…”

 

s_gros_fototapeta.jpg

241.jpg

 

image.jpg

IMG_1151.jpg

 

image.jpg

IMG_1148.jpg

Alisa & Sara mi se pridruzuju u tihom pjevanju. Bila je ovo nasa prva audicija za Ja imam talenat – moto sezona 1.

Sto reci nego, pjevacke Duse su se srele N.B & M.S.;-)

 

Za razliku od misljenja ostalih bajkera mislim da je nasa interpretacija bila sasvim OK, ali me cudi zasto& kako je odjednom nestala guzva na platou. 1neznam.gif1neznam.gif

 

Samo da se zna, ovo je jedna od najljepsih pozornica za amatersko pjevanje!

240.jpg

a71.jpg

Edelweissspitze vidikovac je smjesten na 2571 mnv i predstavlja najvisu tocku austrijske alpske ceste odakle se pruza panoramski pogled na mnogobrojne planinske masive cije visine prelaze preko 3000 mnv, ukljucujuci i Gross (na 3798 mnv), najvisi vrh Austrije.

 

a67.jpg

IMG_1154.jpg

Alpska idila ocito pozitivno utice na bajkere jer su na kraju svi Smogovci pristali na poziranje - napokon!

"Negativna" strana poziranja cijele ekipe je milion "istih" slika, tj isto mjesto/putokaz - razlicita faca.... 1lud.gif

Da vas ne bih udavila, izabrala sam mali mix - pa da krenemo:

 

IMG_1150.jpg

s_gros_masi.jpg

 

Sara je uspijela nagoviriti Paul-a da se slika 0takoje.gif

s_i_paul_osvajanja_edelweisspitze.jpg

s_gros_cesta.jpg

gaz_g_3.jpg

a69.jpg

upec'o se ;-)

a62.jpg

a66.jpg

s_gros_ope.jpg

& jos nekoliko za kraj...

s_gros_cure.jpg

IMG_1157.jpg

gross.jpg

Teska srca napustamo vidkovac...

 

“So long, farewell, Auf wiedersehen, goodbye,

I leave and heave a sigh and say goodbye…” 0plac.gif

248.jpg

a63.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Nakon Edelweissspitze-a spustamo se dalje po mnogobrojnim serpentinama ka mjestu Fusch (805mnv). Spust na svakoj serpentini traje znatno duze (oko 50m) u usporedbi sa talijanskim serpentinama sto je u svakom slucaju interesantan test mojih moto sposobnosti tj. kreiranja istih ;-)

A onda....kotlina

a72.jpg

249.jpg

s_silazak_sa_grosa.jpg

251.jpg

Napokon stizemo i u Gerlos gdje odlazimo na zasluzen (& ujedno kasni) rucak.

Jos uvijek ne mozemo vjerovati da smo se upravo provozali po legendarnoj Grossglockner Hochalpenstrasse. Tek sad razumijem zasto se bajkeri rado vracaju na Alpe.

IMG_1161.jpg

java

IMG_1164.jpgIMG_1167.jpg

halucinacija? ne, ipak java kad je AJ u pitanju

IMG_1163.jpg

iznenadjenje

s_hrana_na_pasu.jpg

duhovna hrana

254.jpg

 

255.jpg

Siti (& pomalo umorni) laganini tempom nastavljamo dalje ka Augsburgu okolo-naokolo putanjom ....u skladu sa tradicijom naravno.

Sva sreca pa smo Milku & njene prijateljice ugledali nakon rucka inace....

IMG_1158.jpg

prva zenska pauza...1oda.gif...

IMG_1173.jpg

Pokusaj stopiranja u moto opremi nije urodio plodom,ali je u datom trenutku znatno poboljsao raspolozenje (do tada) 3 umorne bajkerice.

IMG_1169.jpgIMG_1170.jpg

IMG_1171.jpg

Nakon nekoliko sati voznje, napokon stizemo i do naseg hotela u Augsburgu gdje nas je docekao ostatak ekipe. 1care.gif

 

Uprkos 300 milja provedenim na planiskim cestama, zezancija je jos uvijek jaca od umora.

Omer Be(n)/(g) - tj. nasa nova maskota!

IMG_1174.jpg

Na opce zadovoljstvo svih prisutnih, Jo je uspio popraviti svoj (tj. zenin) GS tako da sutra svi Smogovci mogu zajedno krenuti u osvajanje legendarne B500. BRING IT ON! 1moto3.gif

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki v strom 1000

Bravo za vas, posebno za zenski deo ekipe stvarno ste postavile normative za sve sto se tiče voznje i izdrzljivosti.Pozdrav za sve cekamo nastavak, do sad je sve bilo super imam utisak kao da sam vozio sa vama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Svedska Malme
  • Motocikl: HONDA CB500

eee jesi pravi zvrk,izgleda da ti je bilo lakse izvoziti sve te kilometre preci sva ta brda i doline nego sada sve to i pisati a ide sve lepse i lepse vreme..:zdravo:.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Jeste Tina, ide lepo vreme....vreme da svi pocnemo nove planove za putovanja da pravimo i ista izvozamo :) .....ili bar odmastamo......Vidi....majicu koju dobih ima da nosim makar samo po Beogradu se vozili :) ....jer vam je celokupna tura vredna postovanja.... :takoje:

 

Fenomenalna ste ekipa i devojke i muskarci....prenesi im pozdrave od Bandolerosa :zdravo::zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

eee jesi pravi zvrk,izgleda da ti je bilo lakse izvoziti sve te kilometre preci sva ta brda i doline nego sada sve to i pisati a ide sve lepse i lepse vreme..:zdravo:.

 

tocno ;-PPP...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Jeste Tina, ide lepo vreme....vreme da svi pocnemo nove planove za putovanja da pravimo i ista izvozamo :) .....ili bar odmastamo......Vidi....majicu koju dobih ima da nosim makar samo po Beogradu se vozili :) ....jer vam je celokupna tura vredna postovanja.... :takoje:

 

Fenomenalna ste ekipa i devojke i muskarci....prenesi im pozdrave od Bandolerosa :zdravo::zdravo:

 

Hey draga, dugo se nismo cule a ni vidjele. Drago mi je cuti da su majce jos uvijek u opticaju 1moto3.gif

 

Ugusile me poslovne obaveze pa nikako da nadjem 5min. Nastavak tj, kraj uskoro slijedi. Pozz od Smogovaca x1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja