Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc -Gornji trougao

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Zna li neko kako da izvadim biksne iz gornjih trouglova one sto nose drzace kormana.Probao sam da izbijem rucno ali nisam uspeo.Da li smem da nosim negde na presu i da li se one uopste mogu izvaditi i ponovo vratiti.Ispeskario sam trougao pa ga nosim sa ostalim delovima na plastifikaciju a lik koji plastificira nije siguran da li ta guma moze izdrzati 200c° .

 

Sent from my LG-P700 using Tapatalk

post-11598-13888655978586_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Slazem se sa konstruktorom, ali mislim da ce pri izbijanju pretrpeti deformaciju, u stvari sve zavisi od tog prirucnog alata koji ces napraviti. posavetuj se sa nekim boljim mehanicarom koji ima presu. Temp. od 200 C ce ih ostetiti sigurno. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Danas sam bio do majstora koji mi odrzava auto.Ima presu i neke alate raznih dimenzija za izbijanje biksni i lezaja na trapovima automobila,videcemo suta sta moze da uradi,do sada me nikad nije razocarao :) . Nisam samo znao da li fabricki nije ta guma nalivena pa da nije predvidjena za vadjenje i vracanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 789 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ja sam sasvim sigurno ubedjen da je jedan taj "selen blok" ubacen sa gornja strane a drugi sa donje strane i da samo u toj semi mozes i da ih izvadis. Nema sanse da oba ispresujes samo sa jedne strane , polomices nesto. Izmedju njih postoji naslon do koje maksimalne dubine mozes da ih upresujes.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Razmisljao sam o tome da mora biti neki granicnik koji ih drzi da se ne izvlace gore ili dole od vibracija vremenom ali vizuelnim pregledom sam ustanovio da caura koja ide u sklopu sa biksnom i kroz koju prolazi nosac kormana je iz jednog dela t.j. nije sastavljena na sredini.

 

Obelezeno crveno na slici na koju cauru mislim

 

CAM001111.jpg

 

Ako ima nekog ko sigurno zna i radio je ovo nek javi do 14h posto posle ode na presu.

Ko reskira profitira :D:D Rezultat ce se znati veceras. :)

 

Hvala svim voljnim ljudima koji su pisali u ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

evo u 5 do 11 jedno pitanje: Sta bi falilo maskiranju tih gumica i nanosenju 2K laka umjesto plastifikacije?

 

To se moze ponoviti svakih 10 godina, po potrebi. Rizik 0, a profit 100. :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Nista ocigledno.

 

Kontam da je plastifikacija jaca i da ce biti manje grebanja od kljuceva, a i ostale delove plastificiram pa reko da sve ide zajedno.

 

Probacu kasnije na presu da li hoce da pusti pa ako nece , onda farbanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

To je presom nabijeno,presom se i vadi jedino ako nije osigurano nekim lepkom.Najbitnije je da precizno napravis alat da ne bi ostetio nesto prilikom vadjenja,a ako nece onda ti ne gine farbanje.Komora na 200c ce sigurno ostetiti gumice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 789 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Moj trougao je takodje bio izgreban od kljuceva i (verovatno) idiotskih privezaka pa sam se odlucio za farbanje a biksne mi nisu htele napolje , pa sam morao da ih zastitim . Napravio sam lepe aluminijumske platne da se nevide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: BEOGRAD PETLOVO BRDO
  • Motocikl: TDM 900 BMW F800GS

evo u 5 do 11 jedno pitanje: Sta bi falilo maskiranju tih gumica i nanosenju 2K laka umjesto plastifikacije?

 

To se moze ponoviti svakih 10 godina, po potrebi. Rizik 0, a profit 100. :Mina:

 

 

Podrzavam Mileta... a inace ja u moju kontakt bravu guram samo kljuc bez priveska... i ni jedan trougao nisam do sad ogulio.. Ove silen blokove sto nose korman samo na presi mozes izvaditi.. pri tom moras imati biksnu sa kojom ces to izbijati tako da ne pokidas srednji deo od spoljnjeg.. isti princip kod vracanja na svoje mesto.. nije zalepljeno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ma znam i ja sam skinuo privezak ali je predodni vlasnik vec sve izgrebao.

Na presi je bez problema izvadjeno pa ujutru ide na plastifikaciju sa ostalim delovima.

 

Samo da napomenem da na ovom modelu (Yamaha XT600 3TB) biklsna se izbija prema gore posto je kao pod nekim konusom i na donju stranu nece da izadje.

 

Hvala i pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja