Jump to content

Moto Zajednica

Pozicija tela na motoru

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ova reakcija je samo da se u cijeloj prici naglasi vaznost pogleda ,

jer se naravno ne vidi gdje u stvari gledas... ali cisto po polozaju kacige.

 

 

Nekako mi plava bolje stoji od crvene. Crvenu bi, cini mi se, trebalo okrenuti jos. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

trudim se da gledam shto dalje al nekad imam taj cim, pa blic pogled bacim na neshto kroz krivinu, ne mogu josh uvek da zakljucham pogled na izlaznu tachku ili tamo dalje.

 

naravno gledam da nema nikoga ispred mene, jer mi odvlachi pazhnju i gledam u njega jer ne vidim kraj krivine.

 

Hvala, trudichu se da korigujem. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

Kada skrecete levo da li gledate u daljinu ,bas u daljinu ili gledate kao da je centralna linija to nesto iza cega treba da ocekujes nesto? tj gde vam je apex? ili ti gde ga trazite?

 

i da li vam je cim da dok gledate u daljinu a ne vidite sta je ispod vas? u smislu da li ima malo prashine ili necega sto moze da vas patosira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Na stazi u principu samo gledas u daljinu, a na ulici to naravno nije najzdravije.

 

Ja gledam "kroz brdo" u zamisljeni (ako se ne vidi) izlaz "konstantno", a onda to "konstantno gledanje" prekidam ultra kratkim blicevima ispred nosa.

Ne znam bas najbolje pretociti i jos manje sam siguran da je po ps-u, ali sustina bi bila da si fokusiran na izlaz, a da "sa strane" / "sa manje vaznim prioritetom" bacas pogled na rupe i fleke,

tako da mali mozak upravlja putanjom, a veliki prati rupe. Ja tako vozim i auto.

 

Ps. sad vidim da sam stavio kamaru navodnika, ali opet mi malo... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Kada skrecete levo da li gledate u daljinu ,bas u daljinu ili gledate kao da je centralna linija to nesto iza cega treba da ocekujes nesto? tj gde vam je apex? ili ti gde ga trazite?

 

i da li vam je cim da dok gledate u daljinu a ne vidite sta je ispod vas? u smislu da li ima malo prashine ili necega sto moze da vas patosira?

 

pa ova krivina je pregledana pre ikakvog zaletanja kroz nju, bilo je malo shljunka po ivicama shto je bilo za ochekivati, pa se shodno tome i vozilo.

ja ne vozim po apexu, jer su ove krivine bash kratke, nisi ni ushao a vidish izlaz.

gledam da sam na sredini, izmedju bele i bankine, nekad uranim/ukasnim pa nisam u sredini ali korigujesh koliko mozhesh.

 

cim je da nisam navikao da gledam dalje od 5-10m ispred sebe, i ne znam kako che moje telo da reaguje na to. da li chu zbog toga ispraviti ili skratiti krivinu. al imao sam juche jednom samo sluchaj da sam zakljuchao pogled na izlaz i terao sebe da ne gledam dole ili ispred - prezhiveo sam :D

tako da je sve do prakse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Na stazi u principu samo gledas u daljinu, a na ulici to naravno nije najzdravije.

 

Ja gledam "kroz brdo" u zamisljeni (ako se ne vidi) izlaz "konstantno", a onda to "konstantno gledanje" prekidam ultra kratkim blicevima ispred nosa.

Ne znam bas najbolje pretociti i jos manje sam siguran da je po ps-u, ali sustina bi bila da si fokusiran na izlaz, a da "sa strane" / "sa manje vaznim prioritetom" bacas pogled na rupe i fleke,

tako da mali mozak upravlja putanjom, a veliki prati rupe. Ja tako vozim i auto.

 

Ps. sad vidim da sam stavio kamaru navodnika, ali opet mi malo... :D

pa ne mogu drugachije, ti cimovi su refleksni josh uvek, to sa desnim krivinama i brdom mi najgore, znam skoro sve krivine do Ralje al i dalje je zeznuto kad ne vidish izlaz.

 

recimo to sa gledanjem u brdo imam trip zbog onog "telo ide gde ochi gledaju" da chu da zabiberim u brdo :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

FJCharlie , mislio sam uopsteno... kako gledate u realnom saboracaju kada obarate na levo? jer ja npr imam osecaj da ako gledam bukvalno iza krivine onda ranije "oborim" i pre dodjem do bele linije sto je loshe.... a kada pomerim malo pogled desnije onda bude bolje :)

ali je fora sto ovo nije uvek tako nego varira :) pa vas zato i pitam.....

 

npr ima jedna duza leva krivina blizu konobe na putu do ralje ( a mozda i u ralji, ne znam gde je tabla) e npr tu se desi da ja gledam u daljinu preko branika i onda se desi da na pola krivine ja vec gazim belu liniju i moram da korigujem.... mada mislim da mi je isti slucaj i na krivini koja je bas kod konobe....

 

i uopsteno pitam kako vas nije strah od toga sta je ispod vas, mislim na put koji ne vozis svaki dan pa da znas sta te otprilike ceka iza krivine....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pa to sa pogledom mi je isto ko i kod tebe, nekad znam da zalomim prerano, pa onda koriguj pa mi padne brzina pa propadne krivina.. bele se bojim ko djavo krsta i gazhenje bele je instant znoj na ledjima...

 

ima pre kolibe duuuuuuga na levo al je losh asfalt, a pre nje ima jedna skoro pa 180 stepeni na desno sa zidichem, odlichna za gasiranje samo shto ne vidish izlaz.. ima jedna par km pre kolibe koja ide nizbrdo i levo, odlichna kad idesh prema ralji al kad se vrachash gore na samom kraju dodatno zalama na desno i ima pregib ugla asfalta (kontra nagib) na kontra stranu, zna biti zeznuta.

evo slike sa G-eartha

post-13098-0-99982600-1403528241_thumb.jpg

post-13098-0-48129700-1403528246_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Sa moje tacke gledista tesko da bilo sta moze da se nauci na ovoj krivini.Previse je kratka i ima dosta saobracaja pa moras mnogo da mislis "sta ako..." i taman se resis da probas nesto kad ono naidje auto i pokvari sve.Fotke su lepe i za to svaka cast,ali ono sto mogu da vidim je da previse izbacujes telo u odnosu na brzinu i nagib motora,nema potrebe samo gubis balans.Znam da je zelja velika da se sto vise spustis dole ali i motor mora da ide dole sto znaci ili vise gasa ili ostrija krivina.Pokusajte nadjite bolju i sigurniju lokaciju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Delim misljenje da ova krivina nije za vezbanje. Da bi u njoj dohvatili kolenom treba da idete bar 50 km/h brze, a onda je pitanje dali bi grip bio dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

slozhichu se sa vama. al ne znam gde ima bolja :neznam:

pogledachu dal ima shta u okoloni, al ova mi je bash dobra jer ima i levu i desnu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

I kod mene isti problem ali kad resim stvarno da zadovoljim sebe idem 60km od grada zbog 5 uzastopnih krivina gde stvarno mozes da izvuces svoj maksimum.Inace u lokalu i blizoj okolini je katastrofa,mozes da se provozas ali ne i da vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

ovo je gif mene - TD na Navaku....

 

resized_IMG_6186-MOTION.gif

 

 

evo ovde pojedinacne slike

 

slika1

slika2

slika3

slika4

slika5

slika6

 

dok sam vozio mislio sam da mi je polozaj tela dobar i pogled u daljinu da je kvalitetan :) ali kad pogledam ovo ziv se smorim...

vozim ko da sam poshao na pijacu :(

 

ako moze neko da baci komentar , pogledao sam sve slike i otprilike video sta ne valja ali uglavnom su vozeni r motori kod kojih je polozaj tela savijeniji a ja ko na klatnu da sam ispravljen :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Po ovoj poslednjoj fotki mislim da treba da podesis rucke..da ih popustis i pomjeris prema naprijed.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

onaj dechko pre neku stranu sa snimka kad pada u kruzhnom toku se na navaku nauchio :)

sad je to potpuno druga pricha :takoje:

post-13098-0-17055200-1404213522_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

pozicija kako treba konachno! :takoje:

4be4974004363fcc5ff49f31ad135aa3a7423c03797b8b74.jpg

477b352ac74f277957a25de74838afc5b2d2def3af681001.jpg

 

To vec deluje mnogo bolje 0takoje.gif,polozaj je dobar,pogled takodje,samo jos postepeno da povecavas brzinu i slajderi ce stici do asfalta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pozicija kako treba konachno! :takoje:

 

To vec deluje mnogo bolje 0takoje.gif,polozaj je dobar,pogled takodje,samo jos postepeno da povecavas brzinu i slajderi ce stici do asfalta.

10410929_10204404023843833_3215303576446221647_n.jpg

 

josh na prvom navaku :takoje:

a bio je i Mile da roknemo ono pivo :)

 

hvala drug :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Oooooo,pa ne hvalis se 0takoje.gif. Tacno se vidi napredak sada samo usavrsavanje i manje korekcije.

Vidim da prodajes motor,neznam sta planiras da uzimes ali predpostavljam nesto malo jace i vise sportski nastrojeno.0namigivanje.gif

Kad smo vec kod slajdera ja sam u nedelju bio sa drugarima na voznju i malo vise preterao sa adrenalinom... Sada mi slajderi vise nisu interesantni,poceo sam da skidam fuzastere.

post-17597-0-27778000-1407249526_thumb.jpg

 

post-17597-0-22233000-1407249538_thumb.jpg

 

 

Toliko sam bio pod utiskom da pola noci nisam spavao.

Mislim da nema gde vise dole.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Oooooo,pa ne hvalis se 0takoje.gif. Tacno se vidi napredak sada samo usavrsavanje i manje korekcije.

Vidim da prodajes motor,neznam sta planiras da uzimes ali predpostavljam nesto malo jace i vise sportski nastrojeno.0namigivanje.gif

Kad smo vec kod slajdera ja sam u nedelju bio sa drugarima na voznju i malo vise preterao sa adrenalinom... Sada mi slajderi vise nisu interesantni,poceo sam da skidam fuzastere.

post-17597-0-27778000-1407249526_thumb.jpg

 

post-17597-0-22233000-1407249538_thumb.jpg

 

 

Toliko sam bio pod utiskom da pola noci nisam spavao.

Mislim da nema gde vise dole.0takoje.gif

 

kako ne? na statusima sam davio 2 dana :D

 

chestitke brate, to je vech extrema za mene i gsxf-a...

evo josh jednog poput tebe :lol: (onaj padavichar sa kruzhnog toka) na forumu Milosh87

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

@bmb985 nemoj da te zavaraju fuzici, to je razlicito od motora do motora..kod nekih su nisko da u raskrsnici drlja a neke nemozes zagrebati nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Nikad ih dosad nisam dotako tako da je za mene ovo nesto novo a pogotovo sto je na ulici zakacen. U pitanju je Honda CBR 919 iz 1999g. Motor je toliko stabilan i poslusan da stvarno imam utisak da moze jos dole da ide,ali nebih se igrao. Mozda za stazu ali za ulicu nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja