Jump to content

Moto Zajednica

Pozicija tela na motoru

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ako neko zeli da svoj "knee down" napravi jos atraktivnijim evo jedne ideje. U pitanju su titanijumske grane od slupanog motora isecene na prstenove debljine 5mm i utisnute u plasticni slajder. Put je naravno Cestobrodica samo ovog puta snimak iz drugog ugla.

post-17597-0-33581200-1444077498.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ako neko zeli da svoj "knee down" napravi jos atraktivnijim evo jedne ideje. U pitanju su titanijumske grane od slupanog motora isecene na prstenove debljine 5mm i utisnute u plasticni slajder. Put je naravno Cestobrodica samo ovog puta snimak iz drugog ugla.

ja sam gledao shta bih za sparky al da ne ispadne nakon grejanja... jel ti ovo sigurno da neche ispasti?

i kako si ih utisnuo? grejanjem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Na titaniumskoj cevi obelezim markerom liniju gde zelim da isecem,u mom slucaju je to bilo 5mm mada moze i vise ako slajder dozvoljava. Zasecem cev tankom reznom plocom tako da prsten koji treba da se utisne u slajder ostane da se drzi za ostatak cevu u tri tacke od po 1-2mm. To radim da se cev nebi pregrejala prilikom secenja kad je vec utisnuta u slajder. Zagrejem skoro odseceni prsten malim rucnim brenerom i utisnem ga u plastiku. Ohladim i reznom plocom presecem ostale tri tacke. Ostalo sve odradi asfalt  :)

Meni nije ispao ali ako klizis duze od 3-4 sekunde pocece plastika da se dimi sto znaci da ipak dolazi do nekog pregrevanja. Mislim da je bolje utisnuti sipkice od 5-6mm ali nemam gde da ih nadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Na titaniumskoj cevi obelezim markerom liniju gde zelim da isecem,u mom slucaju je to bilo 5mm mada moze i vise ako slajder dozvoljava. Zasecem cev tankom reznom plocom tako da prsten koji treba da se utisne u slajder ostane da se drzi za ostatak cevu u tri tacke od po 1-2mm. To radim da se cev nebi pregrejala prilikom secenja kad je vec utisnuta u slajder. Zagrejem skoro odseceni prsten malim rucnim brenerom i utisnem ga u plastiku. Ohladim i reznom plocom presecem ostale tri tacke. Ostalo sve odradi asfalt  :)

Meni nije ispao ali ako klizis duze od 3-4 sekunde pocece plastika da se dimi sto znaci da ipak dolazi do nekog pregrevanja. Mislim da je bolje utisnuti sipkice od 5-6mm ali nemam gde da ih nadjem.

ja sam mislio shrafove al opet kad se ugreje ima da se rastopi plastika i samo da ispadne, zato nisam josh uvek nishta zakachio na slajdere...

a shto lepo varnichi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ako imas titaniumske srafove slobodno ih usrafi u plastiku. Stizace da se ohlade do sledeceg spustanja na koleno,mada ne verujem da ce preterano ni da se greju jer je mala dodirna povrsina. Zato sam i hteo da ubacim sipkice od 5-6mm ali nemam... Evo kako se kod mene dimilo od cevke i nije ispala iako je samo 5mm utopljena.

post-17597-0-15356900-1444128103.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

nemere shipkica osim ako je ne nazupchish, ovako bi ispala garant... ajd vidichu shta mozhe da suradi pa ako uspem shtogod javim. hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

U slider izbusis rupu precnika 5mm,uzmes sipkicu od 6mm ukopas je brusnom plocom na par mesta sa strane zagrejes i utisnes u rupu. Onaj 1mm plastike sto ti je rupa manja taman ce se istopiti i popuniti useke na sipkici i time je osigurati da ne ispadne i nece se razlivati sa strane. Nisam probao ali siguran sam da bi uspelo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Hm lepo vidim ozivela tema a bas sam se ovih dana spremao da napisem par stvari. Spremam se da napisem jednu retrospektivu ove teme kao neko recimo uputstvo nadolazecim narastajima a na bazi licnog iskustva kao i iskustava vecine koji su pisali u ovo temi a koje sam licno upoznao. Svakako na prvom mesu pokretac teme a onda i ljudi koji su savetima doprineli da napredujemo a njihovo umece sam uzivo video na stazi a oni dobro znaju ko su mada cu ih malo i spomenuti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Budite oprezni kada je u pitanju internet. Dosta pogresnih stvari se prezentuju kao ispravne.

 

Ako si mislio da nekoga ne dovedem u zabludu odmah da kazem da nemam nameru da delim savete i uputstva nego da napisem dokle smo stigli (Charlie, Maximus, ja...) i da spomenem izmedju ostalih Spetaccolo-a, Ghost Mile-ta, To Cranck-a, tebe kroz osvrt da smo se licno upoznali i tako nesto. Ukoliko bi bilo kome od spomenutih smetalo naravno da bih obrisao post.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ma ne to...

Bilo je upuceno ostalima koji pokusavaju da izgrade svoj stil gledajuci razne klipove po YT,

Zasto ovo kazem, zato sto sam prosao pre 10tak god kroz slicne stvari. Gomila klipova, pa cak i skoli voznje koje su gubljenje vremena....

 

Jos jedna stvar koja je mnogo bitna a nije se mnogo spominjala ovde. Polozaj nogu na fuzasterima....   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Pokusaj prvi.

 

pre skoro dve godine nikoga ko je pisao u ovoj temi nisam licno poznavao i imao sam u nekim momentima utisak da pojma nemam a u sledecem momentu utisak da znam vise od ostalih ali verovatno to tako izgleda kada preko foruma pokusavas da naucis nesto. Istina je da sam smatrao da sam solidan vozac koji ima prostora za napredak ali kroz razne postove sam sticao utisak i da sam bolji od ostalih samo se skromno postavljam. Bio sam metrima daleko od spustanja kolena a opet ubedjen da mi fali samo oprema i da cu biti najbrzi. Charlie je tada vozio "krmacu" od motora i verovatno mislio da ima bolji motor sve bi nas "odrao" :P 

 

Pisali su mnogi i formirao sam misljenje o svima na osnovu napisanog zaboravljajuci da se iza ekrana i slova kriju ljudi koje ne poznajem i ne znam apsolutno nista o njima. Na YT sam vide neke snimke Aresove voznje na Navaku ali nista mi nije predstavljalo to jer nisam imao pojma kako izgleda kada sedis na motoru na tom istom Navaku. Gledajuci snimke u nekim momentima sam mislio ma ovo je lako to mogu i ja (kakav zajeb).

 

Dolazimo do kljucnog momenta, prijavljujem se i uplacujem svoj prvi track day i vreme je da spoznam gde sam a i da upoznam ljude koje znam samo kao nadimke sa foruma. Kao i svi pocetnici osecam nervozu zbog nepoznatog i potencijalnog neuspeha i spoznaje da sam anti talenat za voznju. Na prvi track day sam dosao sam i nikoga nisam poznavao. Prilikom prijave se upoznajem sa  4ty Ager-om i verovatno kao dete pocinjem da ga zapitkujem svakakve gluposti a sve nadajuci se da ce jednim pokretom da ucini da moj motor samnom na njemu bude brz, stabilan i sve ostalo na stazi. Kao da necu ja voziti. Tolika trema da sam cak i mislio da ne vozim. Gledam oko mene ljudi u koznim kombinezonima sa trkackim oklopima na motorima i pitam se koji cu ja ovde qrac ali jbg platio sam, dosao i idem da se obrukam pa da se vise ne pojavljujem ni na Navaku ni na forumu :D

 

Charlie posle nekog vremena izlazi staze sa oguljenim slajderom na kolenu i razvlaci osmeh (vire mu usta van kacige) i sa drugarima slavi, padaju cestitke, fotke... a ja se mislim e jbg on je bar ispunio sta je hteo a ti majmune u textilnim pantalonama sve i da hoces da rizikujes pad ne mozes.Tesim se da cim kupim kombinezon i ja cu tako ali u sustini sada znam da ne umem da vozim. Tek kada sam izasao na stazu vidim da onaj Aresov snimak ima potpuno drugu dimenziju i polako kapiram gde sam ja po pitanju (ne)umeca voznje motora. Zanimljivo je da kada sa strane gledas ljude kako kruze a jos nisi provozao mislis ala je ovo sporo ja cu bre da budem glavna faca a kad sednes borba za zivot.

 

Saznajem ko je Ares, saznajem ko je Spetacollo, Charlie-a i Maximusa sam vec upoznao i to je to. Gledam kako ljudi voze, pricaju o vremenima i mislim se nikada ti neces nauciti da vozis. U sustini i nisam nesto naucio da vozim ali sam spreman da priznam sebi sta mogu a cega se plasim vise nego ranije jer sada sam probao pa znam o cemu razmisljam.

 

Nemam trenutno vise vremena i inspiracije a mozda ovo i ne zanima nikoga. Ukoliko bude postojalo interesovanje nastavicu pricu uskoro. Ako nekome smeta da ga spominjem izbrisacu nije problem.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

evo da i ostali vide koliko dvlns loshe vozi i kako ima uzhasnu poziciju tela na motoru.

12033058_10201044911881748_6084611514920

 

ja chekam taj lakat da oderesh pa da nastavimo dalje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bravo Vlado! :) Dosta sam se pronašao u tvom postu.

 

Stvarno je poenta ići na stazu što više i raditi na sebi, zbog sebe. Drago mi je što je NAVAK priča zaživela i što imamo tako nešto u našoj blizini. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Neznam za vas ali meni se Navak iskreno ne svidja. Nisam vozio ali sam bio sa drugarom koji jeste i delimo isto misljenje. Prvo mislim da je cena malo previsoka,drugo asfalt nije nista bolji nego na nekoj od skoro uradjenih ulica,trece raspored krivina vise trosi desnu stranu gume od leve.To vec i mogu nekako da progutam ali da glanc nova GP Racer dodje na nulu posle 130km e to je vec malo previse.

Odlicna je stvar da covek dodje da se vozi i isproba nesto sto u realnom saobracaju nosi veliki rizik ali za uigranog vozaca mislim da je vise mucenje nego uzivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Hajde da kao odgovorim mada nisam ja ni strucnjak a niti jedini kome si se obratio. Meni se prvenstveno svidja ideja voznje na stazi a sad sto je Navak jedina staza u Srbiji niko od nas nije kriv. Par stranuca ranije si postavio slike na kojima se svakako vidi da umes da vozis a i da imas petlju ali ja vidim desnu krivinu u javnom saobracaju u kojoj si ti oborio motor do jaja i ako ti klizne ne daj boze prednji eto te u suprotnoj traci. Ja nisam spreman na taj rizik pa se drzim staze za ovakvu voznju. Da li je preskupo ili nije je ne primereno za diskusiju iz mog ugla ali ja nakon celog dana provedenog na stazi 10-15 dana nemam zelju da se vozikam motorom. Ovo je svakako trebalo da sledi u nastavku moje price i napisacu iako ce biti ponavljanje. Nemoj me pogresno razumeti niti cu da nekom popujem da ne vozi po putevima kako on hoce niti cu da se postavljam da sam ja u pravu a ti nisi. Jednostavno ja se lepse osecam a u nastavku cu pokusati da objasnim i zasto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Neznam za vas ali meni se Navak iskreno ne svidja. Nisam vozio ali sam bio sa drugarom koji jeste i delimo isto misljenje. Prvo mislim da je cena malo previsoka,drugo asfalt nije nista bolji nego na nekoj od skoro uradjenih ulica,trece raspored krivina vise trosi desnu stranu gume od leve.To vec i mogu nekako da progutam ali da glanc nova GP Racer dodje na nulu posle 130km e to je vec malo previse.

Odlicna je stvar da covek dodje da se vozi i isproba nesto sto u realnom saobracaju nosi veliki rizik ali za uigranog vozaca mislim da je vise mucenje nego uzivanje.

 

Navaku može zaista mnogo toga da se zameri, ali je i dalje ubedljivo najbolja vožnja u Srbiji. Asfalt jeste ulični, čak mislim da veći problem pravi prašina sa njiva i to je po meni goruće pitanje tamo. Što se tiče rasporeda krivina, pa na to mogu da udarim samo jedan :)

 

A što se tiče trošenja gume za 130 km, rećiću ti samo ovo: Video sam neke kojima se guma raspada na 1:45 i npr. Duleta Đukića kojem je guma u odličnom stanju na 1:27. Govori li ti to nešto?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Elem da nastavim. Posle prvog izlaska na stazu sam u nekoj meri mozda cak i bio razocaran ali samo saznanjem da zapravo imam jako mnogo da radim. Cekao sam da ljudi postave fotografije kako bih video sebe na motoru i kada se to najzad desilo ide i novo razocaranje. Vidim na slikama da sam jako daleko od onog sto bih ja zeleo. Pokusavam samog sebe da utesim da je verovatno fotograf hvatao los momenat, ali jbg sve ostale je uhvatio u dobrom momentu osim mene. Bice da nije do fotografa majku mu. Nista idemo dalje. Poceo sam da ucim i uplacujem i sledeci track day. Drugi put upoznajem jos ljudi i formira se neka ekipa (da se ljudi ne uvrede :P ) druga liga zapad gde spadamo u tom momentu po meni Charlie, Maximus, Scaffold, Milos87,mali zeleni, ja....(mislim da se u ovom delu nece niko uvrediti ako sam ga zaboravio :D ) i zajedno pokusavamo da ukrademo zanat od iskusnijih s manje ili vise uspeha. 

 

U jednom momentu je ovo pisanje pretilo da ode u ozbiljnu patetiku koliko su mi neki ljudi postali dragi pa necu da spominjem dalje a nadam se da znaju oni ko su. Samo cu reci da osim voznje volim i da se druzim sa svima njima koliko toliko na stazi a i sire.

 

Ni taj drugi odlazak kao ni narednih nekoliko ne donosi meni zeljen rezultat, ali neki napredak se primecuje. Sve u svemu cele te prve sezone mojih odlazaka na Navak sam vozio u textilnoj opremi i to je ostavljalo prostora dodatnoj barijeri. Pozicija na motoru malo popravljena , vremena malo bolja, sigurnost u sebe i motor donekle podignuta ali i dalje nisam bio zadovoljan. Tako sam i zavrsio prvu sezonu na stazi.

 

Zimska pauza je posluzila da kupim opremu (kozna jakna i pantalone kao i nove cizme i rukavice su kupljeni).  Osim trosenja love na opremu sada sam bio sposoban da na sasvim drugaciji nacin gledam snimke na YT, slusam savete, citam i sve ostalo, jer sada sam znao sta treba da unapredim. Ostalo je samo kako.

 

Nova sezona. Idemo opet ispocetka. Sad malo bolje opremljen, ali i dalje bez slajdera na kolenima mada sam razmisljao ko ga j ako i dohvatim koznim pantalonama nije strasno. Medjutim i dalje sam daleko od cilja. Vremena kao na kraju predhodne sezone mozda cak i losija malo. Moje samopouzdanje losije i opet misao da treba da batalim stazu nisam ja za to. Sa druge strane sada me vec na Navak vuce i ekipa pa na svu srecu ne odustajem. U medjuvremenu sam kupio jednodelni kombinezon sa slajderima i vec prvi put u njemu na stazi dolazim do rezultata. Izlazim sa stinta a slajder oderan. Konacno padaju cestitke i na moj racun i osecam se dobro. Od tog momenta staza i voznja na njoj su poprimile novu dimenziju. Nastavio sam da radim na polozaju i mislim da sam ga jos malo unapredio, jos sam malo unapredio i vreme po krugu.

 

Poenta ovolikog pisanja je da sada nakon dve sezone na Navaku Charlie sa novim motorom pravi odlicna vremena, ja sam zadovoljan osecajem na motoru, ostatak pomenute ekipe takodje napredovao znacajno i svima nam je lepo ali... Sad dolazi ali, iako sam licno mnogo puta izjavio da mi vreme nije bitno, moram da priznam da je bitno ali ne da bih bio bolji ili losiji od nekoga vec da bih video svoj napredak jer sad je to merilo napredka. Nikada necu biti brzi od na primer Aresa i to je jednostavno. Covek ozbiljno vozi motore 15-20 god a i trkao se i naravno da mi to ne predstavlja problem. Necu biti brzi ni od ostalih koje sam spomenuo kao recimo uzore dok smo samo pisali u ovoj temi kao ni jos od milion drugih, ali sam brzi i bolji od sebe pre mesec, dva ili godinu i to je to.

 

Sada Charlie i ja razmisljamo o skracivanju prenosa, meni cak covek na stazi pomogao i malo mi nastelovao ogibljenje, razmisljam o GP Racer gumama, teflonska creva itd. Hocu da kazem pada u vodu ono vreme nije bitno. Da se razumemo jos uvek sam medju sporijima na stazi ali sada se na tim vremenima osecam sigurno. Da nije bilo staze ja bih i dalje sedeo za kompom ili u kaficu i tupio kako ja mogu sta hocu ali eto necu da se zajebavam u saobracaju i da bih mogao da vozim sigurno kao nasi trkaci ako ne i kao ljudi u recimo WSBK ali eto necu a u sustini bih znao da nemam znanja, umeca, vestine a bogami i m.da.

 

Svi koji hoce da unaprede svoj polozaj na motoru bi trebali da dodju na stazu jer tu je to najlakse uraditi. Cuo sam od dosta ljudi kada su prvi put bili da im teze idu desne od levih krivina a Navak je takav da desnih ima vise i moj odgovor na to je bio da je to sasvim normalno kada dolazis sa ulice jer u levoj si opusteniji ako te izvuce ides u livadu a desna ako te izvuce eto te u suprotnoj trace ne daj boze na necijem hladnjaku. Ljudi su pricali i da imaju problem da se opuste u startu jer ocekuju tamica iz suprotnog smera ili rupu ili prosutu naftu ili ulje i onda kada mozak prihvati da toga nema pocinje ucenje. Takodje hitna pomoc je na stazi i ne daj boze tu je za minut dok u saobracaju recimo na spomenutoj Cestobrodici pojma nemam koliko bi im vremena trebalo i voleo bih da niko nikada ni ne sazna.

 

Naravno da se moze uciti na Ralja ringu, Fruskoj gori, Cestobrodici, Ibarskoj, kanjonu Morace ili na kruznim tokovima, parkinzima itd ali zasto kada moze i na stazi.

 

Nisam bas neki pisac ali sam se setio sa koliko paznje sam citao ovu temu pre dve godine koliko sam pitanja imao, koliko sam zabluda imao o sebi i kakva sam misljenja formirao na osnovu YT snimaka iz celog sveta koje sam gledao i tvrdim da ja nikada ne bih napredovao da nisam otisao na stazu i da nisam kasnije kupio adekvatnu opremu. Neko mozda moze ali ja sam takav.

 

Sve u svemu ako ikoga zanima da napreduje neka bar jednom odvoji makar pola dana i 3500 din i dodje na Navak (drugu stazu na zalost nemamo tako da nije reklama) i ako se ne zarazi onda mu verovatno nije ni stalo preterano da uci.

 

izvinjavam se na smaranju ali eto morao sam. Ostale stvari tipa kvalitet asfalta, potrosnja guma, visoka cena... necu da komentarisem jer su isuvise individualne stvari

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Nemojte ni vi mene pogresno da shvatite,i hvala bogu pa imamo bar bilo kakvu stazu i skolu za vozace. Samo sam hteo da kazem da je daleko losija od recimo Serres-a u Grckoj gde cu uvek radije da odem nego na Navak za isti novac.

Da sam u malo boljoj finansiskoj situaciji imao bih jedan motor samo za stazu i nista drugo i jedan enduro za opustanje. Nikad nebi izasao sportskim motorom na ulicu a pogotovo ne do kafica sto ni sad ne radim. 

To sto sam Navaku nasao zamerke ne znaci da nebi vozio na njemu ali ako vec mogu da biram pre bi otiso u Grcku.

Moja staza je Cestobrodica,sipam gorivo za 2000din,provozam se lagano do tamo (60km),vozim gore dole 15-20min kao manijak,svratim na Grzu da popijem espreso sa drugarima i malo odmorim,ponovo se vratim i vozim jos 15-20min i cao. Motor garaziram i pokrijem ceradom a Tomosom zavrsavam sve ostale potrebe dok ponovo ne resim da odem gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Bravo na ovom pisanju dvlns,ali stvarno. Ovo je ono sto i ja svima pricam i 100% si u pravu  :takoje:

E sad sto za nas iz sredisnje Srbije jedan odlazak kosta 5 puta vise od tih 3500din ostaje da pronalazimo alternativna resenja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Ma daleko od toga druze da ja tebe bilo sta ubedjujem. Osim sto ti put do pomenutig Serres-a kosta verovatno mnogo vise tamo ne mozes da odes na jedan dan pa imas i troskove smetaja sto opet nije bitno ako ces se ti lepo osecati. Ono sto sam ja cuo od iskusnijih a po meni ima logike je da su to mnogo brze staze od Navaka na kojima voze i mnogo ozbiljniji vozaci pa dok ne steknem znanje ovde ja i pored velike zelje necu otici ni na Serres, ni na Hungaro ring, ni na Panoniju mozda eventualno na Euroring ali ni to nisam siguran. Sta znam idem logikom da dokle god imam sta ovde da ucim ne moram da idem tamo. Koliko vidim sa tvojih fotki Cestobrodica je super ali jbg javni saobracaj je i postoje i drugi ucesnici kao i more drugih faktora. Na stazi bi trebalo da ako ti je motor ispravan i imas dobru opremu ostaje samo jedan faktor - ti. Zato sam se i raspisao ovoliko da objasnim da tek kada sam iskljucio sve faktore rizika osim sebe i svog straha, tek tada sam poceo da ucim i napredujem. Do tada sam imao recimo izgovore da samog sebe lazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja