Jump to content

Moto Zajednica

Jednostavno Kawasaki !

Recommended Posts

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

jos kao klinac kada sam imao 16 godina naj upecatljivi mi je bio kawasaki mozda zbog imena mozda zbog boje ali sada znam na prvom mestu je izgled,karakteristike,boje,zato sto se dosta rucno sklapa pod supom,sanjao sam o zxr600 a kasnije mi se svidio i z750  prvi model koji je izasao visimi jos uvek uramljen na zidu moje sobe porednjega je sestica iz 2005 pore nje sestica 2007 z1000 2004 z1000 2007 z750 2005 z750 2008polako sam poceo skopljati pare i kupio ga napokon su se decacki snovi prtvorili u stvarnost

 

l3-DSC033_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Kao mali prvi motori koje sam sanjao da kupim su bili GPX i ZXR 750,ne znam zasto ali jednostavo tada su mi se mnogo svidjali.....Kada sam prvi put provozao ZXR-a odusevio sam se,dok vec sa ZZR-om nisam bio toliko odusevljen....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Squirrel, ovaj sa video klipa, ne moze brze ???. Pihh ;D

U pravu su ,ni jedno vozilo nije ni sustigao ni prestigao ,a susreo ih je preko 25  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Mislim da je to proizvodjač koji ima najviše BALLS. Najviše su experimentisali (od Japanske četvorke) i najviše tehnoloških novotarija ubacivali u serijske modele. Čak su jedno vreme istisnuli Harleya iz policijskih redova u USA...

0. MACH III - totalno ludilo u 2 takta

1.Z1-900brutalni je?ač mamice u svoje vreme, brzinski rekorder - ko je zaboravio: [move]http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_content&task=view&id=57&Itemid=38[/move]

2.GPZ-900R prvi pravi R sa oklopima i vodenim hladjenjem (započeo eRu eRova)

3.KLE-500 i GPZ-500 legende u svojoj kategoriji (izdržljivos', kvalitet, uloženo-dobijeno...itd itd)

4.NINJA: 6, 7, 9, 10, 11, 12, 14.... Najudobniji R motori na planeti (unutar kategorije)

5.ZZR-1100 Najbrži serijski motocikl 7 godina zaredom

?.Cenom i još pokojim parametrom modela, kao što su Versys, ER-6n i ER-6f, ozbiljno drma kavez konkurenciji iz Japana. Hoće li izbaciti Versys u trail varijanti, da šamar bude kompletan?

Živeli ! ;)

 

 

Samo bih dodao za 2.stavku i podatak da je prvi napravio 100KS a......procitao sam negdje.....

 

Prvi susret sa ZZR 1100 (vidio ga prvi pot u Vrscu pocetkom devedsetih) mogu reci da sam se oduzeo kada sam ga ugledao a bogami i cuo....

 

Dugo sam se lozio na Z750......a Versys ....uh!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Nisam se lozio na R ove ni kad se pojavio privi GSXR, ali sam dugo zeleo Kawu Z 1000. Kad sam imao lovu, ukazala se Z 1000 J, u sasvim lepom stanju. Jedini problem mi je bila struja, ali je voznja bila onakva kakvu sam i zamisljao, dobrih petnaestak godina. Procurela je glupava gumica za ulje izmedju cilindra i glave. Umesto samo nju da zamenim, krenuo sam u full restauraciju, napravio neku glupu "kombinaciju" i ostao bez Kawe. Sad me Suzana sluzi... pu,pu, da je ne ureknem, ali me sluzi, nije to ono zadovoljstvo. Ako se skolope neke kockice, naci cu opet neku Z 1000 i slatko da je imam i vozikam. Dovoljno je divlja i brza za nekog u mojim godinama. Posle nje, sve sto sam vozio su mi bile cica mace, radile su sve ocekivano. Mada, moram da priznam ZZR 1100 bi mi isto lepoooo legao.

 

Volem gvozdje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Kovin

kawasaki je po meni naj motor. vozio sam 2 zx9,sluzile me bogovski,i dan danas rade kao sat. zx12r motor bruka,brz a  upravljiv., ali zato zx10r lepota poroka ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Eeee...kawasakisti...kada chitam Vashe komentare tipa "zadali domaci zadatak konkurenciji, prvi u ovome, prvi u onome, inovatori,  dali shamar,omrazzeni a voljeni, trn u oku...itd"....stichem utisak da su to neki neshvaceni Srbi zarobljeni u telu tamo nekih Japanaca koji prkose svetu i konkurenciji!  ;D

 

Shalu na stranu, Kawasaki je brand koji jako poshtujem. Ne bih imao nishta protiv da vozim jednog, ni problem ni kompleks. Shto se ne bi moglo reci za meni lichno traljave Yamahe i bezidejne Honde. Kawasaki za mene ima skrivenu magiju...a mozzda bash zato shto shto ih ostali ne vole!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Ipak ti nisi onaj...metro...kako se ono kaže...sexualac... :D čim tako razmišljaš,jer :

 

"Kawasaki i Suzuki su MUŠKI  motori ,a Honda i Yamaha...ženski  :D :D :D "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Shalu na stranu, Kawasaki je brand koji jako poshtujem. Ne bih imao nishta protiv da vozim jednog, ni problem ni kompleks. Shto se ne bi moglo reci za meni lichno traljave Yamahe i bezidejne Honde. Kawasaki za mene ima skrivenu magiju...a mozzda bash zato shto shto ih ostali ne vole!  ;)

 

i ti si moj čovek!  ;D

 

 

zamolio bih obelixa da prekopira svoj post na temu zašto mu "treba" ZX12R!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

a da, ZX7R sa agregatom od devetke, e to bi bila prava poslastica. dok ne porastemo dovoljno pa da pređemo na ove "dvocifrene" modele!  ;D

Bila je ekipa iz Temerina na Miseluku ,ima i ta varijanta. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Shalu na stranu, Kawasaki je brand koji jako poshtujem. Ne bih imao nishta protiv da vozim jednog, ni problem ni kompleks. Shto se ne bi moglo reci za meni lichno traljave Yamahe i bezidejne Honde. Kawasaki za mene ima skrivenu magiju...a mozzda bash zato shto shto ih ostali ne vole!  ;)

 

i ti si moj čovek!  ;D

 

 

zamolio bih obelixa da prekopira svoj post na temu zašto mu "treba" ZX12R!  :)

Jel' misliš na onu temu što su joj stavili bukagije ? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

evo nasao sam tvoj post pa ću ga preneti, nadam se da ne zameraš-  :)

 

 

Ja od motora očekujem da me zakuje,da mi se od dodavanja gasa zgrči utroba,da me prepadne,da me stalno drži na oprezu,ako mu "lupim šamar" da mi vrati...

Ja sam srećan kada vidim kazaljku debelo preko 300 kmh i sada mi je malo i ovih njegovih 190 konjića ( što bi rekla moja žena stigao me zakašnjeli pubertet,klimaks ili nešto trće,jebi ga... Namigivanje ) pa sam na putu da ga naturpijam na 220 Lipicanera. Šta ćeš,svaka budala ima svoje veselje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

evo nasao sam tvoj post pa ću ga preneti, nadam se da ne zameraš-  :)

 

 

Ja od motora očekujem da me zakuje,da mi se od dodavanja gasa zgrči utroba,da me prepadne,da me stalno drži na oprezu,ako mu "lupim šamar" da mi vrati...

Ja sam srećan kada vidim kazaljku debelo preko 300 kmh i sada mi je malo i ovih njegovih 190 konjića ( što bi rekla moja žena stigao me zakašnjeli pubertet,klimaks ili nešto trće,jebi ga... Namigivanje ) pa sam na putu da ga naturpijam na 220 Lipicanera. Šta ćeš,svaka budala ima svoje veselje.

 

 

 

Ja ovo rekao ?  :D :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

evo nasao sam tvoj post pa ću ga preneti, nadam se da ne zameraš-  :)

 

 

Ja od motora očekujem da me zakuje,da mi se od dodavanja gasa zgrči utroba,da me prepadne,da me stalno drži na oprezu,ako mu "lupim šamar" da mi vrati...

Ja sam srećan kada vidim kazaljku debelo preko 300 kmh i sada mi je malo i ovih njegovih 190 konjića ( što bi rekla moja žena stigao me zakašnjeli pubertet,klimaks ili nešto trće,jebi ga... Namigivanje ) pa sam na putu da ga naturpijam na 220 Lipicanera. Šta ćeš,svaka budala ima svoje veselje.

 

 

Upravo takvi zasluzuju Kawasaki. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Ma u pravu ste sto posto iako ja vozim magare u odnosu na Vase makine firma je firma, prvi put kad sam video i cuo da postoji nesto sto se zove motor to je bio Kawasaki. I kako sada da ga ne postujete? Kawa je bila i ostala sinonim za brzinu, klasican primer, kupio sam KLE-a i u razgovoru sa nekim rodjacima spomenem Kawasaki, i svi u glas ujeee al to ide...ne znajuci da se radi o enduro motorima. Takvih primera ima dosta, znaci, jednostavno Kawasaki!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja