Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

E moj Najzli.... konverzija sa 750-850 je prilicno uobicajena kod STa, al kod Afrike sam iskopao jednu mnogo perfidniju varijantu :D 1000ccm motor od Varadera. Al mora brusilica da radi :(

 

Do tada..

 

JJ5E4_twinderofreigestellt200cj7.jpg

 

Hm...Priznaj šta smeraš....da te ne znam ne bi ništa posumnjao....  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

E, sta mi se desilo danas...

 

Afrika mi stoji napolju jos uvek... neznam mnogo ljudi u BG-u pa nisam mogao da obezbedim garazu do sad pa je za par dana vozim u Krusevac... 

 

e sad... upalim je ja dans na saug.... pustim je da radi 5 minuta.... ispod celicnog stitnika se polako pravi barica.... pogledam malo bolje i vidim da voda kaplje sa tog stitnika, ne iz one dve cevcice koje stoje na tom mestu.... znaci da od nekud kaplje na stitnik i sa njega se sliva i pada na beton.... e onda iskljucim saug i ostavim jos jedno 7-8 minuta da radi bez sauga i nema ni kapljice jedne da se pojavi... opet vratim saug... i opet pocinje da kaplje.. kap za kapom.... mislim da je bilo dve kapi po sekundi....  ima li neko ideju sta to moze da bude....

 

zaboravih da kazem da sam je posle toga vozio nekih pola sata i da je sve bilo sasvim ok..... motor se nije pregrevao, nista cudno se nije culo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

E, sta mi se desilo danas...

 

Afrika mi stoji napolju jos uvek... neznam mnogo ljudi u BG-u pa nisam mogao da obezbedim garazu do sad pa je za par dana vozim u Krusevac... 

 

e sad... upalim je ja dans na saug.... pustim je da radi 5 minuta.... ispod celicnog stitnika se polako pravi barica.... pogledam malo bolje i vidim da voda kaplje sa tog stitnika, ne iz one dve cevcice koje stoje na tom mestu.... znaci da od nekud kaplje na stitnik i sa njega se sliva i pada na beton.... e onda iskljucim saug i ostavim jos jedno 7-8 minuta da radi bez sauga i nema ni kapljice jedne da se pojavi... opet vratim saug... i opet pocinje da kaplje.. kap za kapom.... mislim da je bilo dve kapi po sekundi....  ima li neko ideju sta to moze da bude....

 

zaboravih da kazem da sam je posle toga vozio nekih pola sata i da je sve bilo sasvim ok..... motor se nije pregrevao, nista cudno se nije culo....

 

Jel ti drzi vodena pumpa?  (Dole sa desne strane )

 

ps. Motor nije predvidjen da radi u mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

uh, nemam pojma, kako da proverim to.... imas li neku sliku da znam kako da nadjem tu pumpu...

Dole levo blizu filtera ulja skroz na dnu motora je vodena pumpa, jedino to može da piški. MOraš skineš štitnik a možda ti se zadržala voda u štitniku pa curi, proveri sve dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

RD 07 u perfektnom stanju da sa 40 000km gume solidne lanac i lancanici zreli za zamjene da li vrijedi 4100evra ?

 

97g nema nista od dodatne opreme

 

Koliko je realno da je neko ko je posedovao Africu Twin 11 godina, presao samo 40.000km sa njom? To je nesto jedva preko 3500km godisnje... Ok, mozda je bilo manje voznje tokom onih godina, ali opet.

 

Sta mislite?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Teško....ko kupi Africu on je i vozi, nije to šminkeraj od kafića do kafića...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nema sanse, jednostavno, kilometrazu treba ignorisati kao podatak. Verujem da je nekakav prosek 8-10.0000 km godisnje pa mnozite sa brojem godina. A ono "vozila baba do pijace" moze da se okaci macku o rep :) Na XRV forumu se pominju cifre 100000-150000 kao sasvim uobicajene i to je mozda ono sto se kod nas vidi na putomerima, cifre preko 100000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

U svakom slucaju je realnije da motor star 11 godina predje toliko od motora starog 20 godina koji se nude po istoj kilometrazi,pa neka je i africa u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Naravno da je realnije, iako ne mora da bude istina.

 

Pa pogledaj bilo koji oglas, retko koja Africa je prešla više od "magične cifre" od 30 000 kilometara, godište uopšte nije bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ne znam odakle je motor dosao i od koga ga kupujesh (da li poznajes coveak), ima svakakvih prevaranata, ali ja bi nekako radije kupio u Nemackoj i to licno - nego da kupujem ovde.

 

Na www.mobile.de mogu da se nadju korisne informacije oko odnosa godina proizvodnje/kilometaraza/cena.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Predjena kilometraza se vidi po stanju samog motorcikla tj, plastika, sedista i gomile drugih stvari.

Po samom agregatu ne moze da se vidi jer i sa 100 000 radi kao i sa 10 000 ;D

Ja mislim da su sve afrike ovede iz uvoza sa vecim stazom nego sto pise, ali to ne treba uzimati za neku veliku manu.

Sto kaze kolega Gremlin, pogledajte koliko kostaju stre afrike sa malom kilometrazom... Jedino mi ona stara Copetova Afrika nikako nije bila jasna, na njoj je bukvalno sve bilo kao da je juce izasao iz fabrike. Neverovatno. Vidi se da nije sminkano, nego da je bukvalno tako, sve gume, sve. Ja sam ga zezao da mora da je tu Afriku vozio neki cuvar iz Luvra pa je parkirao tamo de drze konzervirane mumije ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Moja Africa je 89 god, i pise da je presla 40.000.

Po godinama nema nikakve logike, al kada pogledas detalje, ima logike.

Svaki detalj je na njoj fabricki, bukvalo svaki, i izgleda kao da je juce napravljen.

Dali sam ja kupio mnogo kvalitetan motor (kao model) , ili........?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Moja Africa je 89 god, i pise da je presla 40.000.

Po godinama nema nikakve logike, al kada pogledas detalje, ima logike.

Svaki detalj je na njoj fabricki, bukvalo svaki, i izgleda kao da je juce napravljen.

Dali sam ja kupio mnogo kvalitetan motor (kao model) , ili........?  ???

ne ..kupio si ocuvan motor..inace ja znam za par motora koji imaju po 100.000km,a i dalje izgledaju kao novi,,a imas i one neocuvane lomove,koji jedva da imaju i po 30.000km.....jos ako ti je dosla iz svice ili nemacke...onda je to to sto pise i sto imas.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ljudi, treba mi hitno informacija gde se nalazi broj motora na rd07! Nesto zagedasmo al mracno pa nismo uspeli da nadjemo.

 

Koliko se ja secam, zadnji cilindar sa desne strane, negde kod izduvne grane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

U pitanju je moja Africa! Svi znate kada i kako sam je kupio ,servisna knjiga i uredno upisane kilometraze svih radova. Ja sam je kupio sa 28 000 bez i jedne jedine ogrebotine i to sam sve podjelio sa vama u nekoj temi u Januaru. Kada je covjek pitao za motor nisam mislio da se mijesam ,da vidim vase misljenje .Ako Lalajko kaze da je nemoguce da motor 97. godiste ima 40 000 na satu onda je sigurno tako :-X. Znam jednu uvezenu xl 600 82 .godiste sa 8 000 , neki ljudi na zapadu drugacije shvataju voznju i vrijednost motora od nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

GS, nikome nije zelja da se spreci kupoprodaja ili bilo sta slicno... Samo razmisljam naglas. Razmisljao sam neko vreme o kupovini Afrike, al sam shvatio da ono sto bih ja pazario je vec preslo sestocifreno mnogo kilometara i jbg. Na stranu to sad da Afrika moze koliko oces km da predje, al 100 iljada je 100 iljada.

 

A moj VTR sto je 2001. godiste vec gazi znacajno preko 50.000km na satu, al posto je Honda, neje nikakav probljem.  8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ako Lalajko kaze da je nemoguce da motor 97. godiste ima 40 000 na satu onda je sigurno tako :-X.

 

Ne znam tacno sta, ali mi nesto smeta u ovoj recenici. Ja sam samo izneo svoje misljenje da je tesko za poverovati da neko na zapadu sa standardom koji imaju prelazi samo 2000 do 4000 km godisnje. Naravno da da ima motora koji nisu vozeni iz nekog razloga, evo razmisljam o ovome sto je rekao Bokilic, motori iz Svajcarske recimo. Verujem da vremenski uslovi u nekim delovima te zemlje ne dozvoljavaju vise od sest meseci voznje. Ali, daleko je ipak od toga da to bude pravilo, jer ja na forumu znam samo jednog coveka koji je za svoj motor rekao da je presao 160000 km. Svi ostali su izmedju 30000 i 60000 sto je bas tesko za poverovati. Naravno, svako je ubedjen u ovo isto koliko ja, sem kad je u pitanju njegov motor, koji je izuzetak :)

 

Evo moje Afrike, kupio sam je sa 57000km na satu, 1989 godiste, vozim je dve godine a negde na 60000km mi se pokvario pinjon. :) Od tada sam po mojoj racunici presao oko 30000 km. Dakle samo tu ima oko 90000, a ubedjen sam da je onih 57000 u stvari 157000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja