Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nista ne verujem bez slike motora sa vizirom! :)

 

Sad sam zvao Gagija u Balosavu i kaze da postoji za RD03 ali da mora da se naruci. Cena 109e. E sad, ja sam po prirodi nepoverljiv i tesko verujem u dobre vesti tako da predpostavljam da oni u stvari prodaju klasican Touring vizir na koji nakaleme onaj mali dodatni.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Nista ne verujem bez slike motora sa vizirom! :)

 

Sad sam zvao Gagija u Balosavu i kaze da postoji za RD03 ali da mora da se naruci. Cena 109e. E sad, ja sam po prirodi nepoverljiv i tesko verujem u dobre vesti tako da predpostavljam da oni u stvari prodaju klasican Touring vizir na koji nakaleme onaj mali dodatni.

 

 

 

Jel tvoje krsteno ime Toma ??? ??? Mislim Neverni Toma :P ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a sto lepo ne napravite kao sto sam ja uradio kod ivana za 3.ooo dindzi vizir i neresite taj problem,vizir je vise nego extra dobar,vec testiran na nekih 150,neuvija se nekrivi se,,produzen je,nema vetar da pirka duva itd,nema tu tople vode za ismisljanje,pravac kod ivana i sredite taj problem,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

a sto lepo ne napravite kao sto sam ja uradio kod ivana za 3.ooo dindzi vizir i neresite taj problem,vizir je vise nego extra dobar,vec testiran na nekih 150,neuvija se nekrivi se,,produzen je,nema vetar da pirka duva itd,nema tu tople vode za ismisljanje,pravac kod ivana i sredite taj problem,,,

 

Boki, ne se ljutis, ali tebe ne bi produv'o vetar ni sa fabrickim vizirom. Ja strcim sa motora malo vise od tebe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Iznenadio sam se kad sam u pakovanju nasao i tanki keder koji ide oko vetrobrana. Prvo nisam hteo da ga stavim a onda ade da vidim kako izgleda i normalno nisam ga vise skidao. Sutra cu da ga fotografisem po danu . ZAHVALNICA IDE SHEJTANU koji me je u 2 reci nagovorio da ga kupim . 108 eura + 3 eura dostava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a sto lepo ne napravite kao sto sam ja uradio kod ivana za 3.ooo dindzi vizir i neresite taj problem,vizir je vise nego extra dobar,vec testiran na nekih 150,neuvija se nekrivi se,,produzen je,nema vetar da pirka duva itd,nema tu tople vode za ismisljanje,pravac kod ivana i sredite taj problem,,,

 

Boki, ne se ljutis, ali tebe ne bi produv'o vetar ni sa fabrickim vizirom. Ja strcim sa motora malo vise od tebe :)

ma ja sam imao polomljen zato sam ga i pravio,a za vas sto strcite pa lagano kod ivana,,jeftinije 3x ,,a i mozes po zelji i boji da ga napravis,,

znaci kako zamislis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Izmedju 80 i 90 eur, je za rd03.

 

Cek, cek, ovaj Touring Vario postoji za RD03??

 

Na njihovom sajtu nema vario.

Odem na sajt MRA kad tamo ima, samo nema slika, a ja vec porucio touring.

Svratim u Balosavu, pogledam u katalog, ima vario za rd03.

Pitam gazdu mozemo li kako da dokupim krilce ili da zamenimo ceo vizir.

Gazda kaze moze da se zameni ceo vizir uz doplatu od desetak - petnest eur., a ovaj touring je kostao 70.

To je to.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Majstor Krna zavrsava detaljan pregled motora servis i promenu vetrobrana. Ovaj vario je bruka kako dobro izgleda jos sutra da ga isprobram.

Ovakav ISTI motor se prodavao u Jagodini letos,secam se da sam preporuciovao nekom od urednika kad je trazio da mu se javi ako se negde prodaje RD04,nisam dosad nijednu video u ovoj boji sem te,da nije to taj motor,solidno ocuvan,91-o godiste,sa malo rdje na ramu kod nozica,imao je oko 70-ak 000km,istrosene plocice napred,menjano staklo u levom ogledalu?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

I dva nacina na koje se moze podici zadnji deo Afrike:

 

http://www.qsl.net/iz7ath/moto/cavalletto/stand01.htm

http://www.qsl.net/iz7ath/moto/cavalletto/stand03.htm

 

Mada, nista bez centralnog stendera :)

 

*

 

Popravka senzora za rezervu goriva:

 

http://www.qsl.net/iz7ath/moto/sonda/index.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Moj motor je kupljen u septembru od Jovice sa Uba. Covek uvozi samo Afrike i to iz svajcarske i svi kupci su prezadovoljni, koliko vidim po reakcijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Nije me zao ni jednog eura koje sam dao Jovici, sad mi dodje da ga casti sa jos 500 Eura koliko mi se svidja motor. Nista od moje probe vetrobrana , pada kisa, nema veze , sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Moj motor je kupljen u septembru od Jovice sa Uba. Covek uvozi samo Afrike i to iz svajcarske i svi kupci su prezadovoljni, koliko vidim po reakcijama.

Baci neki kontakt telefon tog lika,iako sam zadovoljan Transalpom stekam lovu da se apgrejdujem na Africu! :)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I moj motor je isto kupljen od Jovice sa Uba (mada ga ja nisam kupio direktno od njega) i takodje sam prezadovoljan motorom. Specijalizovao se za Afrike, zna sta da gleda kad kupuje, tako da tesko moze da mu uleti los primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

f87fC_picture0521024x768fg4.jpg

 

Dakle, centralni stender je tu. U ponedeljak ide na peskiranje, a zatim na plastificiranje u crno. Sa desne strane stendera (ne vidi se na slici) postoji mesto na koje se kace opruge koje ga drze. Ono sto ne znam je gde se te opruge kace gore, na ram ili na sta vec idu. Lezao sam pod motorom i gledao, gledao... i nemam ideju gde bi to moglo da ide. Ima li nekog sa centralnim stenderom da mi kaze gde da ih zakacim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Interesantnu stvar procitah na www.xrv.org.uk: prosecno vreme trajanja pinjona sa plasticnim zupcanikom je 60000-70000km, otprilike koliko i trajanje senzora za rezervu goriva.

 

Korisno pri proceni napravljene kilometraze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Moj motor je kupljen u septembru od Jovice sa Uba. Covek uvozi samo Afrike i to iz svajcarske i svi kupci su prezadovoljni, koliko vidim po reakcijama.

 

"Full servis uradjen" a ono istočio ulje crno ko imalin :):):)

 

Nije do Jovice, do motora je - Honda tvrtka :)

 

Kad sam ga pitao zašto ne dovozi KTM-ove jer su gore prilično povoljni, reče mi da su gledajući po zvuku svi prolupali, našta se ja nasmejah :):) a zapravo tako svaki KTM radi, bilo nov il polovan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa na ramu sa desne strane laki,ima mesto gde se kace opruge,uh,,kod cilindra za zadnju kocnicu pa tu negde,nakraj krajeva stavis opruge pa ces videti gde bi trebalo da se kace...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

pa na ramu sa desne strane laki,ima mesto gde se kace opruge,uh,,kod cilindra za zadnju kocnicu pa tu negde,nakraj krajeva stavis opruge pa ces videti gde bi trebalo da se kace...

 

Ama ne vidi se nista. Ajd, za par dana mi stize osovina pa cu da probam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Moj motor je kupljen u septembru od Jovice sa Uba. Covek uvozi samo Afrike i to iz svajcarske i svi kupci su prezadovoljni, koliko vidim po reakcijama.

 

"Full servis uradjen" a ono istočio ulje crno ko imalin :):):)

 

 

Da je samo crno bilo bi OK, a tek sto je bilo retko :o :o :o :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Moj motor je kupljen u septembru od Jovice sa Uba. Covek uvozi samo Afrike i to iz svajcarske i svi kupci su prezadovoljni, koliko vidim po reakcijama.

 

"Full servis uradjen" a ono istočio ulje crno ko imalin :):):)

 

 

Da je samo crno bilo bi OK, a tek sto je bilo retko :o :o :o :o :o

Svako je k'o voda kad se istoči toplo iz motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

pa na ramu sa desne strane laki,ima mesto gde se kace opruge,uh,,kod cilindra za zadnju kocnicu pa tu negde,nakraj krajeva stavis opruge pa ces videti gde bi trebalo da se kace...

 

A joooj jeste, i ja se ubih provaljujuci dje se ono kaci. Trebalo mi je oko tri sata da mu stavim centralni. Sto toliko? Paa... malo sam testirao kako ide niz/uz stepenice i tako ja malo se zaneo i jednom cujem "klong" i sacekam kad ce ulje da iscuri kad ono nista. Kad ono nosac za centralni se malo pokrivio, jedno 2, 3 milimetra, nista strasno... dok nisam probao da ga montiram  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja