Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Danas sam testirao vetrobran i dosta je bolji od starog, mnogo manje ubuja vetar u glavu. Evo i gde se kaci centralni stender.

post-4634-12879012879673_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

E Aleksandra, koliko si visok(a), hteo sam i ja da zabodem taj poviseni vizir al ne znam koliko bi imalo efekta posto sam 197  ::)

E sad, im'o sam onaj duzi i vec na 50 ne mogu da gledam jer mi vetar udara direktno u oci pa sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Danas sam se drugi put vozio od kako sam stavio touring MRA vizir. Utisak je katastrofalan.

Pet puta mi je bilo bolje sa kratkim fabrickim vizirom. Pravi takvu turbulenciju na kacigi, da se je nepodnosljiva buka i vibracija kacige.

Ne cujem ni lepi zvuk honde. :-[

Sutra stavljam vario krilce , nadam se da ce biti bolje.

 

Inace pricali smo oko cene vizira za rd03.\

Tuoring vizir - 70 eur

Usmerivac - 50 eur  e, jesu ga zacepili  :P 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Danas sam se drugi put vozio od kako sam stavio touring MRA vizir. Utisak je katastrofalan.

Pet puta mi je bilo bolje sa kratkim fabrickim vizirom. Pravi takvu turbulenciju na kacigi, da se je nepodnosljiva buka i vibracija kacige.

Ne cujem ni lepi zvuk honde. :-[

Sutra stavljam vario krilce , nadam se da ce biti bolje.

 

Inace pricali smo oko cene vizira za rd03.\

Tuoring vizir - 70 eur

Usmerivac - 50 eur   e, jesu ga zacepili  :P 

 

Pa ispade skuplji nego za RD04 :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Ja nisam merodavan i nisam prelazio 70 km na sat ali mi se cini da to krilce otklanja vrtlozenje koje ti imas. Shejtan je merodavniji da kaze kako izgleda kad se brze vozi preko 100. Ja bas nisam osetio nikakve udare na kacigu kao sa starim vizirom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nista meni Kepo nije jasno sta si ti kupio! Daj slike svega pa da se razjasnimo. Meni Gagi kaze da je Vario vizir 109e, a ti si kupio nesto sasvim drugo.

 

Koja je Internet adresa MRA?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Eeeeeeeeee,sa leptiricem je druga prica. Nije kao na LT-u, al je bolje. Nema vise vibracija i ponovo cujem motor  ;D

Najvise mi odgovara usmeren u nekom srednjem polozaju.

Vetrobran turing bez usmerivaca je losa investicija, gore nego sa fabrickim. Bar se meni tako pokazalo , na moju visinu od 185 cm.

post-2166-12879012983506_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Eeeeeeeeee,sa leptiricem je druga prica. Nije kao na LT-u, al je bolje. Nema vise vibracija i ponovo cujem motor  ;D

Najvise mi odgovara usmeren u nekom srednjem polozaju.

Vetrobran turing bez usmerivaca je losa investicija, gore nego sa fabrickim. Bar se meni tako pokazalo , na moju visinu od 185 cm.

 

Nema vise brrruuummmmm u glavi ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Jedino sto me zeza od kad sam ga uzeo je neutral lampica, mislim da je pre senzor u menjacu ili gde li se nalazi nego na komandnoj tabli. Neki put nece da se upali lampica kad izbacim iz brzine, ne cesto. Mozda malo cesce posle voznje kad je zagrejan. Ima li neko pojma o cemu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

ajd jedno pitanje za vas afrikance

da li je puno 2000e+registracija, za afriku 89godiste u top stanju sa 40000km na satu?

i koliko je registracija za afriku? zaboravih da napomenem da je prva  registracija, znam da je ona uvek malo skuplja zbog saobracajne i tablice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Johny, moje licno misljenje je da nije mnogo ako je zaista u dobrom stanju. Kilometraza nije...aj da kazem relevantna. Tesko je znati koliko je stvarno presla, pa iz tog razloga kazem to. Kepo ima jednu takvu i zaista se radi o dobrom i pozdanom motoru.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Zna li mozda neko dali su na transalpu 650 i africi rd07 isti prednji diskovi? Vidim u manual-u da su istog precnika, ali dali odgovaraju rupe za srafove, tj. da li je isti prednji tocak? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Kepo, izvini, ali ne skontah koji je tacno vizir koji si uzeo (taj sa usmerivacem), sa kojim si zadovoljan. MRA? I gde si ga pazario?

 

Moja iskustva sa touring vizirom su takodje negativna. Sav vazduh udara pravo u glavu! Srecom, polupao sam brzo taj vizir i vratio originalni sa kojom je voznja neuporedivo udobnija. Ipak, hteo bih da montiram neki veliki vizir, al' da radi pos'o.

 

Inace, taj touring vizir sam napravio kod Ivana, u Marinkovoj Bar i platio ga proletos 2.000 dinara. Decko je odradio vizir zaista dobro ali za moju visinu (190cm) bio je prekratak. Koje si ti visine?

 

Taj isti Ivan mi je za MRA rekao da su "opasni po zivot". Kako se bavi iskljucivo vizirima, covek se nagledao, izmedju ostalog, i polupanih MRA... Kaze da kad pukne, materijal, za razliku od svih ostalih proizvodjaca, puca tako da se na mestu loma napravi - ostrica, na koju se lako prilikom udara ili pada naleti telom, cesto - vratom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kepo, izvini, ali ne skontah koji je tacno vizir koji si uzeo (taj sa usmerivacem), sa kojim si zadovoljan. MRA? I gde si ga pazario?

 

Moja iskustva sa touring vizirom su takodje negativna. Sav vazduh udara pravo u glavu! Srecom, polupao sam brzo taj vizir i vratio originalni sa kojom je voznja neuporedivo udobnija. Ipak, hteo bih da montiram neki veliki vizir, al' da radi pos'o.

 

Inace, taj touring vizir sam napravio kod Ivana, u Marinkovoj Bar i platio ga proletos 2.000 dinara. Decko je odradio vizir zaista dobro ali za moju visinu (190cm) bio je prekratak. Koje si ti visine?

 

Taj isti Ivan mi je za MRA rekao da su "opasni po zivot". Kako se bavi iskljucivo vizirima, covek se nagledao, izmedju ostalog, i polupanih MRA... Kaze da kad pukne, materijal, za razliku od svih ostalih proizvodjaca, puca tako da se na mestu loma napravi - ostrica, na koju se lako prilikom udara ili pada naleti telom, cesto - vratom.

 

 

3-t racing, Balosava

Posebno sam kupio touring, pa naknadno usmerivac, jer nisam znao da moze da se naruci u kopletu.(ustvari oni me nisu dobro uputili)

Mene je to kostalo 130 eur., a da sam ga narucio komplet bio bi 120eur.

Visok sam 185 cm, i daleko je bolje sa usmerivacem. Da nisam mogao da montiram usmerivac, vratio bi fabricki vizir.

Zbog kise i musica je bolja opcija (touring + usmerivac) , al sto se tice voznje meni licno vise odgovara fabricki.

Ako budes narucivao sa usmerivacem, obavezno naglasi touring - vario.

 

E sad, sto se tice rasekotina prilikom pada, bem li ga, će da prsnem kako okrenes.  ;D

 

U svakom slucaju, najbolja je varijanta da se vidimo i probas, onda nema greske. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja