Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Evo da se upišem kao novi ponosni vlasnik.

 

Honda Africa Twin 750 RD07 1994 godište

 

Želeo bi da se zahvalim svima koji su mi pomogli u izboru motora i što su odvojili svoje vreme da odgovore na moja pitanja.

 

 

Africa1.jpg

 

Arfica2.jpg

 

 

adult upload image

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

da li zna neko gde u Beogradu moze da se pazari onaj plasticni beli deo iz pinjona,

totalno se pojeo i mora da ga menjam

hvala :takoje:

 

centar s u trishe kaclerovica... oko 2000din je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

Evo da se upišem kao novi ponosni vlasnik.

 

Honda Africa Twin 750 RD07 1994 godište

 

Želeo bi da se zahvalim svima koji su mi pomogli u izboru motora i što su odvojili svoje vreme da odgovore na moja pitanja.

 

 

Cestitam druze, vrlo lepo izgleda! da te lepo sluzi i da se bezbedno vozis mnogo kilometara :) Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Molim iskusne afrikance da napisu svoja zapazanja(sto oci vide) i misljenja o (konkretno) ovom motoru ! Mozda ga kupim, cijena je 2000e. Motor je (navodno) presao 40000 i `92 je godiste... Unaprijed hvala.

 

 

slika230781201203133317.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

slika230781201203133316.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

slika230781201203133315.jpg

 

 

slika230781201203133323.jpg

 

Uploaded with ImageShack.usUploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Ceo je farban,cak skid plate i ram. 40000km sumnjam da je presao za 20 god,taman da ga je gurao presao bi vise.Ja sam sa AT presao 30000 za 2 god,a nisam bog zna gde isao.Ali u principu proveri agregat,moze biti dobar i da je 140000 presao,i naravno ceo motor posto je farban..ram..plastike,itd

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Hvala druze ! Znam da je farban. I ja sumnjam da je presao samo toliko, ja sam sa R-om presao punih 10 hiljada za proteklu godinu. Kako da mu provjerim masinu ?

Moze li se jos na njemu nesto primjetiti, meni nesto prednji diskovi mali, jesu li od nje ? 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Prednji diskovi deluju da su original velicine,samo RD03 ima veci disk,ali ima jedan.Fale plastike i "harmonika" na viljuskama.

Neki mehanicar ti moze verovatno bolje reci kako da proveris stanje ageregata od mene,a najbolje bi bilo ako imas nekog ko se "razume" pa da ga vodis sa sobom da ga pregleda.

 

Sto se tice agregata,pregledas ga uglavnom kao i svaki drugi,dal dimi,dal ispusta "sumnjive zvukove" ,bilo bi dobro ako ti vlasnik dozvoli komresiju da mu izmeris.Gde drzi temperaturu kad se zagreje..gde otvara termostat,pali vent.,generalno obrati paznju na sam rad motora.

Ako je pregrevan zadnji cilindar ume boju da promeni,odnosno pozuti,na to obrati paznju.

Ako se setim neceg karakteristicnog za afriku..dopisacu.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Drugari, potrebna mi je pomoc.

Juce je moja afrika RD03 pocela da ispusta jako cudne zvukove.

Kada je na leru radi sasvim normalno. Nema problema ni prilikom paljenja, ali u voznji kada se ubaci u brzinu pocinje da se cuje jako cudno, narocito kada se oduzme gas tj. kada se koci motorom. Zvuk je slican zavijanju sirene za vazdusnu opasnost (one rucne) i imam utisak da dolazi od menjaca. Pritom motor ide sasvim normalno. Dok je motor na stenderu tj. dok zadnji tocak nije opterecen ovog zvuka nema.

Meni sve ovo sluti na rasipanje nekog lezaja ili havariju na menjacu, ali mozda je neko imao iskustvo sa slicnim problemom pa moze da me posavetuje. Naravno motor ne vozim i parkiran je dok ne smislim neko pametno resenje.

Da li da ga odvezem (prevezem) do nekog pouzdanog majstora ili da krenem da rastavljam deo po deo dok ne stignem do kvara?

Moram naglasiti da ne poznajem ni jednog majstora za Afrike i nikada nisam terao motor u servis. Sve dosadasnje intervencije, zamene delova i redovno servisiranje radio sam po sistemu "Uradi sam".

Samo da osvezim temu. Ima li iskusnih koji mogu da pomognu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Vrlorade, tesko je da ti bilo ko, koliko god da ima nekog iskustva, ustanovi takvu situaciju na osnovu pisanja. Najbolje bi bilo da ti bilo koji priznati majstor to uzivo cuje. Svakako, nemoj odma da mislis na najgore... mozda je samo neki lezaj (tocka, ili slicno), ili nesto kao sto ti je Rusic predlozio da pogledas.

 

Navijam da nam uskoro javis da je bila neka glupost u pitanju. ;)

 

 

 

 

Mostarac, jel to Igorov motor?

 

Ne znam, motor se nalazi u Zenici, ja sam ga nasao na Pik-u... 1neznam.gif

 

 

Kontaktiraj na PP forumasa Igorak. On je pre dve godine prodao takvu slicnu afriku. Ne mora da znaci da je to bas ta, jer njegova nije imala tripmaster i malo joj se razlikuje polozaj nalepnica, nije isto sediste i vizir, ali...

 

http://fodi.frubar.net/files/1E257ABB-47C8-924C-B8B5-CF02463A298C.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Vrlorade, tesko je da ti bilo ko, koliko god da ima nekog iskustva, ustanovi takvu situaciju na osnovu pisanja. Najbolje bi bilo da ti bilo koji priznati majstor to uzivo cuje. Svakako, nemoj odma da mislis na najgore... mozda je samo neki lezaj (tocka, ili slicno), ili nesto kao sto ti je Rusic predlozio da pogledas.

 

Navijam da nam uskoro javis da je bila neka glupost u pitanju. ;)

 

 

 

 

Mostarac, jel to Igorov motor?

 

Ne znam, motor se nalazi u Zenici, ja sam ga nasao na Pik-u... 1neznam.gif

 

 

Kontaktiraj na PP forumasa Igorak. On je pre dve godine prodao takvu slicnu afriku. Ne mora da znaci da je to bas ta, jer njegova nije imala tripmaster i malo joj se razlikuje polozaj nalepnica, nije isto sediste i vizir, ali...

 

http://fodi.frubar.n...F02463A298C.jpg

 

 

Ovaj crni koji mislite da je bio od Igorak-a je sad kod nekog lika Dragana Marinkovića koji je uradio auspuh Race-Ada i to sam video na profilu Race-a na facebook-u 25 marta. Ovaj nema taj auspuh mada isto je crno zlatni. izgleda da tu kombinaciju boja vole u BiH.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1154093861

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1124 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Malo da vas prekinem sa jednom, nadam se korisnom ali ne tako veselom informacijom.

Sad sam se vratio sa registracije. 15.000,00 din košta sve ukupno :( za RD03. Bez novih tablica, saobraćajne... to sam obavi prošle godine.

 

Da da.. to je Zrenjanin... 19K dindzi... za Transalpa 87 pre par nedelja dao moj rodjeni buraz za registraciju...nova tablica, saobracajna.. 0ljut2.gif

 

Kako je ovo moguce? To je motor preko 20 godina star...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Ovaj crni koji mislite da je bio od Igorak-a je sad kod nekog lika Dragana Marinkovića koji je uradio auspuh Race-Ada i to sam video na profilu Race-a na facebook-u 25 marta. Ovaj nema taj auspuh mada isto je crno zlatni. izgleda da tu kombinaciju boja vole u BiH.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1154093861

 

Dragan je Igorov kolega i kupio je od njega motor. Nisam siguran da je ovo taj isti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ovaj crni koji mislite da je bio od Igorak-a je sad kod nekog lika Dragana Marinkovića koji je uradio auspuh Race-Ada i to sam video na profilu Race-a na facebook-u 25 marta. Ovaj nema taj auspuh mada isto je crno zlatni. izgleda da tu kombinaciju boja vole u BiH.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1154093861

 

Ok. Bilo mi malo cudno da ima u BiH dve afrike isto ofarbane, cak i ram, al` eto, desava se.

 

Mostarac, ta koju ti gledas je s kraja 92-e godine i ima tripmaster, a Igorova je 91-o, ta da - zaboravi Igora. ;)

 

 

 

 

Da ti kazem ja iskreno:

 

Kupi taj koji ti je k srcu prirastao, a vidi se iz aviJona! ::)

 

 

Pamet u glavu, korak po korak i uspeces. ;)

 

Hvala ali još mi srcu nije pristao samo jedan. A idem korak po korak zato i slušam savete i zapisujem kao školarac.

 

 

Samo da te podsetim na neke momente od pre skoro dva meseca, a to sto si se otimao, okaci ... :zvizduk:

 

Obzirom na "iskustvo", budi pazljiv u voznji (ima mnogo toga da se uci), kao sto si korak po korak dosao do izbora.

 

Cestitam! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE
ili nesto kao sto ti je Rusic predlozio da pogledas.

Navijam da nam uskoro javis da je bila neka glupost u pitanju. ;)

 

ti mislish da se ja zezam.. ali ja sam imao trailmax i malo je shiri bio od anakee.. i ta plastika je bila blago kriva.. i bukvalno pipkala je gumu i chulo se kao sirena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks
ili nesto kao sto ti je Rusic predlozio da pogledas.

Navijam da nam uskoro javis da je bila neka glupost u pitanju. ;)

 

ti mislish da se ja zezam.. ali ja sam imao trailmax i malo je shiri bio od anakee.. i ta plastika je bila blago kriva.. i bukvalno pipkala je gumu i chulo se kao sirena :)

 

 

Uopste ne mislim da se zezas, naprotiv. Svi mi imamo cudan strah kada cujemo neki neobican novi zvuk i odmah pomislimo da je ko zna sta u pitanju, tj. pocnemo da sumnjamo da je neka extra havarija u pitanju. Nije to lose, preventivno, ali se uglavnom ispostavi da je nesto "smesno" u pitanju i da smo bespotrebno dizali paniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Ovaj crni koji mislite da je bio od Igorak-a je sad kod nekog lika Dragana Marinkovića koji je uradio auspuh Race-Ada i to sam video na profilu Race-a na facebook-u 25 marta. Ovaj nema taj auspuh mada isto je crno zlatni. izgleda da tu kombinaciju boja vole u BiH.

http://www.facebook....p?id=1154093861

 

Ok. Bilo mi malo cudno da ima u BiH dve afrike isto ofarbane, cak i ram, al` eto, desava se.

 

Mostarac, ta koju ti gledas je s kraja 92-e godine i ima tripmaster, a Igorova je 91-o, ta da - zaboravi Igora. ;)

 

 

 

 

Da ti kazem ja iskreno:

 

Kupi taj koji ti je k srcu prirastao, a vidi se iz aviJona! ::)

 

 

Pamet u glavu, korak po korak i uspeces. ;)

 

Hvala ali još mi srcu nije pristao samo jedan. A idem korak po korak zato i slušam savete i zapisujem kao školarac.

 

 

Samo da te podsetim na neke momente od pre skoro dva meseca, a to sto si se otimao, okaci ... :zvizduk:

 

Obzirom na "iskustvo", budi pazljiv u voznji (ima mnogo toga da se uci), kao sto si korak po korak dosao do izbora.

 

Cestitam! :)

 

Hvala i pamitim savete iskusnih ljudi i cenim. Pazim i polako ucim, najvažnije da sam napravio dobar izbor.

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Evo da se upišem kao novi ponosni vlasnik.

 

Honda Africa Twin 750 RD07 1994 godište

 

 

ČESTITAMOoooooooooo!!!

 

Ista je kao i moja. Dakle, prelepa :D

 

Neka te služi baš dugo, sve dok ti ne dosadi. A to se neće tek tako lako desiti, veruj mi. Odličan izbor si napravio!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Afrikanci danas sam rasturio gornji deo filtera za vazduh koji ide direktno u karburatore,kad sa ga izvadio video sam HAVARIJU GUMA KOJA SPAJA DOLNJU KUTIJU FILTERA ZA VAZDUH I USMERIVAC DO KARBURATORA JE PUKLA NA ULAZNOM DELU NEKIH 1 CM.

Koliko je to ozbiljno za rad motora i jel bi trebala da se zameni,motor normalno radi samo ima nizak sauk gas kad je skroz nategnut.

HVALA UNAPRED

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja