Jump to content

Moto Zajednica

ENDURO RUTA 4 PLANINE (u najavi )

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Mislim da sada sledi razvodnjavanje i kada dodje trenutak za put bice nas jako jako malo. Iskustvo govori da je to pravilo (Kvarisin put na Kop, druzenje na Ceru).... Nacelno smo se dogovorili, temu treba aktivitrati za dva meseca i OTICI TAMO.

U pravu si , aktiviram temu  1 marta ,mislim da je ideja dobra i da je treba ostvariti ,ocekujem da ce se krenuti u prvoj polovini marta a dotle cu

i videti kakve su opcije za nocenje na KOPU pa cemo onda odluciti.

Da se razumemo ja u tom periodu idem sigurno ali bih voleo da krenemo u sto vecem broju ,dosadilo mi je da krstarim ko vuk samotnjak.

Do 1 marta pozdrav svima koji su uzeli ucesca u ovoj temi ,do skorog vidjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

  Odma da prijavim da verovatno necu biti u mogucnosti da ispratim akciju polovinom marta. Prvo treba razmisljati o tome da je na kopu u to

vreme jos uvek skijaska sezova, da smestaja nece biti il ce biti jaaako skup. Ja sam za kamp opciju koja ne dolazi u obzir u tom periodu. Naravno,

ima i toga da do tada verovatno necu imati spreman motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Kraljevo

LJudi ja sam se na ovu turu napalio kao mlad majmun , prvenstveno zbog toga sto ruta Kraljevo-Kopaonik onako kako sam je ja zamislio (preko 4 planine) predstavlja nesto unikatno ,jedinstveno  nesto sto se nikada nije islo i nesto suludo jer to nije normalan put za Kopaonik  .

 

Nasao sam i smestaj na Kopu , vila sa cetri etaze ,kuhinja, kupatilo,  cista posteljina  10 kreveta ogromna dnevna soba .......i  to je sve 6 eura po coveku .

Ako bude vise od 10 ljudi nacu jos jednu u komsiluku , a ako ne bude niko odo sam da uzivam .

 

Zadnji vikend u martu ili prvi vikend u aprilu to je pravo vreme za planine ,svi vi sto ste uzeli ucesce u ovoj temi ne planirajte u tom vremenskom periodu neke akcije jer od ove nece biti zesce .

 

Znaci da ponovim termin jer tada sam rezervisao onu vilu-Zadnji vikend u martu ili prvi vikend u aprilu -

Svi gosti iz inostranstva dobro dosli, obecavam im i privilegije u smislu najudobnijeg kreveta i najlepseg parceta mesa.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Odlicna tura, ja bih se isto pridruzio. I sam sam planirao nesto slicno, samo sto sam razmisljao o staroj planini. Ovo tvoje mi ne deluje kao losija varijanta, zato sam IN :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Nista sem da se potrudim da sklopim suzanu i uzmem odgovarajuce gume. Sto nas dovodi do pitanja istih. Ja cu uzeti

Mitasov "T63", treba obratiti paznju sa gumama, posto ce gore biti snega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Nista sem da se potrudim da sklopim suzanu i uzmem odgovarajuce gume. Sto nas dovodi do pitanja istih. Ja cu uzeti

Mitasov "T63", treba obratiti paznju sa gumama, posto ce gore biti snega...

  Vidi prosle godine su 12 aprila prestale i zicare da rade jer nije bilo snega , oko 1 aprila a i ranije svi dolazni putevi su cisti tako da nece biti potrebe za nekim specijalnim gumama, ali nece biti na odmet i imati ih jer ces biti dosta sigurniji na njima .

Cene su u odnosu na spic sezone i vise nego prepolovljene ,vlasnici one vile nam obecavaju sunce i suncanje na njihovoj tarasi .

Spremaj Suzu i dolazi .( Michelin t63)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ne znam da li bi tuda prosao i moj KTM sa kisnim race gumama...trebalo bi da ide tuda...nema zahtevnijih terena od ovih koje si slikao (tipa jarkovi, suma, itd...)?

Sta bismo radili za gorivo (moj rezervoar je 9 litara...znaci da moram na svakih 10-tinak, najvise 120-130 kilometara da dospem)?

Ima sanse da se i ja provucem sa vama, ili da odustanem? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ne znam da li bi tuda prosao i moj KTM sa kisnim race gumama...trebalo bi da ide tuda...nema zahtevnijih terena od ovih koje si slikao (tipa jarkovi, suma, itd...)?

Sta bismo radili za gorivo (moj rezervoar je 9 litara...znaci da moram na svakih 10-tinak, najvise 120-130 kilometara da dospem)?

Ima sanse da se i ja provucem sa vama, ili da odustanem? :D

 

Kisne RACE gume su extra mekane, tako da ti ne bih savetovao da sa njima ides po kamenju i makadamu, imam mali kanister od 2L bas za takve avanture pa cu ti ga pozajmiti.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Kraljevo

NEsekiraj se za benzin ima pumpa ukoliko zatreba na polovini puta.A mogao bi i ti Bobane da podjes upoznali smo se na pumpi u Kraljevu

kada si isao na skup u Mitrovicu popili po kolu i lepo ispricali .

Ponavljam makadama ima samo 35 -40 km i uopste nije zahtevan uzivanje je tuda proci ladom nivom ili renoom 4.

Kome to bude previse lagano ima svuda sa strane mogucnosti da isproba svoje vestine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

NEsekiraj se za benzin ima pumpa ukoliko zatreba na polovini puta.A mogao bi i ti Bobane da podjes upoznali smo se na pumpi u Kraljevu

kada si isao na skup u Mitrovicu popili po kolu i lepo ispricali .

Ponavljam makadama ima samo 35 -40 km i uopste nije zahtevan uzivanje je tuda proci ladom nivom ili renoom 4.

Kome to bude previse lagano ima svuda sa strane mogucnosti da isproba svoje vestine.

 

Cao druze, bas sam se pitao da li si to ti.... Videcemo za voznju....Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Prosla zima nije neko merilo. Kao sto vidis, ova je dosta jaca. Siguran sam da ce krajem marta na Kopaoniku biti jos dosta snega. Voleo bih da nisam u pravu. Zasto ne bi ovo pomerili za pocetak maja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Prosla zima nije neko merilo. Kao sto vidis, ova je dosta jaca. Siguran sam da ce krajem marta na Kopaoniku biti jos dosta snega. Voleo bih da nisam u pravu. Zasto ne bi ovo pomerili za pocetak maja?

Moze samo 5-6 april ,zbog smestaja i to je to , ne sekiraj se sneg nece biti na putu u daljini ces videti videti samo prosarana brda .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Jos malo slika,kada sam prosao ono krdo konja,vozio sam jos nekih 10-ak kilometara i primetio sa desne strane,izazovni sporedni put.Sisao sam sa motora i otisao da vidim kuda on vodi,nisam se zadrzao ni 10 min. a u povratku sam primetio 2 konja pored motora,pritajio sam se i slikao taj divni prizor.Ubrzo primetim da jedan lize sic od motora pripremajuci se da ga pojede a drugi zvace zmigavac,oteram ih ostanem bez zmigavca ali spasem sediste.

 

 

post-2057-12878992680995_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Sad

sad vec prosle godine, sam bio na toj istoj turi od kamenice preko Stolova do Zice, sa sve divljih konja  ;)  Prizor je stvarno ocaravajuci.. Sto bi rekli, vrh.. Istu trasu sam prosao vise puta(s obzirom da sam iz KVa), pesice, bajkom, ali stvarno mislim da je odlicna za enduro voznju. E, sad, nisam palio za Kop motorom, ali sam pre neki dan dosao odozgo sa skijanja i Boga mi, bice tamo snega do maja..  Tako da i ja mislim da bi turu trebalo malo pomeriti, bar za kraj aprila, ako ne maj..  U tom slucaju sam zainteresovan, ne bitno kakav smestaj bude..  Pozz..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Upravo sam zvao vlasnika vile i sve pomerio za prvu subotu u maju -3 maj ,mozda ste i u pravu ,a ja malo nestrpljiv shvatite.

3 maj i to je to .

Evo slike mesta gde  mogu vestiji da pokazu svoje umece,i odma da kazem da to nije put nego staza pored puta.

 

 

post-2057-12878992683253_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E to je vec bolje. Za maj nam mozda ni ta vikendica nije potrebna, bice dobri i satori i vrece za spavanje. Jos je daleko dotle, svasta moze da se dogodi u medjuvremenu, ali bih i ja voleo da vam se pridruzim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Kraljevo

E to je vec bolje. Za maj nam mozda ni ta vikendica nije potrebna, bice dobri i satori i vrece za spavanje. Jos je daleko dotle, svasta moze da se dogodi u medjuvremenu, ali bih i ja voleo da vam se pridruzim.

Super

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Kisne RACE gume su extra mekane, tako da ti ne bih savetovao da sa njima ides po kamenju i makadamu, imam mali kanister od 2L bas za takve avanture pa cu ti ga pozajmiti.....

 

Pa u pitanju ce biti one moje Heidenau k73 Super Rain gume (evo je zadnja nova ceka da se namontira kad pocne sezona)...sem ako se ne poklope neke stvari (prodaja Gilere :D ) pa uleti neka cvaja od 125cc (i tu ce biti problem za gorivo, mada imaju da se kupe oni zamenski rezervoari sto primaju vise goriva za takve motore).

 

BTW, taj termin oko 1. maja je super, tad se valjda i ne radi... Nadajmo se da nece biti nevremena i kise :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Nemate pojma koliko bih zeleo da krenem sa vama ali plasim se da je Strom ipak previse tezak za tako nesto !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja