Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Belgija
  • Motocikl: Yamaha dragstar xvs 650,Jawa CZ 175,Hyosung rush challenger

a jeli probao ko da nabudzi jawu da lici na copper

 

Jeste da je pitanje staro,ali i moj motor je nabudzen odavno 1996 godine je uradjen da ovako izgleda:

 

 

post-15981-0-07756100-1297588387_thumb.jpg

 

Trenutno imam samo ovu sliku na ovom kompu.Kad zakacim hard dissk imam tamo jos slika od Jawe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Belgija
  • Motocikl: Yamaha dragstar xvs 650,Jawa CZ 175,Hyosung rush challenger

Evo nadjo jos par nekih slika,ali sam bio ubedjen da imam vise.Ipak je to bila 95-96 godina,digitalizacija je kod nas uveliko kasnila.

post-15981-0-87094200-1297634076_thumb.jpg

Ja sam ovaj dole sto nesto uvek cacka oko motora.

U je... kako sam bio mlad :moto3:

 

post-15981-0-54187600-1297634183_thumb.jpg

Odosmo da fatamo ribu.

 

post-15981-0-04473800-1297634230_thumb.jpg

 

Ovo je Sisevac kod manastira ravanice.Vredi se provozati do tamo.

Voznja kroz klisuru i sumu,a onda ladno pivo pored pecine u restoranu tik uz recicu.

Ko nije bio nesme propustiti.

 

post-15981-0-76763000-1297634377_thumb.jpg

 

Ovo smo ja i Gesa na moto skupu u velikoj plani.

Mozda neko i poznaje Gesu( on je Legenda moto skupova),vozi Falkonca.

 

post-15981-0-01879300-1297634499_thumb.jpg

 

E ovo je ta ista Jawa ali iz ove godine,koja je prezivela 9 godina pod Supom i 7godina da nije paljena.

 

post-15981-0-55202300-1297634622_thumb.jpg

 

I naravno da smo je vozili jer me je vreme posluzilo u Januaru.

 

Letos cu je srediti,ofarbati i doterati malo.Ipak je ona mlado devojce.:moto3:

 

Pozzz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Belgija
  • Motocikl: Yamaha dragstar xvs 650,Jawa CZ 175,Hyosung rush challenger

U bre, pa Jawudza ozbiljna masina :takoje:

 

ps. Sta predstavlja ova kutijica zaokruzena na slici?

 

E brate ti ti je cincilator,hhehehehehhe.

Salim se naravno tu drzim ulje za mesavinu kad skoknem do pumpe.

A taj drugi crveni deo na sred motora( na gornjim slikama) e to ti je brate vatrogasni aparat,tako da nema zajebancije,spremni smo za sve uslove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

koliko vama troše JAWE 350 ts?

razmišljam se sad ja da uzmem onu što sam vam nudio extra sredjenu, ali me buni portošnja od 7-8l može li to manje ili je to to? ima neko modernije paljenje..

koliko se kreću jawe 350ts ‚87?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

"Penzoskom voznjom" do 80-90kmh treba da trosi oko 4.5L vangradske, u gradu do 6L. Ako je sve ustelovano i cisto. Sa platinama i sa elektronskim, to su neke srednje vrednosti.

Moja trosi 7-8L konstantno gas do daske na otvorenom a to je na nekih slobodnoprocenjenih 120-140kmh (posto mi ne rade satovi pa racunam k'o moreplovci za vreme kolumba) :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Pozdrav sekto. :takoje:

Nisam clan ove sekte,al volim da vidim Jawu jer me podseca na detinjstvo kad sam gledao za njima i mastao.Nem sad Jawu,al dva cilindra su tu ;)

Zanima me gde moze da se nadje poklopac rezervoara za Jawu 350ts 91' ili sa cega odgovara.Takodje gde bi mogao da se nadje centralni stender i crash-bar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Pozdrav drugari, mozda buduce kolege javarosi!

Sinoc se prosetah gradom i svratim do prodavnice gde lik drzi uglavnom trayal, ako nije kinesko.... setim se da ima original univerzal patike i vidim gume za jawu ( ako kupim i ako su lose, mada bih isao na varijantu deblje gume) 3.0x18 je 1.800 din, a 3.5x18 je 2.000 din i ostao je jos po jedan komad, unutrasnja 3.5x18 je 500 dinara sto je u onosu na auto gumu malo mnogo ali ajd sad u sustini nije. za kineza mi je guma bila oko 12.000!

ako su i ostali delovi takvi i svidi mi se motor eto mene kod vas! jedino mi se ne svidja polozaj nogu vozaca, nekako mi dodje kao naked a ja sam vise za choper fazon, pa ne znam koliko je komplikovano da se izbace komande ili samo da se navari cevka za odmor kad se ubaci u 4. na nekom daljem putu......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pozdrav i vama drugari !

Brki, sve delove mozes naci kod Zorana u NS ili Mikija Jawe.

 

Sinisa, situacija sa delovima za Jawu stoji upravo tako (cene). O nabavljivisti ne treba brinuti, delova ima na svakom kiosku :takoje:

Sto se tice odmaralista za vozaceve noge, na roll-bar moze da se dodaju dva mala univerzalna fuzastera a moze i Jawini.

Evo kako moze da se izvede :

 

3gQZ1.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

hvala, na tako nesto sam mislio kao najprostije resenje, ali bih ipak probao da produzim komande...mada mi se menjac cini malo zeznut za to... ali otom potom

navuci se te me da kupim jawu samo zato sto ste toliko OK i povezani!

Jawu nikad nisam probao da vozim pa ne znam dal je volim ili ne i zasto, za sad mi je interesantna cena, mogucnost prepravke jer sam 190 visok, mogucnost nabavke delova, serviseri, saveti......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Sve sam vam blize! hahahahaha :jee::lol:

Na 200m od mene zivi majstor ciji je otac drzao ovlasceni servis za jawe i mz i ima sve alate, presu za radilicu.... i dalje radi jave, zove se vladica valjda, mozda ga neko i zna!

rece mi farbar kod njega u servisu da su skoro radili neku jawu preko 40 godina staru, 250 cc .... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pa podeli kontakt tog majstora sa nama, sta si se usuk'o :zvizduk:

Eto vidis, da sam imao njegov broj onomad kad sam stao na obilaznici kod Pozarevca ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Evo sad sam dosao od majstora, ali nisam uzeo broj... kaze da delova ima vise nego kad se java pravila jer ih radi i mala privreda a ima i originala.... pitao sam za stelovanje paljenja i rece mi 500 dinara je, radnja je zadnjih 20 i vise godina preko puta zenskog zatvora, tj autobuske stanice! Htedoh da se vratim za broj ali jbg de god krenem prodjem pored njega.

Bilo bi lepo da postoje pod teme o javi jer sam mnoge stvari procitao na forumu a sad ne mogu da nadjem! npr prednosti i mane jave na 6 i 12V posto ovu sto gledam da kupim je na 6V

motor se jos vodi na drugara tako da smo maltene sve sad dogovorili. motor je zadnje 2 godine paljen ali vrlo slabo vozen! Na sta da obratim paznju? akumulator verovatno vise nema :zbunjen: lamela i sve ostalo pregledano pre 150km mozda, tj 2-3 godine kad je drugar prodao javu tom liku od kog kupujem

svaki savet koristan, moze i na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 757 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ako je to CZ 350 sa 6 v instalacijom , preorucujem ti taj model , naravno pod uslovom da je u dobrom stanju. Samo da nema ruznih zvukova iz masine , ako nisi siguran povedi nekog iskusnog sa tobom.Pouzdano znam da su radjene od kvalitetnijih materijala nego ove novije sa 12 v instalacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Pouzdano znam da su radjene od kvalitetnijih materijala nego ove novije sa 12 v instalacijom.

 

:aha:

 

Bitno je i da lepo pali kada je hladan. Inace problem moze biti srce motora, lezajevi ili semerinzi zbog kojih moras rastaviti motor. Kasnije kada ga budes uzeo proveri i punjeje da nocu ne bi ostao na putu sa praznim akumulatorom.

Stelovanje paljenja nije neka nauka. Prelistaj temu ili pitaj ovde, a za onih 500 dinara sto bi dao majstoru bolje kupi pivo. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Motor je 350TS ali na 6V i stajao je dosta dugo tako da nosim akumulator od one punjive lampe, on je 6V a 4Ah, hahaha

Zasto svi toliko mrze ove motore?

ne mislim nikog da vredjam, naravno ali vec mi je muka od slusanja prica da ne uzimam ni ako mi da dzabe.....

A pivo, hm, sasvim slucajno mi je to bio diplomski iako nisam imao predmet, ali sam odbranio na temu prerada vode za proizvodnju piva, jer je profesorka videla na exkurzijama moje afinitete

za stelovanje imam one listice od 0.05-1mm, uzeo na buvljaku za 200 din za ventile i svecice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: selo vojska
  • Motocikl: suzuki bandit 1200s

moja cz 350 sport 1976g prodata sa 80000km zabelezenih na satu i to bez otvaranja motora.ima svoje mane ali sve je to sastavni deo naseg zivota.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Nastasovicu "stariji" primetio sam da gledas temu i bas htedoh da pitam za savet i eventualna iskustva iskustva, hahahaha

setih se one CZ 175 sa trajalovim gumama kod vas na motofestu sto joj jedan auspuh sluzi za ukras ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Cestitam Sinisa !

Sad licni malo, sredi sta treba i vozaj se :moto3:

 

 

Mi 'vamo imamo teskih problema sa virusima. U narednih par dana trebalo bi da resimo situaciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja