Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • ,, 1032 postova

Pogledas moj profil i sve znas. Ubacio sam sve moguce podatke. :aha:

 

Vidim da ce biti dosta posla oko sastavljanja. No Jawa je jedna od retkih masina koju doneses kuci u korpi i nakon nekoliko dana je vec sastavljena i vozas se lepo. :takoje:

Sudeci po dinamu ovo je Jawa (CZ) sa instalacijom od 6 volti. Pisem ti ovo da se ne zeznes slucajno pa da uzmes akumulator od 12 volti.

Da li si proverio brojeve na ramu i u saobracajnoj? Nema sanse da je ovaj motor prizveden 89-te.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Batocina
  • Motocikl: CZ 350

Permutovao sam brojeve onda....i ja sam bio ubejden pa sam slagao i vas...

Jawa je 78 godiste,nosi oznaku cz 250 a na tablici je tip 472. I,instalacija jeste 6V..

Ima neka alternativa za prvo vreme,da ne kupujem akumulator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Ne mozes da upalis motor bez akumulatora. Sad sam gledao, najjeftiniji ti je oko 2100 dinara. Jedino da nadjes neki stari pa da ga drzis na punjacu dok motor ne upali, eventualno pozajmiti od nekog. :neznam:

 

Ili da uzmes neku bateriju od 5-6 Ah, mada mozda ce to biti slabo i samo bacas novce. Mozda je bolje odmah uzeti nov akumulator. Zavisi koliko planiras voziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Batocina
  • Motocikl: CZ 350

Pa,planiram da je vozim...nisam ulagao ovoliki novac i vreme samo da bih je gledao....

Snaci cu se vec nekako....rece mi covek da je nov oko 10 e...ne znam,nisam se informisao.....

Na ispravljac ce upaliti,ne treba joj vie od 2A za pobudu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ Batocinac - sad gledam ove tvoje slike i mogu da primetrim jednu stvar. Instrument tabla ( satovi ) na tvom modelu su od novijeg tipa. Tvoj motor fabricki nema obrtomer. Na levoj dekli ( preko kvacvila ) ne postoji pinjon za obrtomer, tako da taj obrtomer ne mozes povezati da radi . Postoji noviji model Jawe koji je imao obrtomer , a sa instalacijom je od 6 volti, od koga pasuje dekla na tvoj motor i u koji ide pinjon, ako hoces , mogu ti to nabaviti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Batocina
  • Motocikl: CZ 350

E,i ja sam to ustanovio,ali hvala......neka,nije mi zapelo za obrtaljku,vazno je da km sat radi....

Bolja varijanta mi je elektonska pa dda povezem na impuls od bobine.

Razmisljao sam vec ne temu....otom,potom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: apatin
  • Motocikl: VN 800 tomos Suzuki AN 125 MZ 250 race jawa 350 ts

po meni bi bilo najbolje staviti klasiku tako da obrtaljka bude u skladu sa vemenom iz kojeg motor potice

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Batocina
  • Motocikl: CZ 350

Hajde Jawarosi........

Ako neko zna koje prepravke je potrebno izvrsiti da se instalacija od 6V prevede na 12V kod Jawe neka napise....

Bobine i regler treba menjati, ne znam kakva je situacija sa alternatorom?

Hitno potrebno.

Ili...gde da nadjem regler i bobine od 6V?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Pozdrav svima, ja sam novi clan, imamJawu 350TS , kupio sam je pre neki dan, treba de je registrujem i da polozim za A kategoriju i jako sam nestrpljiv.

Citam ovu raspravu na forumu i vec sam skupio jako puno korisnih informacija. Ako neko moze da mi kaze gde su povoljne cene delova za Jawu, treba mi sajla prednje kocnice i sajla kvacila, gorim od zelje da je probam. Pozdrav, ubacicu i koju sliku kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Markovac
  • Motocikl: ČZ 175

Hajde Jawarosi........

Ako neko zna koje prepravke je potrebno izvrsiti da se instalacija od 6V prevede na 12V kod Jawe neka napise....

Bobine i regler treba menjati, ne znam kakva je situacija sa alternatorom?

Hitno potrebno.

Ili...gde da nadjem regler i bobine od 6V?

 

Pa ovako, ako hoćeš da prebaciš na 12v moraćeš da radiš kompletnu instalaciju, ali to je dosta skupa investicija. Mislim da se to neisplati, ali ako to radiš onda radi magnetni sistem i bezplatinsko paljenje. Javi se na PP ako te nešto zanima. Pozdrav!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Steta nije velika :zvizduk:

 

Vozace se tu po lokalu, levo-desno dok ne dodje momenat da se ponovo slobodno istera na drum :moto3:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Zdravo svima:) Imam Jawu 350 TS, 91. godiste. Presla je (verovali ili ne) svega 350 kilometara. Pre par godina sam je oterao na popravku, tip se nesto zbunio, mislim da je problem bio u karikama, jedna je napukla, i nije nista uspeo da uradi. E sad, zanima me koga bih mogao da kontaktiram u vezi sa delovima, sta sve moze da se nadje itd. Pozdrav i hvala puno unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: apatin
  • Motocikl: VN 800 tomos Suzuki AN 125 MZ 250 race jawa 350 ts

prelistaj temu i nacices brojeve telefona za delove i nesikiraj se ima sve za tvoju jawu mislim da najveci izbor delova ima Miki jawa iz ratkova i on salje delove brzom postom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Zdravo svima:) Imam Jawu 350 TS, 91. godiste. Presla je (verovali ili ne) svega 350 kilometara. Pre par godina sam je oterao na popravku, tip se nesto zbunio, mislim da je problem bio u karikama, jedna je napukla, i nije nista uspeo da uradi. E sad, zanima me koga bih mogao da kontaktiram u vezi sa delovima, sta sve moze da se nadje itd. Pozdrav i hvala puno unapred.

 

Ne sekiraj se za delove, ima ih... Poslacu ti na pp brojeve od nekih ljudi pa ih kontaktiraj u vezi sa delovima.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja