Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Naravno da mi je prvo palo na pamet da slikam kabal, pa pitam.... ali ovde se postavljaju slike preko url.... a ja uvek izgubim link za deljenje slikajer retko tako postavljam...

Slike imate na mom BJB profilu, evo sad i kablova...

Kad ce proraditi Jawa Klub sajt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Како преко ''УРЛ''???

Но... којекуде, ево је шема инсталације...

Верујем да ти може помоћи. :hej:

post-4774-0-52556500-1302256693_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kad ce proraditi Jawa Klub sajt?

 

Ocekujem od ponedeljka, utorka. Ostalo je vrlo malo da se uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Probaj malo da zakrenes karburator u levu ili desnu stranu, pa uporedi boju posle nekoliko desetaka km 8)

 

E probao sam to sa zakretanjem karburatora i nije pomoglo. Apsolutno je isto zagaravljena svecica. Ona baca varnicu, cilindar radi, ali posle nekog vremena pocne da stuca na taj cilindar i kad skinem svecicu, ocistim je i vratim onda opet savrseno radi... jedino da probam da zamenim kondenzatore pa da vidim. Znate li mozda gde ima da se nabave kondenzatori za jawu i koliko bi otprilike kostali...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Tebe zeza nesto oko varnice na tom cilindru: kondenzator, platine, bombina, kabl od bombine, kapa od svecice ili sama svecica. Da li se motor ponasa isto kada je hladan i kada je vruc?

Svecice na oba cilindra nikada nece biti identicne i jedan od auspuha ce uvek biti garaviji ili ce curkati ulje iz njega. Probao sam sve i svasta da bih to doterao dok sam vozio TS, ali bez rezultata. Interesantno da i kada je sve bilo u redu imao sam osecaj da na leru jedan cilindar radi vise nego drugi, koji kao da zabusava.

 

P.S. Zezace te jedan cilindar i ako je prazan akumlator pa nema dovoljno struje za obe svecice. Prvo proveri to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Akumulator je glanc nov, platine mi deluju skroz ok, jedino ne znam sta je sa kondenzatorima i bobinom. Motor inace radi extra. Kad jer hladan hoce malo da trza ali kontam da je to normalno. Kad se ugreje radi kako treba, tj. vuce ko sumanut. jedino posle recimo dan-dva voznje (negde oko 20-tak kilometara) svecica se zaprlja i stane jedan cilindar pa kad je ocistim i vratim opet pali kako treba i ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Mislim na ovo srafce, odnosno dal treba ili ne kabal,tj masa (-) tu da se kaci?

sad vidim za kacenje slika, uvek sam koristio brz odgovor , a ne nekim forumima moras prvo da ubacis negde sliku a na forumu stavis samo adresu.....

post-7951-0-99022100-1302296129_thumb.jpg

post-7951-0-49955000-1302296191_thumb.jpg

post-7951-0-71856800-1302296202_thumb.jpg

post-7951-0-51878000-1302296212_thumb.jpg

post-7951-0-42057100-1302296228_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Sto posto je ispravna svecica... Stavio sam nove, a i prethodne su se isto ponasale. Probacu da nabavim kondenzatore pa cu ih promeniti i videcemo onda sta ce biti. Hvala vam puno na pomoci... Najgore je to sto sam novi u svemu tome pa dok naucim malo oko Jawe onda cemo lako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Znaci na srafcetu za smesu se steluje vazduh?! odvrce se i ima vise vazduha, a zavrce se i bogatija je smesa?!

ostalu proceduru znam, samo me taj deo malo buni.

Koliko su prednji paknovi za 350ts? Uopste skoro ne koci! Cistio sam, smirglao... i opet nista... ako to ne sredim vracam azdaju jer ne smem da dam gas a imam samo zadnju :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Vratices mu a skoro si sve sredio ?? :stabre: Pa bar mu neku paru uzmi za servis 8)

Par pakni je oko 6-7E, 'neoriginali'

Ja sam moje lepio u Beogradu i prezadovoljan sam ! Izaslo me 2000din za oba tocka (4 pakne)

 

@ thepainkiller - imas PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Ako neoriginali bolje koce od original fabrickih, ok, mada i to lepljenje od 1.000 din po tocku nije mnogo.

Kako mislis neoriginali, po dimenzijama ili po tvrdoci?

Ne odgovori mi za smesu... na kom god sam karburatoru stelovao cini mi se da se steluje benzin, pa me buni ovo, pa reko da proverim :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Поздрав.

Неоригинални пакнови - мисли се на произвођача.

Најчешће су из Мађарске, али ни Турска ни Кина не заостају.

И, не би се усрећио са њима. Првенствено због квалитета гуртне.

Мислим да ти је боље да пакнове однесеш на лепљење. Под условом да су гуртне, које ће залепити на пакнове, квалитетне.

Касније лепо наштелуј паквове на анкер плочи и нема проблема. :hej:

 

Што се тиче штеловања карбуратора:

post-4774-0-53513100-1302510749_thumb.jpg

1. за одређивање количине ваздуха;

2. за одређивање количине горива;

Тј. са ова два шрафа се штелује однос количине ваздуха и горива које мотор користи док ради на леру.

 

 

П.С. надам се да сам помогао.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

eeee sto se tice stelovanja to vec ima neke logike, tj 1. je za ler i reguise visinu sibera, a 2. za kolicinu goriva, a ne vazduha kako sam negde procitao na prethodnim stranicama :stabre:

Hvala puno, sad zurim na posao,pa sutra ustelavanje na fino.....

 

Valjda moram paknove da menjam, jos su fabricki i koci do nekle, i kad dostigne neku silu kocenja tu ostaje bez obzira na to sto i dalje pritiskam! Smirglao sam, cistio i nista, moguce da je od stajanja to "meso" izgubilo svojstva iako je pojedeno do pola, tj ima ga jos :staa: mogu da guram motor sa stisnutom prednjom do kraja, malo teze ide ali moze :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

eeee sto se tice stelovanja to vec ima neke logike, tj 1. je za ler i reguise visinu sibera, a 2. za kolicinu goriva, a ne vazduha kako sam negde procitao na prethodnim stranicama :stabre:

Hvala puno, sad zurim na posao,pa sutra ustelavanje na fino.....

 

Valjda moram paknove da menjam, jos su fabricki i koci do nekle, i kad dostigne neku silu kocenja tu ostaje bez obzira na to sto i dalje pritiskam! Smirglao sam, cistio i nista, moguce da je od stajanja to "meso" izgubilo svojstva iako je pojedeno do pola, tj ima ga jos :staa: mogu da guram motor sa stisnutom prednjom do kraja, malo teze ide ali moze :stabre:

 

Да те и тај, мој, одговор не збуни.

Петер је у праву.

 

Са шрафом који је на фотографији означен бројем 2, подешава се проток горива.

Самим тим, уједно и однос између горива и ваздуха, тј. каква ће смеша бити - богатија (више горива), или сиромашнија (мање горива).

 

Са шрафом који је на фотографији означен бројем 1...

да, подиже се шибер. Али се тиме повећава количина ваздуха који пролази кроз карбуратор и бива усисан у мотор.

Са већим отварањем шибера, тј. додавањем гаса, шибер са собом повлачи и иглицу која ослобађа проток горива, потребног за рад мотора у другачијем режиму.

 

Тако да, у односу на висину лера, треба одредити и потребну количину горива, тј. ''богатство'' смеше.

 

 

Што се пакнова тиче...

Води рачуна!

Ако су фабрички пакнови - гуртне на њима су причвршћена нитнама. Што, када се гуртне истроше до висине у којој се налазе главе нитни, доводи до оштећења добоша.

А, опет...

Ако су фабрички...и имају довољно ''меса'', довољно је времана прошло да гуртне на тим пакновима изгубе своје својство - изгубе еластичност, постану крте и почну да се глачају при првом кочењу, без обзира што си их претходно ошмирглао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Ma kristalno je jasno, samo nije mi jasno zasto se srafce "zove" za vazduh a za gorivo je, ali nije ni bitno jer je klasicno srafce za smesu :takoje:

Znaci sve kao sto sam radio samo kontra :lol: negde mislim da sam procitao u ovoj temi da kad se zavrne srafce motor se gasi jer ostane bez vazduha..... bilo bi lepo neki admin to da obrise ili ispravi npr, jer sam skroz suprotno skapirao i bilo mi je nelogicno skroz!

 

Sky citao sam tvoj odgovor i imao utisak da stojimo pored motora i caskamo, tj komentarisemo sve... pa sam se za cas zamislio da nisi svracao dok sam bio na poslu! :lud: do detalja sve objasnjeno! :takoje: svaka cast!

 

Evo i kako izgleda... jbg nisam slikao iznutra karb da oni koji nisu otvarali vide da ustvari sraf za ler dize siber koji otvara vazduh..... zato i stoji ukoso... tj uspravno...

 

Evo slike prigusivaca za one koji skunu pa ne znaju kako da vrate :neznam: inace i ja sam zbog toga slikao :hej:

post-7951-0-71241300-1302557001_thumb.jpg

post-7951-0-19560400-1302557049_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Nesto ste se ucutali, a od foruma ni traga ni glasa :'(

Nadjoh ja danas u selu u kom radim, na putu pozarevac-svilajnac majstora koji odrzava mz, javu, tomos... ima i radnju u gradu ali ne drzi tamo delove za mz i javu nego kuci i nabavlja sve, ali... ima jedno ali.

Par plocica i filter po 10 evra.

Plocice su lepljene sa nekim crvenim lepkom, kao ja da sam lepio! Kvalitet je bolji od onih koje imam, debljina "mesa" slicna kao moje fabricke....

Filter mi lici na ulozak filtera goriva za traktor sa malo vecom rupom! Iznutra je mrezica, a spolja cini mi se onaj rupicasti papir, i nisam zapazio dal je zatvoren sa jedne strane kao moj, cini mi se da je otvoren sa obe strane...

Sutra idem u servis u gradu za jave da vidim sta imaju i javljam cene i kvalitet, ako nadjem ovog lika tamo ujutru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

na onaj sa .cc

Uvek nakon stajanja imam goriva ispod karburatora i on je sav umazan kod spoja one solje sa plovkom i karba i malo iznad! Kako i od cega se bese pravi taj dihtung, ako je on?! Znaci dihtung solje gde je plovak.

Nasao sam u selu Dragovac lika koji extra lepi paknove, lamele..... samo da nadjem vremena i para pa da skoknem kod njega da pitam za cenu. Valjda lepi i za motore, ako ne lepi zamolicu ga lepo :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kad ce proraditi Jawa Klub sajt?

 

Ocekujem od ponedeljka, utorka. Ostalo je vrlo malo da se uradi.

 

Radi :takoje:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

na onaj sa .cc

Uvek nakon stajanja imam goriva ispod karburatora i on je sav umazan kod spoja one solje sa plovkom i karba i malo iznad! Kako i od cega se bese pravi taj dihtung, ako je on?! Znaci dihtung solje gde je plovak.

Nasao sam u selu Dragovac lika koji extra lepi paknove, lamele..... samo da nadjem vremena i para pa da skoknem kod njega da pitam za cenu. Valjda lepi i za motore, ako ne lepi zamolicu ga lepo :care:

 

Ja sam za prvu pomoc pravio od kartonske korice sveske.

 

 

Skines lonce i dobro ga operes i osusis. Onda ivicu (povrsinu) koja naleze na karb tanko namazes tovatnom mascu i pritisnes na karton, da ostavi trag.

 

Po tome lepo iseces nekim finim makazama. Ne zaboravi rupe za srafove.

 

Novodobijeni dihtung premazes sa obe strane malkice, tovatnom mascu i sklopis sve nazad.

 

Srafove stezes unakrst.

 

Meni je ovo resenje drzalo nedelju dana i onda je ponovo probalavilo. U medjuvremenu su mi bili stigli pravi dihtunzi za lonce 8)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Клингерит!

 

Пазари, лепо, клингерит. Па, од њега, поступком који је Лорд описао, направи потребни дихтунг. И нема проблема.

Клингерит можеш купити и у продавницама ауто делова. Обично се може наћи од 0.5 до 5mm дебљине. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja