Jump to content

Moto Zajednica

R1100R: Skidanje blokade?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Nedavno sam pazario R1100R i dok sam cekao filtere i jos neke zezalice pogledam u saobracajnu kad tamo veli 40kw. Posto je Svajcarac verovatno je ustrojen pa ako neko ima leka nek napise neku rec da ga izlecim :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS DOHC 2012

U principi Sviceri kada rade blokadu oni to odrade na dve do tri meste , Prvo stave blokadu na gas ,,,, ne ide do kraja nego do recimoo 60% i nemoze dalje , a druga je u auspuhu e treca i najgora je u elektronici .

E sada prvo je da ga rasklopis i vidis kod karburatora gde je blokirano pa ako je sve ok , onda dalje ides .U vecini slucajeva se deblokada zavrsava samo na karburatoru. Velike su razlike izmedju marki motora i modela . Bez rasklapanja motora nema dalje , Ako nemas ko to da ti odradi u Banji imas u Krusevcu servis motora pa pitaj ,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Opa... sada kada sledeći put svratim kod tebe u onu kafanu, da se produciramo kroz Banju sa dva propelera :lol:

Moze moze samo da sklopim ovu malu slagalicu

U principi Sviceri kada rade blokadu oni to odrade na dve do tri meste , Prvo stave blokadu na gas ,,,, ne ide do kraja nego do recimoo 60% i nemoze dalje , a druga je u auspuhu e treca i najgora je u elektronici .

E sada prvo je da ga rasklopis i vidis kod karburatora gde je blokirano pa ako je sve ok , onda dalje ides .U vecini slucajeva se deblokada zavrsava samo na karburatoru. Velike su razlike izmedju marki motora i modela . Bez rasklapanja motora nema dalje , Ako nemas ko to da ti odradi u Banji imas u Krusevcu servis motora pa pitaj ,

Karbovi otvoreni skroz, kao i leptiri, jos da vidim auspuh i elektroniku :zdravo:

post-7112-0-37569800-1366190380_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Opa... sada kada sledeći put svratim kod tebe u onu kafanu, da se produciramo kroz Banju sa dva propelera :lol:

Moze moze samo da sklopim ovu malu slagalicu

U principi Sviceri kada rade blokadu oni to odrade na dve do tri meste , Prvo stave blokadu na gas ,,,, ne ide do kraja nego do recimoo 60% i nemoze dalje , a druga je u auspuhu e treca i najgora je u elektronici .

E sada prvo je da ga rasklopis i vidis kod karburatora gde je blokirano pa ako je sve ok , onda dalje ides .U vecini slucajeva se deblokada zavrsava samo na karburatoru. Velike su razlike izmedju marki motora i modela . Bez rasklapanja motora nema dalje , Ako nemas ko to da ti odradi u Banji imas u Krusevcu servis motora pa pitaj ,

Karbovi otvoreni skroz, kao i leptiri, jos da vidim auspuh i elektroniku :zdravo:

 

Iskreno se nadam da nisi dirao vijke oko tela usisa. Inače blokada se obično sastoji od dve eliptičke šajbne montirane na telu usisa i drugim softwerom. Možda ne bi bilo loše da odeš do ovlaštenog servisa na skidanje blokade.......1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Nisam cackao nista oko karburatora nego sam pogledao dok su otvorene klapne i nisam video nikavo suzenje . Motor sam rasturio zbog menjenja lamele pa rekoh da bacim pogled dal ima nesto mehanicki da se ukloni dok je sve rastureno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

One dve cevi za vazduh,idu iz filtera-intake manifold- postoji obicna i svajcarska verzija, ustrojena.Ta svajcarska je uza.One moraju da se zamene.Ti tu nemas karburatore, vec ubrizgavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Морам да питам једно глупо питање (јесте, то личи на мене):

 

Што си скидао задњи точак!? Није ваљда тамо блокада!? :zbunjen::lol::nanana::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Bitan je unutrasnji precnik cevi.Mozda bi moglo da se uporedi, preko kataloskih brojeva, cevi, svajcarske verzije i obicne,www. ascyles. com.Mislim da se i duzina cevi razlikuje. Te cevi se razlikuju i kod rs, rt, gsa.

Moraces i motronik da reprogramiras a to neznam da li moze preko, dijagnostickog konektora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Usisna cevka ne može toliko da ograniči snagu osim da je ko hemijska olovka. Za probu skinu skroz usis, nek vuče direktno u "air box". Pre će biti da je u Motroniku metut džamper koji ga mapira u taj neki režim. To pogledaj po netu, nisi jedini. Ako je to, rešava se za sekund drugim džamperom ili direktnim premošćavanjem izvoda. Malo mi ne verovatno da je neko ugradio samo ograničavajći softver. Inče moj GS ima 6 zvaničnih moda Motronika pa predpostavljam da i tvoj model ima isto.Džamper je naj elegantnija fora da se ograniči snaga a ujedno omogući vlasnicima da nakon kupovine ostvare punu performansu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Usisna cev svajcarska verzija postoji kao rezervni deo. A postoji i dzamper, svajcarska verzija,mislim da je

braon i nalazi se u kutiji sa osiguracima. On sluzi za razlicite mape goriva. Druga boja dzampera, druga mapa.

To lici na rele a u stvari je most.

Ne znam, ali ne verujem,da njegovom, zamenom,se skida blokada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja