Jump to content

Moto Zajednica

Ducati

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

A, to svakako. Postedis se zivaca, ako nista drugo.

 

Al` reko ako ces ulaziti u tu peripetiju sa atestima itd, vrlo rado bih procitao tvoj roman 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

imas tri blokade na monsteru ako je direktno ubrizgavanje...dva levka u granama auspuha,tamo gde se kaci terminal ili top,na rucici gasa,da nemozes do kraja da odvrnes gas i u leptirima sa spoljne strane dve plocice na U....sto je i najkomplikovanije za skidanje od sva tri...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Hvala vam svima na savetima. Nadam se da vas ne smaram ali zelim da znam skoro sve sto treba kad budem kupovao (verovatno sledece godine) , a i ovako me zanima posto mi je DUCATI omiljena marka.:takoje:

PS . Mislim da ce budzet da mi bude 2500-3000 e , i nadam se da je dovoljno za M620.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam hteo da uzmem Monstera, ali posle malo potrage nisam našao ni jednog da mi je OK a možda mi je malo reputacija kod nas Ducati=egzotika=skupo ta korišćenje poljuljalo stav, pa je na kraju ispao Fazer.

Ali nekako me taj Monster vuče...

Што да не купиш? Papa Stalin је ономад купио Монстера 750 као почетнички мотор. :lol:

 

Ja sam vozio mnogo prgaviji motor od Monstera, ne plaši me snaga, nego pain in the ass oko održavanja

Ko je vozio i Suzuki SV hajde neka napiše koliko su slični, čisto da znam kao reper to je sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Evo mene na POLA puta ... pola japanac L90, a pola italijan... dizajner je isti koji je radio MONSTER...

Trenutno mi je to dobitna kombinacija, a posle zavisi kako bude bilo VREME!!! :takoje:

post-132-0-94910500-1365453528_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

nema veze jedno sa drugim,ni u jednoj kombinaciji osim sto su motori i sto sv i raptor imaju iste agregatei ...monstera 900 sam imao 95 godine,sv sam imao pre tri godine a raptora 650 odrzavam drugu...da mi kazes raptor ili sv 1000,a vozio sam i jedno i drugo,pa da te razumem...ova dva ne da nemaju nista sa monsterom 900 nego je apsolutno smesno bilo kakvo poredjenje...mesate babe i zabe.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ne potcenjujem nikog i nista a narocito nijedan motor jer ih volim sve samo sto jeste jeste...ko ne veruje nek proba pa nek iznese misljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Drago mi je da je tema otvorena ali to je kao da ste otvorili padorinu kutiju

da se i brzinski predstavim neki me znaju neki ne

Moje ime je Zeljko i od 2005 do danas sam kriv za sve sto se desava u Srbiji vezano za Ducati ( neko kaze slabo neko ne ali desava se koliko prilike u zemlji dozvoljavaju)

pre svega sam Ducatista a posle se bavim uvozom i prodajom i servisiranjem

Ducati vozim od 1999 promenuo sam ih dosta kao i vecina sanjao sam 916 koji nazalost nikad nisam imao a nadam se da cu ga imati :) bar u korektnom stanju

nemogu da poredim ducati ni sa jednim drugim motorom ne zato sto je ducati najbolji nego nikad nisam vozio ni jedan drugi motor sem Aprilie i Ducati tako za poredjenja neka nisam kompetentan osim kada nam fabrika organizuje uporedne testove

ukratko zelim da vam demistifikujem vezano za zastupstvo i servis jer vidim da ima dosta nejasnoca

ogranicavam se od drugih brendova

ali Ducati zastupstvo nemoze dobiti ako neispunjavas odredjene kriterijume koji nisu naivni

ukratko izlozbeni prostor minimum 120 kvadrata po njihovim standardima, servisni prostor minimu 45 kvadrada po njihovim standardima,

kada sve to napravis dolazi komisija iz fabrike da to primi, tek tada ides u porucivanje dijagnostike i specijalnog alata, a za to vreme tvoj presonal mora da prodje obuke, sales manageri za prodaju, administratori za nabavku i komunikaciju sa fabrikom i serviseri servisnu obuku,

zao mi je sto nisu svi bar jedno bili do nas da vide kakva je prica i kako se radi , ali nadam se da ce biti prilike

 

malo u detalje svaki serviser za svaki novi model mora da prodje tehnicku obuku (postoji ducati trainig pasos u koji ti se upisuju svi zavrseni treninzi)

naravno i certifikat o zavrsenom treningu posle finalnog testa da li vi uopste nesto znate ili ne

img1450l.th.jpgimg1455ii.th.jpgimg1453vo.th.jpgimg1454hki.th.jpg

 

Specijalni alat tj. alat namenski namenjen za Ducati koji morate imati

 

 

img0451dj.th.jpgimg0448pc.th.jpgimg0449yn.th.jpgimg0452ie.th.jpgimg0450hy.th.jpg

 

slikica sa treninga za Panigale ( kolega koji je radio u fabrici prepoznace Grande Piera legendu fabrike koji je od 90 tih u fabrici

radi na razvoju skoro svskog novog modela ,inace vodi trening akademiju)

 

 

img0364mk.th.jpgimg0350ww.th.jpgimg0311yi.th.jpgimg0296ipr.th.jpgimg0289py.th.jpgimg0315ha.th.jpgimg0439gu.th.jpgimg0421mb.th.jpg

 

mislim da sam vam bar malo prblizio kako sve funkcionise

ako vam bilo sta dodatno zanima stojim na raspolaganju

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

D16RR: Znaci da ipak nije tako lose kao sto mnogi pricaju ( bar sto sam ja cuo) . U temi Ducati-jevog servisa ovde na forumu koliko sam ja procitao niko nije imao nijednu zamerku na rad i opremljenost servisa i svi su ga hvalili. Kazu da je kao u apoteci.

 

http://forum.bjbiker...ucati-novi-sad/

 

PS. Ako ti nije tesko da mi kazes koliko kosta pregled celog motora sa sve dijagnostikom i zanima me da li koristite Texa dijgnosticki uredjaj ( za Monster 620 , posto mi je taj u planu )?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

pozdrav Zeljko,bas mi je drago sto si se javio i pitao sam se kada ces..ako uopste imas vremena da posetis ovaj forum....drago mi je i to sto si lepo objasnio ljudima ovde kako sve to funkcionise...imam samo jednu zamerku,sad koliko to zamerka moze biti jel...mislim da bi trebao ti,kao zvanicna licnost u srb za ove nase desmo makine da malo cesce organizujes ili ucestvujes u nekom uzivo dogadjanju,okupljanju i privlacenju ducati sveta tu kod nas,a verujem da bi se uvek odazvali u velikom broju jer je to kako kaze nas drugar Djusy, jedna vrsta sekte,desmo religija ;),,,,mislim da bi trebalo da se osnuje jedan pravi pravcati Ducati Desmo Moto club,jer nas je sve vise i nije vise zanemarljiva stvar.nadam se,ako posao dozvoli,dolazim da ocarinim ovaj moj zadnji pa cu dojuriti do ns sa jos nekim od familije da se upoznamo i procaskamo malo ako nije na odmet....i jos nesto...ako sam kojim slucajem u mojem prethodnom skrabanju izneo nesto uvredjivo ili podcenjivo,iskreno se izvinjavam,nije bila namera,samo razmisljam kao i vecina ovde prisutnih...desmo pozdrav :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

uhhh lepote sav taj alat...ala bih se lepo zabavljao..svaki dan pa opet :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Drago mi je da je tema otvorena ali to je kao da ste otvorili padorinu kutiju

........

mislim da sam vam bar malo prblizio kako sve funkcionise

ako vam bilo sta dodatno zanima stojim na raspolaganju

 

Da li je potrebno da se najavljujem/zakazujem za zamenu kaiseva na motoru ili je dovoljno da se pojavim u servisu na pocetku radnog vremena?

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

iskreno se nadam da ce se desiti bar jedno okupljanje dukatista u srb,i nadam se da cu moci da prisustvujem kada to bude bilo...javljajte se u sto vecem broju svi vlasnici dukati motora,i buduci,i koji to nisu a voleli bi...da nas ima sto vise :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

hehehe au Toske brate samo o krkanluku jbt hehe...bez spricerajke i dobre radze jbs sve jel ;)..a vidi,ako Buca bude direktor,nece niko moci na motor bar nedelju dana hehehe....sremacka posla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad

evo me izvinite sto kasnim sa odgovorima ali malo smo u guzvi pa cim uhvatim vremena odgovaram

ducati owners club postoji od 2007 , imali smo par voznji druzenja ali sve u skladu sa vremenom i situacijom imam cak i slike sa prvog skupa ducati

kolega DJusi je bio

sve za klub postoji zvanicno je prijavljen da postoji i u DOC centru u fabrici

samo nam fali malo organizacije :)

DOC ducati owners club srbija

 

81206855.th.jpg

 

ima 40 tak clanova

prvi ducati day se odrao 17.5.2008

sto se mene tice ja sam za svaku organizaciju i sve sto mogu cu podrzati,

ima potencijala i moze da se napravi lepa prica sa klubom

 

297144062zkhwym.th.jpg297144948unxwtm.th.jpg297147997bfdijm.th.jpgimg0813wp.th.jpg

 

sto se tice servisiranja glupo je da ovako javno pisem da nebude reklamiranje svima cu u inbox odgovoriti hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

super..vidis o tom dogadjaju nisam nigde cuo u zadnjih 5 godina koliko sam proveo u srbiji pa mi je zato bilo malo cudno,dal je moguce bre da se nista ne desava.odatle moje interesovanje...a ni da postoji klub..vec sam clan Ducati Desmo Owners Italia ali je to ovde maltene svaki dan dogadjanje jer gde god da se denes motorom,sretnes nekog poznatog pa se tu ekipa skupi za tren oka...inace ima i ogranak Ducati Pompone istorijskog kluba i imaju prostorije ovde pa se druzimo i tamo....e tako nesto bi voleo da postoji i kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Probudiste vi meni staru ljubav prema Ducatiju dok sam citao ovo :D Tako da cu nastaviti pratiti temu :)

Secam se kad je ove slike sa skupa Djusi postavljao, uf kako lepo izgledaju ti motori na gomili :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja